Saobraćajne dozvole

Stanje na putevima, registracija, osiguranje i druge informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
SSlobodan
Postovi: 136
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:43
Lokacija: Valjevo

Re: Saobraćajne dozvole

Post od SSlobodan » 05 Apr 2012, 09:37

Grujic je napisao:Kako si mene uspeo da citiras, i to u zenskom rodu? :)
Извини, молим те, не знам шта се десило. Цитирао сам Modesty, нисам ни обратио пажњу кога је машина одабрала. Неће се поновити. :)

Korisnikov avatar
Modesty
Postovi: 568
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:28
Garaža: 207 1.4 HDI
Lokacija: Bgd

Re: Saobraćajne dozvole

Post od Modesty » 05 Apr 2012, 21:23

SSlobodan je napisao:
Grujic je napisao:nisam uspela da nadjem software za saobracajne (kao za l.k.)
http://www.mup.rs/cms_cir/dokumenta.nsf ... bracajne.h
InstaliraO sam, ali nece da radi... Probacu da ga iskljucim, pa ukljucim ... :kezo:
Kada je neko glup, ne možete mu to ni dokazati... D. Radović

Korisnikov avatar
SSlobodan
Postovi: 136
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:43
Lokacija: Valjevo

Re: Saobraćajne dozvole

Post od SSlobodan » 06 Apr 2012, 09:21

Modesty, јеси ли ти сигурна да се не презиваш Грујић? Не могу да верујем да је машина тек тако погрешила... :kezo:

Korisnikov avatar
Rakhil
Postovi: 8335
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:01
Garaža: Ford Focus Mk2 1.6 16V, KTM Leggero Cross
Lokacija: Beograd

Re: Saobraćajne dozvole

Post od Rakhil » 06 Apr 2012, 10:34

Quote je samo html tag, kao i img ili URL, stari problem. Obelezis koji hoces tekst, a kliknes na dugme "citiraj" u tudjem postu, pa ispadne zbrka. Npr:
Modesty je napisao:Modesty, јеси ли ти сигурна да се не презиваш Грујић? Не могу да верујем да је машина тек тако погрешила... :kezo:
A mozes i da napises bilo sta i da pripises drugome:
SSlobodan je napisao:Ja sam Slobodan sa dva S i imam zub na avataru

Korisnikov avatar
SSlobodan
Postovi: 136
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:43
Lokacija: Valjevo

Re: Saobraćajne dozvole

Post od SSlobodan » 06 Apr 2012, 10:57

Аха, у том зецу чучи жбун! :D

Korisnikov avatar
Modesty
Postovi: 568
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:28
Garaža: 207 1.4 HDI
Lokacija: Bgd

Re: Saobraćajne dozvole

Post od Modesty » 06 Apr 2012, 23:22

I moja saobracajna je u redu... :D
Kada je neko glup, ne možete mu to ni dokazati... D. Radović

frki
Postovi: 7
Pridružio se: 16 Apr 2012, 13:34
Lokacija: beograd

Re: Saobraćajne dozvole

Post od frki » 16 Apr 2012, 13:58

Poštovani,

neki dan sam otišao na tehnički pregled kako bi produžio registraciju vozila.
Vozilo sam kupio prošle godine i kad sam ga kupio bilo je registrovano, normalno zakonski urađen je kupoprodajni ugovor, prepis vlasništva i zamena saobraćajne dozvole sa prethodnog vlasnika na mene.

Međutim, sad na tehničkom su uočili da nije upisan kompletan broj motora (budući da broj motora ima tri reda).
Dakle u saobraćajnoj dozvoli broj motora glasi: PSA9HX10JB38.
Ovima sada na tehhničkom pregledu u Zelenom talasu nije bilo teško da malo očiste broj i da utvrde pun broj motora koji glasi: PSA9HX10JB380094366. Još je navedeno da je broj originalan i glasi PSA9HX10JB380094366.

Broj šasije je tačan i na vozilu i u saobraćajnoj, jedino je nedostojalo zadnjih sedam brojeva motora.
Ovi u policiji na registracijama mi rekoše da je problem još od prve registracije tj. nije upisan ceo broj motora već samo prvih 12 brojeva i da je greška bila kod prvog tehničkog pregleda.
Sad moram u 29. novembar (Bulevar Despota Stefana 107), na veštačenje broja motora, zbog aljkavosti prethodnih tehničkih pregleda još kad vozilo nije bilo moje.
Prvi put je vozilo registrovano 07. 05. 2010., ponovo produžena mu registracija 07. 05. 2011. ja sam kupio vozilo 05. 07. 2011. i sad je došao red da ga ja registrujem i uoči se propust kod unošenja celog broja motora u saobraćajnu (prvih 12 brojeva je istovetno, ali nije upisano ostalih sedam brojeva).

Ovi u policiji rekoše da to nije uopšte nikakav problem, vidi se da je broj originalan i da je propust kod tehničkog pregleda.

i šta sad?

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13024
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Saobraćajne dozvole

Post od Saša » 16 Apr 2012, 16:48

Ništa, "igraj" dalje kako oni "sviraju", nema ti druge. Borba sa vetrenjačama se odavno ne isplati...

Sent from my Samsung using Tapatalk

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29978
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Saobraćajne dozvole

Post od trojanac » 16 Apr 2012, 16:57

Mislim da problema neće biti, samo što to veštačenje mora da se zakazuje valjda. Mislim i da se čeka par dana, a i košta nešto, što ćeš ti morati da platiš. To je najveći problem, ali ne bi smelo da se desi da ti prave problem u smislu da ti oduzmu vozilo i slično.
Posetite www.garaza.rs !

frki
Postovi: 7
Pridružio se: 16 Apr 2012, 13:34
Lokacija: beograd

Re: Saobraćajne dozvole

Post od frki » 16 Apr 2012, 17:04

Nekošta ništa i ne zakazuje se. Jedino se mora podraniti i biti tamo do sedam sati i čekati u redu, dnevno urade 20 vozila. Veštačenje je besplatno.
A najverovatnije ću da menjam saobraćajnu, čim mi je ovaj na tehničkom popunio uplatnicu za izdavanje nove saobraćajne (reče: ako budeš morao da menjaš saobraćajnu uplati, ako ne baci).

Korisnikov avatar
noob
Postovi: 1033
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:24
Lokacija: Beograd

Re: Saobraćajne dozvole

Post od noob » 16 Apr 2012, 18:26

Pre kupovine si trebao kola da proveris u 29. i dobio bi potvrdu da je sve ok, ili potvrdu da je vozilo oduzeto da daš vlasniku a on nek gleda u istu:)
Prvo ce ti gledati da li ti se poklapaju nalepnice, pa skidanje tapacirunga itd. i kiselina. Vratice ti sve na svoje mesto. Radice ti neki debeli bradati, zna znanje.

Trojke, a sto ne bi smeli da mu oduzmu ako nesto pronadju?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
Vazno da je tvoj auto u top stanju, gram dima ne izbacuje, kocnice guzvaju asfalt, a signalizacija svetli kao svetla stadiona.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29978
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Saobraćajne dozvole

Post od trojanac » 16 Apr 2012, 18:41

Pa naravno da će mu oduzeti ako pronađu da je auto kraden, ali samo zbog ovog propusta sigurno neće. Mislim da nema razloga za brigu. Javi šta si uradio.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Saobraćajne dozvole

Post od Grujic » 16 Apr 2012, 18:52

Ako je broj fabricki tj nije prekucavan nece bit problema, to su administrativne greske koje nisu retke.

Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: Saobraćajne dozvole

Post od superboss » 16 Apr 2012, 19:56

Ma nema razloga za brigu...cesto se desi da broj bude potpuno necitljiv zbog korozije i sl. Zatim, cest slucaj je da "gospoje" koje nabadaju u SUPU sas sivacu masinu :mrgreen: , pojedu ili pogrese slovo ili dva....isti je postupak.

Da je srecna drzava, pa da mozes da te sto su radili prvi TP da pritisnes preko suda.

Sve u svemu, saobracajnu ces da menjas sigurno. Idi na vestacenje bez brige ikakve.
What i do for the livin'? I live for the livin'.

frki
Postovi: 7
Pridružio se: 16 Apr 2012, 13:34
Lokacija: beograd

Re: Saobraćajne dozvole

Post od frki » 16 Apr 2012, 23:05

Broj je originalan. Auto nije kraden jer je proveren još 2010. Broj šasije je ispravan (a to je najvažnije). Ovi na tehničkom utvrdili samo kompletnost broja i naveli da je broj originalan glasi kao što glasi.
Ako posle veštačenja budem išao direktno u PU Čukarica onda je to samo zamena saobraćajne od 1200 din, ali ako budem morao u Ljermontovu da napišem zahtev za upis broja u saobraćajnu onda je to dodatnih 1500 din (mada se ovo najčešće radi samo kod ukucavanja novog broja, kod mene je broj motora njegov ništa nije dirano - njegov je originalan tako su utvrdili ovi na TP neki dan imam i njihovu potvrdu).

Odgovori