Elektronska naplata putarine

Stanje na putevima, registracija, osiguranje i druge informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9712
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Elektronska naplata putarine

Post od Markoni » 24 Sep 2014, 07:35

Ko koristi dosta auto put odlicna stvar. Isto to mi se desava svaki put kada idem do Subotice... :)

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Elektronska naplata putarine

Post od Saša » 17 Nov 2014, 11:21

Koristim ovu spravicu nekih mesec dana i mogu reći da je zaista fantastična stvar, pogotovo sada kada konačno više nije vezana za registarski broj (možeš je prenositi iz auta u auto, bitno je samo da je iste kategorije), plus što se kredit na njoj može dopuniti i korporativnom NIS karticom za gorivo i ostalo, na svakoj njihovoj benzinskoj pumpi. Nema čekanja u redu na naplatnoj, imaš posebnu liniju samo za to, malo usporiš i prođeš je praktično "u letu" (rampa baš brzo reaguje i podiže se munjevito). Jedan pisak pri prolasku - sve u redu, imaš još kredita, dva piska - ostalo 500 din i manje, dopuni). Dugačak pisak - nema kredita, u rikverc brale... :D Svaka preporuka (tj. dok još važi ovakav sistem naplate)... :D

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Elektronska naplata putarine

Post od methane.master » 17 Nov 2014, 13:23

Sve je to super, a onda pred NG ili preko leta, ENP rampu otvore i za sva ostala vozila, te kad bi prednost trebala da je najočiglednija, ti dobiješ kobas. :thumbdown:


Sent using Tapatalk
Širim haos!

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Elektronska naplata putarine

Post od nuk » 17 Nov 2014, 16:58

To je moja najveća primedba, zato tag i ne koristim više. Apsolutno mi ne znači par minuta uštede vremena kada nema gužve

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Elektronska naplata putarine

Post od Heinz » 08 Maj 2015, 13:36

Ima par postova u drugoj temi, pa ako moderatore ne mrzi da ih prebace ovde.

Moja iskustva su polovična, odnosno 3/4 (jedan neuspešan na Mladenovcu, očitan ali rampa se nije podigla), i ženina isto 3/4 (jedan neuspešan na Bubanj Potoku, nije očitan u jednoj traci, u drugoj jeste).

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Elektronska naplata putarine

Post od grujicd » 08 Maj 2015, 14:24

Evo kopiram svoj post iz druge teme:

Sad za 1. maj prvi put izveo tag u šetnju, i baš na tu rampu kod Stare Pazove. Kao prvo, tag rampa je radila i za obična plaćanja pa u svakom slučaju čekaš ove ispred. Kao drugo, sve i da je ENP rampa samo za tagove opet čekaš jer od gužve ne možeš ni da stigneš do te trake sem u zadnjih 50m. I treće, kad na kraju stignem, tag mi je očitao dok je još par automobila bilo ispred pa moram da objašnjavam radniku u kućici da me ne bi slučajno opalila rampa na kraju.

Sve u svemu u teoriji dobro, možda i za one koji voze svaki dan u normalnim okolnostima, ali kao način za izbegavanje gužve kad je frka - skoro ne pomaže. Ostaje još da ispitam kako radi na bubanj potoku u sred sezone.

Korisnikov avatar
aleksa
Postovi: 3484
Pridružio se: 23 Apr 2012, 13:33

Re: Elektronska naplata putarine

Post od aleksa » 21 Maj 2015, 17:03

http://www.youtube.com/watch?v=W-wb9t_Wq5g

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Elektronska naplata putarine

Post od Vladapetr » 21 Maj 2015, 17:27

E svasta... Pa kako mu se podigla rampa na prvoj rampi ako tag nije ocitan?
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Elektronska naplata putarine

Post od grujicd » 21 Maj 2015, 21:10

Imao sam i ja problem pre neki dan, ali ne znam da li je isto kao ovo na snimku. Išao sam do Niša. U odlasku sve normalno. U povratku, ulazim na autoput kod Niša, uređaj je bipnuo, rampa se podigla, čak sam na displeju video i preostalu cifru na računu. Međutim kad sam stigao do Bubanj potoka uređaj ne bipće, rampa se ne diže, na displeju trepće STOP. Istovremeno na drugoj ENP rampi pored stoji kamion sa istim problemom. Na kraju izlazi čovek iz kućice, odnosi ENP u kabinu i vraća se sa fiskalnim. Jbg. nisam zapamtio da li su mi skinuli i taj penal od 350din koji se pominje, putarina je u svakom slučaju bila najveća moguća za tu deonicu.

Inače želudac mi se okrenuo od ovog lika iz Puteva Srbije :twisted:

Jbt. tag je očitan, imaju snimak, i ne pada mu na pamet da reši problem u koristi korisnika, već insistira na nekom glupom nosaču. WTF?? :glavomuzid:

Uzgred ni moj tag ne stoji na šoferci. Tako mi je savetovao i lik u AMSS koji mi je prodao tag. I kakve to veze ima? Ako se ne očita ne bipne i ne podigne se rampa. Ako se očita onda je sve regularno, imaju i kod iz taga i tablicu. Šta tu ima da zavisi od pozicije taga? Ionako se njegova visina i udaljenost od tablice razlikuju od auta do auta. Ne sme da bude razlike ako stoji 30cm gore ili dole.

Moguće da je problem ako kamera ne očita dobro tablice, npr. zbog mušica, kiše ili nečeg trećeg. I onda se ne upari broj tablice koji je ušao i onaj koji izlazi. Ali nikad greška u sistemu ne sme da se slomi na korisniku koji nije kriv. Baš sam se iznervirao :evil:

Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Elektronska naplata putarine

Post od Risto » 24 Maj 2015, 12:38

Idioti, umestu da popularizuju tag uredjaje oni ce ovakvim glupostima odvratiti od upotrebe tag-a i one koji ih koriste...

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10347
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Elektronska naplata putarine

Post od sebekkg » 24 Maj 2015, 14:46

Moj stric iz slovenije ima tag za hrvatsku i odlicno to radi kod njih kod nas trt.
Slika

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Elektronska naplata putarine

Post od trojanac » 25 Maj 2015, 00:20

U HR su rampe za ENC čak i fizički odvojene na nekim naplatnim rampama, a i tamo gde nisu po kilometar ili dva imaš oznaku i posebnu traku za ENC. To je suštinska razlika, a sistem i tamo nekad pravi greške.

From HTC wia TT
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Elektronska naplata putarine

Post od Heinz » 25 Maj 2015, 07:43

Nisam uspeo da provalim kako se u HR kupuje ENC.

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Elektronska naplata putarine

Post od methane.master » 25 Maj 2015, 10:29

Širim haos!

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Elektronska naplata putarine

Post od NexT » 25 Maj 2015, 10:39

Kod njih je to mnogo ranije pocelo. Ovo kod nas kao da je jos test period.

Zadnjih par dana nisam sisao sa auto puta, par hiljada km samo kroz Srbiju i svaki put je tag radio kako treba.
Moja najveca zamerka je sto same rampe za tag nisu odvojene u brzoj traci kao u HR, da ti da prednost, a ne da prelazis izmedju kamiona u krajnju desnu, pa opet nazad u brzu... :kuku:

Kako bilo, mnogo mi je laksi nego placanje u kesu, cekanje kusura, cekanje stranca ispred da prebroji pare itd...

Odgovori