Parking mesta

Stanje na putevima, registracija, osiguranje i druge informacije
Korisnikov avatar
swemir
Postovi: 3836
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:52
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Parking mesta

Post od swemir » 16 Jan 2012, 14:22

EDIT by mod: Izdvojen off topic iz druge teme. Ovde možete navoditi iskustva sa parkiranjem na javnim parkinzima.


kad su kod nas parking mesta na minumumu, siroka isopr 250cm...

svugde u w evropi, kad stanem mogu da otovrim vrata, bas siroko, a kod nas moram da pazim, jer su stvarno minimalna :thumbdown:

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Bmw E36 316i kupe

Post od Floyd » 16 Jan 2012, 14:41

Onda nisi bio u Parizu :)
Njihova parking mesta u garazama su projektovana kao da je Twingo normalni auto a Clio executive :mrgreen:

Grujic nema sekiracije, to moze svakom da se desi, trenutak nepaznje i eto.
Ja sam Master zavlacio svuda bez ogrebotine a na Alfi sam prosle godine pri izlasku iz garaze (nesto sam se zamislio) malo ocesao retrovizor.

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: Bmw E36 316i kupe

Post od Laki021 » 16 Jan 2012, 14:43

swemir je napisao:kad su kod nas parking mesta na minumumu, siroka isopr 250cm...

svugde u w evropi, kad stanem mogu da otovrim vrata, bas siroko, a kod nas moram da pazim, jer su stvarno minimalna :thumbdown:

Uf, ne mogu nikako da se slozim. Ovde u Lozani je strasno kako ih uzanim prave, pogotovo po garazama.
Da si me samo video juce kakvu sam gimnastiku izvodio izlazivsi iz auta.

Korisnikov avatar
swemir
Postovi: 3836
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:52
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Bmw E36 316i kupe

Post od swemir » 16 Jan 2012, 14:48

auu jeste... sad kad razmislim pa i u rimu pa i u celoj italiji, i ustvari svugde su jako mala parking mesta :uf:

poslednjih puta sam isao u austirju i sloveniju, pa covek zaboravi, gradovi su evo kad razmisljam svugde u evropi je ustvari katastrofa.../osim germanije :uf:

ali kad sam to rekao, u glavi mi bio parking u austriji, i to van grada :rofl:

moja zaslepljenost poslednjim putem, mi je zasenila pravu sliku...

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Bmw E36 316i kupe

Post od Floyd » 16 Jan 2012, 15:02

Ma CH je zlatna kako je to u vecim gradovima. Ok istina je da su garaze malo tesnije ali ako se svi lepo parkiraju nije neki problem.

U Parizu, parking na ulici nije obelezen po duzini kao u CH pa parkiranje cesto izgleda ovako...

Slika

...zato koliko god ti pazio neko ce da ti ogrebe auto jer je guranje dok se pravi mesto tako reci normalna stvar.

Ovde imas u ulici lupam, 5 parking mesta i tu nesme da se parkira 6 auta i ako realno moze da stane i 7 :)
Mesta su toliko dugacka da nemas brigu da li vozis A8 ili Clio :)

Korisnikov avatar
swemir
Postovi: 3836
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:52
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Bmw E36 316i kupe

Post od swemir » 16 Jan 2012, 15:04

u ch nisam bio, ali cenim da su uredjeni cakum pakum

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Bmw E36 316i kupe

Post od Texonja » 16 Jan 2012, 15:07

O daaa, secam se mog prvog (i jedinog za sada) ulaska u Pariz... Na autoputu bio udes na par km od ulaska u grad, napravila se kolona (tj 3 kolone u sve 3 trake) i vucemo se tako metar po metar... Pogledam okolo automobile, a ono sve izudarano, izgrebano, cuknuto ovde, zafarbano tamo, branik nakrivo. stopaljka napuknuta... ALI SKORO SVAKI!! Samo sam progutao knedlu... :eek:
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29980
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Parking mesta

Post od trojanac » 17 Jan 2012, 23:53

http://youtu.be/kvu2CXX5dWk

Voleo bi samo da mi neko objasni kako izađu kad su ovako "naslagani" ???
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Parking mesta

Post od methane.master » 18 Jan 2012, 00:28

U Parizu je to sasvim normalna pojava. Izlaze tako što izguraju okolne malo napred nazad, dok ne naprave dovoljno mesta. Nepisano je pravilo da se na ravnom ne vuče ručna i ostavlja na leru.

Inače, nisu parking mesta tesna, nego su automobili sve veći.

Primer:
Slika
Širim haos!

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9218
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: Parking mesta

Post od dragan » 18 Jan 2012, 07:04

au, ja planiram neki road trip u italiju, znaci ide se starim autom :lol:
slazem se sa methane-om, veliki faktor je sto su nam automobili postali sve veci...
ostalo je do konkretne situacije i raspolozivog prostora za pravljenje parking mesta...
ali da niko ili retko ko obraca paznju na dimenzije kad pravi parking, to je potpuno tacno, evo moja firma je pravila zgradu i parking na aerodromu, kupljen komplet projekat, i parking postoji na vise mesta i ni na jednom od njih nije istih dimenzija...

Korisnikov avatar
Miki
Postovi: 135
Pridružio se: 03 Feb 2012, 11:12
Lokacija: Beograd

Re: Parking mesta

Post od Miki » 21 Feb 2012, 20:03

Nešto o parking mestima u Pasterovoj ulici.
Ovo navodim iz dva razloga, prvo ulica je blizini Kliničkog centra i drugih bolnica, dakle svako mesto je preko potrebno. Drugo, nedavno je potpuno sređivana, raskopana, stavljane su nove cevi za vodovod, kanalizaciju, bandere, mlado drveće koje je zaštićeno betonskim krugovima.
Neka mesta su "normalne" širine, a druga tolika da mogu da stanu skoro dva automobila, ali ne mogu, a nije ni po propisu, jer se naplaćuje jedno mesto. Ne znam tačno koliko je mesta izgubljeno ovim "proračunom" i koji je urbanistički genije to osmislio :glavomuzid: .
Kad se malo otopi sneg proći ću i slikaću.
Ovo nikome nije od koristi - ni ljudima koji dolaze na pregled i lečenje, ni stanarima, ni PS koji naplaćuje manji broj mesta nego što može, ko zna ko je odgovoran, a sad je i tako sve zacementirano i ne da se ispraviti :kuku: .
EDIT
Evo našao sam snimak iz vazduha, vide se mesta normalne širine, ona koja su preširoka, kako su bandere loše postavljene...
Slika
Slika Slika

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Parking mesta

Post od Grujic » 21 Feb 2012, 20:31

Generalno u toj ulici ima mesta, tu manje, al zato 100m nize u delu oko ruske ambasade i nize skoro stalno ima...

Korisnikov avatar
Miki
Postovi: 135
Pridružio se: 03 Feb 2012, 11:12
Lokacija: Beograd

Re: Parking mesta

Post od Miki » 21 Feb 2012, 22:39

Grujic je napisao:Generalno u toj ulici ima mesta, tu manje, al zato 100m nize u delu oko ruske ambasade i nize skoro stalno ima...
Sve zavisi od dela dana, stanujem u tom kraju, pa mogu precizno da ti kažem. Pre podne, kada dođu pacijenti iz raznih delova Srbije, nema mesta, ni u Pasterovoj, ni u Tiršovoj, ni u Kralja Milutina (delu pored ambasade). Delovi Tiršove, Deligradske i Pasterove koji su oko ambasade su obeleženi žutom bojom i rezervisani su za vozila ambasade. Pored KCS, tu su i Dečja klinika i Institut za onkologiju.
Posle podne je drugačije, ali pre podne, naći mesto je prava umetnost.
Slika Slika

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Parking mesta

Post od Grujic » 21 Feb 2012, 22:44

Pa moj utisak je drugaciji, kod instituta za onkologiju je uvek guzva, i na ulici se zaustavljaju, ali nize ka domu zdravlja uvek vidim neka slobodna mesta, bas ujutru kad idem na fakultet. Takodje i u Visegradskoj bude mesta ujutru

Korisnikov avatar
Miki
Postovi: 135
Pridružio se: 03 Feb 2012, 11:12
Lokacija: Beograd

Re: Parking mesta

Post od Miki » 21 Feb 2012, 23:16

Slažem se da se najveće zagušenje stvara ispred Onkološke, ujedno sa te strane se može ući i u dečju kliniku u Tiršovoj. To je i logično, jer ljudi hoće da se parkiraju što bliže bolnici. Možda je dole niz ulicu nešto manja gužva i može da se ponekad uhvati mesto, ali opet tu je Reumatološka, a Resavska ide duž ograde KCS. Kad god sam izlazio sa posla u npr. 10 - 11 sati, kružio sam samo da uhvatim neko mesto, bilo gde u zoni.
Ako svemu dodamo i blizinu ambasada, ljudi npr. parkiraju u Resavskoj da bi otišli u Kneza Miloša u Ambasadu Kanade, dobijamo neveselu sliku.
Ova fotografija je slikana u zoru ili nedelju, jer ne vidim ljude, a da je leto kad je manja gužva vidi se po drveću ;) .
A i skrenuli smo od teme, to je širina parking mesta, kojih je moglo biti više baš na delu koji je najzakrčeniji automobilima, a nastala je usled blago rečeno "nepromišljenosti" urbaniste.
Nadam se da se oko toga slažemo :rukovanje:
Slika Slika

Odgovori