Plin u Mađarskoj, mesta za odmor

Stanje na putevima, registracija, osiguranje i druge informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
gibanitza
Postovi: 31
Pridružio se: 16 Jan 2012, 14:12
Lokacija: Beograd

Plin u Mađarskoj, mesta za odmor

Post od gibanitza » 18 Jan 2012, 20:32

Planiram da za Sretenje krenem do Beča u posetu dijaspori. Idemo žena, dete i ja, isplanirali smo stajanje u Segedinu na jedan dan koji ćemo iskoristiti za posetu akva parku. Planiramo da krenemo iz BGD-a oko 17:30, tamo smo oko 21:00 najkasnije, večeramo, spavamo, sutra se brčkamo a potom negde oko 14:00 krećemo ka Beču. Negde posle Budimpešte ću morati da sipam plin i da napravimo kratak predah od nekih 30-45min.

E sada, da li znate kakva je situacija u HU sa plinom? Koliko je dostupan i kakve su cene? Za Austriju znam da je situacija kriminalna, nema ga skoro nigde a gde ga nađeš košta preko 80c. Neka ideja mi je bila da kod Gyora siđem, uđem u grad, malo da protegnemo noge i sipam plin.

I zna li neko gde je najbolje pred izlazak iz zemlje sipati plin (Palić i okolina da izbegnem one derikože na autoputu)?
Volkswagen Polo 1.4 TNG 2010
Volkswagen Buba 1200 1974

nixa
Postovi: 2076
Pridružio se: 10 Jan 2012, 21:52
Lokacija: Beograd

Re: Plin u Mađarskoj, mesta za odmor

Post od nixa » 18 Jan 2012, 20:48

Što se tiče Srbije - sipaj lepo na MOL-u pred granicu. Košta ako se dobro sećam 70,71 dinar...što nije velika razlika u odnosu na najjeftinija mesta, a ipak svi hvale MOL-ov plin.

U Mađarskoj tu i tamo ima plina na autoputu, cena je oko 80c. Jedino je "problem" što je kurs kriminalan kada plaćaš u evrima i cena plina onda dobaci oko 1e. Da sam na tvom mestu, definitivno bih planirao varijantu sa našim benzinom, ili da se malo otvoriš pa lepo sipaš u Austriji neko kvalitetnije gorivo i uživaš u jednom rezervoaru goriva sa kojim ćeš imati utisak kao da si čipovao auto :)
Naravno, varijanta je i da sidjes u grad neki, zamenis za forinte...

Nemoj zaboraviti vinjete, za Madjarsku je oko 13e, i za Austriju tako nešto... Obe su na 10 dana i mislim da nema kraće.
Ako imaš vremena, isplaniraj i šoping u Parndorfu, zaista može dobro da se prođe :pivo:

Srećan put :)

Korisnikov avatar
gibanitza
Postovi: 31
Pridružio se: 16 Jan 2012, 14:12
Lokacija: Beograd

Re: Plin u Mađarskoj, mesta za odmor

Post od gibanitza » 19 Jan 2012, 00:33

Da, u pravu si za Mol i plin, razlika je na mojih 30l 100din možda.

Pošto ću već biti u Segedinu jedno veče i pola dana tamo ću promeniti € u forinte po, nadam se, povoljnijem kursu (u decembru je bilo oko 1€ - 310HUF).

Svakako ću imati nekih 30l benzina za slučaj da ne nađem plin. Međutim to da ćeram auto na benzin od 150din/l će da sačeka neku drugu priliku.

Dobro je što si me podsetio za Parndorf, n puta sam prolazio pored autobusom i nisam imao priliku da svratim.
Volkswagen Polo 1.4 TNG 2010
Volkswagen Buba 1200 1974

Korisnikov avatar
Joe-NS
Postovi: 19
Pridružio se: 18 Jan 2012, 20:48
Lokacija: Novi sad

Re: Plin u Mađarskoj, mesta za odmor

Post od Joe-NS » 20 Jan 2012, 19:50

Pogledaj ovde, možda pronađeš neku pumpu koja bi Ti odgovarala. :driving:

http://www.poiplaza.com/index.php?p=map ... lsts=_LSTS_" onclick="window.open(this.href);return false;

Korisnikov avatar
gibanitza
Postovi: 31
Pridružio se: 16 Jan 2012, 14:12
Lokacija: Beograd

Re: Plin u Mađarskoj, mesta za odmor

Post od gibanitza » 25 Jan 2012, 22:56

Hvala Joe :mig:
Volkswagen Polo 1.4 TNG 2010
Volkswagen Buba 1200 1974

Odgovori