Novi Sad - Zlatibor

Stanje na putevima, registracija, osiguranje i druge informacije
Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8813
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Novi Sad - Zlatibor

Post od Gaginh0 » 04 Jan 2013, 21:00

Preporucite mi kojim putem da idem NS - Zlatibor! :) posto nikad nisam bio imam u planu da odem odmah posle Srpske ng, nem pojma koliko, mozda se vratim isti dan mozda ostanemo par dana. I treba mi preporuka gde da svratim, gde da popijem kafu tamo, gde da jedem i tako to. Hvala :)

I da, posto cenim da nece padati sneg do tad (bar ne u Vojvodini) s obzirom kakvo je vreme, sta vi mislite kakav je put i da li i gde da ocekujem sneg na putu? I koliko imam km do tamo? Ja nesto kontam da idem Ruma - Sabac - Valjevo...
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13038
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Stanje na putevima, radovi, izmene saobraćaja...

Post od Saša » 04 Jan 2013, 21:08

Da, najkraće ti je preko Rume, Šapca i Valjeva, pa na Požegu i Užice... A druga opcija ti je klasično: BG, pa ibarskom do Čačka i tako dalje... Obzirom da je zima - verovatno je bolje na BG pa ibarskom na dalje. Preko Valjeva i Kaone je nekako više "letnja varijanta", ne znam kako je zimi i koliko se zadržava sneg... Verovatno ne bi bilo problema, no na tebi je, odluči sam...

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8813
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Stanje na putevima, radovi, izmene saobraćaja...

Post od Gaginh0 » 04 Jan 2013, 21:30

Aha, znaci za svaki slucaj da ponesem lance :) Jos mi predlozite gde da pijem kafu, jedem...
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14187
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Putevi u Srbiji

Post od pedja » 04 Jan 2013, 22:40

Lance moras imati van grada svakako, pogotovo sto ce snega biti skoro sigurno, manje ili vise.

Skoro, kada je pao onaj sneg, polazak na liniji Zlatibor - NS (preko Valjeva) bio je otkazan, jer bus iz NS nije uspeo da se probije... dal' rekose da je ostao negde oko ŠA ili VA...

Tptlk

Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10886
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: Putevi u Srbiji

Post od Uroš S. » 04 Jan 2013, 23:09

Što se tiče puta išao sam pre mesec dana BG, bili su radovi na dva mesta i nije bilo gužve ali smo išli noću.

Što se samog Zl tiče, ja svima preporučujem lepinju u Zlatnom Boru, mada ni u Gozbi nije loša. I to ne komplet nego kajmak-pršuta lepinja, jer inače ne volim mnogo komplet.

Ostala mesta su ti manje više ista, doduše Srpski Bek se renovirao tada, a tamo mi je bila najprijatnija atmosfera preko dana, i Adađo se renovirao, to je korektna poslastičarnica, konkretno se tamo ide na palačinke. Ostala mesta nisam posećivao. Uveče standardno imaš Irish Pub (gornji sprat pevaljka i živa muzika, podrum DJ pušta muziku), i Vendom - masovnija varijanta gornjeg sprata Irish Pub-a, sa mnogo više dima i manje svetlosti. Ima i neki Sunset al tamo ide ko izduva za mesto u prvobitna dva kluba.

Vidite za rezervacije odmah popodne jer moguće da bude krcato, doduše ja uvek idem na Pravnijadu tamo i tada je takva situacija, ne znam da li je inače takva navala.

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8813
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Putevi u Srbiji

Post od Gaginh0 » 05 Jan 2013, 15:28

@ Pedja - pa kad je taj sneg bio zaglavili su se bageri u Vojvodini, a ne autobus na planini :D al ponecu lance za svaki sluca...

@ Uros - hvala, sad znam sta da trazim tamo :)
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Tibor021
Postovi: 48
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:43
Garaža: Škoda Fabia 1,2/51 kW
Lokacija: Novi Sad

Novi Sad - Zlatibor

Post od Tibor021 » 24 Jan 2013, 11:00

Sutra nameravam da idem (iz Novog Sada) za Zlatibor, preciznije Belu Zemlju. Ima dosta godina kako nisam bio u tom kraju, pa pitam za savet i pomoć. Znam da je najkraće preko Divčibara (Šabac-Valjevo-Požega), ali me brine ako sutra zaista bude padao sneg, pa ga napada dosta. Ne znam kako održavaju putari taj pravac, da li da idem tuda. Zimske gume imam i u dobrom su stanju. Lanci mi se ne stavljaju (mada ću ih imati u gepeku, ali samo za "pokazni prikaz" za momke u plavom). Krenućemo negde oko 9 pre podne. Razmišljam da idem pored Drine (pravcem Šabac-Loznica-Rogačica-Užice)? Kakva su vaša iskustva/saveti?

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Novi Sad - Zlatibor

Post od nikaragva » 24 Jan 2013, 12:06

Ako ideš ibarskom, onda cepaš to BG pa obilaznica, ...
Mada ja bi radije preko divčibara, kad god sam išao, put je bio maksimalno rasterećen, za razliku od ibarske. Jeste lošiji put, nisam išao tuda 3,4 godine, ne znam u kakvom je sad stanju.

Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Re: Novi Sad - Zlatibor

Post od Stjepa » 24 Jan 2013, 12:28

Potez od NS preko ŠA do VA ne znam (jednom prošao tuda).
Ali evo nekih komentara od VA do UE:

Kada padne pravi sneg Divčibare znaju postati zahtevna deonica. Na to se doda i slab protok saobraćaja... Sigurniji sam onda na nekom putu gde ima više saobraćaja jer to znači bolju prohodnost, sigurnost ako ti se ne daj Bože nešto desi...
Nešto prometnija deonica je preko Bukova koja ide VA-Kosjerić-Požega-UE (Divčibare su na potezu VA-Mionica-Požega-UE). Tako da ako već krenem tim putevima zimi radije biram Bukove nego Divčibare, i ako u svim ostalim varijantama su Divčibare "na prvom mestu".

Nisam pratio prognozu, mada po trenutnim vremenskim uslovima otišao bih preko Divčibara bez razmišljanja. Jedino da preko noći ne padne neki ozbiljan sneg.



Potez VA-Rogačica-UE... Zbog nekih ~10km kraćeg puta se ne isplati pentranje po onim serpentinama preko Debelog Brda. Sve i da se vozi dinamičnije i da vozač uživa u savladavanju krivina na usponu, opet se ne štedi na vremenu putovanja od VA do UE.
Pritom znam iz priča da Debelo Brdo ume da bude neprohodno kada zaveje veliki sneg (kao prošle godine recimo). A onda od Rogačice do UE ima prevoj preko Kadinjače.
Sve u svemu ja ne bih išao ovim potezom bilo da je leto bilo zima. Probao sam/prošao i nije mi se svideo, pa zato i kažem. Da se ide do Bajine Bašte od VA ima smisla, ali do UE (po meni) nema.

Eto, ako sam šta pomogao.

P.S. Čisto da pomenem da mi je u zimskim uslovima ipak najdraža Ibarska magistrala od BG do ČA pa onda od ČA do UE standardnim putem kroz ovčarsko-kablarsku klisuru. Uvek očišćen put, dosta saobraćaja što uliva sigurnost da ćeš istog trena biti uočen ako ti se nešto slučajno desi.
Mada kao što rekoh danas bih krenuo i preko Divčibara bez sekunda premišljanja.

@nikaragva i dalje je put lošiji nego na Ibarskoj, ali saobraćaja gotovo da nema tako da se osećas kao The king of the road. Sam diktiraš tempo koji ti odgovara u datom trenutku. I još jedana stvar koju dosta volim jeste što policije u 99% slučajeva nema.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13038
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Novi Sad - Zlatibor

Post od Saša » 24 Jan 2013, 12:31

I ja bih radije preko Šapca i Valjeva/Divčibara. Gužve nema nikad, zimska oprema na autu i gepeku (mada sumnjam da će ti nešto posebno trebati) i lagano, sa uživanjem. Na ibarskoj magistrali je maltene uvek glava u torbi zbog raznih ludaka koji voze kao Šumaheri....

Tibor021
Postovi: 48
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:43
Garaža: Škoda Fabia 1,2/51 kW
Lokacija: Novi Sad

Re: Novi Sad - Zlatibor

Post od Tibor021 » 24 Jan 2013, 13:35

Hvala na brzim odgovorima!

I meni je nekako "najbliži srcu" bio pravac preko Divčibara. Em kratko, em lepo, em (izgleda) 99% nema policije :-) Nekako mi je neobično da na manje od 24 sata pred polazak razmišljam o snežnom kijametu, kada je napolju +8, sija sunce, a na posao sam jutros došao biciklom. istina, gde god da gledam prognozu, svi u suštini kažu da će sutra da veje.

Ibarskom mi se baš ne ide, mada kada sam pogledao u Via Michelin, tuda je samo nekih 50-ak km duže nego pored Drine. Najverovatnije mi ostaje kao rezervna varijanta, ako do polaska baš zaveje kao ono početkom decembra.

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Novi Sad - Zlatibor

Post od NexT » 24 Jan 2013, 13:37

Najbolje pozovi AMSS sutra. Oni imaju najrealnije trenutno stanje.

Ako krene sneg, bolje idi ibarskom, da se ne zajebavas preko planina. Ovi nasi ne mogu ni auto-put da ociste kad pocne da veje..

Korisnikov avatar
samo polako
Postovi: 3361
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:15

Re: Novi Sad - Zlatibor

Post od samo polako » 24 Jan 2013, 13:37

Pored Drine zna da bude zaleđeno a da se ne vidi.

Debelo Brdo je čisto, zadnjih nekoliko godina idem preko njega na Taru, i čiste ga i po najvećim mećavama, bolje nego Beograd, zadnji put sam jedna iz Beograda izašao a da je tamo bilo očišćeno sve do puta.

Debelo brdo je u krivinama , ali predeo kojim se putuje je predivan, naročito kada se silazi ka Drini i nema puno vozila, poneki autobus, dostavno vozilo itd.

Putevi Užice čiste te krajeve, nađi njihov telefon...

Ali ako voziš oprezno i ne žuriš nećeš imati većih problema ma kojim putem da kreneš.

ps
ispred Valjeva zna da bude patrola sa radaron na delu puta gde su četiri trake...
Mene zanima da mi vi mene kazete gde ima jevtina kavurma, čvarci... Mene to brine jutros...

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13038
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Novi Sad - Zlatibor

Post od Saša » 24 Jan 2013, 13:43

Kakva sad crna Drina?

Nikako zimi pored Drine, ne budi lud. Magla, poledica, usko, krivina na krivini... užas jedan... neke prirodne lepote u ovo doba godine tamo nećeš videti, tako da nikako pored reke...

Samo ti raspali na pravcem Novi Sad-Ruma-Šabac-Valjevo-Kosjerić-Požega-Užice-Zlatibor, tu nema ni D od Drine a put je baš lep i zanimljiv za vožnju...
Poslednja izmena od Saša u 24 Jan 2013, 13:45, izmenjeno 1 put ukupno.

Tibor021
Postovi: 48
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:43
Garaža: Škoda Fabia 1,2/51 kW
Lokacija: Novi Sad

Re: Novi Sad - Zlatibor

Post od Tibor021 » 24 Jan 2013, 13:44

samo polako je napisao:...
Debelo brdo je u krivinama ...
Jesi mislio na put preko Divčibara?

Odgovori