Vožnja preko ograničenja brzine

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Vožnja preko ograničenja brzine

Post od H4wkeye » 29 Maj 2015, 13:34

TDI je napisao:
Nikolaa je napisao:posle ovakvih komentara uvek razmisljam zasto uopste postoje fakulteti, imamo eksperata kolko hoces za SVEE :glavomuzid:
Magistre, da je debilno da na putu sa tri trake van naselja bude ogranicenje 50 mozes da procenis i bez osnovne skole. Za to ne moras biti masinski inzenjer.



Kuzmanovicu,

80 je minimum koliko tu po svakom standardu treba da bude. Ako mislis da je zbog bezbednosti vozaca nepotrebno vece ogranicenje...Ako je neko budala, ti mozes zid izmedju smerova da podignes, on ce udariti. Ako je neko hoce da se ubije, ti u tome ne mozes da ga sprecis ni ogradom izmedju traka, ni bilo cime. Psihicki ispravan vozac tu na 80 moze da kontrolise vozilo bez problema, cak i ako nema puno iskustva.



Nocas oko pola 3 radar tronozac na NS putu posle prolaska ispod zeleznickog mosta, pre skretanja za okretnicu autobusa na liniji 15 i 78. Na Zrenjaninskom putu kod nekadasnje kafane ,,Putnik,, , ista situacija.Navalili su sa tim radarima kao ludi. Retko mi se desi dan da ih ne vidim.
Da bi put podrzavao brzine tipa 120km/h mora da ispuni neke uslove, koji taj put ne ispunjava. Zamisli da je tu 120 ogranicenje a ti izmedju nemas nikakvu zastitu i imas stubove rasvete. I neko vozi 120, i zbog nekog razloga izgubi kontrolu, preleti sredinu i uleti u suprotan smer i napravi haos. Ili udari u stub rasvete i obori ga na suprotan smer i opet napravi haos.

Korisnikov avatar
TDI
Banned
Postovi: 1303
Pridružio se: 12 Dec 2014, 00:52
Garaža: VW Passat B5.5 Variant
Lokacija: Beograd

Re: Vožnja preko ograničenja brzine

Post od TDI » 29 Maj 2015, 13:51

Ali po bezbednosti je na vecem nivou od mnogih puteva gde je ogranicenje 80. Mozda nema standard propisan za auto put, ima vise nego za magistralni put van naseljenog mesta, ako ne i za moto put. Posebno kada se bude zavrsila deonica do pancevackog puta.

10 godina vozim, za tih 10 godina sam naravno i ucio i pravio greske, usavrsavao se kao vozac, usavrsavam se i dan danas, ali sam prolazio i putevima mnogo vise rizicnim za saobracajne nezgode, a sa vecim ogranicenjem brzine.

Ono sto jeste, mi Srbi jesmo poznati po tome da svi sve znamo i svi se u sve razumemo, ali valjda smo mnogi ovde kao visegodisnji vozaci merodavni da diskutujemo o trenutnoj temi.
Slika
„ Све срећне породице личе једна на другу; свака несрећна породица несрећна је на свој начин. ” - Лав Николајевич Толстој

Korisnikov avatar
Neo
Postovi: 1725
Pridružio se: 16 Mar 2013, 22:11
Garaža: Toyota Rav4
Lokacija: Beograd

Re: Vožnja preko ograničenja brzine

Post od Neo » 29 Maj 2015, 14:36

Jeste, u pravu si, bolje se razumes od ljudi koji to studiraju.

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15130
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: Vožnja preko ograničenja brzine

Post od Kuzmanovic » 29 Maj 2015, 14:45

@TDI, To sto si vozio na drugim, rizicnijim putevima, gde je ogranicenje vece nego na mostu (tj. celoj toj deonici) ne znaci da treba da je vece ogranicenje brzine na mostu nego da je taj rizicniji put gradjen u vreme drugih zakona, propisa i standarda.
TDI je napisao:
Nikolaa je napisao:posle ovakvih komentara uvek razmisljam zasto uopste postoje fakulteti, imamo eksperata kolko hoces za SVEE :glavomuzid:
Magistre, da je debilno da na putu sa tri trake van naselja bude ogranicenje 50 mozes da procenis i bez osnovne skole. Za to ne moras biti masinski inzenjer.

Kuzmanovicu,

80 je minimum koliko tu po svakom standardu treba da bude. Ako mislis da je zbog bezbednosti vozaca nepotrebno vece ogranicenje...Ako je neko budala, ti mozes zid izmedju smerova da podignes, on ce udariti. Ako je neko hoce da se ubije, ti u tome ne mozes da ga sprecis ni ogradom izmedju traka, ni bilo cime. Psihicki ispravan vozac tu na 80 moze da kontrolise vozilo bez problema, cak i ako nema puno iskustva.
Hteo sam da iskuliram ovaj post, ali ipak ne mogu.

1. To sto je trenutno van naselja, ne znaci da nece doci do izgradnje i okolina puta postati naselje. Ako je planirana izgradnja naselja, bezbednije je unapred staviti ogranicenje brzine za naselje nego navici ljude na veliku brzinu pa im naglo smanjiti brzinu. Mozda je u ovome razlog ogranicenja brzine.

2. Prilikom projektovanja, regulisanja i upravljanja saobracaja, nista se ne procenjuje tj. tako ne bi trebalo da bude.

3. Masinski inzenjer ovde nema ulogu (ili ima minimalnu), vec saobracajni i gradjevinski inzenjer i eventualnu urbanisti. Odnosno tako bi trebalo da bude.

4. Po kom to standardu, jel si citao neki standard?

5. Zakoni, propisi i standardi se ne donose sa staovm "ako je neko budala". Cemu onda kazne za prolazak na crveno svetlo jer "ako je neko budala, procice na crveno i riknuce, ko ga je*e"?

Jel i dalje mislis da si merodavan da delis savete kako treba regulisati saobracaj?

Korisnikov avatar
Rakhil
Postovi: 8335
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:01
Garaža: Ford Focus Mk2 1.6 16V, KTM Leggero Cross
Lokacija: Beograd

Re: Vožnja preko ograničenja brzine

Post od Rakhil » 29 Maj 2015, 15:23

Kuzmanovicu, jes lud ti da to branis, pa zamisli koliko je to debilno ogranicenje kad se ja i TDI slozimo u nacelu oko toga, to je kosmicka sakralna istina onda, jebla te struka :rofl:

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15130
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: Vožnja preko ograničenja brzine

Post od Kuzmanovic » 29 Maj 2015, 15:35

Najvise zameram sto su napravili put u tolikom profilu a hteli su ogranicenje 50. Upravo zbog tog osecaja da moze da se vozi min 80 (to je realno, i ja vozim tamo toliko) ali druga ogranicenja ne dozvoljavaju toliku brzinu.

Sent from my Alcatel One Touch Idol using Tapatalk

Korisnikov avatar
TDI
Banned
Postovi: 1303
Pridružio se: 12 Dec 2014, 00:52
Garaža: VW Passat B5.5 Variant
Lokacija: Beograd

Re: Vožnja preko ograničenja brzine

Post od TDI » 29 Maj 2015, 17:43

Kuzmanovicu,

1. Hajde sa tim, vrlo tesko, ali ima nekakvu osnovu. Tu veci broj industrijskih objekata nece biti narednih 10 godina. Stambeni pitaj Boga kad ce biti.

2. Ne slazem se da se sve procenjuje, ali se ni ne stazem da se nista ne procenjuje.

3. Lupio sam kada sam rekao masinski inzenjer. Izvukao si iz konteksta nesto sto nisam hteo da kazem, ali hajde... Naravno da je to najvise u struci saobracajnog i gradjevinskog inzenjera. To je jasno kao dan.

4. Nisam citao nijedan standard kao standard, necu da lazem. Ali polagao sam vozacki ispit i ucio propise. I znam sta je put u naseljenom mestu, put van naseljenog mesta, moto-put ili auto put. I tu nema mnogo nauke i filozofije. To bi trebalo da znamo i razlikujemo svi ovde koji imamo vozacke dozvole. A to je put van naseljenog mesta, taj standard bar ispunjava. A ogranicenje je kao put u naseljenom mestu.

5. Tebe ne moze ni jedan propis i zakon da sacuva, ako si ti budala koja ne vodi racuna o sebi. Ako si ti stoka, pa neko mora da te ogranici i zatvori,...govori koliko si nesposoban da se ponasas u saobracaju prema datoj situaciji zbog bezbednosti svoje i drugih ljudi. Po tome bi svi vrhovi visokih zgrada u beogradu trebalo na vrhu na ivicama da imaju zidove namazane zejtinom iznutra da slucajno nekome ko hoce da skace bude onemoguceno da to i izvrsi. Zakon je za normalne ljude, kojima je jasno da moraju da ga postuju i krse ga u nekim granicama, pa kad plate kaznu, opamete se. To sto ima toliko budala na slobodi je jos jedan problem ove drzave.

Mislim da sam merodavan da dam neko misljenje u vezi toga, kao i svaki vozac. Koje sam kako kazem uvek spreman da promenim kad mi neko da jasan argumet da gresim. Kao i u svemu drugom. I vise puta sam rekao i znate da ne patim od toga da uvek moram da budem u pravu, nije me blam da kazem: ,,E ljudi pogresio sam, hvala vam sto ste mi pomogli da moje pogresno misljenje ispravim,,.

Kad vozim tu 80, budem najsporiji. Toliko nikad ne vozim krajnjom levom trakom. Srednjom, neretko i krajnjom desnom. Mnogi voze 140-160. A imao sam prilike da vidim vozila koja se krecu extremnom velikim brzinama na toj deonici. Jer su me oduvavala kada su prosli pored mene.


P.S. Opet fama-radar na NS putu kod ,,Polimarka,, , cuvajte se ko prolazi tuda.
Slika
„ Све срећне породице личе једна на другу; свака несрећна породица несрећна је на свој начин. ” - Лав Николајевич Толстој

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Vožnja preko ograničenja brzine

Post od Heinz » 29 Maj 2015, 22:23

I na autoputu ima stubova između, nove petlje, čak i nezavršene.

TT

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Vožnja preko ograničenja brzine

Post od Heinz » 29 Maj 2015, 23:06


Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8088
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Vožnja preko ograničenja brzine

Post od Ji 4Tze » 30 Maj 2015, 00:02

MRKONJIĆ: Onda dovedite kineskog ambasadora. On je mudar čovek i sve ćemo mu objasniti.

Ovo kao iz bajke za 4-5 godina... Bio jedan mudar čovek imao slavuja...
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Vožnja preko ograničenja brzine

Post od Heinz » 30 Maj 2015, 00:06

Šta da radimo, tako je.

Korisnikov avatar
srdjanyo
Postovi: 3252
Pridružio se: 12 Okt 2014, 11:44
Garaža: Škoda Fabia Combi 1.9 TDI
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Vožnja preko ograničenja brzine

Post od srdjanyo » 31 Maj 2015, 11:50

Slika
Pozdrav iz Dežele.
:D

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10347
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Vožnja preko ograničenja brzine

Post od sebekkg » 31 Maj 2015, 11:51

Jesu legende.
Slika

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Vožnja preko ograničenja brzine

Post od nikaragva » 31 Maj 2015, 12:05

All bi je sa zadovoljstvom šutnuo :D

Korisnikov avatar
ivica122
Postovi: 1526
Pridružio se: 26 Sep 2014, 21:30
Garaža: Honda Accord CL7
Lokacija: Pirot, Србија

Re: Vožnja preko ograničenja brzine

Post od ivica122 » 31 Maj 2015, 13:34

Ma bolje pridjes od pozadi i pokupis sve iz kante, zavaljas u oglasima i tako ;)

Odgovori