Motociklisti - ravnopravni učesnici u saobraćaju?

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Motociklisti - ravnopravni učesnici u saobraćaju?

Post od Grujic » 18 Jul 2014, 17:17

Scuderia je napisao:Da ti je svaki dan glava u torbi zbog tudjih gluposti sigurno bi se isto toliko nervirao. Malo karikira, ali u garant mu je vec pun k, jos vozi smesnom brzinom, ne daj Boze da ide brze.
Nek onda vozi 50 trakom kojom treba

Sent from my HTC Desire 500 using Tapatalk

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Motociklisti - ravnopravni učesnici u saobraćaju?

Post od ftj » 18 Jul 2014, 17:58

Deluje da je besmislica iz ugla vozaca automobila, problem je sto je kocenje na motoru mnogo teza radnja nego u automobilu. Kad te neko isece u kolima samo pritisnes kocnicu i lagano pomeris volan i slicno dok je na motoru malo drugacije tj. mnogo je vece cimanje.

Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Motociklisti - ravnopravni učesnici u saobraćaju?

Post od H4wkeye » 18 Jul 2014, 19:17

Vidi se na snimku da ide cesto trakom za autobuse. Jel smeju motocikli da se krecu ovom trakom?

Korisnikov avatar
Rakhil
Postovi: 8335
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:01
Garaža: Ford Focus Mk2 1.6 16V, KTM Leggero Cross
Lokacija: Beograd

Re: Motociklisti - ravnopravni učesnici u saobraćaju?

Post od Rakhil » 18 Jul 2014, 21:15

Uopste ne sporim da mu ljudi na snimku seku put i da ga ugrozavaju u nekim slucajevima, ali da je drama queen, jeste. Fakat, ako hoces da promenis traku 20 puta za sto metara i da vozis 50 pa 20 pa 100 na sat u tih istih 100 metara, onda gledaj kako vozis, cuti i ne seri.

Korisnikov avatar
fq400
Postovi: 1458
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:59
Garaža: Lancer

Re: Motociklisti - ravnopravni učesnici u saobraćaju?

Post od fq400 » 19 Jul 2014, 02:48

H4wkeye je napisao:Vidi se na snimku da ide cesto trakom za autobuse. Jel smeju motocikli da se krecu ovom trakom?
Baš sam gledao kako je ovo rešeno u UK. Uglavnom ne sme, mada zavisi od opštine, doba dana i saobraćajnog znaka. Najsigurnije je da sme ako je u samoj traci napisano da je za buseve, taksi, motocikle i bicikle (što ovde nije slučaj, čini mi se).

Libero
Postovi: 561
Pridružio se: 23 Jan 2014, 11:39
Garaža: Opel Astra j
Lokacija: Beograd

Re: Motociklisti - ravnopravni učesnici u saobraćaju?

Post od Libero » 19 Jul 2014, 13:25

Aj i ovde neku da prozborim...

Pošto nemam dozvolu za motor, ali probao sam par puta neku bolju mašinu da vozim, osim što je vrlo opasno,
video sam kolka je nulta tolerancija prema motoristima. E sad, nije to tako, nulta tolerancija je generalno u celom
saobraćaju, nego se to najbolje oseti na motoru pošto su najugroženiji....

Ovo govorim za motoriste, prave motoriste, a ne one koji mi glume kriminal i onda im ne valja ceo Svet.
Konkretno mislim na ove što beže sa pumpi, ne plaćaju putarinu, divljaju ko manijaci, ugrožavaju sve redom,
a onda se žale kako njih niko nepoštuje, za njih nemam razumevanja. Iz prostog razloga, što na toj pumpi devojka
koja radi na kasi ne može ni tu sramnu platu od 20 hiljada dinara da ima zbog takvih ološa. Ni kriva ni dužna, nemoćna
odbijaju se njoj neplatiše....koji misle da su frajeri što su to uradili. A ustvari samo su upropastili još jednu teško zarađenu platu nedužnoj osobi. Svaka čast šmekeri! :glavomuzid:

Pošto je kultura u saobraćaju u Srbiji generalno vrlo loša, vozi se kao na livadi da si. To se najgore odražava na bajkere.
Jednostavno, zakon jačeg ih stavlja u nezavidnu poziciju.
Glvani problem je što se ne prate retrovizori a i oni koji kao prate, više se bave tuđom vožnjom nego svojom.
Najlepša satisfakcija kod bajkera mi je kad krenu da pretiču kolonu neku ili jedan i naravno niko ih ne šljivi ni 5%,
on se gura nekako da prođe, vidim ga, pomerim se skroz u desnu stranu, da ne bi morao da prelazi u suprotnu stranu. On prođe i podigne mi ruku u znaku zahvalnosti. Ne vidim šta je tu teško, to tvoje malo njemu spašava život.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Motociklisti - ravnopravni učesnici u saobraćaju?

Post od Xepoj87 » 19 Jul 2014, 14:14

Ja licno vodim racuna, ali jednostavno, motor koji je iza mene, u sekundi resi da prodje pored mene, a ja, s obzirom da je bio iza mene, isto krenem da se prestrojavam, i onda ispadne kao da sam ja bahat, a on se za pola sekunde stvorio pored mene...
A sto kaze Libero, generalno je nesvestnost sveprisutna u saobracaju, ne samo prema motorima, nego niko ne gleda nista, voze kao da se vozikaju po livadi.
Problem je sto je motociklista najugrozeniji, jer njemu svaka situacija moze znaciti zivota, dok u gradu, retko kada nesto moze biti vozacu automobila.

Pored mog razumevanja ogorcenosti motociklista, i dalje smatram da su oni ujedno i najbahatiji vozaci.
Jednostavno, previse je lako motorom napraviti prekrsaj, nekako dodje kao i normalno, nekako je cak i besmislica voziti motor po pravilima saobracaja...


Sto se lika na snimku tice, ovo je Austrija, i mislim da je na ovoj crvenoj traci oznaceno AM, pa je moguce da je to za motore traka?
Ne verujem da bi kacio snimak, gde on krsi pravila, a kenja drugima za isto.
Ovo je bila namenska voznja po ogranicenju, i postovanju pravila, da bi pokazao koliko su drugi retardirani.
A realno, ne znam ni jednog jedinog motociklistu koji postuje pravila saobracaja.
Doduse, to mogu reci i za vozace kola, ali se vrsta cestih prekrsaja drasticno razlikuje :)
Cenim da je motociklistima to postalo i nesvesno.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
kapor
Postovi: 1613
Pridružio se: 24 Jan 2013, 20:15
Garaža: renault clio rs 172
Lokacija: beograd

Re: Motociklisti - ravnopravni učesnici u saobraćaju?

Post od kapor » 19 Jul 2014, 18:08

Nisam bas siguran da je snimak iz Austrije kod njih se ne vozi u kontra smeru i autobusi nemaju vrata na levoj strani. :)

Korisnikov avatar
fq400
Postovi: 1458
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:59
Garaža: Lancer

Re: Motociklisti - ravnopravni učesnici u saobraćaju?

Post od fq400 » 19 Jul 2014, 18:28

Mislim da je Heroj mislio na Australiju - i jeste čini mi se Australija, nije UK. Tamo bi trebalo da je dozvoljeno da se vozi motocikl u traci za bus, za razliku od UK (mada je u Londonu dozvoljeno).

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Motociklisti - ravnopravni učesnici u saobraćaju?

Post od Xepoj87 » 20 Jul 2014, 00:06

Da, da, na to Australiju sam mislio, bio sam u Austriji, znam da tamo nema :D

Elem, nasao sam:

‘Bus lanes’ can be used by buses, taxis, public hire cars, motorcycles, bicycles and emergency vehicles. Other motorists can be fined for travelling in a bus lane unless it’s for a short distance (i.e. before you’re about to turn at an intersection or into a driveway) or crossing the lane from a side street or driveway.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

nenad.fil
Postovi: 1378
Pridružio se: 21 Maj 2012, 19:16
Lokacija: Beograd

Re: Motociklisti - ravnopravni učesnici u saobraćaju?

Post od nenad.fil » 21 Avg 2014, 12:09

https://www.youtube.com/watch?v=7vd_Ouq ... gye1BKZdSw

Ne znam da li je vec bilo...

Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Motociklisti - ravnopravni učesnici u saobraćaju?

Post od H4wkeye » 21 Avg 2014, 12:53

Bilo u temi Youtube, ali nema veze. Prosto neverovatan video, sta sve nece da snime u Rusiji jbt :kezo:

nenad.fil
Postovi: 1378
Pridružio se: 21 Maj 2012, 19:16
Lokacija: Beograd

Re: Motociklisti - ravnopravni učesnici u saobraćaju?

Post od nenad.fil » 21 Avg 2014, 16:22

E jbg, ne videh. Rusi, sta reci, ludaci...

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9215
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: Motociklisti - ravnopravni učesnici u saobraćaju?

Post od dragan » 21 Avg 2014, 23:26

koji nindza jbt :rofl:

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Motociklisti - ravnopravni učesnici u saobraćaju?

Post od ftj » 22 Avg 2014, 00:26

Nisam nacisto da li je fejk?

Odgovori