Koliko, zaista, poštujete saobraćajne propise?

Primena propisa, crna hronika
Ralee
Postovi: 3480
Pridružio se: 13 Jan 2015, 22:09

Re: Koliko, zaista, poštujete saobraćajne propise?

Post od Ralee » 05 Jan 2023, 19:19

Ovo je toliko debilno, ama bas nista nije postigao jer ga 50m dalje ceka koloncuga od garaze Bea sve do V. Ilica.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2116
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Koliko, zaista, poštujete saobraćajne propise?

Post od Gazu » 05 Jan 2023, 19:45

Ja u ovakvoj situaciji ne bi ni pomišljao da obiđem autobus zbog pune linije. Da je isprekidana, onda lagano da neko od putnika ne izlazi ispred, ali s punom nikako. Sem da je to neki autobus kao od ekskurzije koji je stao gde ne bi smeo, ali ovaj gradski, on svakako kreće za manje od minuta.

Ali ja sam uvek podrazumevao da je tu autobusa zbog pune linije i zabranjeno obići.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk



Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd
Birthday

Re: Koliko, zaista, poštujete saobraćajne propise?

Post od Grujic » 05 Jan 2023, 19:47


Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14192
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Koliko, zaista, poštujete saobraćajne propise?

Post od pedja » 05 Jan 2023, 20:54

Može biti puna, isprekidana, da je nema, ja ga ne obilazim. Sa druge strane ulice, između busa i pune ima mesta da se prođe i opet ne obilazim, niti ću.

Može u zakonu da piše šta god, meni to nije normalno.

I da zaključimo veče:


Nezgodno je kada rampa ne radi, to verovatno znači gas do daske. Inače, tako (samo ne sa parkinga) mi na dva mesto redovno izleću, na putu od posla do kuće, a imaju Stop.

TapaT


Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2116
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Koliko, zaista, poštujete saobraćajne propise?

Post od Gazu » 05 Jan 2023, 21:21

Da, s ovim što sam naknadno naučio, ima smisla. U suštini, autobus stoji, pa prema tome ovo nije preticanje preko pune linije, već obilaženje preko pune linije - i to je dozvoljeno za razliku od preticanja. Osim da je eksplicitno navedeno da ne sme da se baš autobus na stanici obilazi, ali ni to izgleda nije slučaj.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Koliko, zaista, poštujete saobraćajne propise?

Post od Xepoj87 » 05 Jan 2023, 22:31

pedja je napisao:Može biti puna, isprekidana, da je nema, ja ga ne obilazim. Sa druge strane ulice, između busa i pune ima mesta da se prođe i opet ne obilazim, niti ću.

Može u zakonu da piše šta god, meni to nije normalno.

I da zaključimo veče:


Nezgodno je kada rampa ne radi, to verovatno znači gas do daske. Inače, tako (samo ne sa parkinga) mi na dva mesto redovno izleću, na putu od posla do kuće, a imaju Stop.

TapaT
Ovde ne vidim da on ima trougao ili stop znak?
Deluje mi kao jednako pravo prolaza?


Za autobus, niko tebe ne tera da obidjes autobus, ali nema potrebe ni prozivati nekoga ko postupa po zakonu, osim ovog poslednjeg na snimku.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

ftj
Postovi: 13039
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Koliko, zaista, poštujete saobraćajne propise?

Post od ftj » 05 Jan 2023, 23:06

Meni je u autoskoli instruktor pricao da je parking po difoltu put manje vaznosti. Ima takvih slucajeva po nbgu dosta.

guzva
Postovi: 144
Pridružio se: 07 Nov 2021, 01:20

Koliko, zaista, poštujete saobraćajne propise?

Post od guzva » 06 Jan 2023, 00:10

Ogranicenja postujem u vecini slucajeva preko dana, nocu mi ne pada na pamet puna linija se sece po potrebi kad nikog ne ugrozavam a autobuse naravno zaobilazim kad sam prvi iza njega a on ne stane na stanicu nego pola je u traci a pola u stajalistu(pazi da te ne cekam) Pesake pustam samo na pesackom striktno, dok bicikliste koji nece da sidju sa bicikla na pesackom tad dodam gas i legnem na sirenu. Taxiste striktno u nijednoj ali bukvalno u nijednoj situaciji ne pustam kada nema pravo prvenstva i ceste su to svadje do incidenta Dok kad je spic i kad svi cekamo uvek kada mogu pustim nekog ko ceka da se ulkjuci ali zato posle ide gas jer majmun misli ako sam jednog pustio da cu sve da pustim, a svi znamo da kad bi svako ispred sebe pustio po jednog ko se ukljucuje manje bi bile guzve ali mi smo takav narod jbg. U molovima obavezno na invalida (kad rese dzipove resice i mene) dok u gradu nikad. Sa sva cetiri izbegavam generalno da stajem, ali kad se mora onda gledam da popnem auto malo na trotoar da ne smetam toliko ni pesacima na trotoaru a i da mogu ljudi da prodju u traci. Dok degenima koje mrzi da popnu auto i zauzmu celu traku sviram dok se ne pomere.
Znam tezak sam covek sta cu jbg zivot me nije mazio


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14192
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Koliko, zaista, poštujete saobraćajne propise?

Post od pedja » 06 Jan 2023, 02:40


Xepoj87 je napisao: Ovde ne vidim da on ima trougao ili stop znak?
Deluje mi kao jednako pravo prolaza?
Ima trougao.
To je izlaz sa parkinga Vera. Nego, ne rade im rampe već danima, pa može tako da izleti.

Slika
Misliš da ne bih propustio auto sa desne strane?!

I ajde što je prošao, nego je to uradio solidnom brzinom, sa obzirom na uslove.

--

Problem kod onog obilaženja busa je u tome što ga obilaze bez obzira na saobraćaj sa druge strane. Sada je manja gužva, plus veče. Tokom dana, posebno izjutra, voze kao da imaju puno pravo, bez obzira na saobraćaj sa druge strane (kada im je zabranjeno obilaženje, jer ne postoje uslovi - ne smeju da ometaju saobraćaj sa druge strane, što redovno rade, niti uvek imaju uslova da se bezbedno vrate u traku). Posebno su zanimljivi oni koji pretiču sve one koji idu pravo (bez obzira da li bus stoji) kroz traku za levo (otprilike kao ova Alfa). I kada busevi kreću sa stanice, često ih pretiču.

OK, ovi imaju pravo da obiđu bus, ali to pravo nije pod moranjem, odnosno neće niko crći ako sačeka kratko, sa obzirom da je solidno prometno. Ima saobraćaja sa obe strane, pešaci umeju da iskoče sa svih strana, tj prelaze svuda samo ne na pešačkom, veče je...

Ipak, ako ćemo po pravilu, većinom se ogreših o ljude sa ovog snimka.

Slično, ima mesta gde je isprekidana linija, u nepreglednoj krivini (ili na samom ulasku u istu), na magistrali. Može biti dozvoljeno koliko hoćeš, ali za mene tu preticanja nema, niti je normalno da ga bude, za koga god.

No dobro, sve je OK.





TapaT


Korisnikov avatar
Inzaghi
Postovi: 322
Pridružio se: 11 Okt 2017, 11:31
Garaža: Peugeot 308 1.6 2010
Lokacija: nbgd

Re: Koliko, zaista, poštujete saobraćajne propise?

Post od Inzaghi » 06 Jan 2023, 09:26

Bio sam za novu godinu u Salcburgu. Idu konj i zaprezna kola voze turiste ulicama, guzva u saobracaju, kolona iza njega i svi voze 5kmh maltene. Niko se nije usudio. Iako neko vreme nije prosao u suprotnom smeru. Svi idu lagano kolika god da je guzva ili sporo.

Nije uporedivo, mali je grad, ali govori mnogo toga. Ja bih prvi poludeo iako nisam neki agresivni kad je haos.

Korisnikov avatar
member
Postovi: 3673
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Koliko, zaista, poštujete saobraćajne propise?

Post od member » 06 Jan 2023, 13:05

Kada si u Rimu, budi Rimljanin :)

Ali zato kada si u BG,budi stoka i vozi dinamično :)

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Koliko, zaista, poštujete saobraćajne propise?

Post od Xepoj87 » 06 Jan 2023, 13:16

Nisam video trougao, onda ok.
Znam gde je, zato sam i pomislio da je jednako pravo.
Za autobus se ne slazemo, osim naravno ako neko time blokira suprotni smer.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
zdushan
Postovi: 1645
Pridružio se: 12 Jan 2013, 13:02
Garaža: Škoda Superb 2.0 TDI 4x4
Lokacija: Beograd

Re: Koliko, zaista, poštujete saobraćajne propise?

Post od zdushan » 06 Jan 2023, 14:29

Iskreno, ne poštujem skoro nista, ali se trudim da ne smetam drugima.
Ne prolazim na crveno, i ne parkiram na invalide (sem kad vozim majku koja je invalid, a nemam nalepnicu). Puštam ljude da se uključe, postujem principe rajfeslusa i slično...
Ako procenim da neće da me kazne, snime, sankcionisu, po gradu preticem, ubacujem se kako stignem. Skakao bih i leteo da imam tehničke mogucnosti..
Ko se nije redovno vraćao sa NBGD u stari deo grada od 16-18h ne zna šta je 29ti krug pakla...


Sent from my SM-A715F using Tapatalk


Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30014
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Koliko, zaista, poštujete saobraćajne propise?

Post od trojanac » 08 Jan 2023, 10:17

Mnogo mi je drago što ne živim u gradu i što nisam svaki dan u automobilu. Za ove povremene izlete u gradske gužve nekako i nađem strpljenja. Da je svakodnevno verovatno bih i ja kršio sve moguće propise. Ovako, nisam cvećka ali mnoge od ovde navedenih stvari ne radim.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
kUdtiHaEX
Postovi: 136
Pridružio se: 18 Nov 2014, 13:53
Garaža: Mazda CX-5, MINI Cooper S F56
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Koliko, zaista, poštujete saobraćajne propise?

Post od kUdtiHaEX » 15 Jan 2023, 23:13

pedja je napisao:
05 Jan 2023, 18:59
Dok čekamo autora @kUdtiHaEX da odgovori na svoju temu citiraću sebe i dodsti video na opis:
Kad te već toliko zanima red je da ti ispunim želju :)

Postoji samo jedan propis koji ne poštujem - nikad nisam, niti ću verovatno - ograničenja brzine. Uvek sam u onih +20 do +50 u zavisnosti od tipa puta (sem u zoni škole, tu usporim svakako). Svestan sam da ću da platim kaznu i ok sam sa time.

Sve ostalo poštujem, bio dan ili noć - davanje pokazivača pravca, puštanje autobusa da se uključi u saoraćaj (čak i kad mi neki moron svira od pozadi), propuštanje pešaka na pešačkom prelazu (a posebno veoma oprezno prelaženje preko pešačkog u situaciji kada je neki imbecil zaklonio isti, pa se prosto ne vidi da li neko prelazi ili ne), nikad mi neće pasti na pamet da stanem na sred puta i upalim sva četiri jer eto moram da istrčim po pljeskavicu, neću se parkirati na mesto za invalide/trotoar, ne jašim levu traku na autoputu (sem kada desna traka direktno negativno utiče na kvalitet vožnje i dovodi me u direktnu opasnost, a nikoga nema iza mene), poštujem pravo prvenstva prolaza i sl.
Business Class Hosting Service Provider | Mint Hosting

Odgovori