Motociklisti - ravnopravni učesnici u saobraćaju?

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
MAD MAX
Banned
Postovi: 786
Pridružio se: 22 Feb 2012, 22:19

Re: Motociklisti - ravnopravni učesnici u saobraćaju?

Post od MAD MAX » 02 Okt 2013, 21:43

A šta je to ovde "nasilnička vožnja"??? Ovo jasno usporavanje bez kočenja (ovaj što je udaren)??? Jasno se vidi da je vozač SUVa video ovo uspravanje i NAMERNO ga udario.
Pročitajte jasno ZOBS. Upravo namerno udaranje čoveka motoristu od pozadi (ugrožava mu život) se može karakterisati kao nasilnička vožnja. Obrnuto!

Насилничка вожња је поступање возача које је у грубој супротности са правилима саобраћаја, односно, приликом које возач не показује обзир према безбедности осталих учесника у саобраћају.


grujicd
Od toga je sve počelo. Ovaj se jeste ubacio ali nešto pre, i počeo da usprava. Ali SUV je jasno morao da zapazi moguću opasnost a ne da se nabija iza njih i kasno koči.
Uglavnom, krivaca je ovde mnogo, a jedan od glavnih je organizator ovako nečega, za šta verovatno nisu imali dozvolu.
Send from ZX Spectrum 8 bit 16kB

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Motociklisti - ravnopravni učesnici u saobraćaju?

Post od Paja » 02 Okt 2013, 21:48

Sve bi to bilo ok da taj isti motorista nije pre nego što se ubacio ispred SUV-a nešto palamudio vozaču SUV-a. Više je nego očigledno da je išao na to da isprovocira. I uspeo je u tome, al su to platili njegovi drugovi pre svega.

Korisnikov avatar
kapor
Postovi: 1613
Pridružio se: 24 Jan 2013, 20:15
Garaža: renault clio rs 172
Lokacija: beograd

Re: Motociklisti - ravnopravni učesnici u saobraćaju?

Post od kapor » 02 Okt 2013, 21:49

Ja koliko vidim ono su sutigli SUV a ne on njih, I ONI SU NJEGA NAMERNO KRENULI DA USPORAVAJU I UTICU NA NJEGOVU VOZNJU.

I ne vidim vise svrhu diskusije sa nekim ko samo daje komentare kako nejmu odgovara.Krajnje neobjektivno gledas na ceo dogadjaj.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8367
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Motociklisti - ravnopravni učesnici u saobraćaju?

Post od grujicd » 02 Okt 2013, 21:52

MAD MAX je napisao:Jasno se vidi da je vozač SUVa video ovo uspravanje i NAMERNO ga udario.
Netačno. Merio sam i štopericom. Od kad je postalo jasno da ovaj ispred koči prošla je samo sekunda do udara, i u toj sekundi se vidi da i SUV pokušava da zakoči jer mu se spušta prednji deo.

Pogledaj ponovo taj deo i kaži da li i ti vidiš to spuštanje prednjeg dela auta.

MAD MAX
Banned
Postovi: 786
Pridružio se: 22 Feb 2012, 22:19

Re: Motociklisti - ravnopravni učesnici u saobraćaju?

Post od MAD MAX » 02 Okt 2013, 22:01

kapor
I šta što su ga uspravali??? To se ne sme? On je voz i nema kočnice??

grujicd
može biti, ali da je pametan bio ne bi nešto rekao uvredljivo onome što ga je udario kasnije. Kad ih video oko sebe, znatno pre, trebalo je da skine nogu sa gasa a ne da vozi kao da nikoga nema oko njega. Tako da više budala, može čudo da napravi.


Sve je OK.
Strah me je vaše reakcije i želje za obračunom(podrške nekom ko gazi SUV om ljude). Samo zato ovde komentarišem. Ja nide nisam podržao ove što su ga batinali.
Zato nam se jadi i dešavaju. I sva ova opšta nesreća i ona silna ubistva po Americi.
Zato ja moram da stanem sa komentarima o ovome.
Send from ZX Spectrum 8 bit 16kB

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Motociklisti - ravnopravni učesnici u saobraćaju?

Post od Paja » 02 Okt 2013, 22:05

Ja lično nemam ni najmanju želju da se obračunavam i uvek sam protiv nasilja u svakom obliku, ali u konkretnom slučaju mnogo više mogu da se solidarišem sa vozačem SUV-a i da osetim njegov strah nego što mogu da ga osuđujem.

Da su motoristi mirno stali nakon tok inicijalnog čukanja i pozvali policiju sve bi se završilo na miran način, ali im to očigledno nije bio cilj i otud moja reakcija na njihovo ponašanje. Hteli su kavgu, izvukli su deblji kraj.

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45821
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Motociklisti - ravnopravni učesnici u saobraćaju?

Post od Geza » 02 Okt 2013, 22:11

Slika
Slika
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Post od Floyd » 02 Okt 2013, 22:12

MAD MAX je napisao:Strah me je vaše reakcije i želje za obračunom(podrške nekom ko gazi SUV om ljude).
E aj se ti presaberi malo pre nego sto napises ovako nesto ;)
Kakva bre podrska, ko je koga zgazio kad je covek nasilno zaustavljen (tacno se vidi kako idiot na motoru koci i povremeno se okrece da prati reakciju vozaca) koji je i stao i stajao dok copor besnih pasa nije nasrunuo na njega, kad je poceo da bezi...isto tako i drugi put gde ih je kulirao dok neka sisica nije natrcala da ga izvuce iz auta.
Da je stvarno hteo da ih gazi kako ti pises, ne bi se ni zaustavljao vec bi ih pokretu pogazio sve ko zeceve...
Ti bajkeri koje ti podrzavazas su najobicnije pizdurine a to pokazuje i cinjenica da se kriju od murije ali USA je to i proklinjace dan kad su se rodili, samo da ih uhvate.

Korisnikov avatar
kapor
Postovi: 1613
Pridružio se: 24 Jan 2013, 20:15
Garaža: renault clio rs 172
Lokacija: beograd

Re: Motociklisti - ravnopravni učesnici u saobraćaju?

Post od kapor » 02 Okt 2013, 22:15

Ovo ti je kasicna fora kad baja krene da maltretira nekog i kad dobije preko p..., onda se pravi da je on zrtva dogadjaja.

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Post od Floyd » 02 Okt 2013, 22:33

Pa taj rad...
Evo na slikama koje je Geza okacio se lepo vidi koliko su "hrabri" ovi banditi...

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8367
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Motociklisti - ravnopravni učesnici u saobraćaju?

Post od grujicd » 02 Okt 2013, 22:35

A vidi se i prednja desna felna. Bez gume.

Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: Motociklisti - ravnopravni učesnici u saobraćaju?

Post od superboss » 02 Okt 2013, 22:56

Ja, doduse, nemam polozeno za A kategoriju, ali moram da pitam one koji imaju: da li su ogranicenja za motocikle u naseljenom mestu duplo visa nego za ostale ucesnike u saobracaju?

Mislim da je to svakodnevna pojava, da kad kroz grad ides levom trakom, moras da sklonis motociklisti koji ide najmanje 100km/h...ako ne uradis to na vreme blicace ti sigurno, iznerviran.

Na zalost policija nam je takva kakva jeste. Meni recimo najvise idu na zivce kros varijante....cesto se desava da voze biciklistickom stazom, a koju ono buku pravi, cini mi se da ce stakla da popucaju...
What i do for the livin'? I live for the livin'.

Korisnikov avatar
Dusan
Postovi: 4285
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:26
Lokacija: Wien

Re: Motociklisti - ravnopravni učesnici u saobraćaju?

Post od Dusan » 02 Okt 2013, 23:33

Citam temu i ne mogu da verujem da neko ozbiljno odgovara na postove MADMAXa. Bez ikakve uvrede, ali iz tvojih postova deluje kao da nemas dodira sa realnoscu. Ne znam da li me vise fascinira nacin na koji pises ili ljudi koji se trude da ti nesto pojasne, a ne shvataju da je to nemoguce.

Ne razumem kako je ovo uopste diskutabilna tema posle linka koji je heroj okacio gde se jasno vidi da PRE gazenja, jedan motociklista napada vozilo svom silinom. To je JEDINA stvar koja se vidi sa te daljine, ko zna cega je tu jos bilo, nozeva, busenja guma, napada sa druge strane RR-a. (da je i samo on napao, sto sam siguran da nije slucaj, opet potpuno razumem coveka koji je pogazio gamad, jer nije znao u tolikoj masi sljama sta moze da mu se dogodi) Takodje se jasno vidi sa gezinih slika, da nema prednje gume i ne mogu da verujem da je cak i staklo sa desne strane polomljeno, znaci da su svesno i tu zenu napali.

Dovoljno je da pogledate nekoliko snimaka tih bajkera od tog dana ovde, da zakljucite o cemu se radi.
There's nothing worse than making your hand and losing it all, because you were drawing dead to start with.

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Motociklisti - ravnopravni učesnici u saobraćaju?

Post od Floyd » 02 Okt 2013, 23:42

Ma nisu to nikakvi bajkeri vec banda sitnih krimosa iz geta...

Korisnikov avatar
Dusan
Postovi: 4285
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:26
Lokacija: Wien

Re: Motociklisti - ravnopravni učesnici u saobraćaju?

Post od Dusan » 02 Okt 2013, 23:47

Ima i ovoga,
It's too late. Everyone already knows the scam you guys run. You target wealthy vehicles and box them in, slow the traffic down, and then intentionally brake check them or even roll your bike back into them so you have an excuse to terrorize them for money. You also slash the tires so they can't get away.
This has been reported many times before, and the video shows this is what went down to a T, perfect example of already reported incidents. Even the slashed tires.
There's nothing worse than making your hand and losing it all, because you were drawing dead to start with.

Odgovori