Pеšaci

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14192
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Pеšaci

Post od pedja » 04 Apr 2012, 22:58

U Glavnoj su najopusteniji pesaci. Toliko je prelaza da ce, ukoliko dodaju jos koji, uskoro citava ulica postati zebra...

Korisnikov avatar
Incognito
Postovi: 611
Pridružio se: 01 Apr 2012, 22:06
Lokacija: Beograd

Re: Pеšaci

Post od Incognito » 05 Apr 2012, 11:40

trojanac je napisao:Ako se ne varam, zabranjeno je pričanje mobilnim telefonom dok se prelazi pešački prelaz.
Dana u Glavnoj, u Zemunu, prelazi riba preko pešačkog na semaforu i njoj je čisto crveno, meni čisto zeleno. Bus iz suprotnog smera je stao videvši da ova ne vidi semafor, već krenula da prelazi opušteno i priča preko mobilnog telefona. Onda se na pola ulice izgubila, skontala da nešto nije u redu, pa zastala, gleda semafor, okreće se... Znači strašno.
Sa ovakvim scenama se cesto susrecem.Nije toliki problem sto je krenula da prelazi na crveno,vec sto kad to shvati na polovini ulice,odmah krece ili da se vraca nazad ili jos gore,da stoji razmislajuci sta i kako sad ... Ako si vec krenula da prelazis,nema veze,pozuri i predji,da ne gubimo vreme. :)

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5039
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Pеšaci

Post od cozmo » 05 Apr 2012, 12:46

Mene jutros zamalo da pokupi bus GSP-a. Skrecem ka parkingu iz O. Brigada i stajem na pesacki posto par ljudi ceka da predje. Naravno stojim ukoso sa uredno datim zmigavcem (plus tu ima i obelezen prelaz za bicikle) i baja uopste nije kocio iza mene nego je nalegao na sirenu ko majmun! I jos svira i dalje kad me je obisao!

Koliko mrzim nekad pesake toliko mrzim i druge ucesnike u saobracaju koji nemaju razumevanja za postovanje propisa! Pogotovo GSP bandu! Znaci njega zabole sto ja u skretanju moram da stanem na pesacki - on zuri da prodje zeleno, mogao me razneti samo tako. Zamalo se ne vratih u rikverc da pojurim budalu.
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
mr.Big
Postovi: 2355
Pridružio se: 13 Jan 2012, 21:02
Lokacija: Bgd

Re: Pеšaci

Post od mr.Big » 05 Apr 2012, 12:52

A posle kanyaju preko televizor StudioB, kako ih ja neko prebio :ccc:



...i sumnjaju da je vozio sivi BMW :mrgreen:

Korisnikov avatar
TheWickerMan
Postovi: 10471
Pridružio se: 13 Jan 2012, 12:46
Garaža: AR Giluietta TCT
Lokacija: Stuttgart,DE

Re: Pеšaci

Post od TheWickerMan » 05 Apr 2012, 16:26

^^^opet BMW,a? :mrgreen: :kezo:
Texonja je napisao: Spori su, ne mogu tek tako da ti izlete, pa ih je lakse zaobici.
Kakvi crni da ne mogu... još kao što je meni u drugoj traci bio šleper...

Ulica dugačka i ravna ,sa blagom uzbrdicom. Desnom stranom na trotoaru meni okrenut leđima ide lik i kuca poruku na mobu.da napomenem da uz samu ivicu puta postoje žardinjere. Ja vozim normalnom brzinom , kontam lika ali je na nekih metar od kolovoza,na trotoaru. Na nekih 5 metara 'ladno kreće da prelazi put dijagonalno,bez da se okrene da vidi da li neko ide.to se sve dešava između 2 pešačka koja su na nekih 30m razdaljine između sebe. Ja naležem na kočnicu na Floridi i na sirenu , u levoj traci je šleper.Kupim lika udaram ga haubom,preko haube,na šoferku,glavom mi razbija šoferku. Kad sam ukočio ,on pada ispred kola. Ja umro u sekundi!!! Izlećem,prileću ljudi,iznosimo ga na trotoar,ja zovem Hitnu a on kuka " gde mi je mobilni,gde mi je mobilni!" 'EBO TE MOBILNI!!! lik je svestan,dolazi Hitna za 3-4 minuta,odvozi ga,dolazi policija,pa davanje izjava itd. Devojka koja je bila u kolima je bila maloletna,pa čekaj njenu kevu da bi mogla da da iskaz,ja odlazim u SUP da duvam na alkohol (naravno 0.0) . Dok je sve to prošlo,oko sat ipo, odlazim pravo u Hitnu da vidim šta je sa ovim likom jer mi ode pola života,kad on ispred Hitne puši cigaru!!! Nagnječenje kuka,masnica na glavi itd.,lake telesne povrede.(to što je bio pijan,a sestra mu sredila da mu pišu 0.0 je druga priča). Međutim,buđavi sudski veštak "proceni" po tragu kočenja od 8 metara da sam vozio 51.4 km/h gde je dozvoljeno 50 km/h i dobijam godinu dana uslovne plus sudski troškovi plus još neka kazna. Da ne pominjem da nisam spavao narednih 10 dana i kako zatvorim oči ispred očiju mi je slika : njegova glava razbija šoferku!!!

Tako da se pazite pešaka,i aj sam pešak ali bre pazim kad i gde prelazim ulicu!!!

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Pеšaci

Post od Texonja » 05 Apr 2012, 22:00

Dobar vozac je i dobar pesak.
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Pеšaci

Post od nuk » 05 Apr 2012, 22:06

... a budala je budala..

Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Re: Pеšaci

Post od Stjepa » 06 Apr 2012, 00:28

Situacija od danas:
Vozio sam se autobusom. Posle zaustavljanja na stanici autobus krece. Pesacki se nalazi tik ispred stanice i autobuse je tek odmakao od istog. Da ako je razvio 30km/h. I odjednom pobadanje kocnice! Prva reakcija je klasicna "Id' u *. Koji mu je da ovako vozi?!" A onda vidim devojcicu koja pretrcava ulicu i grli zenu za nogu (pretpostavljam reakcija od straha, a zena je verovatno majka). Dete nema vise od 5 godina, a i to je mnogo. Ali da ne preteram pa da kazem da ima 2. Idiotizam je ako je negde pusteno samo, tako da pretpostavljam da je sa tom zenskom osobom koju je posle grlilo za nogu. I onda vrhunac svega - koliki mozak moras biti da pustis samo dete da pretrcava ulicu?! Da krenes sa njim u prometnoj ulici van pesackog, koji je (sto je jos gore) na 20m dalje! Video sam tu zensku osobu kako je vec na drugoj strani ulice a dete dotrcava! Mozga bez. Hocu reci - tu osobu koja je bila zadzena za cuvanje deteta u tom trenutku treba tako dobro :palica: :twisted:
Epilog je: dete zdravo i netaknuto :) , autobus nakon sekundu/dve nastavio sa normalnim funkcionisanjem

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Pеšaci

Post od Texonja » 06 Apr 2012, 00:32

Stjepo, meni do pre 30 sec nije bilo jasno zasto te flag-uju kao komplikatora. Sad mi je jasno... :klanjamse:
Shvatio sam da je devojcica pretrcavala i da je bus ukocio. :pardon:
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5039
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Pеšaci

Post od cozmo » 27 Apr 2012, 10:11

Ovo mi nije jasno? Zar se ne oduzima dozvola odmah ili moze da vozi dok zabrana ne stupi na snagu? Posto je izazvala saobracajni udes sa smrtnim ishodom (na pesackom) zar se po zakonu ne oduzima dozvola odmah?

Plus, stigla je i da sredi auto kao da nista nije bilo.

http://www.kurir-info.rs/petra-cvijic-o ... nak-198234

Petra Cvijić opet vozi

Voditeljka RTS dovezla se do centra „korsom“, istom onom kojom je 9. januara pregazila Slobodana Bajića

BEOGRAD - Voditeljka uživala!
Petra Cvijić (35), spikerka RTS, dovezla se juče do centra Beograda crvenom „opel korsom“, istom onom kojom je 9. januara u Vodovodskoj ulici pregazila pešaka Slobodana Bajića (73)! Petra je automobil oko 11.30 parkirala ispred zgrade RTS.

Kada smo joj prišli i predstavili se, po izrazu lica videlo se da joj nije prijatno.

- Poznato vam je da ne dajem izjave za medije! Jedino što vam mogu reći je da sam dobro! Držim se - ljubazno je odgovorila voditeljka novinarima Kurira i ušla u zgradu televizije.

Petra Cvijić prethodno se u centru grada sastala s dve drugarice, s kojima je otišla na ručak. Obučena u crnu trenerku, patike i sa skoro neprimetnom šminkom na licu, oko 11.40 sela je u baštu jednog kafića.

- Najopuštenije je pričala s prijateljicama. Popile su sok, a potom su za ručak naručile salatu. Voditeljka se sve vreme smejala - ispričao je jedan od gostiju.

Posle ručka, Petra se pozdravila s prijateljicama, sela u „korsu“ i odvezla u pravcu Paliluske pijace.
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

ftj
Postovi: 13039
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Pеšaci

Post od ftj » 27 Apr 2012, 11:01

Ne oduzima se do okončanja postupka. Ti možeš dobrovoljno da predaš dozvolu u nadi da će ti to posle ceniti.

Korisnikov avatar
samo polako
Postovi: 3361
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:15

Re: Pеšaci

Post od samo polako » 12 Sep 2012, 13:00

Juče na uglu Takovske i Kosovske ulice...
Pešacima je upaljeno zeleno a vozilima uslovno zeleno.
Pešak se nalazi na pešačkom.
Približava mu se veliko brzinom vozilo, pešak zastaje iznenađen, vozač koči i kroz otvoren prozor dobacuje pešaku: ajde bre ne šetaj se tuda.
Pešak mu pokaže na semafor a vozač nastavlja da ali i ja imam zeleno (tačnije imao je uslovnu zelenu strelicu).

E sad zašto sam vam ovo napisao možda da uvidimo sve greške koje se prave svakodnevno i spoznamo koliko ljudi poznaju pravila i kako pojedini mogu reagovati u određenim situacijama.

Zato pešaci oprez i ne zadržavajte se puno na prelazu.

Obratite pažnju i na drugu stranu jer je veliki broj pešaka u beogradu povređen vožnjom u nazad.
Mene zanima da mi vi mene kazete gde ima jevtina kavurma, čvarci... Mene to brine jutros...

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21090
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Pеšaci

Post od nidza » 13 Sep 2012, 00:04

Sećam se pitanja dok sam učio testove (jer me je iznenadilo) - pešak ima prednost i ako prelazi na crveno, a auto skreće u sporednu ulicu.

Pretpostavljam da je to iz razloga što je nemoguće znati da li je započeo prelazak na zeleno.

Prema tome, uslovna ili ne, crveno ili zeleno pešaku, svakako ga treba propustiti.

Naravno, ja ne bih zgazio čoveka bez obzira na saobraćajne propise i ko bi na kraju bio u pravu.

Korisnikov avatar
samo polako
Postovi: 3361
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:15

Re: Pеšaci

Post od samo polako » 14 Sep 2012, 11:00

Nije prošlo ni dva dana od mog posta i primedbe na račun pojedinih vozača kad evo čitam u novinama ovaj slučaj.

http://www.kurir-info.rs/pomahnitali-vo ... nak-410352
BEOGRAD - Monstruozno!
Policija je privela Beograđanina B. Đ. jer je u centru grada, kod Narodnog pozorišta, svojim vozilom prvo očešao trudnicu M. S. (29), koja je propisno prelazila ulicu, a zatim je i pretukao, javljaju mediji.

- Trudnica M. S, inače lekar u jednoj beogradskoj dečjoj ustanovi, prema prvim nalazima istrage poštovala je pravila u saobraćaju i prelazila na zeleno svetlo na pešačkom prelazu kod Narodnog pozorišta. B. Đ. ju je prvo očešao, a zatim, kada se ona okrenula, izašao iz kola i počeo da je udara naočigled prolaznika. Zatim je seo u svoj automobil i pobegao, ali su nesrećna žena i nekoliko prolaznika upamtili registarske tablice, kao i tip automobila - navode u policiji.

Posle monstruoznog napada, povređena trudnica, koja je u petom mesecu, prebačena je u Urgentni centar. Lekari su konstatovali kontuziju glave, a o čitavom događaju odmah je obaveštena policija.

- Policajci stanice Stari grad brzo su reagovali i pronašli napadača, koji nije negirao događaj nakon privođenja, već je praktično priznao šta je uradio. Napisana mu je krivična prijava za nasilničko ponašanje, a pušten je posle saslušanja. Osumnjičeni do sada nije kažnjavan - navode u policiji.
Mene zanima da mi vi mene kazete gde ima jevtina kavurma, čvarci... Mene to brine jutros...

Korisnikov avatar
Aleksandar194
Postovi: 555
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: Koji bus prvi naiđe...

Re: Siledžije - internacionalno blago

Post od Aleksandar194 » 14 Sep 2012, 13:19

Ko zna šta se tačno desilo na tom pešačkom prelazu, no naravno, teško da nešto može da opravda postupak tog lika.
Ja sam imao pre dva meseca jednu situaciju, vozio sam po ograničenju nekom sporednom ulicom i uključivao sam se u glavnu. Pre raskrsnice ima krivina u desno i na toj strani posađena živa ograda i odmah posle te krivine pešački prelaz i raskrsnica. Baš kad sam izašao iz krivine, ulicu je krenula da prelazi mlada mama sa detetom u kolicima i pri tom pričajući mobilnim. Ja sam uspeo da ukočim u poslednji trenutak, a ona je mene krenula da čašćava raznim psovkama da sam ja bio zatečen, u tom trenutku sam najviše hteo da izađem iz kola i puknem joj šamarčinu, što zbog tih reči, što zbog mobilnog koji je držala na uvetu i gurala dete preko pešačkog.
Ta krivina je stvarno specifična i bukvalno do samog pešačkog ne možeš da vidiš da li će neko izleteti da pređe ulicu ili ne...
Slika

Odgovori