Auto sedišta za decu

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21044
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Auto sedišta za decu

Post od nidza » 08 Jul 2019, 13:35

danijel00 je napisao:
08 Jul 2019, 12:46
da ga samo ubacimo u gepek ili da se popne sam na krov? :)
Pobogu ne, nego valjda sam ume da uđe u automobil i sedne na sedište?

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9712
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Auto sedišta za decu

Post od Markoni » 08 Jul 2019, 13:58

Treba im dati da se sami i vezuju, naravno obavezno prekontrolisati. Moji se vezuju po default-u cim sednu u auto. Proverim, i krenem.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


BigMazzy
Postovi: 1638
Pridružio se: 03 Feb 2019, 10:10

Re: Auto sedišta za decu

Post od BigMazzy » 08 Jul 2019, 18:41

Moji stariji se vežu a ovaj najmlađi kad ga vežem u sedište, čeka da krenem pa se po difoltu odveže . Provalio sistem kopčanja.

BTW, kolega dobio dete, nađe jedan model sedišta koji mu odgovara u BGu u radnji i pošalje sestri u Belgiju naziv i model sedišta, jer uglavnom sve što je tamo uzimao za klince je bilo jeftinije nego u SRB.
Zove sestra i kaže da je taj model povučen sa tržišta zbog propusta u konstrukciji itd.

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka


Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Auto sedišta za decu

Post od trojanac » 08 Jul 2019, 22:41

Ništa čudno, čest primer kod mnoge robe da imamo u ponudi stare modele, sa greškom i slično. Niža cena, a veća zarada trgovcu.

Sent from my HTC Desire 12 using Tapatalk

Posetite www.garaza.rs !

danijel00
Postovi: 361
Pridružio se: 17 Jun 2014, 04:51
Garaža: Suzuki SCross
Lokacija: Novi Sad

Re: Auto sedišta za decu

Post od danijel00 » 09 Jul 2019, 15:56

Vladapetr je napisao:Pomisao na dete od 3-4 godine koje se vozi unazad mi je, u najmanju ruku, jeziva.
detetu ne smeta, navikao je. tebi je čudno jer si vozač.
u Izi plus je imao izuzetno lep pogled na svet oko sebe, jer je ogromno sedište. a kao što rekoh nema šanse sam da se popne...

uostalom već sam par puta kacio linkove zašto se deca voze unazad, pa pogledajte tamo sve te predrasude i stvarno nemojte decu od 10tak meseci vaditi iz jajeta...

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk

Using Tapatalk

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Auto sedišta za decu

Post od Vladapetr » 09 Jul 2019, 17:32

Da sam toliko opterećen bezbednošću, vozio bih sporije ili obazrivije. Sigurno je da ne bih nikada maltretirao dete koje počinje da priča i biva svesno okruženja, tako što će da put kojim prolazimo da gleda unazad, kroz bočne prozore i gepek.

To što se naviklo ne znači bukvalno ništa, jer drugo nije ni probalo. Koliko mu je prijalo sve ove godine bilo bi ti jasno nakon što ga 2-3 puta provozaš u normalnom položaju, ako probaš da ga vratiš u taj mega-bezbedni.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Auto sedišta za decu

Post od ftj » 09 Jul 2019, 17:48

Sto onda uopste i vozis dete u sedistu ako samo mozes da vozis sporije i obazrivije? Cinjenica je da je takvo sediste bezbednije i nikakva racionalizacija nece napraviti da ti budes u pravu. Ni ja nemam takvo sediste al ne vidim razlog zasto bi tako nesto sporio.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Auto sedišta za decu

Post od Vladapetr » 09 Jul 2019, 17:51

Dežurni kontraš je uvek na zadatku
On dete vozi unazad jer smatra da je tako bezbednije, moja poenta je da ukoliko taj procenat bezbednosti smatraš toliko bitnim - vozi obazrivije ili sporije, nemoj maltretirati dete.
A naravno da sam mogao pretpostaviti da ni ti ne koristiš takvo sedište, ali eto znaš da je tako bolje. Samo je pitanje za koga je bolje, možda bi to trebalo pojačati pa staviti dete u gipsano korito ili kavez, čisto da se dodatno osiguramo...
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Auto sedišta za decu

Post od ftj » 09 Jul 2019, 18:03

Pa ti si taj koji udara kontru ovde al ajde. Sigurno da nije komfornije, udobnije, lepse ali bezbednije mora biti. U svim tekstovima o bezbednosti dece u sedistima se pominje kako je najslabija karika u bezbednosti to sto deca jos nemaju razvijen vrat/kicmu koja moze da podnese naglo zaustavljanje koje se desava pri sudaru i da je najbolje sto duze koristiti sediste gde se sedi unazad. Samim tim sto prihvatas da vozis dete kolima prihvatio si veliki rizik, e sad statisticki ako vozis dete unazad procenat bezbednosti povecavas, na svakom coveku posebno je da odluci da li zeli da radi tako nesto ili ne, ne vidim zasto bi smatrao da je neko glup zbog toga.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Auto sedišta za decu

Post od Vladapetr » 09 Jul 2019, 18:12

Ne mogu ja biti kontraš jer ne koristim ja ono što niko od prisutnih nije smatrao za dobro. Kontraš si ti, jer po običaju braniš stav kojeg se najčešće ni sam ne pridržavaš.
Za Daniela ne mislim da je glup, nego da je stavio sopstvenu savest ispred dobrobiti deteta. Priču o tome da li voziti u položaju napred ili nazad možemo voditi kod deteta od godinu ili možda dve, voziti dete od 4 godine u nazad je jezivo. U tim godinama je najintezivniji razvoj govorne kulture, reakcija na okruženje, verbalizacija misli i osećanja, a zarad par procenata veće bezbednosti treba da satima gleda u prcmoljak od prozora na gepeku.
Brojnost takvih modela u kategoriji 9-18kg i njihov procenat u prodaji su sasvim fin pokazatelj koliko je takva ideja dobra.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Auto sedišta za decu

Post od ftj » 09 Jul 2019, 18:21

To sto ovde niko nema takvo sediste ne znaci da svi misle da tako nesto nije dobro, logika izvlacenja zakljucaka ti nije bas najispravnija. Isto tako, ni ja ne bih koristio takvo sediste jer svesno biram veci rizik zarad lepseg ugodjaja deteta ali sam barem toga svestan i ne pravim racionalizacije. U stvari nisam znao da tako nesto i postoji al opet, sumnjam da bih ga izabrao jer ni ja ne volim da se vozim unazad.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Auto sedišta za decu

Post od Vladapetr » 09 Jul 2019, 18:37

Ajd samo pojasni na kakvu racionalizaciju misliš, jer mi je već nekoliko puta pominješ.

Kad mi je zatrebalo sedište za dete, pročitao sam i ovu i još dve teme o dečijim sedištima, bukvalno od prvog posta. Čak i na ana.rs je broj onih koji za dete starije od godinu dana kupuju sedište sa pozicijom u nazad, bukvalno na nivou statističke greške.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Auto sedišta za decu

Post od ftj » 09 Jul 2019, 19:47

To ti je ono kad ne zelis da prihvatis da je nesto bezbednije pa onda forsiras svoju stranu price kako je to udobnije i zdravije za dete. Dakle, samo taj detalj, da je bezbednije unazad, jeste.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Auto sedišta za decu

Post od Vladapetr » 09 Jul 2019, 19:52

Potpuno si promašio priču. Nigde nisam tvrdio da nije bezbednije, nego da je šteta koju napraviš em veća em opipljiva, u odnosu na korist u vezi te povećane bezbednosti.
Takodje, taj "manjak" bezbednosti možeš donekle da kompezuješ sporijom i obazrivijom vožnjom, ali detetu nikako ne možeš kompezovati tunel perspektivu u 3 možda i najvažnije godine u njegovom razvoju.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Auto sedišta za decu

Post od trojanac » 10 Jul 2019, 09:43

Slažem se sa Vladom. Dete se skroz drugačije ponaša kad se okrene ka napred i vidno je da mu to prija, pogotovo kad napuni dve godine. Ja bih insistirao na tome da kupim najbezbednije sedište koje mogu da priuštim, a okrenuto je napred.
Posetite www.garaza.rs !

Odgovori