Pеšaci

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
samo polako
Postovi: 3361
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:15

Re: Pеšaci

Post od samo polako » 30 Sep 2014, 13:14

Zrenjaninac je ludilo za pešake.
Pre neki dan u levoj traci stajemo pešaku a sa naše desne strane lik projuri bez pardona.
Mene zanima da mi vi mene kazete gde ima jevtina kavurma, čvarci... Mene to brine jutros...

Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Pеšaci

Post od H4wkeye » 30 Sep 2014, 14:28

Na takvim mestima treba staviti one pesacke mostove i resen problem. A te sto prolete kad neko stane na pesackom da propusti pesake direktno u zatvor na nekoliko meseci i oduzimanje dozvole na duze vreme.

Korisnikov avatar
TDI
Banned
Postovi: 1303
Pridružio se: 12 Dec 2014, 00:52
Garaža: VW Passat B5.5 Variant
Lokacija: Beograd

Re: Pеšaci

Post od TDI » 14 Apr 2015, 21:42

Pešaci imaju prednost i to je amin. Ali me nervira situacija kakva mi se danas desila. A desava mi se redovno po vise puta kada nedge zurim. Stajem pred pesačkim da ga propustim, kako nalaze zakon i vozačka kultura. A baja nabio slusalice u usi i prelazi kao da se trudi da ide sto sporije. Brze bi presao da je skakao na jednoj nozi. Ne kazem da bi trebao da trci preko pesackog, ali brate, malo zivlje. Da je to stariji covek, pa da imas razumevanja, ne moze brze,...Ali to je bio momak, 20-25 godina.

Pesaci koji nisu vozaci su generalno muve bez glave. Zakon nalaze da imaju prednost i moras da ih pustis. Imam vozačku dozvolu 10 godina i i dalje ne prestaje da me fascinira njihova nebriga o njima samima u saobracaju. O takvima vrlo cesto vodim racuna. Da ne bi dosao u situaciju da za budalu odgovaram kao za coveka.
Slika
„ Све срећне породице личе једна на другу; свака несрећна породица несрећна је на свој начин. ” - Лав Николајевич Толстој

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Pеšaci

Post od Xepoj87 » 14 Apr 2015, 21:53

Ima pravo da ide kako mu odgovara, a tebe te 2 ekstra sekunde nece ubiti.
Tamo gde imaju prednost, ne vidim kako su muve bez glave i zasto si ti svetac sto pazis na pesake koji zakonski imaju prednost? I zasto je neko ko prelazi ulicu, tamo gde ima pravo i prednost, budala?

Sent from my Sony
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7234
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Одг: Pеšaci

Post od dag81 » 14 Apr 2015, 23:37

Ja ne znam koga normalnog ne isprovocira pesak koji se "vuce" preko kolovoza.
Nisu fora 2" nego princip i kultura. A plus ne bi smeo slusalice na oba uva da koristi pri prelasku ulice.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Pеšaci

Post od Vladapetr » 15 Apr 2015, 00:01

Realno. Meni je riba pre neki dan stala na pešačkom i uzela da kucka poruku :glavomuzid:
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21044
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Pеšaci

Post od nidza » 15 Apr 2015, 00:03

Ili kad stane 5 metara van pešačkog pa ne znaš da li da staješ na pešački ili gde. Ja obično stanem ispred pešačkog, pogotovo ako im zakomplikujem prelazak izuzev da pređu gde je propisano zakonom.

Tapatalk

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Pеšaci

Post od Xepoj87 » 15 Apr 2015, 00:15

Da, treba neko da bude znojav od brzog hodanja, da ne bi vas nervirao :) I sve se bojim da vi potrcite preko pesackog. Ides normalnim hodom, kao i trotoarom. Nekome je to brze, nekome sporije.

Niko ne prica o prelazenju van pesackog, stajanju na istom i slusanju muzike.

Svi pravite/mo prekrsaje i sta sve ne radimo u saobracaju, a onda pesak nema kulturu i ne postuje vase principe, zato sto ide 1km/h sporije od vase zamisljene minimalne brzine.

Ja prvi nemam strpljenja i ne podnosim debile, ali nije u redu nazivati nekoga istim, zato sto ne igra kako vi u glavi svirate, a realno nema veze sa zivotom.
Ja prvi kada bih pozurio preko svakog pesackog, bio bih znojav zato sto je tamo neki batica zamislio da ja ne hodam dovoljno brzo.

Sent from my Sony
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Pеšaci

Post od Vladapetr » 15 Apr 2015, 02:07

Niko nije rekao da treba da se preznoje od brzog hodanja, između toga i "pusti korak" varijante postoji ogromna razlika. Ne postoji ni propisana brzina kojom npr. treba da prilaziš šalteru, pakuješ stvari u kesu prilikom kupovine, plaćaš na trafici itd itd... pa je opet neki red da to odradiš nekom "opšte prihvatljivom" brzinom, odnosno tako da drugima koji čekaju ne izgleda kao da ćeš upravo dumreš :mrgreen:
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
samo polako
Postovi: 3361
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:15

Re: Pеšaci

Post od samo polako » 15 Apr 2015, 10:04

Hoće li neko ovim našim pešacima objasniti da se ne šetaju pešačkim i da ga brzo pređu?????
Pritom da im objasni da pešački jeste mesto gde pešaci treba da pređu ulicu ali ne i nekakva sveta zemlja gde mogu da rade svašta! :besan:
Mene zanima da mi vi mene kazete gde ima jevtina kavurma, čvarci... Mene to brine jutros...

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Pеšaci

Post od Vladapetr » 15 Apr 2015, 10:28

Haha, ovo je možda i najtraljaviji pokušaj ironije ikada :D
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
TDI
Banned
Postovi: 1303
Pridružio se: 12 Dec 2014, 00:52
Garaža: VW Passat B5.5 Variant
Lokacija: Beograd

Re: Pеšaci

Post od TDI » 15 Apr 2015, 19:04

Xeroju,

Nisam svetac. Ali moje 10-ogodisnje iskustvo za volanom me je davno naučilo da sto se tiče pešaka moram da budem previše oprezan. I hvala Bogu, sto sam učio na situacijama koje su mogle da se dese, a nisu se desile. Jer su oni takvi kakvi su, a da ih promenim ne mogu. Pa sam u tom smislu istrenirao sebe da pazim na njih, kad mahom sami na sebe ne paze. Pesaški prelaz je to sto jeste, a nije manekenska pista. Kada prelazis isti, onda si ,,dužan,, da vodiš računa o sebi. A to ti je sa slusalicama u usima veoma otežano. To sto kao pešak imas prednost po zakonu, a i po moralu za moj pojam, ti ne daje za pravo da se ponašaš kao da ti je tata kupio pešački prelaz. Moze biti 100 puta zeleno za mene kao pešaka i isto toliko puta da imam prednost. U stanju sam da pogledam i po 5 puta da li je bezbedno da pređem, pa kad se u to uverim, onda prelazim! Moj zivot mi je mio, kakav je da je. Pa se, za razliku od nekih, prema njemu tako i odnosim.
Slika
„ Све срећне породице личе једна на другу; свака несрећна породица несрећна је на свој начин. ” - Лав Николајевич Толстој

Korisnikov avatar
samo polako
Postovi: 3361
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:15

Re: Pеšaci

Post od samo polako » 20 Apr 2015, 15:16

Vladapetr je napisao:Haha, ovo je možda i najtraljaviji pokušaj ironije ikada :D
:zbunjen:

Ironija?
Misliš da im se na pešačkom ne može ništa desiti? :zbunjen:
Mene zanima da mi vi mene kazete gde ima jevtina kavurma, čvarci... Mene to brine jutros...

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5023
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Pеšaci

Post od cozmo » 28 Apr 2015, 11:24

Cak i da je devojcica prelazila van pesackog prelaza i da sa te strane nije kriv, zar ne bi trebalo da bude kaznjen za duplu punu liniju i voznju pod dejstvom alkohola? I kako je moguce da se njegovo svedocenje uzima kao validno u odnosu na ostale svedoke?

http://www.novosti.rs/vesti/srbija.73.h ... govornosti

ANĐELA GODINAMA ČEKA PRAVDU
Devojčicu udario prešavši duplu punu liniju i pod dejstvom alkohola, oslobođen odgovornosti!
B. PUZOVIĆ | 28. april 2015. 06:44 | Komentara: 8
Mitrovići ogorčeni presudom Osnovnog suda: Posle četiri godine suđenja, tokom kojeg je utvđeno da je našu ćerku Anđelu udario prešavši duplu punu liniju i pod dejstvom alkohola, vozač automobila oslobođen je odgovornosti

"Njen otac ističe da vozač automobila, Dušan Stanković (73), nije ni pokušao da joj pomogne, niti je sačekao hitnu pomoć i policiju. Kada su ga saobraćajci ubrzo pronašli, alkotest je pokazao da je tada imao 1,61 promil alkohola u krvi.

- Pokrenuli smo krivično gonjenje, ali je proces četiri puta odlagan, jer se žalio da je šećeraš, a sada smo šokirani presudom Osnovnog suda koji ga oslobađa odgovornosti. Prihvaćeno je mišljenje veštaka saobraćajne struke, da je do nezgode došlo Anđelinom nepažnjom, a zaključeno je i to da je vozač bio na udaljenosti kraćoj nego što je potrebno da se zaustavi... Prihvaćen je iskaz optuženog da je Anđela, navodno, naletela na njegov automobil, a odbačeno svedočenje njene drugarice i još jednog očevica, da vozač nije čekao iza autobusa, već se njegovo vozilo sve vreme kretalo - zaključuje Zoran Mitrović."
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21044
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Pеšaci

Post od nidza » 28 Apr 2015, 18:12

Verovatno će da odgovara za saobraćajne prekršaje, koji nisu bili predmet ovog gonjenja u nekom odvojenom postupku? Molim naše pravnike za pomoć. :-)

Tapatalk

Odgovori