Registracija vozila

Stanje na putevima, registracija, osiguranje i druge informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8026
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Registracija vozila

Post od OMP » 22 Okt 2021, 08:02

ko nema rezervni mora imati set za reparaciju, ja na mom autu nemam rezervni ali imam kompresor i sprej i nije bilo problema na teh. a realno ja sam uvek za varijantu rezervnog tocka zato gledam da ga kod mene i ubacim jebes kompresor i sprej to je sviranje k...

7k dinara za teh. je bas previse, mamu im lopovsku za sta uzimaju pare da bar rade nesto, i ovih 5 sto placamo je mnogo kamoli 7 :glavomuzid:

Korisnikov avatar
speedy stikis
Postovi: 2103
Pridružio se: 01 Jul 2016, 12:27

Re: Registracija vozila

Post od speedy stikis » 22 Okt 2021, 18:42

Posto nisam mnogo pametan, ako moze neko da mi objasni.

Kada prodas auto koji je registrovan, odjavis ga ali polisa ostaje i dalje.

Drugi vlasnik prevede na sebe vozilo, da li mora da prevede i polisu, posto mi je gospodja u supu rekla da ne mora, da je polisa vezana za kola? :think:


Hipoteticki, dodje do neke nezgode, polisa se vodi na mene, sta onda?

U proslosti sam imao neke neugostosti sa tudjim vozacima "mojih" kola, pa sada ne volim da neko vozi od NN sa mojim tablicama, trazio sam da ja odmah odjavim kola. Pogotovo sada kamera na sve strane, pa ti posle dokazi da nisi ti vozio...


Mozda nisam postavio pitanje na dobrim mestu :nemampojma:

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8026
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Registracija vozila

Post od OMP » 22 Okt 2021, 19:34

odes u osiguranje koje je izdalo polisu i oni tamo promene vlasnika vozila tj polise, nisam siguran dal se menja fizicki polisa ili se na postojecu dodaje novi vlasnik posto postoji rubrika napomena u polisi.

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9719
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Registracija vozila

Post od Markoni » 22 Okt 2021, 19:51

Daju ti tzv prepis polise. Ištampaju na papiru. Ali svakako je polisa validna i ako se to ne uradi.

Sent from my M2007J3SY using Tapatalk


NemanjaOOOO
Postovi: 353
Pridružio se: 02 Avg 2019, 10:43

Re: Registracija vozila

Post od NemanjaOOOO » 22 Okt 2021, 20:12

Prosao lagano tehnicki, nista nisu zakerali, generalno nisu ni imali sta, al nikad se ne znam, zadnji levi tocak mi je blokirao, al kaze provucice to... Pitam ga za izduvne gasove kakvi su, kaze odlicni, a meni sve off i kat i dpf i egr... Po ekrani gledam, jedan se zavukao u kanal i bogme proveo dole jedno 10ak min, drugi gore proveravao...

Послато са SM-G991B помоћу Тапатока



Korisnikov avatar
speedy stikis
Postovi: 2103
Pridružio se: 01 Jul 2016, 12:27

Re: Registracija vozila

Post od speedy stikis » 22 Okt 2021, 20:16

Mene zanima da li ja u slucaju neke nezgode mogu da imam problema jer su moji podaci na toj polisi, a auto sam odjavio u subu uredno?

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12302
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Registracija vozila

Post od shandu90 » 22 Okt 2021, 20:26

Ja sam javio osiguranju da sam prodao auto i poslao im ugovor (i jos nesto papira) kao dokaz. Nisam hteo da razmisljam uopste na tu temu niti da castim kupca jos za kasko.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Puzo81
Postovi: 3263
Pridružio se: 11 Mar 2012, 23:42
Garaža: Ford S-Max 2.0 Tdci Titanium
Lokacija: Novi Sad

Re: Registracija vozila

Post od Puzo81 » 22 Okt 2021, 20:29

Prodao auto?

Čim prodaš auto tj overiš kupoprodajni ugovor kod notara, odjaviš auto u MUP-u (tj kupac u svom mestu ako je ugovor o poklonu), ti više nemaš veze sa istim.

Korisnikov avatar
speedy stikis
Postovi: 2103
Pridružio se: 01 Jul 2016, 12:27

Re: Registracija vozila

Post od speedy stikis » 22 Okt 2021, 20:36

Prodao sam ali nisam hteo da prodam a da ja neodjavim tablice, sto je na kraju i ispalo tako.
Overeno sve kod notara ali kazem sta mene "brine" je polisa, jer je i dalje validna a na moje ime je?

Jbg kada se covek opece o mleko i u jugurt posle duva, mada mislim da nece biti nikakvih problema ali eto kazem cisto hipoteticki pitam? :zbunjen:

Korisnikov avatar
noob
Postovi: 1033
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:24
Lokacija: Beograd

Re: Registracija vozila

Post od noob » 22 Okt 2021, 23:39

Henex Cukarica, 6200 din.
Proverili su lepo auto i pre ubacivanja na pregled (što je korektno da je ulazila i plaćaš ako ne prolaziš) i unutra na pregledu, sve je bilo top pa se nisam ni cimao oko toga. Ali vidim da imaju prvu pomoć, sajlu za vučenje i par rekvizita u čekaonici za pranje. Tipu iza mene su pregledali auto i ubacili mu šta mu je falilo, pa tek onda ubacili unutra na pregled.
Vazno da je tvoj auto u top stanju, gram dima ne izbacuje, kocnice guzvaju asfalt, a signalizacija svetli kao svetla stadiona.

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12302
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Registracija vozila

Post od shandu90 » 23 Okt 2021, 00:32

speedy stikis je napisao:Prodao sam ali nisam hteo da prodam a da ja neodjavim tablice, sto je na kraju i ispalo tako.
Overeno sve kod notara ali kazem sta mene "brine" je polisa, jer je i dalje validna a na moje ime je?

Jbg kada se covek opece o mleko i u jugurt posle duva, mada mislim da nece biti nikakvih problema ali eto kazem cisto hipoteticki pitam? :zbunjen:
Zato ti i kazem, ja sam imao mini kasko. Vazio je do decembra. Nazvao agenta, rece mi sta treba i odneo sve te papire sutradan (ukljucujuci i polisu). Refundirace mi nesto para, mada mi to nije ni bitno jer mini kasko nije ni skup.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
speedy stikis
Postovi: 2103
Pridružio se: 01 Jul 2016, 12:27

Re: Registracija vozila

Post od speedy stikis » 23 Okt 2021, 01:18

Polisu sam mu dao :-|
Bas cu u ponedeljak da skoknem do ddor-a da vidim sta oni kazu, jer sam se prednohnih mesec dana jurio sa osiguranjima da naplatim stetu pa sam ih upoznao :D
Ali daleko im lepa kuca svakako

Korisnikov avatar
Гага
Postovi: 494
Pridružio se: 30 Dec 2012, 22:24
Lokacija: Бежанијска коса

Re: Registracija vozila

Post od Гага » 28 Okt 2021, 22:13

Значи од 1. јануара ће укупна регистрација возила бити јефтинија.

Од 1. јануара порез на возила по годишту уместо по кубикажи
Четвртак, 28.10.2021. у 18:59
Од 1. јануара 2022. аутомобили ће се приликом регистрације опорезивати према години производње, уместо по кубикажи, најавио је данас у Скупштини Србије министар финасија Синиша Мали.

https://www.politika.rs/scc/clanak/4907 ... o-kubikazi

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8026
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Registracija vozila

Post od OMP » 28 Okt 2021, 22:46

sto nisu naveli neki primer koje su to neke cifre okvirno o kojima se razmislja, ja sam skeptican ali ajde da vidimo dal ima i nekih olaksica u ovoj zemlji a ne samo nameti i podizanje cena
Poslednja izmena od OMP u 28 Okt 2021, 22:54, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3148
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Registracija vozila

Post od Dare4x4 » 28 Okt 2021, 22:46

Pretpostavljam da to znači poskupljenje za novija vozila :(

Odgovori