Motociklisti - ravnopravni učesnici u saobraćaju?

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
samo polako
Postovi: 3361
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:15

Re: Motociklisti - ravnopravni učesnici u saobraćaju?

Post od samo polako » 10 Apr 2012, 11:03

A nevaži se, ono žena vozi auto, nije baš dobar primer.

Evo jedne situacije, prave muške.
http://www.youtube.com/watch?v=kydSJEPxwoU



A pogledajte ovo u Londonu!?!

http://www.youtube.com/watch?v=QjpWD6rBApo
Mene zanima da mi vi mene kazete gde ima jevtina kavurma, čvarci... Mene to brine jutros...

Korisnikov avatar
Incognito
Postovi: 611
Pridružio se: 01 Apr 2012, 22:06
Lokacija: Beograd

Re: Motociklisti - ravnopravni učesnici u saobraćaju?

Post od Incognito » 10 Apr 2012, 23:09

ftj je napisao:Ili je možda tvoj drug skretao levo na semaforu i skuter se stvorio niotkuda iz suprotnog smera?
Nije prijatelj nigde skretao.Covek je sasvim normalno krenuo sa semafora,momak na skuteru je naglo uleteo u njegovu traku,ovaj ga pokupio i to je bilo to.Na srecu,radilo se o minimalnoj brzini pa je ukocio na mestu,u suprotnom bi posledice bile fatalne.Nemam razloga da coveku neverujem jer ga dobro poznajem,a jos manje imam razloge da lazem druge i svaljujem krivicu na nekog motociklistu tek tako bez razloga.To sto smatras da su takvi postupci u domenu nauticne fantastike,ok,to je u redu.I za mene je naucna fantastika kad cujem da je neko vozio auto sa 5,5 promila alkohola u krvi,ali eto i takve stvari se desavaju u praksi.
robbief je napisao:Ja uvek nosim pojas, rukavice, kacigu i jaknu, a po potrebi se pojacam i pantalonama i dubokim patikama. Jakna koju imam je prava letnja. Ima sve protektore, ali je od onog rupicastog materijala tako da se covek ne znoji i kad je 35 stepeni. Jbg, to je cena, ako hoces prezivis bilo kakav incident, gore navedeni rekviziti su neophodni. Jedino pojas sluzi da kad budem pricao unucima o tome kako sam vozio motor, to ne mora da bude u pauzama izmedju dve dijalize.
:plusone: Kad bi svi motociklisti sledili ovakve primere,bilo bi mnogo manje povredjenih i poginulih.

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Motociklisti - ravnopravni učesnici u saobraćaju?

Post od Floyd » 12 Apr 2012, 14:32

Cast izuzetcima ali vecina bajkera su agresivni idioti...pricam za voznju po velikim gradovima.
Samo bajker ce da sutne auto bez razloga, polomi retrovizor i fizicki nasrne na vozaca a ako vidi da je nasrunuo na jaceg onda bezi.
Vidjao sam u Parizu kako zeni idiot lomi suvozacko staklo samo zato sto mu nije napravila mesto da projuri nego je morao malo da saceka.

Ja volim motore ali steta je sto te masine mnogi muskarci koriste kao lek (za potenciju naravno).

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23804
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Motociklisti - ravnopravni učesnici u saobraćaju?

Post od dragvorl » 12 Apr 2012, 15:04

Ovako se vozi. :bravo: :doubleup: Слоу рајд, тејк ит изи! ;)

http://www.youtube.com/watch?v=-Xle1XK4RNI
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Motociklisti - ravnopravni učesnici u saobraćaju?

Post od Paja » 12 Apr 2012, 15:26

Fasciniran sam količinom idiotluka na snimku.
Ovako nekog ubiješ u saobraćaju pa ti prvo 00 poplave dokazujući da nisi kriv, a onda robijaš ko za čoveka.
Strašno. Ovaj ne da ne bi trebao ikad više išta da vozi, nego bi mu zabranio i ulaz u GSB.

Inače snimak je star nekoliko godina, još uvek je bilo dozvoljeno s Brankovog mosta levo u Pop Lukinu.

ftj
Postovi: 13036
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Motociklisti - ravnopravni učesnici u saobraćaju?

Post od ftj » 12 Apr 2012, 20:52

Nije to nista on na snimku nije 140 presao i iako izgleda kao da vozi ko muva bez glave vidi se da vozi promisljeno i da ne vozi od juce.

Ovo je opasna voznja.

http://www.youtube.com/watch?v=E6aIhj9_qIg

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Motociklisti - ravnopravni učesnici u saobraćaju?

Post od Paja » 12 Apr 2012, 21:14

ftj je napisao:Nije to nista on na snimku nije 140 presao
Sad mi je lakše. Ako ga ubijem, a on išao 135 ja ću se bolje osećati nego da je išao 145.
Šta je promišljeno u provlačenj između dva vozila u pokretu, konstantnim prolascima kroz crveno, rasterivanju pešaka s pešačkog...
Budala je budala i dao je odličan primer zašto mnogi ne vole motoriste i zašto motoristi ginu.

A za ovog stranca me baš pippp njega će da ubija neko drugi, a ne mi.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23804
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Motociklisti - ravnopravni učesnici u saobraćaju?

Post od dragvorl » 12 Apr 2012, 21:17

ftj je napisao:Nije to nista on na snimku nije 140 presao i iako izgleda kao da vozi ko muva bez glave vidi se da vozi promisljeno i da ne vozi od juce.
Da vozi promisljeno se ne slazem uopste, da ne vozi od juce, pa verovatno, mada ne verujem da je nesto u zrelim godinama, ali sustina je da on ne kontrolise situaciju, dakle potpuno je oslonjen na svoj instinkt i na ocekivano sablonsko ponasanje drugih u saobracaju. Cim se taj sablon narusi dolazi do incidenta sa mogucom smrtnom posledicom ili ozbiljnom povredom/invaliditetom. Ono sto je meni najveci problem u ovakvom ponasanju je sto moze da nastrada neko potpuno neduzan zbog necije bahatosti (kao dete na pesackom u NS pre nekog vremena, bilo je to u novinama). Ja gledam na to tako da neka takva budala sutra moze da meni, clanu porodice, prijatelju ili nekom xy da otkine ruku, nogu, obogalji, ubije. To sto je neko kupio masinu koja juri 2xx ili 3xx km/h ili ima ubrzanje od ne znam koliko sekundi do odredjene brzine nije alibi za divljanje po gradu. Hajde na nekom delu puta gde je intenzitet saobracaja minimalan pa da razumem da se neko izdivlja, mada sam i tu prilicno skeptican jer sam ubedjen da vecina ljudi koji sedaju na motore ne znaju iste bezbedno da koriste, narocito pri vecim brzinama (sto je i normalno, mislim na vece brzine, ali onda ne treba voziti na tim brzinama). Da krenemo od toga da panduri na motorima ne znaju da voze te motore na nivou na kom bi trebalo. Ovo nije rekla kazala prica, nego sam u kontaktu sa ljudima koji se bave odrzavanjem tih motora pa dobijem i koji info sa strane. Sad, da li se desavaju neki koraci unapred po tom pitanju - ne znam, ali globalna situacija je generalno ne bas ruzicasta.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Motociklisti - ravnopravni učesnici u saobraćaju?

Post od Texonja » 12 Apr 2012, 21:42

Juce sedi tip na motoru i nesto prica sa nekim pored puta. U gradu, pa nisam vozio vise od 30-40km/h i prilazim mu s namerom da ga obidjem. Taman kad sam hteo da ga obidjem, tip krece, daje gas tako da motor krece da vrda levo-desno zadnjim tockom i tako odlazi... NIJE POGLEDAO da vidi dal' mu neko prilazi, dal' ga ja obilazim pa ce da mi zavrluda malo u auto i da se izvrne... Majmun!

Danas parkirao auto na parkingu pored "magistrale" (kako zovemo glavnu tranzitnu ulicu u ZR, sa dve trake u oba pravca), taman sam izasao i cujem buku motora. Pogledam, kad ono tip vozi motor bez kacige, dig'o ga na zadnji tocak i tako pegla magistralom, a sto je najgore IZA NJEGA SEDI JOS NEKO, ne znam dal' je riba il' tip i ne znam ko je veca budala, dal' ovaj majmun sto vozi ili ovaj sa slamom u glavi sto je seo iza majmuna!

... pa ti sad imaj normalno misljenje o motociklistima... :ccc:

... a da ne pominjemo kako je tesko imati dobro misljenje o vozacima BMW-a, sta sve rade u saobracaju! :kuku: :)
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23804
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Motociklisti - ravnopravni učesnici u saobraćaju?

Post od dragvorl » 12 Apr 2012, 21:45

Motociklisti da isteraju pravdu na auto-forumu. :nonono: :naughty: :think: :hand: :rofl:
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Motociklisti - ravnopravni učesnici u saobraćaju?

Post od Floyd » 12 Apr 2012, 21:54

ftj je napisao:Nije to nista on na snimku nije 140 presao i iako izgleda kao da vozi ko muva bez glave vidi se da vozi promisljeno i da ne vozi od juce.
Slazem se sa dragvorl-om da je ovo apsolutno nepromisljena voznja a bezbedna je isto koliko i nezasticeni sex sa prostitutkom koja radi na autoputu.
Ovaj Svedjanin je tek budala za sebe...zapravo ne razumem sta je pokusao da pokaze ovim snimkom...mozda, da je faca :think:


Inace treba napraviti razliku izmedju PRAVIH BAJKERA i isfrustriranih kretena koji su seli na (po pravilu nasvirani japanski) motor.

Bajkeri...

Slika

...su uglavnom kul i opusteni likovi koji uzivaju u motorima, druzenju, gastronomiji, putovanjima i sl.
Razumeju se u mehaniku, sami odrzavaju svoje motore i generalno nisu nasilini (i ako tako izgledaju).

Druga kategorija o kojoj se najvise raspravlja su kao ovaj Svedjanin sa snimka gore.
Zajasu besnu masinu i onda divljaju po putevima ugrozavajuci druge ucesnike u saobracaju.

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10571
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Motociklisti - ravnopravni učesnici u saobraćaju?

Post od Sloba » 12 Apr 2012, 21:55

Ih, bre... ovi prvo roknu gajbu piva u sebe pa tek onda postaju kul.

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Motociklisti - ravnopravni učesnici u saobraćaju?

Post od NexT » 12 Apr 2012, 22:15

Gledam onaj snimak, lik krece sa Bezanijske kose, blizu mene. Odatle do K. Petra treba bar 20ak minuta normalnom voznjom (bez guzve na mostu)... A ima mozda 5-6km...

ftj
Postovi: 13036
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Motociklisti - ravnopravni učesnici u saobraćaju?

Post od ftj » 13 Apr 2012, 00:40

I sto je najbolje lik iz klipa vozi motor od 48 konjskih snaga, znaci manje nego jugo, iliti 99% onih sa zujalicama od 150+ ks ga nikad ne bi stigli. Ne podrzavam takvu voznju niti ga branim al ocu da vam kazem da se iz klipa vidi da lik dobro vozi i kolko god vam to cudno izgledalo sebe nije doveo ni u jednu rizicnu situaciju osim situacije sa autobusom koja je bila malo kockanje.

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Motociklisti - ravnopravni učesnici u saobraćaju?

Post od NexT » 13 Apr 2012, 01:01

Ma daaaj, pogledaj na semaforima koliko idiotski prolazi, lagano je mogao da najebe, a nije iskljuceno da je nekome i zakacio auto...
Prolasci kroz crveno - mogao je da previdi nekoga i cao djaci...

Odgovori