Elektronska naplata putarine

Stanje na putevima, registracija, osiguranje i druge informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
meidling
Postovi: 1051
Pridružio se: 02 Feb 2017, 19:16
Garaža: Volvo XC90 II D4
Lokacija: Wien_Leskovac

Re: Elektronska naplata putarine

Post od meidling » 19 Jul 2022, 22:07

lami je napisao:
meidling je napisao:Ja sam dopunio MTag Karticu (koju sam kupio pre par godina)sa 1000 MKD i skinulo mi je 16.35 €.Placeno Intesinom Visa classic karticom

Kia Sportage 3 Österreich Edition 1.7 crdi
Imaj u vidu da kad placas intezinom dinarskom karticom, oni koriste standardni, ne NET kurs. Bas sam pogledao izvod za prosli mesec u CG i uglavnom je bio kurs oko 120.4. Cak aplikacija u trenutku placanja koristi NET kurs, ali na kraju se knjizi sa tim skupljim. Nije sad to neka velika razlika, posebno ne na tako malim iznosima, ali cisto mozda nekome zatreba. Kod placanja hotela tu vec moze biti solidna razlika.

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока
Visa Classic mi je vezana za devizni racun tako da mislim da nema duple konverzije sto bi bio slucaj kod dinarske vise inspire.Ili se opet nesto menjalo kod Banke Intesa?

Kia Sportage 3 Österreich Edition 1.7 crdi


lami
Postovi: 3257
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Elektronska naplata putarine

Post od lami » 19 Jul 2022, 22:21

Ako ti je vezana iskljucivo za devizni racun, to je druga prica, ja imam samo dinarsku vizu, dinu i onu vizu za internet placanje. Ne znam kako radi tvoja kartica u slucaju denara, posto je druga valuta (za EUR sigurno ne bi bilo konverzije), mozda bi nidza mogao koju rec tu da kaze, posto mi deluje da je upucen u materiju, ali posto ti je taj racun EUR, mislim da mora da ide konverzija, samo ne znam da li dupla.

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока



Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Elektronska naplata putarine

Post od Heinz » 19 Jul 2022, 22:52

Mene su "pokrali" sa Mcard, a nešto mi se ne piše email ako postoji uopšte mogućnost žalbe.
MKD kao takva je cela za izbegavanje, osim Mrzenaca

Sent from my SM-G770F using Tapatalk


ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Elektronska naplata putarine

Post od ikac2000 » 19 Jul 2022, 23:01

Ko placa kartocom u Severnoj Makedoniji, uzimaju karticu i u kucici je otkucaju, za razliku od Srb i Gr gde iznesu aparat pa sami prislonite istu.

Ko je control freak cisto da zna.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Elektronska naplata putarine

Post od Saša » 20 Jul 2022, 06:36

Ova Intesina koju ja koristim se toliko ofucala (loš kvalitet izrade) da je sada praktično bezbedna. Nema trodimenzionalne brojeve računa a šarena joj baš pozadina, CDC broj pozadi je nestao odavno, jedva se vidi blagi otisak u plastici i to samo pod određenim uglom i pravom svetlošću. Plus mi je i popucala pa sam je zalepio selotejpom… Ja sam imam često problema da očitam te brojeve a tek bi lopov imao ako je na brzinu slika ili skenira. A da prepiše nema šanse. Tako da ne brinem.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14138
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Elektronska naplata putarine

Post od pedja » 20 Jul 2022, 06:49

Moja Intesina debitna (koja ističe za mesec dana) je u boljem stanju od mlađe
Mobi/Telenor, koja se ljušti, guli...

Kada smo kod toga, ko zna gde će mi genijalci iz Intese dostaviti novu karticu... Vidim da mi se u aplikaciji ponovo pojavila Dina. Prethodne dve nisam podigao, nestala je iz aplikacije i sa onlajna. Opet se pojavila, valjda kada je nova debitna Visa ušla u izradu, pa da uvale zajedno :D


TapaT




Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Elektronska naplata putarine

Post od Saša » 20 Jul 2022, 07:16

Kartice preuzimaš lično u svojoj “matičnoj” filijali a to je ona gde si otvorio račun i prvi put podigao kartice. Ako ti ta ne odgovara - kroz aplikaciju možeš postaviti neku drugu filijalu da ti bude glavna i čekaće te kartice tamo.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14138
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Elektronska naplata putarine

Post od pedja » 20 Jul 2022, 07:45

Misliš da ne znam kako (bi) to (trebalo da) radi?

Problem je što Intesa izgleda ne zna.

Pisao sam ranije. Na kraju sam ih pitao da li su normalni, jer pored X zahteva (online, u staroj i novoj matičnoj) poziva i sl, nisu u stanju da pošalju karticu gde treba, i to godinama, za više kartica. Kažu da odem u novu ekspozituru da podnesem zahtev za promenu. Odem, podnesem zahtev, kartica ode u staru. Onda mi kažu, idite u staru da podnesete zahtev da kartica prebaci, jer će nove stizati u novu, a ova, pa eto, omaklo se?!?!? Pa, zar nije kartica tamo, uzeću je ako već idem. Nisam otišao. Posle toga smo mnogo prepiske imali. Zaključak je: prijavite nas NBS, ako vam se ne sviđa, kao i za sve ostalo.

Prošlo je neko vreme, i:

Prošle godine sam zvao da pitam gde će stići nova kreditna. Rekoše mi da ne znaju dok ne stigne?! Dakle, sistem izvlači adrese iz bubnja, bez logike? A zatim su me uveravali da se problem neće ponoviti, jer se slažemo koja je matična ekspozitura i ona u koju stižu kartice (ista je). Stigla je u neku treću ekspozituru u koju sam (do tada) ušao jednom u životu.



I po 10.put. "idite u matičnu ekspozituru i tražite da vam prebace karticu u nju", ne znamo šta se desilo. Pa do tada ću da je pokupim i iz ove nove, koju ste izmislili.

-


A kada su mi ukinuli internet karticu, morao sam da im dokazujem, iz njihovih opštih uslova (na koje se pozovu, ali ne preciziraju ništa), gde greše. I opet bude, jbga, prijavi nas. Mi možemo samo da izađemo u susret i besplatno da je izdamo opet, jer smo dobri... Nije stvar u 800 dinara, već u principu.

Tačno ću stvarno početi da ih prijavljujem NBSu, za koješta. Prošli put je malo falilo, iako su me iz NBS zamolili da ih napismeno prijavim, kao i Komercijalnu za kolegu, kako bi ih odrali. Čak se čovek u kol centru smejao kada sam mu ispričao neke stvari. Na kraju je pitao da li imam napismeno i da bi bilo lepo da im to pošaljem. Da mi je tada bila današnja pamet :D


TapaT



BigMazzy
Postovi: 1638
Pridružio se: 03 Feb 2019, 10:10

Re: Elektronska naplata putarine

Post od BigMazzy » 20 Jul 2022, 08:07

Meni je istekla Viša debitna prošlog meseca, dobio sam obaveštenje da me nova kartica čeka tamo gde i sve prethodne i naravno, ove godine i Dina uz nju.
Jedne godine sam podneo zahtev da mi isporuče karticu u nekoj drugoj filijali, to prebacivanje je trajalo 3 nedelje.
Od tad mi nije teško jednom u X godina da odem do matične filijale.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21042
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Elektronska naplata putarine

Post od nidza » 17 Avg 2022, 14:14

Samo da podvučem da grčki tag radi normalno u drugom autu, bez obzira što su upisane tablice prvog auta.

Korisnikov avatar
pankoz
Postovi: 696
Pridružio se: 09 Avg 2014, 21:05
Garaža: Citroen C4 Grande Picasso 1.,6 hdi , Citroen C3 1,4 hdi
Lokacija: Vojvodina

Re: Elektronska naplata putarine

Post od pankoz » 17 Avg 2022, 14:58

Vrlo korisna informacija :-)
Dvojica drugara su letos kupili grčke tagove i bili su zadovoljni kako funkcionišu,s obzirom da su besplatni (mora se prilikom kupovine valjda odmah uplatiti minimum 15€).

Poslato sa Huawei P40 lite pomoću Tapatoka


Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14138
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Elektronska naplata putarine

Post od pedja » 18 Avg 2022, 17:21

Pročitavši post na RFS, odlučio sam da naručim grčki TAG, online.

Juče sam popunio zahtev. Danas mi je na i-mejl adresu stigao ugovor, da potpišem, skeniram, vratim. Malo smo se dopisivali, jer su mašili podatke, ali na kraju i to završismo, veoma brzo odgovaraju. Čak su i na ugovoru olovkom označili gde se šta popunjava i potpisuje. Neočekivano za Grke, koliko je očekivano da mi dva puta (i to različito) promaše prezime, a nije da ga nisam ispravno popunio u obrascu.

O svom trošku, šalju DHLom na kućnu adresu. Dakle, sve besplatno, samo da se dopuni bar 15€ kredita.

Registrovao sam nalog, pristupio, lagano se dopuni karticom.

Po iskustvu kolege sa drugog foruma, TAG je na adresi za 5-6 radnih dana.

Послато са SM-G980F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13405
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Elektronska naplata putarine

Post od McGruja » 18 Avg 2022, 18:23

Pa to je odlično, jbt

Korisnikov avatar
Inzaghi
Postovi: 319
Pridružio se: 11 Okt 2017, 11:31
Garaža: Peugeot 308 1.6 2010
Lokacija: nbgd

Re: Elektronska naplata putarine

Post od Inzaghi » 18 Avg 2022, 18:31

Grci? Da li je moguce..Sjajno. :pivo:

Svaka im cast. Iskreno sad si me zaintrigirao da isto uradim odmah.

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4117
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Elektronska naplata putarine

Post od carov2 » 18 Avg 2022, 18:34



Sada ću i ja da poručim. Slika

Sent from my LE2120 using Tapatalk


Odgovori