Nepostovanje prvenstva prolaza tj znaka STOP

Primena propisa, crna hronika
Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2119
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Nepostovanje prvenstva prolaza tj znaka STOP

Post od Gazu » 07 Avg 2023, 11:57

Ne zna čovek, mogla je glava da mu se olupa o haubu.😆

Nego, da ne istraumiramo mi devojku sad još više ovde, počeo sam da pominjem lupanje glave o haobu.😄 (Šalim se to, važno je samo ne biti bezobrazan. I bilo je onih slučajeva što smo diskutovali kad su neki vozili u Novom Sadu u traci za suprotan smer, što je baš jezivo!)

Nego, na koji tačno put misliš @Bogdane? Za Novi Sad odakle?🙂

Korisnikov avatar
Bogdan
Banned
Postovi: 1129
Pridružio se: 15 Avg 2020, 13:10

Re: Nepostovanje prvenstva prolaza tj znaka STOP

Post od Bogdan » 07 Avg 2023, 12:01

Zr-Novi Sad
To se tako kaze, dodje mi glavu o haubu, daleko bilo, ali dcwko sigurno nije sav svoj bio, gde mu glava bila, ja ne znam... Kad je poceo i rukama da mase, malo sam ga kultruno napickao, i bar pokusao da pojasnim sta je uradio, ocigledno ni to nije uspelo, onaj teleci pogled u prazno i pojma nema sta sam pokusao da kazem /objasnim. Zato sam i reko aj bez da te ne vidim

Ford S-Max 2,5t


Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2119
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Nepostovanje prvenstva prolaza tj znaka STOP

Post od Gazu » 07 Avg 2023, 12:54

Ma zvala ga riba u gajbu!😄

milekmilek
Postovi: 288
Pridružio se: 12 Sep 2017, 14:29

Re: Nepostovanje prvenstva prolaza tj znaka STOP

Post od milekmilek » 07 Avg 2023, 12:58

Ne bih da se pravim pametan ali mi koji živimo napolju i koji smo tamo "prevaspitani" kad je u pitanju saobraćajna kultura imano problem prvih nekoliko dana nakon dolaska u Srbiju, dok se ne naviknemo. Bahatost stvarno udara u živac.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk


Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14196
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Nepostovanje prvenstva prolaza tj znaka STOP

Post od pedja » 07 Avg 2023, 14:13

+1
Stvarno su sa stranim tablama nemogući, kada dođu ovde.

TapaT


Korisnikov avatar
Bogdan
Banned
Postovi: 1129
Pridružio se: 15 Avg 2020, 13:10

Re: Nepostovanje prvenstva prolaza tj znaka STOP

Post od Bogdan » 07 Avg 2023, 14:15

Na veliku zalost, ovde nema K od kulture u saobracaju. Vec sto javci i besniji auto to je opasniji na putu, pa treba boze moj svako da se sklanja, jel nepisano pravilo, ko zna ko je taj itd...
Boze sacuvaj da ovde neko nekog propusti itd...

Ford S-Max 2,5t


Korisnikov avatar
Bogdan
Banned
Postovi: 1129
Pridružio se: 15 Avg 2020, 13:10

Re: Nepostovanje prvenstva prolaza tj znaka STOP

Post od Bogdan » 07 Avg 2023, 14:17

pedja je napisao:+1
Stvarno su sa stranim tablama nemogući, kada dođu ovde.

TapaT
Ima i toga, na zalost previse, koji dodju iz inostaranstva, pa ovde divljaju i to kako... Slazem se

Ford S-Max 2,5t


DesertRose
Postovi: 43
Pridružio se: 28 Jun 2023, 11:18
Garaža: Audi A3

Re: Nepostovanje prvenstva prolaza tj znaka STOP

Post od DesertRose » 07 Avg 2023, 15:33

Hvala svima na utiscima, savetima i misljenjima.

Ja se jesam izvinila, i uvek bih ako sam kriva, a bila sam. Iskreno vise me je postideo ovaj sto je podigao palac nego ovaj sto je urlao na mene. Ja sam polozila pre oko mesec dana i stvarno se trudim i da se oslobadjam i da vozim sto vise i dosta vozim sama. Nekad kad mi se sklopi sve tipa novi put, gde ici, novi grad, razmisljanje o uzbrdici, kako krenuti a ne otici unazad itd padne paznja malo i onda se ovako nesto desi. Apsolutno sam svesna sta je moglo biti i nema sanse da mi se to isto desi, ali nesto drugo cu sigurno omanuti u procesu ucenja :glavomuzid:

Evo detaljnije kako je bilo:
Covek koji me je pojurio je uleteo u kontra smer isekao 2 auta na uzbrdici da bi stao ispred mene i nabo kocnicu. Morala sam rucnom da zakocim da ga ne bih udarila. Ja sam spustila prozor da se izvinim i uprla mu prstom u slovo P i rekla izvini stvarno mnogo mi je zao ako sam te bacila u stres, a on je krenuo da me vredja i govori kako sam mogla da mu ubijem decu itd. Covek iz auta iza je izasao rekao mi "Druze kako si sve nas i ove iz kontra smera isekao da bi nju stigao mogao si ti svoju decu sad pobiti" on je onda i na njega poceo da se dere, pa njegov otac izasao i pokusavao da ga smiri. Verujte mi da nisam mogla da mislim o svom propustu koliko je on urlao, vredjao itd. Izvredja me covek kako sam pocetnik kad ga isecem a nisam pocetnik da tako umem da zakocim u mestu da ga ne bih lupila odpozadi.

Ja razumem da neko pomraci od besa ali kad neko tako urla ja zaboravim i sta sam uradila, pa mi je zalije bilo sto sam isekla onog finog coveka :kuku:

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13047
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Nepostovanje prvenstva prolaza tj znaka STOP

Post od Saša » 07 Avg 2023, 15:50

Dešava se, svi smo mi pravili puno grešaka u početku a grešimo sigurno i dalje, samo ređe. Bitno je učiti na tim svojim greškama ali i konstantno ih ispravljati, a takođe je bitno ispravljati i tuđe greške jer ako se "nađu dva ovna na brvnu", eto lako i nesreće.

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2119
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Nepostovanje prvenstva prolaza tj znaka STOP

Post od Gazu » 07 Avg 2023, 16:07

DesertRose je napisao:
07 Avg 2023, 15:33
Izvredja me covek kako sam pocetnik
Eto ti ga, a isto to i ti njemu sve vreme pokušavala da objasniš.😆

Možda pošto si položila pre mesec dana nije loše da navigaciju još ne koristiš uopšte, a i da postepeno sebi zadaješ naredne izazove. Recimo, da se navežbaš u svom mestu gde živiš, gde znaš puteve, pa onda između mesta... I ako nisi iz Beograda, da Beograd ostaviš za kraj.😄 Ako si iz Beograda, jbg, šta da ti kažem, čeliči se.🤣

Korisnikov avatar
YUgisa
Postovi: 717
Pridružio se: 29 Jan 2014, 18:52
Garaža: Yugo 1.1EFI
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nepostovanje prvenstva prolaza tj znaka STOP

Post od YUgisa » 07 Avg 2023, 17:14

I nemoj kociti rucnom u naglim situacijama jer bilo da je auto starije konstrukcije bez ABS sistema ili sa ABS sistemom, nozna kocnica je na ispravnom autu izbalansirana tako da se auto ne zanosi pri naglom kocenju, odnosno da prednja osovina vise koci od zadnje. Rucna kocnica nije uskladjena sa time i kod nekih vozila rucna kocnica moze da koci primetno jace od noznih na naglom kocenju sto moze dovesti do blokade kocnica na zadnjim tockovima i nekontorlisanog zanosenja, pogotovo po kisi, ledu i snegu.

I cinjenica da rucna koci jace od nozne ne znaci da ce auto brze da stane, jer najjace zaustavljanje je na granici proklizavanja, a koliko jako koci nakon proklizavanja vise nije bitno za duzinu puta zaustavljanja, ali jeste za kontrolu vozila tj sprecavanja zanosenja.
Being second is to be the first of the ones who loose...

DesertRose
Postovi: 43
Pridružio se: 28 Jun 2023, 11:18
Garaža: Audi A3

Re: Nepostovanje prvenstva prolaza tj znaka STOP

Post od DesertRose » 07 Avg 2023, 18:28

Pa ja mu govorim da sam pocetnik i da mi nije bila namera da budem bahata i da "prodjem prva" a on govori nisi pocetnik cim si imala refleks i ideju da zakocis rucnom.

Morala sam podici rucnu jer sam bila na uzbrdici kad je on izleteo ispred mene da ne bih slucajno posla unazad pa skliznula u nekoga, samo mi je to jos falio, i to u ovog koji me je branio :glavomuzid:

Jesam iz Beograda i osim autokomande u spicu sve mi je ok, manji gradovi su mi problematicniji za voznju posebno ovi sto imaju uzbrdo i nizbrdo :-|

Korisnikov avatar
Inzaghi
Postovi: 322
Pridružio se: 11 Okt 2017, 11:31
Garaža: Peugeot 308 1.6 2010
Lokacija: nbgd

Re: Nepostovanje prvenstva prolaza tj znaka STOP

Post od Inzaghi » 07 Avg 2023, 18:57

Kad vozis, opusti se malo, ne razmisljaj samo negativno i na probleme. Mnogo ce ti pomoci.

Vodi racuna o sebi i o drugima, prati saobracaj i bice sve u redu vremenom. To dolazi samo od sebe ne brini. Iskustvo i praksa su zakon.

I ne razmisljaj o drugim gradovima. Ulica je ulica bilo gde. Isto ti je sve samo drugo ime. Ne opterecuj se, budi sa osmehom. Budale ko sisa.

Ja sam 24h u kolima i znam ko je pocetnik i nikada necu da uradim bilo sta da bih te doveo u situaciju da ostavis volan zbog debila. Ti se fokusiraj na svoju voznju i propise i zanemari ako te neko pretekne.

Odgovori