Motociklisti - ravnopravni učesnici u saobraćaju?

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Motociklisti - ravnopravni učesnici u saobraćaju?

Post od Texonja » 13 Apr 2012, 01:06

paja je napisao:Fasciniran sam količinom idiotluka na snimku.
Bas sam hteo da napisem kako je tip totalni idiot.
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Motociklisti - ravnopravni učesnici u saobraćaju?

Post od methane.master » 13 Apr 2012, 10:40

Da je samo jedan takav, lepo bi bilo. :glavomuzid:
Širim haos!

ftj
Postovi: 13024
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Motociklisti - ravnopravni učesnici u saobraćaju?

Post od ftj » 13 Apr 2012, 10:58

A tek da je malo manje idiota ovako generalno gde bi nam kraj bio.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14175
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Motociklisti - ravnopravni učesnici u saobraćaju?

Post od pedja » 13 Apr 2012, 11:07

dragvorl je napisao:Ovako se vozi. :bravo: :doubleup:
I krse svi moguci i nemoguci saobracajni propisi? Povrh svega, dovodi u opasnost i sebe i druge, da ne pricamo o materijalnoj steti koja moze nastati. Zbog ovakvih "dobrih vozaca" motoriste bije tako "dobar" glas.

Motoristi su ucesnici u saobracaju kao i svi ostali. Niti imaju posebna prava, niti zabrane, koje automobili nemaju. Kada se budu ponasali u saobracaju kako dolikuje, onda ce ih i ostali podjednako postovati.
To sto motor moze da se provuce izmedju dva automobila ne znaci da to treba da radi, niti da mu je dozvoljeno, samim tim sto je uzi. Kada vidite nekoga sa automobilom da se provlaci izmedju drugih, na mm rastojanja, pomislicete "vidi budalu", a on radi upravo sto i motociklisti, prolazi tamo gde moze.

Da me ne shvate pogresno, uvek propustam dvotockase, nije mi problem da stojim u guzvi (u automobilu), a oni da prolaze. Samo ne volim kada se ponasaju bahato, prelaze u suprotnu traku, grebu automobile (koje je neko krvavo zaradio), ugrozavaju pesake (pogotovo na pesackim stazama - i onaj na snimku je proleteo na crveno, a pesak je u trku umakao...).
Dakle, neka se ponasaju kao ostali i sve je OK.

I lepo su pricali u SATu ko sve seda na motor i kako se dobija dozvola...

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Motociklisti - ravnopravni učesnici u saobraćaju?

Post od Texonja » 13 Apr 2012, 11:18

pedja je napisao: Zbog ovakvih "dobrih vozaca" motoriste bije tako "dobar" glas.
A povrh svega, cak i motociklisti koji ne voze tako nemaju reci prekora za tog tipa nego kao "do jaja brate, samo pichi". Kao kada bih ja video tipa sa M3 kako divlja po gradu i da ga pohvalim.
Recimo, skroz mi je cool delovalo kad je onaj pekar iz ZR kupio Nissan GT-R, jer nije uzeo neki pozerski auto vec pravu masinu. Ali, nazalost, ponasa se kao klinac. Divlja po gradu, staje u traku za levo na semaforu namerno, pa se ubacuje ovima koji idu pravo, ide u industrijsku zonu pa ga razvlaci do XXX (mozda i 200km/h, ne znam)... Vise mi nije cool uopste, nego smatram da mu treba oduzeti dozvolu life-time.
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
robbief
Postovi: 708
Pridružio se: 10 Mar 2012, 00:03

Re: Motociklisti - ravnopravni učesnici u saobraćaju?

Post od robbief » 13 Apr 2012, 11:25

Texonja je napisao: A povrh svega, cak i motociklisti koji ne voze tako nemaju reci prekora za tog tipa nego kao "do jaja brate, samo pichi".
Ma nije valjda? Jeste, mi sto vozimo motore volimo da vidimo kad neko tockira, puca na auspuh, ili vozi 200 u pesackoj zoni. Mi obozavamo takve likove jer oni cine da smo svi ozloglaseni i izgledamo opasno. Stvarno, svasta moze da se procita ovde.

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Motociklisti - ravnopravni učesnici u saobraćaju?

Post od Texonja » 13 Apr 2012, 11:53

Svasta moze da se procita, slazem se. Recimo moze da se procita i razmisljanja roditelja i ljudi koji saobracaj ne smatraju igrom i zajebancijom. Imam 2 drugara (ajde, vise su poznanici) koji voze motore i odusevljavaju se takvim likovima, iako oni licno to ne rade. (verovatno bi i oni kada bi imali muda)
Odem s vremena na vreme na moto-susrete ovde u Muzlji, pa i poznajem neke koji sebe nazivaju bajkerima, tako da nisam ono gore izmislio ili rekao na osnovu predrasude. Vidjam i ove koji dolaze sa strane, ima cool likova, bas cool... ali kad se prica o motorima, pa to su sve price ko je vozio gde 200 , ko je bezao od murije, ko je dizao na zadnji tocak...

Imam i komsiju koji je dosta mladji od mene, vozio je motore od 18. godine... do pre 2-3 kada se ozenio. Napunio 25 god, ozenio se, prodao motor, kupio dizel hatchback, dobio dete... Racionalan covek.

Nemam ja nista protiv ako neko vozi motor, auto, stagod hoce recimo autoputem 200 km/h... Blicni da te vidim, sklonicu se u desnu traku ako sam u levoj, ti prodji i nikom-nista, ali po gradu se izivljavati... :thumbdown:
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
robbief
Postovi: 708
Pridružio se: 10 Mar 2012, 00:03

Re: Motociklisti - ravnopravni učesnici u saobraćaju?

Post od robbief » 13 Apr 2012, 12:16

Texonja je napisao: Recimo moze da se procita i razmisljanja roditelja i ljudi koji saobracaj ne smatraju igrom i zajebancijom.
Zamisli i ja sam jedan od tih i takvih, sto je direktan dokaz da pojedini vozaci motora imaju moc reprodukcije a ovo sto pisem znaci i da imaju odredjeni stepen i inteligencije. To nas dalje dovodi do toga da pojedini vozaci motora iste voze da bi izbegli guzvu, smanjili troskove i svoje prevozno sredstvo tipa dvotockas koriste da bi se prevezli od tacke A do tacke B. Pa sve i da su opet u pitanju samo pojedinci u okviru grupacije koju tako lako osudjujes, stvarno nije u redu tako generalizovati stvar.

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Motociklisti - ravnopravni učesnici u saobraćaju?

Post od Floyd » 13 Apr 2012, 12:25

Sloba je napisao:Ih, bre... ovi prvo roknu gajbu piva u sebe pa tek onda postaju kul.
:kezo:
pedja je napisao:Motoristi su ucesnici u saobracaju kao i svi ostali. Niti imaju posebna prava, niti zabrane, koje automobili nemaju. Kada se budu ponasali u saobracaju kako dolikuje, onda ce ih i ostali podjednako postovati.
:plusone:

Motoriste sam zamrzeo u Parizu jer voze kao kamikaze a u CH su mi postali ponovo kul jer se ovde zna red.

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Motociklisti - ravnopravni učesnici u saobraćaju?

Post od Texonja » 13 Apr 2012, 12:27

@Robbie
Respect za to, najiskrenije! Nisi jedini, kao sto sam i naveo primere, ali su po meni redji takvi kao ti i ovaj moj komsija od onih koji divljaju i koji se ponasaju kao deca... ili kao da ne zive pravi zivot, nego je sve kompjuterska igra. A iz druge sfere zivota, vrlo dobro znam kako je zbog predrasude biti stavljen u isti kos sa nekim koga ni sam ne podnosis. Stoga sam i svestan da nisu SVI motociklisti takvi, naravno da nisu. Ali tvrdim da je manje savesnih od onih drugih.
Poslednja izmena od Texonja u 13 Apr 2012, 12:30, izmenjeno 1 put ukupno.
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
robbief
Postovi: 708
Pridružio se: 10 Mar 2012, 00:03

Re: Motociklisti - ravnopravni učesnici u saobraćaju?

Post od robbief » 13 Apr 2012, 12:29

posteno. :)

Zveroljub
Postovi: 928
Pridružio se: 14 Jan 2012, 20:33
Garaža: Astra j

Re: Motociklisti - ravnopravni učesnici u saobraćaju?

Post od Zveroljub » 13 Apr 2012, 14:42

robbief je napisao:
Texonja je napisao: Recimo moze da se procita i razmisljanja roditelja i ljudi koji saobracaj ne smatraju igrom i zajebancijom.
direktan dokaz da pojedini vozaci motora imaju moc reprodukcije a ovo sto pisem znaci i da imaju odredjeni stepen i inteligencije.
Ne moras biti inteligentan da bi imao moc reprodukcije :D
znam da sam izvukao iz konteksta, ali bilo je jace od mene

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9218
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: Motociklisti - ravnopravni učesnici u saobraćaju?

Post od dragan » 13 Apr 2012, 14:46

a najveca je fora sto se ovde mrsi ( bez uvrede, ne mislim lose ) i motoristi koji ovde pisu i iznose svoje stavove jos i imaju potrebu da budu shvaceni, imaju zelju da se nekim razgovorom dodje do nekog prihvatljivog stava, a onog mazgova sa klipa zabole sta ko o njemu misli...eee, kolika je tu razlika...
inace, bas je kul izveo ono sa spustanje kroz raskrsnicu kod studenjaka, onako uleteti izmedju dve kontra trake i to medju automobile koji ga do momenta pre toga nisu ni videli od busa...stvarno kul....svi treba da voze tako...

ftj
Postovi: 13024
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Motociklisti - ravnopravni učesnici u saobraćaju?

Post od ftj » 13 Apr 2012, 20:12

@texonja

Ma jel moguce covek kupio nissan gtr i sad daje pun gas???? Kud ide ovaj svet.

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Motociklisti - ravnopravni učesnici u saobraćaju?

Post od Texonja » 13 Apr 2012, 20:14

Znaci i ti dajes pun gas na tvom Golfu GTI u naseljenom mestu? Stajes u levu traku pa se ubacujes ljudima namerno da bi lecio komplekse? (moras da dokazujes kako si najbrzi?) Vozis 150km/h industrijskom zonom samo zato sto nema saobracaja?

Mislim, normalno je da to radis ako si vec kupio GTI, inace bi kupio 1.4 , zar ne? :nesvest:
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Odgovori