Ukraden auto, JP parking servis, Policija

Stanje na putevima, registracija, osiguranje i druge informacije
Korisnikov avatar
samo polako
Postovi: 3361
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:15

Ukraden auto, JP parking servis, Policija

Post od samo polako » 19 Jan 2012, 10:44

Šuraku pred novu godinu ukrali auto.

Kazna od JP Parking servisa stiže dva dana kasnije, dakle auto ukraden 12.12. prva kazna stiže 14.12, a druga 18.12.

Odlaskom u Parking servis dobija info da više neće dobijati kazne jer je vozilo ukradeno.
Na pitanje da li će ako primete vozilo o tome obavestiti policiju dobija odgovor da to nije njihov posao.

Mene zanima da li neko zna odakle Parking servis dobija info o vlasniku vozila?
Ako je to od policije kako je moguće da policija ne reaguje jer je auto ukraden.
Da li to znači da PS i policija sarađuju samo u jednomsmeru a to je naplata kazni a ne i provera podataka?
Mene zanima da mi vi mene kazete gde ima jevtina kavurma, čvarci... Mene to brine jutros...

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Ukraden auto, JP parking servis, Policija

Post od nikaragva » 19 Jan 2012, 10:53

Ma taj parking servis je najobicnija politicka tvorevina gde ce se zaposliti ljudi koji su "pomogli" i njihovi prijatelji i rodbina.


Da oni rade kako treba, cim je covek-parking_cheker otkucao tablice u onaj njegov hepek, trebalo je patrola da dodje i zapleni auto, jer je nesto alarmirano u sistemu kucanjem tablica automobila koji je ukraden. Cak i da je u medjuvremenu vracen vlasniku, pa kao lazna uzbuna.


Ali kao sto sam na pocetku rekao, sta je uloga parking servisa. Znaci ne servis gradjana, nego servis politickih opcija koji nista drugo ne rade, nego smisljaju "kolubara sheme".

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13009
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Ukraden auto, JP parking servis, Policija

Post od Saša » 19 Jan 2012, 11:00

E, zemljico Srbijo... :glavomuzid:

Samo polako, kaži šurjaku da lepo ode u taj famozni parking servis i da časti tamo tete na šalterima nekom kafom i čokoladom ili čime već, odnosno da ih zamoli da ga pozovu lično na telefon kada opet vide da je auto primećen. Tako se to rešava u zemljici Srbiji, nažalost. Kakva crna policija i "alarmiranje", zabole ih... :? Komšija video lopove kako mu obijaju auto, odneli mu obaveznu opremu i plejer, pobegli kada je naišao, zove policiju i kaže im da je zapisao registarske oznake... Kad oni... Došli su tek posle 5-6 poziva i nakon jedno dva-tri sata, pa još mu kažu: "A, tablice - proverićemo u ponedeljak ko su..." A bio petak popodne, pa ti vidi... Bagra nezainteresovana... :kafa:

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Ukraden auto, JP parking servis, Policija

Post od Paja » 19 Jan 2012, 11:05

Nema ko drugi da daje podatke Parking servisu nego policija.

Pitanje je da li je šurak prijavio mup-u da su pisane kazne za parking.
Ako nije onda odmah u policiju i to ne u lokalnu stanicu nego u krim policiju, odeljenje teških krađa - takozvani motornjaci.

Korisnikov avatar
samo polako
Postovi: 3361
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:15

Re: Ukraden auto, JP parking servis, Policija

Post od samo polako » 19 Jan 2012, 11:25

Bili u policiji, obavestili ih o saznanjima PS ali bez nekih preteranih reakcija sa njihove strane.

Naravno da smo odmah otišli do momka iz PS na terenu gde je vozilo primećeno i ponudili mu nagradu ako naleti na auto i obavesti nas.

Ono što bar za sada teši je podatak da se sa njim neko vozi po gradu, verovatno neki klinci i da ga tako negde ostave.

Ja sam toliko razočaran i besan da na sve ovo gledam kao na jednu veliko vređanje čovekove inteligencije, ruganje zdravoj pameti, svesnom izazivanju haosa.
Na sve strane nas prate na sve strane ostavljamo i potrebne i nepotrebne podatke a onda se ispostavi da ta baza podataka ne funkcioniše kada je potrebno ili funkcioniše za neke druge potrebe.
Mene zanima da mi vi mene kazete gde ima jevtina kavurma, čvarci... Mene to brine jutros...

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Ukraden auto, JP parking servis, Policija

Post od Paja » 19 Jan 2012, 11:40

Ja bih otišao kod direktora Parking servisa i naterao ga (ako neće lepo pretnja medijima obično pali) da mi kaže gde su i kada sve pisane kazne, odnosno gde je sve auto viđan, a onda sa tim podacima pravo kod načelnika krim policije (opet pretnja medijima).

Nažalost ovde su bezobrazluk i drskost najčešća sredstva ostvarivanja prava.

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Ukraden auto, JP parking servis, Policija

Post od NexT » 19 Jan 2012, 12:06

Slazem se. Direktor parking servisa, pa Beogradska hornika! Oni vole takve stvari.

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Ukraden auto, JP parking servis, Policija

Post od Paja » 19 Jan 2012, 12:08

Mislim da je mesto dešavanja Novi Sad.

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Ukraden auto, JP parking servis, Policija

Post od NexT » 19 Jan 2012, 12:11

Jbg, ja sam slepac koji ne cita...

Nema veze, uvek moze neko da se nadje ko ce to pustiti. Ako nista drugo, novine.

Korisnikov avatar
samo polako
Postovi: 3361
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:15

Re: Ukraden auto, JP parking servis, Policija

Post od samo polako » 19 Jan 2012, 12:14

Mesto dešavanja je Beograd, strogi centar grada, izvinjavam se ako sam dao pogrešan podatak.

Opomena za kaznu je stigla na kućnu adresu tako da znamo i vreme i mesto neplaćenog parkiranja.

Verovatno se radi o nekoj ekipi, lokalnih mangupa, iz tog dela grada jer su prijave od PS na samo dve ulice od mesta krađe.
Dobra stvar je što bar imamo neku info kuda se kreću pa možemo u sopstvenu potragu a loša je ako i oni znaju da znamo preko kazni PS-a pa su promenili lokaciju ili nešto učinili sa vozilom.

Ove info smo podelili sa policijom i sad čekamo neke rezultate, ali utisak je da...
...da ih pustimo neko vreme da vidimo šta će da urade ali čemu se nadati posle prvog dela o komunikaciji sa parking servisom.
Mene zanima da mi vi mene kazete gde ima jevtina kavurma, čvarci... Mene to brine jutros...

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Ukraden auto, JP parking servis, Policija

Post od NexT » 19 Jan 2012, 12:18

Ja ne bih cekao toliko...

Kopaj rukama i nogama, zovi policiju svaki dan da proveris jel imaju nesto novo, zovi PS, reci im da je prilog u Bg Hronici vec spreman, i ako ne urade nesto - ide u program. Blefiraj, pravi frku, samo nek pocnu da rade svoj je*eni posao.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13009
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Ukraden auto, JP parking servis, Policija

Post od Saša » 19 Jan 2012, 12:21

Da, burgijaj odmah, trenutno, sad... dok je trag još svež. Posle par dana biće već kasno... :mig:

Korisnikov avatar
samo polako
Postovi: 3361
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:15

Re: Ukraden auto, JP parking servis, Policija

Post od samo polako » 19 Jan 2012, 12:23

Dežurni novinar je rekao da će nam se javiti ako se odluče za prilog...
Drugi novinari traže bar neko ime sa kojim smo razgovarali u polciji ili PS-u.

A dobili smo i savet da od saveznika (čitaj policije i parking servisa) bar za sada ne stvaramo neprijatelje.
Mene zanima da mi vi mene kazete gde ima jevtina kavurma, čvarci... Mene to brine jutros...

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Ukraden auto, JP parking servis, Policija

Post od Paja » 19 Jan 2012, 12:33

Prijatelju, pravac gradski sup u 29. novembra, drugo odeljenje imovinski delikti i kod načelnika.

I šta bre da ne dižete frku. Dižite je na sav glas.

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Ukraden auto, JP parking servis, Policija

Post od NexT » 19 Jan 2012, 12:38

Nama su ukrali auto 2003. godine, pred Novu God (2 dana star, iz salona)

Usli smo u pandursku stanicu, a debeli dezurni ker sedi za stolom sa nogama dignutim na isti i kao "pa niste ni prvi ni poslednji" :shock: Cale kad ga nije ubio.

Naravno, prijavljeno, dati svi podaci, objasnjeno da je nov auto, i kaze nam lik "pa da... To onda nisu uzeli neki klinci da se vozaju... Necemo mi naci taj aut [pauza] verovatno..."

Tako da ja policiju ne racunam u saveznike. Kao ni PS.
Sve je to isto go*no, i da bi nesto uradio - moras sam.

Ne znam gde si ti video da neko obavlja posao za koji je placen?

Odgovori