Zastarelost pokretanja i vođenja prekršajnog postupka

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Zastarelost pokretanja i vođenja prekršajnog postupka

Post od Vladapetr » 06 Okt 2016, 22:20

goblin je napisao:Odnosno, cemu uopste sluzi ova tema? jesi li procitao naslov?
Bas me interesuje jel ides svima redom i drzis moralno slovo zato sto im neki predmet zastari umesto da to odmah po hitnom postpuku zavrsavaju i placaju?
Odavno si i providan i smesan...
Da, ova tema prevashodno služi da komentarišemo SAOBRAĆAJNE prekršaje i prekršajne postupke, nalazi se u podforumu Saobraćaj - Bezbednost. Ne verujem da je iko u planu imao tvoje bizMismen kombinacije i izdrkavanja.
Takođe, diskusija dozvoljava da svako zastupa svoj stav a ne da se uzajamno tapšemo po ramenu. Da je naziv teme "uputstvo za izvrdavanje itd..." ne bih u njoj učestvovao, vrlo jasno.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18943
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Zastarelost pokretanja i vođenja prekršajnog postupka

Post od Delija » 06 Okt 2016, 22:24

Ima dosta i do toga da je drzava totalno rasulo... :ccc:

Jbt, u aprilu sam elektronski prijavio glupi godisnji porez i vidim da vec mesecima prijava nije obradjena. Danas zvao da vidim sta se desava jer je resenje trebalo odavno da stigne i da se plati. Kaze - pa nemamo vasu prijavu, niste ni prijavili. Imate srece pa je koleginica koja radi na tuzbama bila na bolovanju do juce :glavomuzid: BIla je na bolovanju nekoliko meseci i NIKO je ne menja :kuku:

I sad jos treba da se jebavam po poreskoj upravi, da pisem molbu da me ne kazne iskljucivo zbog njihove nesposobnosti i glupe web aplikacije koja ne radi kako treba (u istih pola sata sam prijavio za jos dvojicu kolega na identican nacin, posto imam na svom kompu podesene te glupe sertifikate i citac licne karte i njima je sve regularno odradjeno). Jebenih 5 godina (od prosle godine je prijava elektronskim putem) im placam to sranje, a njima je tesko i da nazovu telefonom i da kazu da nije prijavljeno - nego cekaju tuzbu. Samo ako nesto zucnu ima da uzmem advokata i da ih oderem. Naravno da imam dokaz kada sam tacno podneo prijavu - lepo se vidi na mom nalogu.

Da ne pricamo o tome da djubre od web aplikacije ne radi sa novom verzijom Java-e i da ih savrseno zabole zbog toga... :glavomuzid:

Malo je reci da sam ispizdeo... :besan:
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

goblin
Banned
Postovi: 3364
Pridružio se: 18 Nov 2014, 23:23
Lokacija: Novi Sad

Re: Zastarelost pokretanja i vođenja prekršajnog postupka

Post od goblin » 06 Okt 2016, 22:27

Vladapetr je napisao: Takođe, diskusija dozvoljava da svako zastupa svoj stav a ne da se uzajamno tapšemo po ramenu. Da je naziv teme "uputstvo za izvrdavanje itd..." ne bih u njoj učestvovao, vrlo jasno.
Tema ima 29 strana, nisam prvi koji sam naveo primer izbegavanja placanja na osnovu zastarelosti.
Koga si predhodno kritikovao?

Zastupaj ti svoj stav koliko hoces, nemam nista protiv. Ali predji malo i na nekog drugog ili pocni vec jednom da lecis kompleks... ;)

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Zastarelost pokretanja i vođenja prekršajnog postupka

Post od Vladapetr » 06 Okt 2016, 22:33

Kompleks koji imam prema tebi je isti koji imam prema Mimi Oro jer više puta nedeljno polno opšti nego ja :rofl: :kezo:
Dakle, ne laskaj sebi :loool:

Saobraćajni prekršaji su jedno, plansko neplaćanje svojih dugova kojim se hvališ i raduješ je sasvim drugi pojam. Plus što ne videh da je iko napisao "danas idem namerno da napravim prekršaje koji će nekoga da oštete, a onda imam foru da se za to izvučem". Dakle, mašiš na više nivoa.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Zarkofinska
Postovi: 321
Pridružio se: 11 Jul 2016, 01:04

Re: Zastarelost pokretanja i vođenja prekršajnog postupka

Post od Zarkofinska » 06 Okt 2016, 22:42

Za neke stvari je Blok i ignore majka !


Sent from my iPhone using Tapatalk

goblin
Banned
Postovi: 3364
Pridružio se: 18 Nov 2014, 23:23
Lokacija: Novi Sad

Re: Zastarelost pokretanja i vođenja prekršajnog postupka

Post od goblin » 06 Okt 2016, 22:46

@Vlad
Gde si ti izvukao zakljucak da se radi o "planskom neplacanju"? Sto naravno nije slucaj ili ces mozda da me ubedis kako bolje znas od mene kako placam svoje racune. :mrgreen:
Jednostavno mi se nagomilalo dugovanje za informatiku na jednoj nekretnini u koju nisam ni usao godinama, nista cudno.
Kad sam uzeo racune, advokat me posavetovao kako da resim, poslusao sam ga i ispalo je povoljno. A sta ti konstruises u svojoj glavi, blago tebi sa tobom... bar ti nije dosadno...

Razlike u odnosu na neplacene kazne nema.
I moj racun za informatiku i kazna za saobracajni prekrsaj su nalozi koji pune buzet ove drzave preko drzavnog sistema.
Neko izbegne placanje kazne tako sto prolongira do zastarelosti postupka (kao sto je vec pisano ovde), kao sto je i moje dugovanje prema informatici zastarelo greskom sistema (da su radili kako treba i na vreme me utuzili ne bi ni zastarelo).

A to sto si se ti zakacio za moj slucaj o svih ostalih, kao mnogo puta do sada u drugim temama... samo jos jednom kao i mnogo puta do sada potvrdjuje da imas neki problem samnom sto opet nisam jedini primeti pa su ti jos neki to javno sugerisali.
A ako vec imas neki problem, idi negde na terapiju posto si u pocetku bio naporan, a sada je vec smesno...

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Zastarelost pokretanja i vođenja prekršajnog postupka

Post od Vladapetr » 06 Okt 2016, 22:54

Da ponovim, "problem" sa tobom je istovetan sa "problemom" koji imam sa Mimi Oro ;)
Od novca za račune koje nisi platio se nadomiruju i stvarni troškovi struje, vode, grejanja itd... Saobraćajni prekršaj u kojem nema oštećenih ne nanosi nikome stvarnu štetu, pa da je njegovo neplaćanje nekome izbilo koji dinar iz džepa. Ti ih izjednačavaj koliko ti god volja, uostalom šta bi drugo i mogao...
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8808
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Zastarelost pokretanja i vođenja prekršajnog postupka

Post od Gaginh0 » 06 Okt 2016, 23:05

Sta kaze Keba kad ga pitaju koliko je sati?
- "Imaooo, imao oosaaaam!"
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18943
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Zastarelost pokretanja i vođenja prekršajnog postupka

Post od Delija » 06 Okt 2016, 23:08

Na q te nosam! :kezo:
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
Ikac
Postovi: 1759
Pridružio se: 19 Apr 2012, 22:29
Garaža: Fiat Bravo 198 (2011) 1.6 multijet

Re: Zastarelost pokretanja i vođenja prekršajnog postupka

Post od Ikac » 06 Okt 2016, 23:17

Čitajući ovo, došao sam do zaključka da su ljudi koji plaćaju redovno svoje račune klasične budale. Ovo naravno nema nikakve veze sa goblinom, čovek je jednostavno iskoristio svoje pravo i to je to, tako da tu nije problem goblin, već sistem koji je dozvolio da dugovanja zastare.

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8808
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Zastarelost pokretanja i vođenja prekršajnog postupka

Post od Gaginh0 » 06 Okt 2016, 23:18

Delija je napisao:Na q te nosam! :kezo:

Dok si ovo rimov'o na mom si zimov'o. :navijamo:
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8093
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Zastarelost pokretanja i vođenja prekršajnog postupka

Post od Ji 4Tze » 06 Okt 2016, 23:20

Problem je što je on iskoristio rupu ali samo zato što mu se dalo na tacni da se izvuče. Tj. neko planski radi ono što se goblinu potrefilo. Čudi me samo u celoj priči što ne vodi evidenciju o svojim nekretninama i dugovanjima za iste. "Imam a ne znam da treba da platim" je malo šuplja priča :)
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Zastarelost pokretanja i vođenja prekršajnog postupka

Post od Vladapetr » 06 Okt 2016, 23:24

Pošto tu priču čitam sigurno treći put, samo sa varijacijama, verziju kako se eto slučajno došlo do duga može okačiti mačku o rep.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18943
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Zastarelost pokretanja i vođenja prekršajnog postupka

Post od Delija » 06 Okt 2016, 23:25

Gaginh0 je napisao:
Delija je napisao:Na q te nosam! :kezo:
Dok si ovo rimov'o na mom si zimov'o. :navijamo:
Na mom si visio dok to nisi smislio :kezo:
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8808
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Zastarelost pokretanja i vođenja prekršajnog postupka

Post od Gaginh0 » 06 Okt 2016, 23:36

Al ti fora jaka moj ti q zvaka :loool:
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Odgovori