Zastarelost izvrsenja kazni i zastitne mere

Stanje na putevima, registracija, osiguranje i druge informacije
Odgovori
MilePikolo
Postovi: 5
Pridružio se: 22 Jun 2013, 14:47
Lokacija: Serbia

Zastarelost izvrsenja kazni i zastitne mere

Post od MilePikolo » 22 Jun 2013, 15:12

Ako moze neko da mi odgovori na ovo pitanje bio bi mu zahvalan!

Izrecena kazna i zastitna mera ne mogu se izvrsiti ako je od dana pravisnaznosti resenja o prekrsajima protekla jedna godina.

Dobio sam pravosnazno resenje xx.08.2012 god. Pa me interesuje da li xx.08.2013 godine to zastareva i nemogu da odem na odsluzenje kazne?

Ako bi mogao neko malo detaljnije da mi objasni ovaj zakon koliko ja mogu da primetim on je dvosmislen i ne mogu da protumaciti onako kako zaista jeste! Hvala.

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Zastarelost izvrsenja kazni i zastitne mere

Post od Paja » 22 Jun 2013, 15:22

To što ti citiraš je tzv relativna zastara. Znači da ako od dana pravosnažnosti odluke sledećih godinu dana nije urađeno ništa kako bi se ona izvršila nastupa zastarelost izvršenja. Svaka radnja koja je usmerena ka izvršenju prekida rok zastarelosti, međutim ukoliko protekne dve godine, šta god da su radili ili nisu u cilju izvršenja, nastupa apsolutna zastarelost i kazna se ne može izvršiti.

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8808
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Zastarelost izvrsenja kazni i zastitne mere

Post od Gaginh0 » 22 Jun 2013, 15:30

Pajo, a jel istina da komunalne kazne kao sto su kazne za parking zastarevaju za godinu dana?
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

MilePikolo
Postovi: 5
Pridružio se: 22 Jun 2013, 14:47
Lokacija: Serbia

Re: Zastarelost izvrsenja kazni i zastitne mere

Post od MilePikolo » 22 Jun 2013, 15:31

To sto se tice 2 godine apsolutne zastarelosti to sam dobro razumeo ali me interesuje ovo sad. Mene su par puta trazili na staru adresu i tamo me nisu nasli da li se onda datum pomera ili ne.? I kada protekne ta jedna godina relativne zastarelosti da li posle te jedne godine mogu da odem na izvrsenje kazne ili ne. .? Hvala Pajo na odgovoru! :)

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Zastarelost izvrsenja kazni i zastitne mere

Post od Paja » 22 Jun 2013, 15:55

Svaki put kad te traže prekida se rok zastarelosti i počinje da teče iz požetka. Ako prođe godinu dana, a da oni ništa ne rade onda je nastupila zastarelost i nema izvršenja.

MilePikolo
Postovi: 5
Pridružio se: 22 Jun 2013, 14:47
Lokacija: Serbia

Re: Zastarelost izvrsenja kazni i zastitne mere

Post od MilePikolo » 22 Jun 2013, 16:01

To me je interesovalo! Hvala na odgovoru. Pozz

Odgovori