Saobraćajne dozvole

Stanje na putevima, registracija, osiguranje i druge informacije
Odgovori
frki
Postovi: 7
Pridružio se: 16 Apr 2012, 13:34
Lokacija: beograd

Re: Saobraćajne dozvole

Post od frki » 16 Apr 2012, 23:29

noob

Ovi na TP mi napisali da je broj motora ORIGINALAN i glasi dakle 12 brojeva je istovetno i na saobraćajnoj i na motoru, dok ostatak broja nedostaje u saobraćajnoj zadnjih 7 brojeva treći red.
Dakle koliko ja shvatam reč ORIGINALAN da nije ništa dirano (prekucavano), samo su ljudi očistili broj od rđe i masnoće i očitali ga. Broj šasije je ok i istovetan je.

frki
Postovi: 7
Pridružio se: 16 Apr 2012, 13:34
Lokacija: beograd

Re: Saobraćajne dozvole

Post od frki » 17 Apr 2012, 11:46

Bio i odradio i ovi na TP su pogrešili pri očitavanju broja, očitali ovi PSA9HX10JB380094366.
Međutim, dođe veštak očisti pločicu broja i očita PSA9HX10JB390094366, potpisa se i udari pečat.
Sa ovim papirom pravac PU Čukarica. Kaže ako uspeju da ukucaju broj u saobraćajnu ok, ako ne moraš menjati saobraćajnu (ponovo platiti 1200 din).
Sve u svemu auto je ok. legalan. :doubleup:

Osim toga ništa nisu skidali i pregledavali. Samo su očitali broj motora.
Ne ko što neki ovde prave od muve, medveda. :isplazijezik:

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30037
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Saobraćajne dozvole

Post od trojanac » 17 Apr 2012, 13:16

Dobro je da si sve lako i brzo završio.
Nema potrebe da se ljutiš na članove koji su se javili jer iskustva su različita. Bilo je i problematičnih slučajeva, oduzimanja vozila i slično.
Posetite www.garaza.rs !

frki
Postovi: 7
Pridružio se: 16 Apr 2012, 13:34
Lokacija: beograd

Re: Saobraćajne dozvole

Post od frki » 17 Apr 2012, 13:54

Ma drug ne ljutim se ja ni na koga. :pijemo: Nego onako malo šale radi. :ludilo:
Ne mora biti sve crno. :doubleup:
Nego sad je najvažniji broj šasije što mi rekoše ovi na veštačenju.
Dok je broj motora recivid onog drugog perioda, kad se gledala i dlaka u jajetu.

Uglavnom, ide sve lagano ništa se ne plaća. Od 09-09 i 45 h primaju zahteve, a od 09 i 45-11 h vrše veštačenje.

Ovo kod mene je rutinski pošto postoji pločica i ima broj (samo je pločocu trebalo dobro očistiti od rđe i više od masti).

Dakle za sve koji budu išli zbog administrativne greške i nedaj Bože neke druge zavrzlame:

Red se hvata od 08 h zahtevi se primaju od 09-09 i 45 h a veštačenje se vrši od
09 i 45-11 h. Besplatno je.


Samo nadam se da nikome neće trebati ova informacija. :pivo:

Korisnikov avatar
samo polako
Postovi: 3361
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:15

Re: Saobraćajne dozvole

Post od samo polako » 17 Apr 2012, 14:13

Setim se, bilo je to pre nekih 10 godina, otišli moj matori i ja da on registruje juga 45. Kuca teta kuca na mašini u komplutoru i pogleda nas sa pitanjem gde je sada ovo vozilo koje pokušavate da registrujete?
Nas dvojica bez razmišljanja kažemo joj evo ga tu napolju pred stanicom milicije!

Stade ona da doziva kolege, dotrčaše dotični, stadoše pred nas a ona nam traži ključeve od auta.
Mi u čudu gledamo je i pitamo žašto kad nama teta Mica ubica kaže ovaj Mercedes je kraden gospodo za njim ima poternica! :D

Ja prvi viknuh jao kako bi ja voleo da je to taj mercedes makar i kraden ali nije, drž nedaj i nekako se objasnismo, razuverili je. :rofl:

Iskrivili smo se od smeha, a njojzi nije bilo svejedno.
Ma ko zna šta je kucala.

Uglavnom, treba proveravati to što oni kucaju, jer nam mogu samo napraviti problem.
A tih primera ima...
Mene zanima da mi vi mene kazete gde ima jevtina kavurma, čvarci... Mene to brine jutros...

Korisnikov avatar
noob
Postovi: 1033
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:24
Lokacija: Beograd

Re: Saobraćajne dozvole

Post od noob » 17 Apr 2012, 16:31

Ti reče da ti veštače auto, tebi je samo išcitan broj motora. A veštačenje vozila je drugo, kada sumnja da je plocica isečena i prebačena, lele, ceo auto rasturi u potrazi da nadje varove gde je spajan, jer to kad se menja ne menja se samo taj deo vec dobar deo kola se iseče ako radi neki profi pakovanje. Najbolje ubedljivo odrade mercedes, veoma teško ga provali.

Jel ti radio debili bradonja?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
Vazno da je tvoj auto u top stanju, gram dima ne izbacuje, kocnice guzvaju asfalt, a signalizacija svetli kao svetla stadiona.

frki
Postovi: 7
Pridružio se: 16 Apr 2012, 13:34
Lokacija: beograd

Re: Saobraćajne dozvole

Post od frki » 18 Apr 2012, 00:20

Izgleda da je došlo do smene generacija. Radio je neki takoreći "klinac" i bio je neki ćelavi tamo.
Pa ja ne znam, ovi me poslali na veštačenje broja motora. Tačnije da se samo iščita broj motora, ništa drugo.

Nego čemu služi onaj čip na saobraćajnoj?
Odgovor:
Ničemu.
Jer, kad se uoči greška, u saobraćajnoj nije moguće izmeniti podatak, već se komplet menja zbog toga.
Još me mlada seka na šalteru pita:
A čija je to greška?
Jer ako je greška MUP-a, onda se ne plaća ništa za zamenu saobraćajne, a ako je do tehničkog onda se plaća 1200 din.
Normalno, ja sam platio 1200 din za zamenu saobraćajne, jer kako dokazati da je greška do MUP-a. A po novu idem za sedam dana. E onda ću proveriti komplet podatke koji su upisani u saobraćajnu, da vidim kako šalterski radnici rade. Usput sam sa tom lepom sekom, preturio komplet tehnički list od broja šasije, boje vozila, mase, maksimalne mase, vrste goriva, broja registracije, broja motora, ma svega i svačega. Svi su podaci ostali isti, samo je došlo do izmene broja motora.

Tako da znate, da za svaku uočenu grešku u saobraćajnoj morate vaditi novu, i plaćati državi 1200 din (valjda je to porez na glupi narod?). Mislim neka mi neko od vas objasni, kako se u ličnoj karti sa čipom podaci mogu promeniti, bez vađenja nove LK, dok se za svaku novu promenu podatka u saobraćajnoj, mora vaditi nova saobraćajna? :glavomuzid:

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Saobraćajne dozvole

Post od Paja » 18 Apr 2012, 00:33

noob je napisao:Ti reče da ti veštače auto, tebi je samo išcitan broj motora. A veštačenje vozila je drugo, kada sumnja da je plocica isečena i prebačena, lele, ceo auto rasturi u potrazi da nadje varove gde je spajan, jer to kad se menja ne menja se samo taj deo vec dobar deo kola se iseče ako radi neki profi pakovanje. Najbolje ubedljivo odrade mercedes, veoma teško ga provali.

Jel ti radio debili bradonja?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
Jeste veštačen auto. Videli su da je broj motora uredu i nije bilo potrebe da se ide dalje. Da je bilo potrebe rasturili bi i njega.

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Saobraćajne dozvole

Post od methane.master » 11 Jun 2012, 22:13

Ne znam gde da obo stavim, pa ako ima bolje mesto nek admin odreaguje...

LM danas sam rešio da poplaćam osiguranja za kola, takse i ostalo, pa pošto mi je kiša pokvarila druge planove, onako optimisitički rešim da odem do SUP-a i produžim registraciju, ne sluteći šta će me snaći. Navikao sam već na sav mogući cirkus koji prati stajanje u SUP-u, ali čak ni tema iz "Zone sumraka" koja se čula sa nečijeg telefona nije me nije pokolebala jer video sam sve. E pa nisam. :djavo:
Dolazim oko 18h, provedoh standardnih 2h čekanja u redu, uz kadrove koje verovatno ni Kusturica ne bi izrežirao kada bi ekranizovao Nušićevo "Sumnjivo lice", scene u kojima ja kao postmarač ne znam dal da se smejem, plačem ili da se nadam da će neki arapin aktivirati nuklearnu napravu. Nema veze, iskuliram i pet minuta pre kraja radnog vremena konačno dolazim na red. Predajem sve papire poslovično drskoj snajki, varijanta naj sam riba, treba da se udam u BG. I na to sam navikao, pomislih nema veze, završavam za 5 min. E pa ne završavaš.

- Gospodine, vi imate dve saobraćajne.
- :trljamoci: (kadar nevera (c) Brat Pantela)
- Da vi imate dve saobraćajne, a to ni ne znate.
- Pa neznam, vratio sam vam saobraćajnu kad sam menjao tablice. Bez toga nije moglo.
- Ne, imate još jednu, i odlazi nekud i počinje da traži i naravno ne nalazi, vraća se, - ova vam je ne važeća
- Ajte polako, kako nevažeća, pa znači ja vozim godinu dana sa nevažećom saobraćajnom.
- Da, izdata je još jedna, evo stoji u sistemu da jeste.
- Meni nije. Ako jeste kako sam onda uspeo da već jednom produžim registraciju?

(Napomena: prošlog aprila su mi ukradene tablice, tada su mi izdate nove do važenja starih (dva meseca) i istovremeno nova saobraćana. zatim sam produžio registraciju u regularnom terminu, isti SUP, isti šalter, ista saobraćana)

- Pa ne znam šta da vam kažem, greška svakako nije vaša nego do nas.
- Dobro, ali šta sad? :twisted:
- Pa ništa, dođite sutra ili ujutro, kod koleginice koja radi na saobraćajnim ili u 12 kad mi počinje smena. Sad nemam vremena da tražim.
- A ja imam vremena da sutra dolazim i da se opet natežem sa vama ili nekom takvom kao vi i još ispadnem maltene kriminalac zbog vaše gluposti. :besan:

Snajka nastavlja da priča, kako se trudila da bude predusretiljiva, ja polako prestajem da je čujem što nikako nije dobar znak, ni za nju, a još manje za mene. Čujem onu repliku iz Zvezdanih staza - "Any Resistance is Futile", pakujem dokumenta i odlazim. Najjači fazon što to sluša još 5 ljudi i radi sito što i ja :srbin: i levom i desnom. Pomislih gde ja živim, pa shvatim da je i ta misao toliko deplasirana zadnjih 20 godina. :glavomuzid:

Albert Ajnštajn je svojevremeno rekao da su smo dve stvari beskonačne, svemir i ljudska glupost, s tim što ovo prvo nije siguran. Nisam taj kalibar, a naukom sam se bavio sticajem nesrećnih okolnosti, ali sam sasvim siguran da se jedan od portala za ulaz u beskraj nalazi se u šalter salama SUP-a. :ludak:

Nije ovo kraj, očekujte sutra novi izveštaj. :djavo:
Širim haos!

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23815
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Saobraćajne dozvole

Post od dragvorl » 11 Jun 2012, 22:27

Ma nemoguce. :mrgreen:
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Misha
Postovi: 3689
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:55
Garaža: RAV4 2.2 D4D 4WD Executive
Lokacija: Novi Sad

Re: Saobraćajne dozvole

Post od Misha » 11 Jun 2012, 23:17

dragvorl je napisao:Ma nemoguce. :mrgreen:
Sve je moguce. :D

Danas sam otisao do AMSS na Bul.Oslobodjenja (preko puta Merkatora) da izvadim novu medjunarodnu dozvolu.

-Dobar dan. Hteo bih da izvadim novu medjunarodnu dozvolu. Izvolite slike,vozacku dozvolu i licnu kartu.
-Gospodine,mi ne izdajemo medjunarodne dozvole vec godinu dana.
-Da sam to znao ne bih dosao kod Vas,vidite da sam staru izvadio pre tri godine,na ovoj adresi.
-Kazite mi gde mogu izvaditi novu ?
-U Njegosevoj br.16
-Znate da je tamo problem parkiranje,da li izdaje jos neka filijala AMSS u Novom Sadu ?
-Da,u Temrinskoj br.15.
-Hvala,dovidjenja.

Stigao sam u Temerinsku,parkirao na sred trotoara jer nisam imao gde.
Ulazim u AMSS,sledi:
-Dobar dan. Zelim da izradim novu medjunarodnu dozvolu,da li izdajete ?
-Dobar dan,naravno.
-Izvolite slike,vozacku dozvolu i licnu kartu.
-Hvala,sacekajte bice odmah gotova.
-Odlicno !
-Kazite mi da li mogu parkirati u Vase dvoriste,da mi pauk ne odnse automobil ?
-Naravno.
-Uf,odlicno hvala.

Moram da reci da sam bio prijatno iznenadjen,prvo lokalom koji je nov,izgradjen prilicno moderno i lepo rashladjen klimom. Posle par minuta cekanja,dozvola je gotova.
-Koliko sam duzan ?
-2.000 din.
-Izvolite.
-Hvala.

Gledam dozvolu i ne verujem sta pise. Mesto izdavanja Zranjanin,pa u produzetku dopisano olovkom "Doneo" ?!
-Izvinite,mislim da ste pogresili. Napisali ste mesto izdavanja Zrenjanin AUTOMOTO-TC DOO a ne AMSS Novi Sad.
-Ne nismo pogresili. Mi smo ispostava AMSS iz Zrenjanina u Novom Sadu.
-Zekite me ? :trljamoci:
-Ne,zasto ?
-Hvala i dovidjenja. :o

Zar ispostava AMSS iz Zrenjanina mora da otvara svoju filijalu u Novom Sadu,pored novosadske ? :zbunjen:
Live TODAY as each breath is precious and will never come again.

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10572
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Saobraćajne dozvole

Post od Sloba » 11 Jun 2012, 23:20

Ja sam svoju izvadio u Preševu, na samom graničnom prelazu.

Korisnikov avatar
bane valjevo
Postovi: 3224
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:57
Garaža: Hyundai Getz 1.3b
Lokacija: Beograd-Valjevo

Re: Saobraćajne dozvole

Post od bane valjevo » 11 Jun 2012, 23:20

Methane, sreca tvoja te si pobegao na vreme, mogli su te asimilovati... Sta bi onda radio??? :dobarvic:
http://www.felicity.edu.rs" onclick="window.open(this.href);return false;

Korisnikov avatar
Misha
Postovi: 3689
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:55
Garaža: RAV4 2.2 D4D 4WD Executive
Lokacija: Novi Sad

Re: Saobraćajne dozvole

Post od Misha » 11 Jun 2012, 23:25

Sloba je napisao:Ja sam svoju izvadio u Preševu, na samom graničnom prelazu.
To je ok,na licu mesta si izvadio i sigurno je pisalo mesto izdavanja Presevo. Vadim dozvolu u AMSS Novi Sad a pise mi da je izdata u ZR ?! Jos su dopisali rukom "Doneo" ?!
Live TODAY as each breath is precious and will never come again.

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Saobraćajne dozvole

Post od methane.master » 11 Jun 2012, 23:29

bane valjevo je napisao:Methane, sreca tvoja te si pobegao na vreme, mogli su te asimilovati... Sta bi onda radio??? :dobarvic:
Kucao bih duple saobraćajne po forumu. :kezo:
Širim haos!

Odgovori