Najlakši način za uvoz automobila iz Nemačke

Stanje na putevima, registracija, osiguranje i druge informacije
lami
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34

Re: Najlakši način za uvoz automobila iz Nemačke

Post od lami » 22 Maj 2021, 20:44

Ako imas Eur.1 carinu ne placas, placas PDV, koji se nalazi na carinskom racunu. PDV je u svakom slucaju veca stavka od carine i obavezan je, jedino ako pojedine kategorije nisu izuzete, ali ne bih rekao.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока

Abelovski
Pridružio se: 15 Dec 2020, 12:15

Post od Abelovski » 24 Maj 2021, 09:30

Za EUR1 znam, jeste da pojedine firme već odustaju od izdavanja obrasca jer, koliko sam ukapirao, nismo dovoljno bitno tržište za njih, ali ima još uvek gde da se nabavii i neke cake, bar sam tako čuo :D Koliko ja znam PDV je obavez i plaća se, međutim ponavljam moj brat je invalid (100%) koji ostvaruje mogućnost za povrat PDV-a ako se priloži dokumentacija jer invalidi u Srbiji imaju razne povlastice što se tiče uvoza automobila, čak mislim i neki popust na registraciju. Automobil se na taj način vodi na njega jer mora on biti nosilac saobraćajne, komplet dokumentacije itd, međutim uz ovlašćenje/punomoć možemo svi iz porodice da vozimo i da ga registrujemo i sve ostalo i jedini uslov u tom slučaju je da vozilo ne sme da se otuđi u sledeće 3 godine, inače mora da se isplati komplet suma koje sam bio oslobođen, tj taj PDV. To su informacije koje sam ja našao na internetu, međutim nigde nisam našao na sajtu ministarstva već sve po nekim stranicama, forumima,... pa sam zato postavio ovde pitanje, da vidim da li neko ima proverene informacije.

Korisnikov avatar
AleksandarAca
Pridružio se: 21 Jul 2021, 14:54
Garaža: Volkswagen Passat B8 2.0TDI DSG Highline

Post od AleksandarAca » 22 Jan 2023, 12:38

Interesuje me eventualna procedura da sam uvezem automobil iz DE koji sam prethodno nasao ovde na mobile.de. Isao bih po njega i sam dovezao na zoll table, ukoliko je moguce. Nesto iz VW grupacije staro max 4 godine i trazio bih neku dobru firmu koja prodaje automobile za garancijom. Kako se dobija EUR1, ako je uopste moguce dobiti ga i koja bi bila procedura za placanje i uvoz?

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Korisnikov avatar
OMP
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet

Post od OMP » 22 Jan 2023, 13:49

https://otkupautomobila.com/blog/eur1-o ... utomobila/

za uvoz auto moras da prijavis carini na granicnom prelazu na koji ulazis u Srbiju a u dogovoru sa spedicijom kod koje carinis auto, npr. ako imas spediciju u BG njih kontaktiras pre kupovine za detalje a posle kupovine im posaljes im sve podatke i oni ti kazu kome i kako se javljas na granici, mislim da oni posalju propratnu dokumentaciju za to vozilo pa se ti samo javis da te upisu da je vozilo uslo u zemlju i onda u roku od 72h si duzan da ga carinis, moraces da vidis to sa nekim spediterom oni ce ti najbolje objasniti.
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji

Odgovori