Putevi u Srbiji

Stanje na putevima, registracija, osiguranje i druge informacije
Odgovori
MAD MAX
Banned
Postovi: 786
Pridružio se: 22 Feb 2012, 22:19

Re: Putevi u Srbiji

Post od MAD MAX » 23 Feb 2012, 21:54

trojanac je napisao:U subotu ujutru palimo Bax i ja na Zlatibor. Moj neki plan je da idemo plavom putanjom, to mi je i Stjepa preporučio.

Slika

Vidim da se ovde dosta pominje pravac preko Mladenovca i Topole, kao dobar izbor. BobRock mi kaže da je najbolje preko Debelog Brda, Bajine Bašte i Tare. Verovatno je to najinteresantnije za vožnju, ali i najduže.

Ako je neko prošao ovom plavom putanjom prethodnih dana, zamolio bih za utiske. Hvala.
Ovo što si ozačio na karti, znači da ideš na M21, deonica Valjevo - Požega preko Bukova. A Stijepa je mene kao naveo da sam Ogija nagovarao na taj put.

Bajnobaštani idu putem peko Debelog Brda od Valjeva R111, i to im je najbolja varijanta. Za zlatibor nikako... Put je nejgori mogući u zapadnoj Srbiji, posebno deo oko Pašne Ravni zimi pravi takve smetove da nije kafane i pumpe kod Mija, bilo bi mrtvih samo tako, a obiluje udarni rupama za primer, klizištima. Geometrija puta nije za ljude koji nisu navikli na planinske kozije staze.

Ovih dana nije gužva na Ibarskoj, i najbolje je rešenje. 5-6 kilometara razvaljenog puta, polako......
Poslednja izmena od MAD MAX u 23 Feb 2012, 22:05, izmenjeno 1 put ukupno.
Send from ZX Spectrum 8 bit 16kB

RS TEAM
Postovi: 154
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:56
Lokacija: Beograd

Re: Putevi u Srbiji

Post od RS TEAM » 23 Feb 2012, 21:58

Ne da nije gužva nego je put danas bio skoro prazan, pitanje da li sam sreo 50 kola na tih 30 km

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Putevi u Srbiji

Post od Ogi » 23 Feb 2012, 22:16

Upravo sam hteo da kazem ovo sto je MM rekao za Debelo brdo, bas juce mi je ovde bio drugar iz Bajine baste i pricali smo o tom putu. Ja sam pre dosta godina tuda isao kod njega i stvarno je zajeban put a bio je 1. Maj i bilo je rupcaga.

Sto i vi ne idete preko Kragujevca? Ili preko Topole, ja da nemam trudnu zenu i dete isao bih tuda sigurno.

Mad max, kako se toliko razumes u puteve, vidim znas i terminologiju? Je l ti je profesija povezana sa time?

MAD MAX
Banned
Postovi: 786
Pridružio se: 22 Feb 2012, 22:19

Re: Putevi u Srbiji

Post od MAD MAX » 23 Feb 2012, 22:21

Ogi je napisao: Mad max, kako se toliko razumes u puteve, vidim znas i terminologiju? Je l ti je profesija povezana sa time?
Tako nekako :kuku:
Ako mi veruješ, jednostavno može se reći da živim na tim putevima, pa i ovja novi nick i lokacija u profilu baš tome odgovara :budilnik:
Send from ZX Spectrum 8 bit 16kB

Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Re: Putevi u Srbiji

Post od Stjepa » 23 Feb 2012, 22:38

Cuo sam se danas sa Trojancem i popricali o putu za Zlatibor. Covek takoreci hoce da proba kombinaciju na Valjevo, tako da... Jedino sam mu rekao da bolje da ide na Bukove jer je su pitomiji vremenski uslovi nego preko samih Divcibara, ali i da tamo ne ocekuje cuda od ociscenog puta. Kao sto sam skrenu paznju i na deonicu koja od vek vekova ima gomilu rupa. Eto uhvatimo se samo za rupe i siguran sam da bi Ogi otkinuo glavu onom ko ga nagovori da tuda prodje. Ja koji sam dosta tolerantan na rupe spram Ogijevih kriterijuma ne volimm taj jedan deo posle oko Kosijerica. Debelo Brdo... u ovom trenutku mu serpentine ne lezu kao prijatno putovanje.


Trojanac prepravi kartu, tj od Kosijerica idi pravo na Pozegu. Pa iz Pozege za Uzice. Ovo sto ti je izbacio program od Kosijerica za Uzice direkt... seoski putevi. Znaci uski, losi, ko zna da li se i ciste, neobelezeni... Do Kosijerica ti je OK. Samo odatle korekcija na PZ i :opustanje:

MAD MAX
Banned
Postovi: 786
Pridružio se: 22 Feb 2012, 22:19

Re: Putevi u Srbiji

Post od MAD MAX » 23 Feb 2012, 22:46

Valjevo - Kosjerić preko Bukova (oznaka M21) je očišćen odlično, i proširen kako treba, znači ko volii slobodo će proći bez problema --- lično garantujem. Nalage snega na bankinama na Kaoni i Bačevcima su i do 3m mestimično, pa je zanimljivo voziti.
Osim po koju udarnu rupu i deonicu od 3.5 km pred Kosjerićem u totalnom raspadu, kao i jednu sličnu od oko 1km posle Valjeva.

Ko se zaglavi neka šalje PP dobiće privatnog čistača sa raonikom i epohom. :pivo:
Send from ZX Spectrum 8 bit 16kB

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11182
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Putevi u Srbiji

Post od Bax » 23 Feb 2012, 23:12

A da mi idemo na Ibarsku, ono malo rupa sad i ne deluje strasno :mrgreen:
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30190
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Putevi u Srbiji

Post od trojanac » 23 Feb 2012, 23:14

Hvala za info. Stjepo, dobro si mi rekao da idem na Požegu.
Znači ove katastrofalne deonice se mogu izbeći ako se ide preko Mladenovca i Topole, mada je to dosta duži put. Videćemo još, nismo defintivno odlučili, mada je meni ova "Stjepina" varijanta najprivlačnija.

Javićemo kako smo prošli, kud god da prođemo.

EDIT: Bax, ne znam. Dogovorićemo se.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11182
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Putevi u Srbiji

Post od Bax » 23 Feb 2012, 23:16

Ja samo znam da je preko Mladenovca 20 km, krace nego preko Ibarske, i pola sata brze.
Ovo preko Valjeva sam isao mozda 2 puta u zivotu, i nemam neko narocito secanje, jal valja ili ne...
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30190
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Putevi u Srbiji

Post od trojanac » 23 Feb 2012, 23:19

Da je pola sata brže preko Mladenovca, to verujem, a da je kraće 20km, to mi nikako nije jasno.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11182
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Putevi u Srbiji

Post od Bax » 23 Feb 2012, 23:20

Tako nesto racuna GPS, mozda 18 km....
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

MAD MAX
Banned
Postovi: 786
Pridružio se: 22 Feb 2012, 22:19

Re: Putevi u Srbiji

Post od MAD MAX » 23 Feb 2012, 23:23

Najkraće je preko Obrenovca - Valjevo - Kosjerić - Požega - Zlatibor, i to je oko 210km.
Preko Mladenovca i Topole je 215km
Ibarskom je 225km.
Auto put na Batočinu i Kg 265km
Naravno normalan vozač daleko pre stigne Ibarskom, kad nije gužva. Ja vozim Bg - Zlatibor, kad nema gužve, laganica 3h tačno.
Send from ZX Spectrum 8 bit 16kB

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30190
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Putevi u Srbiji

Post od trojanac » 23 Feb 2012, 23:24

Nešto malo jeste kraće. Ma koga briga, sa one dve ribe što idu sa nama, možemo gde god. Bitno je zezanje. :pijemo:
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11182
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Putevi u Srbiji

Post od Bax » 23 Feb 2012, 23:26

MAD MAX je napisao:Najkraće je preko Obrenovca - Valjevo - Kosjerić - Požega - Zlatibor, i to je oko 210km.
Preko Mladenovca i Topole je 215km
Ibarskom je 225km.
Auto put na Batočinu i Kg 265km
Naravno normalan vozač daleko pre stigne Ibarskom, kad nije gužva. Ja vozim Bg - Zlatibor, kad nema gužve, laganica 3h tačno.
Ako zivis na Petlovom brdu :)
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

MAD MAX
Banned
Postovi: 786
Pridružio se: 22 Feb 2012, 22:19

Re: Putevi u Srbiji

Post od MAD MAX » 23 Feb 2012, 23:29

Sa Slavije, Nemanjine.... iz te tačke mereno i dužinski i vremenski.
Send from ZX Spectrum 8 bit 16kB

Odgovori