Elektronska naplata putarine

Stanje na putevima, registracija, osiguranje i druge informacije
Odgovori
danijel00
Postovi: 361
Pridružio se: 17 Jun 2014, 04:51
Garaža: Suzuki SCross
Lokacija: Novi Sad

Re: Elektronska naplata putarine

Post od danijel00 » 21 Avg 2018, 14:27

Ji 4Tze je napisao:
21 Avg 2018, 13:14
Pitam za CRO, ovde imam ENP tag ali ovde nema tih card in terminala kao tamo, ne znam kako da ih nazovem, zato i pitam :)
Stvar je u tome da se ne ide na cash rampu nego neku drugu, davno sam bio i ne sećam se a kolega kaže da su obilazili cash in i išli na ENC
A dodatno me zbunjuje to da li ako i kupim njihov tag, da li važi na svim rampama, npr i ZG i na Y-u
Pise na HAK sajtu - Tag vazi, ali moras dopuniti kredit za Y.

U principu sam racunao i otprilike se isplati, osim u najgoroj sezoni, kad je svakako guzva, pa ne stedis nista vremena.

Inace to na sta ti mislis je, verovatno, kad se vracas od Rijeke ka Zagrebu. Odvojis se jedno 4km pre Luckog, na Demetrje (valjda se tako pise) i onda umesto 5km cekas red samo 1km, a placas karticom.
No, kad je guzvetina, onda i tu uzmu da primaju kes (dodaju ljude koji stoje van kucice, samo da ubrzaju proces).

Ja inace u HR, HU i RO placam sve karticom - intesina MC kreditna je najbolja za inostranstvo.
Erste Master Debit (Zlatna dinarska) NI slucajno - opeljesili su me tipa 3%, iako sam unapred bankarku pitao kako ide naplata.

U HR postoji i fast ENC, gde ne smes ni krovni kofer da imas, e tu se bas brzo prolazi.
Using Tapatalk

Korisnikov avatar
meidling
Postovi: 1051
Pridružio se: 02 Feb 2017, 19:16
Garaža: Volvo XC90 II D4
Lokacija: Wien_Leskovac

Re: Elektronska naplata putarine

Post od meidling » 24 Avg 2018, 18:20

U povratku iz Grcke na GP Presevo svratim na onom AMSS kiosku da dopunim TAG.Kaze tip koji radi tamo da se kod njih moze poruciti drzac i da kosta 250 dinara

Korisnikov avatar
Kabe
Postovi: 993
Pridružio se: 13 Jan 2012, 05:47
Garaža: Japanska vozila
Lokacija: https:://localhost/Novi_Sad/

Re: Elektronska naplata putarine

Post od Kabe » 24 Avg 2018, 22:23

Voimjaoca...
ОПРЕМ ДОБРО! Posetite blog - Kabe.Space

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8088
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Elektronska naplata putarine

Post od Ji 4Tze » 24 Avg 2018, 22:26

danijel00 je napisao: Pise na HAK sajtu - Tag vazi, ali moras dopuniti kredit za Y.

U principu sam racunao i otprilike se isplati, osim u najgoroj sezoni, kad je svakako guzva, pa ne stedis nista vremena.

Inace to na sta ti mislis je, verovatno, kad se vracas od Rijeke ka Zagrebu. Odvojis se jedno 4km pre Luckog, na Demetrje (valjda se tako pise) i onda umesto 5km cekas red samo 1km, a placas karticom.
No, kad je guzvetina, onda i tu uzmu da primaju kes (dodaju ljude koji stoje van kucice, samo da ubrzaju proces).

Ja inace u HR, HU i RO placam sve karticom - intesina MC kreditna je najbolja za inostranstvo.
Erste Master Debit (Zlatna dinarska) NI slucajno - opeljesili su me tipa 3%, iako sam unapred bankarku pitao kako ide naplata.

U HR postoji i fast ENC, gde ne smes ni krovni kofer da imas, e tu se bas brzo prolazi.
E bravo, tako je. Slušam na radiju, kažu ENC traka slobodna i za placanje kreditnom.
Za Y mi reče jedan lokalac da se ni njemu ne isplati jer mora bar 200 kn mesečno da uplaćuje inače mu ugase pristup.
Boringly average, but also perfect for school run mums

CR7
Postovi: 499
Pridružio se: 22 Jan 2014, 00:26
Garaža: BMW 316D F30
Lokacija: Novi Sad

Re: Elektronska naplata putarine

Post od CR7 » 05 Sep 2018, 11:25

Negde sam cuo da je minimalna uplata 2000 rsd za pripejd tag kredit?Da nema ono vise hocu 1200,600 i tako?

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14140
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Elektronska naplata putarine

Post od pedja » 05 Sep 2018, 11:46

Na naplatnim rampama je 2000 minimum. Za ostalo ne znam.

TapaT


Korisnikov avatar
Med
Postovi: 591
Pridružio se: 14 Jan 2012, 21:23

Re: Elektronska naplata putarine

Post od Med » 05 Sep 2018, 12:08

http://www.rts.rs/page/stories/sr/story ... djaja.html

Na naplatnim rampama ! Prijatelj je u NS na pečurci kod Spens-a pre mesec dana uplatio 1500 din. Da li se nešto promenilo od tada - ne znam.

CR7
Postovi: 499
Pridružio se: 22 Jan 2014, 00:26
Garaža: BMW 316D F30
Lokacija: Novi Sad

Re: Elektronska naplata putarine

Post od CR7 » 05 Sep 2018, 14:05

Ja cu na NIS pumpi da im napunim 2800 rsd,to im je dosta za beograd pa do granice sa mk i nazad.Mozda svrate i do loskovca po povratku po neko rostilj meso :)

Korisnikov avatar
Uninuni
Postovi: 892
Pridružio se: 21 Jan 2013, 19:30
Garaža: Fiat Bravo 1.9 2007, Mazda Cx 5 2,2 2017
Lokacija: Novi Sad, Serbia

Re: Elektronska naplata putarine

Post od Uninuni » 05 Sep 2018, 19:45

Na pumpama moze i manje od 2000 din. Sad posljednji put sam stavio malo vise zbog mora tako da cu imati neko vrijeme :-)

Sent from my BBD100-1 using Tapatalk


CR7
Postovi: 499
Pridružio se: 22 Jan 2014, 00:26
Garaža: BMW 316D F30
Lokacija: Novi Sad

Re: Elektronska naplata putarine

Post od CR7 » 06 Sep 2018, 10:15

Da,to su mi rekli na pumpi,bilo 820rsd na tagu,roknuo sam im jos 2000rsd.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Elektronska naplata putarine

Post od grujicd » 30 Dec 2018, 01:07

Danas na Vrčinu, tag nije bipnuo, rampa se nije digla. Došao radnik, mahnuo tagom na drugoj rampi a nama nekako manuelno digao rampu. Na izlazu opet nije bipnulo ali se rampa digla, a nisam stigao da vidim šta je pisalo na displeju. U pitanju je onaj stariji veći tag. Sumnjivo mi je to nebipkanje, da mu nije baterija pri kraju?

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Elektronska naplata putarine

Post od ftj » 30 Dec 2018, 07:21

Stari crkava tako da ga svakako treba zameniti, imao sam isti slucaj. Ako nije stariji od 2 godine zamene ti besplatno, u suprotnom mora da se doplati.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Elektronska naplata putarine

Post od grujicd » 30 Dec 2018, 09:37

Premotao sam temu da vidim kad sam uzeo Tag. 2015, i tad smo se dosta žalili na upotrebljivost istog. Rekao bi da je sad ipak bolje, na nekoliko većih rampi su bolje izdvojene ENP trake da ne mogu da se lako zakrče, video sam i redare da ne puštaju kola bez taga u taj red, itd. Ipak je trebalo vremena da to malo bolje zaživi.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Elektronska naplata putarine

Post od grujicd » 25 Jan 2019, 12:28

U međuvremenu je stari debeljuca tag počeo još gore da radi, pre neki dan ga čovek u kućici 10 puta ručno očitavao dok nije uspeo. Evo procedura zamene za one kojima je stari tag izašao iz garancije, pričam za fizička lica:

- Kupiš novi tag. Može sve isto, isti čovek, tablica auta, itd.
- Može da se kupi svuda gde se i inače prodaje, ali ne mogu da ti prebace sredstva sa starog taga. Za to prebacivanje MORA da se ide u Ustaničku 64, peti sprat. Stvarno ne znam šta da rade ljudi iz drugih mesta.
- Otišao u Ustaničku sa starim i novim tagom, poneo i novi ugovor, srećom, pošto im je i to nešto zatrebalo. Prebacili za par minuta.

Kod njih su uspeli da pročitaju tag posle par proba. Šta bi bilo da je skroz crkao? Prosto mi je neverovatno da nemaju u njihovom sistemu informaciju u trenutnom stanju, već mora sa taga da se čita.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Elektronska naplata putarine

Post od Vladapetr » 25 Jan 2019, 13:07

Komplet organizacija im je daleko bilo, kao da su deca projektovala i implementirala sistem.

Pre više od mesec dana (19.12) krenem za Rumu i kod Šimanovaca odem u krajnju levu traku, tamo je inače za ENP. Cvrc, kad nije - pomerili je na sredinu :) Nema veze, uzmem karticu i produžim.

Na rumskoj petlji odem na traku koja je samo za kartice, kad se tag oglasi. Kaže mi radnik da mi je skinuo 720 dinara (max iznos putarine) jer nema zabelezen ulaz.
Debil koji je projektovao sistem je naravno stavio svima isti max iznos, iako na ovoj petlji max iznos može biti nekih 300 din (ako si išao od Šida). Stanem sa strane, šefica stanice napiše reklamaciju... i ništa :glavomuzid:
Iako je rok za rešenje reklamacije 8 dana, ovi se posle 40 dana ne oglašavaju.

Danas sam zvao, operater me prebacuje na lokal za reklamacije i oni se, naravno, ne javljaju na telefon. Zapisao je podatke pa će mi se javiti kasnije.

Najjači deo je da i kad mi usvoje reklamaciju, ne mogu da vrate pare na račun nego moram da odštampam potvrdu pa sa njom na prodajno mesto da mi ukucaju ta sredstva nazad...
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Odgovori