Elektronska naplata putarine

Stanje na putevima, registracija, osiguranje i druge informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14178
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Elektronska naplata putarine

Post od pedja » 02 Apr 2022, 12:39

Svaka prijavljena/neosnovana transakcija se prebacuje trgovcu na dokazivanje, samo je pitanje brzine reakcije u vraćanju novca. Što reče ftj negde se to radi skoro automatski, negde se čeka ishod dokazivanja. Zloupotrebe su moguće, ne samo u teoriji, nego i u praksi, lagano. Još kada se u jednačinu uključi veliki broj zaposlenih koji barataju karticama/terminalima, bez prave obuke za zaštitu od zloupotreba, uz online prodaju/prodaju bez prisustva kartice, siva zona postaje još veća.


TapaT


kod
Postovi: 319
Pridružio se: 16 Jan 2012, 19:19
Lokacija: Pancevo

Re: Elektronska naplata putarine

Post od kod » 02 Apr 2022, 16:03

ne treba generalizovati stvari sa aspekta korisnickog iskustva jer je za korisnika situacija uvek ista - racun mi je zaduzen vise od onoga sto bi trebalo. sa aspekta svih ostalih u procesu ( banke koja je izdala karticu, sistema i procesora banke koja je izdala karticu, karticne institucije visa/mastercard/dina, banke ciji je pos terminal ili bankomat, procesora i sistema te banke itd.) situacija jeste komplikovanija ali se uvek krece od provere maticne banke jer nekada moze doci i do sotuacije da je doslo do trenutnog problema kod banke cii se korisnik i zalio i da se problem zaista brzo resi jer se u sistemu odmah vidi nepravilnost. iz tog razloga se ne obracaju banke uvek trgovcima i postoje jasno definisane situacije sta ko u napred mavedenom procesu mora da uradi i ko pogresi - snosi odgovornost (nekad korisnik, nekad trgovac, nekad banka).

tesko da postoji jasna instrukcija jer je delom korisnik zasticne zakonom a delom pravilima karticnih organizacija koje su iste i za kreditne i za debitne kartice.



Sent from my LYA-L29 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2110
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Elektronska naplata putarine

Post od Gazu » 02 Apr 2022, 19:05

Ja kad god sam u poslednje vreme imao problem da mi je račun zadužen, a da to nešto nisam dobio ili nije trebalo biti naplaćeno, iz banke su mi govorili da kontaktiram tog trgovca ili šta već, pa da mi oni storniraju.

Eto, prošlog leta mi je Telenor skinuo 500 dinara bez da je uspešno dopunjen kredit, i odmah me je banka usmerila da pričam s Telenorom. Možda bi posle i oni iskočili da nisam ja sam uspeo sa njima da rešim, to ne znam.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk


Korisnikov avatar
Gruja1595
Postovi: 919
Pridružio se: 26 Maj 2015, 07:22
Garaža: BMW F30 320eD
Lokacija: Kragujevac
Kontakt:

Re: Elektronska naplata putarine

Post od Gruja1595 » 03 Apr 2022, 18:26

Je l moze na enpay na jednom tagu dve kategorije da se stave? Je l radio to neko? Znaci isti auto, ali dve katerije I i II da budu na tagu?

Sent from my SM-G988B using Tapatalk

https://www.bademantili.rs - prodaja bade mantila

Korisnikov avatar
pankoz
Postovi: 703
Pridružio se: 09 Avg 2014, 21:05
Garaža: Citroen C4 Grande Picasso 1.,6 hdi , Citroen C3 1,4 hdi
Lokacija: Vojvodina

Re: Elektronska naplata putarine

Post od pankoz » 04 Apr 2022, 08:23

Ne može jedan tag da se koristi na više vozila različitih kategorija.
Za automobile može da se prenosi,a ako se nešto u međuvremenu nije promenilo kod teretnih vozila br. tablica je bio vezan za tag.

Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока



Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21084
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Elektronska naplata putarine

Post od nidza » 04 Apr 2022, 08:51

Ne.

Recimo, ko ima prikolicu, mora da ima dva taga (ako želi da prolazi kroz ENP i sa prikolicom i bez).

Korisnikov avatar
Gruja1595
Postovi: 919
Pridružio se: 26 Maj 2015, 07:22
Garaža: BMW F30 320eD
Lokacija: Kragujevac
Kontakt:

Re: Elektronska naplata putarine

Post od Gruja1595 » 04 Apr 2022, 17:08

Da, na isti auto mislim sa prikolicom. Hvala

Sent from my SM-G988B using Tapatalk

https://www.bademantili.rs - prodaja bade mantila

Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3151
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Elektronska naplata putarine

Post od Dare4x4 » 04 Maj 2022, 17:45


Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2110
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Elektronska naplata putarine

Post od Gazu » 04 Maj 2022, 18:25

Hvala kolega!😎

Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3151
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Elektronska naplata putarine

Post od Dare4x4 » 04 Maj 2022, 18:44

Nema na čemu.
I ja sam je jedva čekao i ušao sam na Play da skinem app. Međutim, pokolebao sam se zbog mnoštva negativnih komentara. Uglavnom se žale na lošu podršku, što nije baš bezazleno kad su u pitanju post paid usluge. Bar meni tako deluje. Piše se i da su naplaćivali punu cenu tagova za vreme prethodne Mastercard akcije.

ftj
Postovi: 13025
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Elektronska naplata putarine

Post od ftj » 04 Maj 2022, 19:40

Ja sam uzeo za vreme akcije i naplatili su kolko je trebalo. Posedovanje taga je bukvalno stvar pristojnosti da ne praviš gužvu :)

Korisnikov avatar
djomla
Postovi: 447
Pridružio se: 17 Mar 2017, 07:17

Re: Elektronska naplata putarine

Post od djomla » 04 Maj 2022, 20:17

Ja sam uzeo prošli put kad je bila akcija. Kad sam ispucao "bonus" kredit, dodao sam Visu umesto Master-a, nikakvih problema nisam imao do sad. Na 10 dana rade presek, uredno stiže mail sa računom. Jedini "trošak" je bila poštarina.

Sent from my 3310 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2110
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Elektronska naplata putarine

Post od Gazu » 05 Maj 2022, 01:30

Malo je ovo i meni sad čudno.
Uslovi akcije:
  • Akcija traje od 02. maja do 29. maja 2022. godine, ili do isteka zaliha, i odnosi se na sve nove korisnike koji registruju Mastercard® karticu.
  • Trošak isporuke TAG uređaja snosi korisnik ENPay usluge.
  • Prodajni podsticaj podrazumeva da se u aplikaciji može registrovati Mastercard® kartica, izdata na teritoriji Republike Srbije.
Ja sam ranije napravio nalog, i ranije sam registrovao Mastercard karticu radi probe... Da ne rebnu još i meni redovnu cenu. A pri registraciji se unosi i JMBG, ovo jedino da kreiram drugi nalog na devojku možda. A možda prođe i sa mojim.

Aj, jutro je pametnije od večeri...

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2110
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Elektronska naplata putarine

Post od Gazu » 05 Maj 2022, 01:50

Ma poručeno, kakvo čekanje jutra! Slika

Deluje sve OK za sad, skinuto para koliko treba. Pre poručivanja je pisalo koliko će koštati. Ukupno 1250 dinara, to je sa dostavom.

Namerno sam probao dva taga istovremeno, onda mi daje cenu od ukupno 3250 dinara. Ali nije problem što sam nalog ranije napravio, ni što sam ranije dodavao već karticu, već se gleda da li mi je to prvi tag.

I kako piše, ja sam ovo ako prebacujem u drugi auto, ne moram da unosim nigde ni broj tablica od tog drugog? To bi bila ta preregistracija? Oba su prva kategorija, auto bez prikolice i tag šaltam kako gde hoću bez da menjam igde te podatke?

Slika Slika

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk



Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2110
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Elektronska naplata putarine

Post od Gazu » 10 Maj 2022, 11:08

Stigao mi tag, računam da ću ga oprobati ovog meseca.😎 U suštini, izašao me džabe, ovo sam za hiljadu dinara dobio tag i 1000 dinara kredita.

Još jednom, hvala @Dare4x4 što si podelio informaciju o akciji, meni bi sigurno promaklo da neko nije pomenuo na forumu!

Odgovori