Pеšaci

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Siledžije - internacionalno blago

Post od Texonja » 14 Sep 2012, 13:22

Aleksandar194 je napisao: Baš kad sam izašao iz krivine, ulicu je krenula da prelazi mlada mama sa detetom u kolicima i pri tom pričajući mobilnim. Ja sam uspeo da ukočim u poslednji trenutak, a ona je mene krenula da čašćava raznim psovkama da sam ja bio zatečen, u tom trenutku sam najviše hteo da izađem iz kola i puknem joj šamarčinu, što zbog tih reči, što zbog mobilnog koji je držala na uvetu i gurala dete preko pešačkog.
...i onda bi i tebe novine ocrnele, a krezubi narod bi zeleo da te vidi obesenog na trgu.
Naravno da ona ne bi rekla kako je pricala mobilnim, a tebe niko ne bi ni slusao sta imas da kazes. Pisalo bi samo kako si izasao iz kola i PREBIO zenu sa detetom, IAKO je gurala kolica preko pesackog.
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Siledžije - internacionalno blago

Post od Floyd » 14 Sep 2012, 13:43

Necu da ulazim u to kako je postavljen pesacki u odnosu na krivinu ali po ovom pisanju zena je bila u pravu a ti si verovatno malo brze naisao pa si je isprepadao.
Ne opradavam to sto te je psovala ali pesacima nije zabranjeno da pricaju telefonom.

Tex, ja ne vidim opravdanje da maluomni debil isamara trudnu zenu na sred ulice pa sta god da mu je rekla.
Nadam se da ce "junacina" da fasuje bar 6 meseci zatvora a zna se sta takvim *ickicama rade tamo :mrgreen:

Korisnikov avatar
vlajko
Postovi: 476
Pridružio se: 15 Mar 2012, 11:59
Garaža: Honda Civic 1.4
Lokacija: Beograd

Re: Siledžije - internacionalno blago

Post od vlajko » 14 Sep 2012, 13:47

Floyd je napisao: pesacima nije zabranjeno da pricaju telefonom.
Jeste dok prelaze pešački prelaz.

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Siledžije - internacionalno blago

Post od Floyd » 14 Sep 2012, 13:51

Ok, nisam znao da je to uvedeno u Srbiji.
Kazna svakako nije porcija samara jer gledajuci kako se vozi po srpskim putevima, kad bi se kaznjavalo batinama, 80% vozaca bi bilo plavog nosa ;)

Korisnikov avatar
TheWickerMan
Postovi: 10469
Pridružio se: 13 Jan 2012, 12:46
Garaža: AR Giluietta TCT
Lokacija: Stuttgart,DE

Re: Siledžije - internacionalno blago

Post od TheWickerMan » 14 Sep 2012, 14:03

Texonja je napisao: ...i onda bi i tebe novine ocrnele, a krezubi narod bi zeleo da te vidi obesenog na trgu.
Nisam baš krezub mada mi fale dve šestice :)

Ja samo ne razumem, šta god ti uradila,opsovala,rekla, ne ide DA UDARIŠ TRUDNICU BRE!!! Dal' je moguće da su ljudi toliko pukli ... ja žensko ne bi mogao da udarim šta god mi uradila,ipak imam toliko kulture i vasptanja,a kamoli trudnicu ,'ej!!!

Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10886
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: Siledžije - internacionalno blago

Post od Uroš S. » 14 Sep 2012, 14:11

Nisam za fizičko obračunavanje sa bilo kim, muškarcem, ženom, detetom, ali par puta sam bio u šoku kako se ponašaju žene sa malom decom u svojstvu pešaka, baš ovo što je rekao Aleksandar.

Korisnikov avatar
samo polako
Postovi: 3361
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:15

Re: Siledžije - internacionalno blago

Post od samo polako » 14 Sep 2012, 14:20

A kako se to ponašaju trudnice i majke sa decom?

Pošto sam ovih dana pola pešak a pola vozač vidim koje se greške prave od strane vozača.

Jednostavno neki misle da je ulica rezervisana prvenstveno za automobile i ni za koga drugog!

Zaboravlja se na pešake ili vozače motora ili skutera.

Mnogi kada vide pešaka na ulici ustvari vide prepreku na putu a ne nekog koga trebaju propustiti.

Evo pre par minuta sam prolazio pored novog merkatora i prelazim ulicu i psujem vozače koji se zaleću i ne propuštaju pešake.

Nekoliko trenutaka kasnije sednem u kola krenem i neki pešak šeta na pešačkom kao da je ovag grad samo njegov...
Poslednja izmena od samo polako u 14 Sep 2012, 14:23, izmenjeno 2 puta ukupno.
Mene zanima da mi vi mene kazete gde ima jevtina kavurma, čvarci... Mene to brine jutros...

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10569
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Siledžije - internacionalno blago

Post od Sloba » 14 Sep 2012, 14:21

I keruša, koja ti je godinama jela iz ruke, će te izujedati samo ako joj se na bilo koji način učini da njenim mladuncima preti opasnost od tebe. To su hormoni u sprezi sa najjačom vezom u prirodi, vezom između majke i deteta. Ne vredi o tome polemisati mnogo.

Korisnikov avatar
Aleksandar194
Postovi: 555
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: Koji bus prvi naiđe...

Re: Siledžije - internacionalno blago

Post od Aleksandar194 » 14 Sep 2012, 15:10

Floyd, isao sam ja po ogranicenju (40km/h), ali kazem ti, krivina je jako specificna i do poslednjeg trenutka ne znas da li ce neko zakoraciti na pesacki. Dobro, ja sam trebao da usporim jos vise posto znam za taj problem, ali i zena je bila sva smusena i verovatno dekoncentrisana, u nekom svom svetu posto je pricala telefonom...

Sent from my HTC One V using Tapatalk 2
Slika

Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5576
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin

Re: Siledžije - internacionalno blago

Post od dunx81 » 14 Sep 2012, 15:23

Aleksandar194 je napisao: Ja sam imao pre dva meseca jednu situaciju, vozio sam po ograničenju nekom sporednom ulicom i uključivao sam se u glavnu. Pre raskrsnice ima krivina u desno i na toj strani posađena živa ograda i odmah posle te krivine pešački prelaz i raskrsnica. ......
Ziva ograda na takvim mestima mi je najveca glupost i relativno cesto sam se nalazio u sl. situacijama gde ista ozbiljno ugrozava preglednost raskrsnice. U blizini moje kuce su bile cak 2 takve raskrsnice. Ne znam sto neko od nadleznih ne naredi uklanjanje takvog zbunja. Kad vec cimaju da skupis lisce pred kucom,mogli bi i za ovo...

MilisaV
Postovi: 317
Pridružio se: 11 Jul 2012, 15:39
Garaža: bmw 525d
Lokacija: Novi Beograd

Re: Siledžije - internacionalno blago

Post od MilisaV » 14 Sep 2012, 15:25

Aleksandar ja bih tebe kaznio jer se zalećeš na majku sa detetom koja prelazi ulicu....


sve više mislim da je rešenje da čovek sa sobom nosi jednu motku, i poneki tejzer ako naiđe na nekog baš krupnog, pa kad vidi da neko mlati trudnicu da ga lepo prevaspita.....
žena može biti sa sela a auto mora iz nemačke

Korisnikov avatar
Aleksandar194
Postovi: 555
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: Koji bus prvi naiđe...

Re: Siledžije - internacionalno blago

Post od Aleksandar194 » 14 Sep 2012, 15:33

milisav
Sta pricas ti? Ko se zalece? Znam da bih ja u toj sutuaciji bio kriv da se nesto ne daj boze desilo, ali kao sto je neko vec pisao, pesaci se ponasaju kao da su bogovi. Naravno da ne bih izasao da bijem zenu, to ce vecini ljudi da prodje kroz glavu u takvoj situaciji, ali ne bih reagovao kao ovaj sto je tukao trudnicu...

Sent from my HTC One V using Tapatalk 2
Slika

Korisnikov avatar
Martin
Postovi: 2866
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:38
Garaža: 2021 Dacia Logan Comfort Eco-G
Lokacija: Sremska Mitrovica

Re: Siledžije - internacionalno blago

Post od Martin » 14 Sep 2012, 15:35

Da Aleksandre - kako nisi mogao da predvidiš da će trudnica da iza krivine prelazi put sa makim detetom, a da će istovremeno da priča telefonom? Mislim zaista....pa ti si vozač i treba da predvidiš takve stvari.... :bibip:
Trebao si da staneš i umesto "šamara" (koje je propustila dok je bila mala) da joj daš jedan buket cveća... :buket:
Šalim se naravno....i ja sam bio u sličnim situacijama.... :srbin:

Ljudi, ne preostaje vam ništa drugo nego da vozite po ograničenjima, naročito u naseljenim mestima. Ne zbog policije i kazni,,nego da bi ste sebe i putnike poštedeli raznih neprilika, a naročito bahatih pešaka i biciklista..., ali i vozača. Mislite o tome. :think:

MilisaV
Postovi: 317
Pridružio se: 11 Jul 2012, 15:39
Garaža: bmw 525d
Lokacija: Novi Beograd

Re: Siledžije - internacionalno blago

Post od MilisaV » 14 Sep 2012, 15:51

majka sa detetom je prelazila na pešačkom prelazu...

tako da martine taj maliciozni komentar ti nije na mestu.....


i da vozač stvarno mora da predviđa takve stvari.

jednostavno je jači u saobraćaju i zato mora da vodi računa.



BTW kakve veze ima da li je pričala na mobilnom ili ne. prelazila je na PEŠAČKOM prelazu. pešaci na pešačkom imaju PREDNOST i vozači su DUŽNI da ih propuste....


a Martine još jedna informacija za tebe čisto zbog bezbednosti dece, a i da sebe eventualno ne bi doveo u neke neprijatne situacije,

ako voziš u oblasti škole, i dete istrči ispred tebe, a ti nisi mogao da ga vidiš od recimo parkiranog kombija, i udariš to dete, ti si opet kriv jer si DUŽAN da pretpostaviš da u okolini škole ovo može da ti se desi. zato je ograničenje u okolini škole 30, i traži se posebna pažnja.....


nažalost kod nas u saobraćaju kao i u realnom životu, ljudi poštuju pravila jačeg......


p.s. najjače mi je bilo do sada što sam video je da jednom mlađem liku neko nije stao da pređe pešački i vozač kako je prolazio, pešak ga samo pljune kroz prozor... vozač je samo zapalio, valjda nije želeo probleme..

to ja stalno želim da uradim kad me neko iseče na pešačkom, nažalost u tom trenutku nikako ne mogu da skupim dovoljnu količinu za pljuvanje...
žena može biti sa sela a auto mora iz nemačke

Korisnikov avatar
Aleksandar194
Postovi: 555
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: Koji bus prvi naiđe...

Re: Siledžije - internacionalno blago

Post od Aleksandar194 » 14 Sep 2012, 15:59

Samo kratko da odgovorim posto me smara da kucam preko mobilnog...
U mom slucaju, zena sa detetom je napravila prekrsaj tako sto je pricala telefonom dok je prelazila ulicu, a ne ja koji sam stao ispred pesackog prelaza i saslusao sve njene uvrede!

Sent from my HTC One V using Tapatalk 2
Slika

Odgovori