Auto sedišta za decu

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29979
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Auto sedišta za decu

Post od trojanac » 28 Okt 2021, 07:03

Slobodno ga ostavi u jajetu dok ga skroz ne preraste.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Rolla
Postovi: 829
Pridružio se: 06 Feb 2018, 15:00

Re: Auto sedišta za decu

Post od Rolla » 28 Okt 2021, 07:15

Preporuka je da se voze sto je moguce duze okrenuti suprotno od smera voznje upravo iz bezbednosnih razloga i dok misici celog tela na ocvrsnu. Mislim da sam negde procitao cak do godinu ipo dana da je preporuka da se voze u obrnutom polozaju.

Sta mislite o ovom sedistu i generalno brendu?
https://kiddyjoy.rs/recaro_tian_elite_a ... rose-26341

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9721
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Auto sedišta za decu

Post od Markoni » 28 Okt 2021, 08:12

dispy je napisao:Naš malac u početku nije hteo da čuje za autosedište.
Deca se u sedištu ne osećaju komforno, i naravno da će protestvovati na ovaj ili onaj način. Na nama je da budemo istrajni i da nekim skretanjem pažnje u početku njima to olakšamo. Naravno ima momenata kada ništa ne pomaže, ali ni tada nije rešenje dete izvući iz sedišta i držati ga u rukama. Imam više ovakvih primera u okruženju nažalost gde dete prevezu do mora u naručju maltene.
2 sekunde su dovoljne da sve ode dođavola, a ti si taj koji nisi uradio sve što si mogao za njegovu bezbednost. I šta posle?




Sent from my M2007J3SY using Tapatalk


Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29979
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Auto sedišta za decu

Post od trojanac » 28 Okt 2021, 08:17

Apsolutno tačno. Moji su oboje od porodilišta uvek u adekvatnom sedištu i prosto su navikli. Nikad nije bila opcija da ne idu u sedište tj da ih neko drži.
Sad se sami vezuju i nema šanse da krenem dok se oni ne vežu. Bukvalno mi ne daju ni da isparkiram.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Posetite www.garaza.rs !

dispy
Postovi: 556
Pridružio se: 13 Okt 2019, 18:01
Garaža: Astra K 1.6CDTi 2019

Re: Auto sedišta za decu

Post od dispy » 28 Okt 2021, 08:21

@Markoni naravno da uzimanje u ruke ne dolazi u obzir, čitao sam šta sve može da se desi, čak i bez nezgode može da bude loše po zdravlje deteta, jer valjda mi svojim rukama ne možemo da pružimo potporu za celu kičmu i dovoljno je da auto naiđe na neki neravninu da se dete povredi. Mi smo u startu za put od 30km stajali po nekoliko puta da se beba umiri i da nastavimo put.

@trojanac verovatno će tako i biti, hvala na predlogu.

@svi može predlog za neko dobro sedište za tu malo veću decu (od godinu pa na više), ili šta da gledam i kako da biram? Kakav je onaj Cybex što je neko kačio ranije? Jeste rano ali ne volim te odluke da ostavljam za poslednji trenutak. Mi smo pre rođenja bebe imali sve kupljeno najvažnije, i to bar 2 meseca pre porođaja, da ne bi devojka u 9. mesecu išla po prodavnicama i gledala i birala stvari.

Sent from my RMX2155 using Tapatalk


Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29979
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Auto sedišta za decu

Post od trojanac » 28 Okt 2021, 08:25

Naravno gledaj da uzmeš kad naleti neka dobra akcija. Pošto je sad malo komplikovano uzeti u inostranstvu.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
djomla
Postovi: 447
Pridružio se: 17 Mar 2017, 07:17

Re: Auto sedišta za decu

Post od djomla » 28 Okt 2021, 08:27

Kao što rekoše, preporuka je što duže u jajetu, ne smeta im taj položaj ni malo, tako da bez brige.
Idealno je, naravno ako je izvodljivo, sedište koje može u kontra smeru vožnje.
Što kaže Markoni, bune se, što je normalno, jednostavno im ne treba popustiti (kako god to zvučalo, bolje da mi preplače neko vreme dok ne shvati da ne može drugačije nego u sedištu).
Lično sam protivnik vožnje deteta van sedišta, ali na žalost, vrlo često vidjam decu van istih, da li ljudi ne razmišljaju ili idu linijom manjeg otpora.
@Rolla ja sam uzeo Recaro sedište, samo je bila Monca čini mi se (naći ću post - edit evo ga viewtopic.php?p=966764#p966764 ), ali sam ga vratio, da li je bila loša serija, šine isofix-a nisu mogle da se zakoče, tačnije na cimanje je kočnica puštala te se šina izvlačila, tako da sam ga vratio. Isprobaj pre nego što kupiš (verovatno imaju sedište za kačenje, pa proverite).

Sent from my 3310 using Tapatalk


Poslednja izmena od djomla u 28 Okt 2021, 08:27, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
djomla
Postovi: 447
Pridružio se: 17 Mar 2017, 07:17

Re: Auto sedišta za decu

Post od djomla » 28 Okt 2021, 08:39

Mi smo starijem kad je prelazio u veće sedište uzeli Inglesina newton fix (u Rodi bila akcija neka) mlađi je nasledio isto, sedište je skroz ok, kad prerastu pojaseve sedišta, vezuju se pojasem od kola. Cybex ima odlična sedišta.

Sent from my 3310 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Rolla
Postovi: 829
Pridružio se: 06 Feb 2018, 15:00

Re: Auto sedišta za decu

Post od Rolla » 28 Okt 2021, 09:16

Inglesina je super, mi smo uzeli njihova kolica u kompletu sa jajetom, kolega kupio sediste i prezadovoljan je.

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7062
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Auto sedišta za decu

Post od DukeNS » 28 Okt 2021, 14:52

Ovo što sam predložio je odlično iz razloga što je pravo sedište, a može da se okrene i služi kao jaje. Klasično jaje se brzo preraste i postane deci nezgodno, pa roditelji žure da ih prebace u klasično...

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6885
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Auto sedišta za decu

Post od blaugrana » 28 Okt 2021, 15:13

Zato postoje grupe i kad se ide po redu, nema greske.
Naravno da pri svakoj kupovini treba dete da se stavi u odabrano sediste i da se ne kupuje napamet ili zato sto je dete dostiglo odredjenu tezinu

Gesendet von meinem Blaulaxy mit Tapatalk


danijel00
Postovi: 361
Pridružio se: 17 Jun 2014, 04:51
Garaža: Suzuki SCross
Lokacija: Novi Sad

Re: Auto sedišta za decu

Post od danijel00 » 07 Nov 2021, 14:49

Nekad sam pisao o tome, ali ste me poklapali.
Pogledajte sedište concord reverso.
I definitely Hrvatska ili mađarska, isplati se cak i kad se plati carina.

Sent from my SM-G781B using Tapatalk

Using Tapatalk

Korisnikov avatar
zdushan
Postovi: 1637
Pridružio se: 12 Jan 2013, 13:02
Garaža: Škoda Superb 2.0 TDI 4x4
Lokacija: Beograd

Re: Auto sedišta za decu

Post od zdushan » 07 Nov 2021, 15:20

Imam jedno Recaro Milano sediste koje bih poklonio. Staro je 10g i sem što je sa jedne strane izbledelo od sunca, nema nikakva oštećenja. Model kao na slici.
Zgodno dodje za nekog kome babe/dede kupe decu iz vrtica/škole, ako im je staro da sluzi kao primarno... znam da je meni to onomad trebalo...
1971077-2.jpg
1971077-2.jpg (50.27 KiB) Pogledano 4506 puta
Sent from my SM-A715F using Tapatalk


Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29979
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Auto sedišta za decu

Post od trojanac » 07 Nov 2021, 20:33

:bravo:
Posetite www.garaza.rs !

kod
Postovi: 319
Pridružio se: 16 Jan 2012, 19:19
Lokacija: Pancevo

Re: Auto sedišta za decu

Post od kod » 08 Nov 2021, 08:44

Rolla je napisao:Preporuka je da se voze sto je moguce duze okrenuti suprotno od smera voznje upravo iz bezbednosnih razloga i dok misici celog tela na ocvrsnu. Mislim da sam negde procitao cak do godinu ipo dana da je preporuka da se voze u obrnutom polozaju.

Sta mislite o ovom sedistu i generalno brendu?
https://kiddyjoy.rs/recaro_tian_elite_a ... rose-26341
svaka preporuka za taj model. mi smo kupili onaj veci i znacajno je udobniji od ostalih jer ima na sedecem delu neku penu i zaista je odlicno. dete drzi bas lepo, lako se montiraju itd.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk


Odgovori