Zastarelost pokretanja i vođenja prekršajnog postupka

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Zastarelost pokretanja i vođenja prekršajnog postupka

Post od H4wkeye » 01 Sep 2016, 14:20

half man je napisao:Da li vam se desilo nekad da napravite prekrsaj,panduri vas puste ,ali zapisu vase podatke u nekakvu svesku ? Sta to znaci ?
Zapisuju tvoj jmbg i ime i prezime radi evidencije o kontroli. Inace to sto se pre radilo, da te zaustave i zapisu u svesku i onda puste, a naknadno ti stigne prijava apsolutno ne sme da se radi. I ako se nekad to nekome desi zalite se. To je seljacki raditi.
Uroš S. je napisao:
H4wkeye je napisao:Ovde pozive, presude itd nose sudski pozivari. I ako nisi kuci ili neces da preuzmes ostave cedulju i imas 21 dan rok da odes u pisarnicu suda da uzmes. Inace se kaci na oglasnu tablu, stoji 8 dana i onda ide dalje postupak i bez tebe.

@NidzaV8 Kakva pogadjanja? Mislis na sporazum o priznanju?
Šta, pozivar automatski dolazi po mene? I kko pozivar uručuje presudu? Kako sud dobije povratnu info kada je i kome šta uručeno? Pozivar sačinjava zapisnik?
Dap. Ne mogu da nadjem sliku imao sam. Ako nisi kuci ostavi u sanduce ili nekom ukucanu cedulju na kome pise kog datuma i u koliko sati je pokusano urucenje. Pise tvoje ime i prezime, broj predmeta, potpis tog sto je urucio i da imas rok 21 dan da podignes iz pisarnice suda inace se posle toga kaci na oglasnu tablu i stoji 8 dana.
Pretpostavljam da on sacini zapisnik. Kovertu sa presudom isto on donosi i na koverti pise da je u pitanju presuda.

Korisnikov avatar
half man
Postovi: 1641
Pridružio se: 22 Jan 2012, 14:17
Garaža: Passat b8 ,Infiniti Fx30d S
Lokacija: Novi Sad

Re: Zastarelost pokretanja i vođenja prekršajnog postupka

Post od half man » 01 Sep 2016, 14:33

U pravu si,mnogo bi nenormalno bilo da ti ispise zapisnik bez da si ga ti video.. To se granici sa onim da moze da ispisuje tako random zapisnike za neke prekrsaje koje nisi ni napravio da bi ispunio kvotu ili slicno...

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Zastarelost pokretanja i vođenja prekršajnog postupka

Post od Grujic » 01 Sep 2016, 14:37

Rade to, meni se to dogodilo

Sent from my HTC One using Tapatalk

Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Zastarelost pokretanja i vođenja prekršajnog postupka

Post od H4wkeye » 01 Sep 2016, 14:41

Kad? Jel si se zalio?

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Zastarelost pokretanja i vođenja prekršajnog postupka

Post od Grujic » 01 Sep 2016, 15:28

Leto 2013. god.. na sta da se zalim kada nisam ni znao da li mi je napisao ili me pustio? A nisam hteo da proveravam samoinicijativno, u svakom slucaju nije ni bitno, to i parkiranje od komunalaca sam odvukao u zastaru, a na zalbu po tom osnovu ne znam kome bi se i kako zalio kada mi je sudija kad sam to rekao rekla "pa urucen vam je zapisnik

Sent from my HTC One using Tapatalk

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Zastarelost pokretanja i vođenja prekršajnog postupka

Post od NexT » 01 Sep 2016, 15:57

A, kako uopste moze da se dokaze da li je to uradio ili nije, ako pise kaznu "neposrednim opazanjem" ?

Ti na zapisniku imas samo da potpises ako se slazes, a nemas da potpises da li si uopste video zapisnik. Tj, ako odbijes nigde nema dokaza o tome, osim sto on napise "odbio da potpise"

Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Zastarelost pokretanja i vođenja prekršajnog postupka

Post od H4wkeye » 01 Sep 2016, 16:01

Pa ne moze. Prekrsajni sud ce uvek pre da veruje OSL zato sto po zakonu policajac ne sme da laze, dok okrivljeni ima pravo na bilo koju odbranu pa i laganje. I zato se vise veruje policiji.

@Grujic bar si uspeo da izvuces da zastari. To sto rade je skroz klosarski. Ili pisi na licu mesta ili pusti i gotovo.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Zastarelost pokretanja i vođenja prekršajnog postupka

Post od Grujic » 01 Sep 2016, 16:04

Pa upravo, samo napiše da si odbio da potpišeš i kraj... A ima i druga "srednja" varijanta, samo ti ga da bez da ti ponudi da upišeš primedbe a napiše "uručen"

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Zastarelost pokretanja i vođenja prekršajnog postupka

Post od NexT » 01 Sep 2016, 16:07

Kad je sve tako lepo po zakonu, ne znam zasto postoji sektor UK :mrgreen:

Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4878
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Zastarelost pokretanja i vođenja prekršajnog postupka

Post od snork » 01 Sep 2016, 17:55

NexT je napisao:Specijalno za Heroja. I na svakoj mi pise za sta je.
Next, izgleda da zavisi od slučaja do slučaja - meni je uvek bilo kao što Xepoj kaže. Plavi koverat, samo piše koji sud šalje, ne piše uopšte razlog.
Ђенерал Јанковић

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Zastarelost pokretanja i vođenja prekršajnog postupka

Post od NexT » 01 Sep 2016, 18:08

Nije to uopste pitanje, znam da ima svakakvih, nego volim njegov stav kako drugi lupaju ako on to nije doziveo :)

Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10886
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: Zastarelost pokretanja i vođenja prekršajnog postupka

Post od Uroš S. » 01 Sep 2016, 18:47

Zato što te koverte daju pripravnicima da popunjavaju pa im verovatno i ne kažu uvek šta i kako. Ali i po mom iskustvu uvek na koverti piše šta je.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Zastarelost pokretanja i vođenja prekršajnog postupka

Post od Xepoj87 » 01 Sep 2016, 20:26

NexT je napisao:Nije to uopste pitanje, znam da ima svakakvih, nego volim njegov stav kako drugi lupaju ako on to nije doziveo :)
NexT je napisao:Specijalno za Heroja. I na svakoj mi pise za sta je.
Slika

Prvo, za sta je ovo poziv i sta ti to govori, osim sto je poziv da dodjes negde tog i tog dana?
Ja ti kazem da je meni i caletu ukupno za poslednjih 10 godina stiglo sigurno preko 50 kazni i poziva od sudije za prekrsaje i da je svaki bio u plavoj koverti, nije moglo da se vidi o cemu se radi, da odlucis da li da primis ili ne.


Grujicu, sada primedba na zapisniku ne postoji, moras da ides u narednih 8 dana i da se zalis u Mupu.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Zastarelost pokretanja i vođenja prekršajnog postupka

Post od NexT » 01 Sep 2016, 21:36

Ja pricam o tome da jasno pise da li je poziv ili je resenje ili nesto peto.

Drugo, imas broj predmeta na svakoj koverti, pa ako imas nekoga da iscimas mozes da saznas za sta je vezano. Nisam mislio da ce da pisu detalje predmeta na koverti.

Cale imao slucaj pre par godina, plava koverta, apsolutno nista ne pise na njoj sem njegovog imena i to pogresno napisano. Ljubazno im je vracena koverta uz poruku "takav ne zivi ovde", vise se nisu javljali povodom tog predmeta :kezo:

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Zastarelost pokretanja i vođenja prekršajnog postupka

Post od Xepoj87 » 01 Sep 2016, 22:10

Onda se nismo skapirali, ovde smo pricali da on vec zna sta je, samo ne zna za sta je, pa da li da uzme :)
NidzaV8 je napisao:Update : Isteklo dve godine josnista nisam primio , odnosno stizali su mi izvetaji ali posto nisam bio kuci nisam mogao ni da preuzmem . Danas dodjem kuci i zateknem izvestaj , e sad valjda jebezbedno da preuzmem . A u sustini nisam siguran za koji mi prekrsaj stize posto imam i tu punu liniju . Valjda je bezbedno da preuzmem sad . Za punu liniju sam mislio na pogadjanje a i nadjoh vezu neku pa se mozda provucem i skroz ?!
Opusteno, kod mene dolaze panduri, a keva me ne poznaje vec par godina :kezo:
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Odgovori