Vožnja preko ograničenja brzine

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
noob
Postovi: 1033
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:24
Lokacija: Beograd

Re: Vožnja preko ograničenja brzine

Post od noob » 18 Apr 2012, 16:05

Saša je napisao:Jutros isti slučaj: starija Astra F (kratka, tamnije boje) parkirana u zaustavnoj traci ukoso u kontra smeru kod isključenja za Inđiju (kod onog Fashion Outleta, iz pravca NS-a), a iza naplatne rampe troja pandurska kola i naplaćuju kazne...
Jutros sam video čini mi se zeleni 206 neobeležen oznakama, sada nisu zabodeni dole van puta već u zaustavnoj traci iskošeni, tačno nema gde da im pobegnete da se isključite sa auto puta, morate na naplatnu i tu vas čekaju sa osmehom na licu i kezom od uva do uva :pop:
Vazno da je tvoj auto u top stanju, gram dima ne izbacuje, kocnice guzvaju asfalt, a signalizacija svetli kao svetla stadiona.

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Vožnja preko ograničenja brzine

Post od nikaragva » 18 Apr 2012, 16:25

To je neka akcija u celoj zemlji. Na relaciji Novi Sad - Backa Palanka, stoji bela tojota cini mi se, u Begecu i snima, a policijaski auto u Glozanu na ulazu kod pumpe, zaustavlja.

Korisnikov avatar
Med
Postovi: 591
Pridružio se: 14 Jan 2012, 21:23

Re: Vožnja preko ograničenja brzine

Post od Med » 18 Apr 2012, 23:18

Ко измисли IGo много му хвала и свака му дала...спасао ме је стотину пута ових дана. :)
У Аустрији сваки други надвожњак има радар а ова справа пишти ли пишти.
Кроз Немачку пеглај колко оћеш ал кад видиш ограничење изненадиш се кад видиш ферари како мили 80 на сат...
Швајцарска - посебна прича. Ако се баш не бахатиш, нико те неће јурити. Али ће ти на кућну адресу стићи уплатница са сликама ма где
да живиш на беломе свету. И немој да не платиш... Словенија и Хрватска - безболно, Словенци на излазу из земље обавезно прегледају датум на
вињети, У ХР једино на обилазници око Загреба полиција (због радова и ограничења). Кроз Мађарску сам возио по ПС. Знам да су алави на паре ко
Македонци. А нисам се нешто упињао да их чашћавам.

Генерално - нисам никад у неком јачем прекорачењу.

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9218
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: Vožnja preko ograničenja brzine

Post od dragan » 18 Apr 2012, 23:28

nikaragva je napisao:A jel ih ima na autoputu BG - ZG (do granice naravno)?
Mnogo cesce koristim taj autoput, ovaj NS - BG skoro da i ne koristim.
danas je u smeru prema bg-u kod sabacke petlje stajao crveni punto dvojka sa radarom...
na naplatnoj 20km dalje tri patrole, neke bas saobracajci...

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13024
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Vožnja preko ograničenja brzine

Post od Saša » 18 Apr 2012, 23:39

Danas popodne ona ekipa od jutros se okrenula i kontrolisali su vozila iz smera Beograda prema NS-u. Tamno-zelena kratka Astra F bila je zabodena poprečke na izlazu prema Pazovi, kilometar i kusur otprilike pre naplatne rampe, prozori joj otvoreni, video se radar unutra u prolazu. Panduri opet iza naplatne, 3-4 patrolna automobila.

Sent from my Samsung using Tapatalk

Korisnikov avatar
Puzo81
Postovi: 3263
Pridružio se: 11 Mar 2012, 23:42
Garaža: Ford S-Max 2.0 Tdci Titanium
Lokacija: Novi Sad

Re: Vožnja preko ograničenja brzine

Post od Puzo81 » 18 Apr 2012, 23:49

nikaragva je napisao:To je neka akcija u celoj zemlji. Na relaciji Novi Sad - Backa Palanka, stoji bela tojota cini mi se, u Begecu i snima, a policijaski auto u Glozanu na ulazu kod pumpe, zaustavlja.

Standardna pojava bela corola na kraju one cistine Futog-Begech,pre one krivine na levo a posle sledi pumpa.Zabiju corolu sa desne strane u sred njive i snimaju sa zadnjeg sedista pa javljaju patroli koja je postavljena na ulazu u Begech kod onog restorana ili malo dalje s desne strane kod seoskog stadiona.


Jedne prilike na toj chistini (naravno zgazio ga posle skretanja levo za onu chardu inace lako mozes da popijes udarac sa desne strane jer skrecu i ne daju zmigavac) nategao ga na 140 do te krivine i opalili me iz te corole sa njive (pomislio sam da su auto ostavili seljaci)!Srecom na ulazu u Begech ih nije bilo a ja sam skrenuo odmah u levu ulicu u tazbinu.

Veoma lepa deonica za kaznjavanje!

Korisnikov avatar
noob
Postovi: 1033
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:24
Lokacija: Beograd

Re: Vožnja preko ograničenja brzine

Post od noob » 22 Apr 2012, 21:32

Saša je napisao:Tamno-zelena kratka Astra F
Prolazim par dana za redo, svaki put je tamno zeleni 206, si siguran da si video astu ili ja nikad ne potrefim nju? Jutros naslagali vozila ko na vašeru posle naplatne :)
Mislim da ova akcija do ponedeljka traje :)
Vazno da je tvoj auto u top stanju, gram dima ne izbacuje, kocnice guzvaju asfalt, a signalizacija svetli kao svetla stadiona.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14179
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Vožnja preko ograničenja brzine

Post od pedja » 22 Apr 2012, 23:24

Na Ibarskoj radara kol'ko volite.

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Vožnja preko ograničenja brzine

Post od NexT » 23 Apr 2012, 01:15

U petak sam isao za NS, nigde patrolu nisam video... Bataja nista, naplatna nista, ulaz u NS - nista...

Danas do Sapca, takodje, nikoga nigde :D

Korisnikov avatar
noob
Postovi: 1033
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:24
Lokacija: Beograd

Re: Vožnja preko ograničenja brzine

Post od noob » 23 Apr 2012, 09:44

Jel sad vidiš :P
Klikni NexT
Vazno da je tvoj auto u top stanju, gram dima ne izbacuje, kocnice guzvaju asfalt, a signalizacija svetli kao svetla stadiona.

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Vožnja preko ograničenja brzine

Post od NexT » 23 Apr 2012, 10:05

ma ne kazem da ih nema, samo ih nema kad ja prolazim :D

Korisnikov avatar
noob
Postovi: 1033
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:24
Lokacija: Beograd

Re: Vožnja preko ograničenja brzine

Post od noob » 23 Apr 2012, 10:27

Ti se buniš što ih nema :P
Vazno da je tvoj auto u top stanju, gram dima ne izbacuje, kocnice guzvaju asfalt, a signalizacija svetli kao svetla stadiona.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13024
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Vožnja preko ograničenja brzine

Post od Saša » 23 Apr 2012, 11:33

noob je napisao:Prolazim par dana za redo, svaki put je tamno zeleni 206, si siguran da si video astu ili ja nikad ne potrefim nju?
Već par dana i ja gledam tog Pežoa, no ranije je bila Astra, ili sam oćoravio... Evo tog zelenog u pauzi, otišli ljudi malo u kafanu pored....

Slika

Inače, registracija mu je NS 009 HĆ, ako to nešto uopšte i znači... :)

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9218
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: Vožnja preko ograničenja brzine

Post od dragan » 23 Apr 2012, 11:39

noob je napisao:Jel sad vidiš :P
Klikni NexT
al je zacadjila ona vektra...

Korisnikov avatar
Dule
Postovi: 110
Pridružio se: 19 Jan 2012, 12:09
Garaža: S350 bluetec, CLS350 cdi, smart
Lokacija: Beograd

Re: Vožnja preko ograničenja brzine

Post od Dule » 23 Apr 2012, 23:14

noob je napisao:Jel sad vidiš :P
Klikni NexT
I naravno koje vozilo su zaustavili :mrgreen: Realno ne secam se kad sam poslednji put video fiksni radar na auto putu (BG-ZG,BG-NIS), ali predprosle god su imali neku akciju tokom jula, koja je bila objavljena u novinama *na moju nesrecu nisam bio u Srbiji pa nisam ni znao za istu, pa sam tako bio uhvacen famom ili prolaserom na autoputu izmedju Krnjesevaca i Simanovaca, a gomila pandura sa sve 4-5 auta i sigurno 10ak zaustavljenih vozila i gomilom stranih i nasih vozaca u cudu,cekala je u Simanovcima na naplatnoj. (Nije pomoglo ni bezanje u kranju desnu na naplatnoj) Moja sreca je samo sto tog trenutka nisam (zurio) probio magicnu granicu za nas auto-put od 160km/h pa sam ipak prosao olaksan za ,,samo,, 50 evrica. Inace kad mi se ne zuri sam ugl. tu negde prosecno,al kad mi se zuri (srecom redje) ne bih bas lepo prosao. Rece mi ortak da su bili i juce sa zelenim pug-om na Novosadskom.

Elem rece mi jedan covek da je za 160-180 dobio 100EUR kaznu i mesec dana zabranu, za do je 200km/h 3 meseca zabrana valjda, a preko je vec nasilnicka... Ako postanu jos represivniji osecam da ce samo ovo biti resenje http://www.renntechmercedes.com/www/node/211 (steta samo sto ima vise nula u ceni :( )
Poslednja izmena od Dule u 23 Apr 2012, 23:16, izmenjeno 1 put ukupno.
Slika

Odgovori