Stari novosadski put

Stanje na putevima, registracija, osiguranje i druge informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
bozza1979
Postovi: 538
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:01
Garaža: Škoda Scala 1.0TSI & Hyundai Getz 1.1
Lokacija: Beograd

Stari novosadski put

Post od bozza1979 » 22 Jan 2012, 19:37

Kakva je sada situacija na ovom putu?
Zavrsena rekonstrukcija? Sve prohodno?

Pitam, jer cu se u narednom periodu, verovatno, navozati po Vojvodini, pa razmisljam da malo zaobidjem autoput i ustedim koji dinar :)

Ne bih da me iznenade neke zaobilaznice :)

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10563
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Stari novosadski put

Post od Sloba » 22 Jan 2012, 19:42

Prohodno je sve. Deo koji je bio najkritičniji je završen.

Korisnikov avatar
bozza1979
Postovi: 538
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:01
Garaža: Škoda Scala 1.0TSI & Hyundai Getz 1.1
Lokacija: Beograd

Re: Stari novosadski put

Post od bozza1979 » 22 Jan 2012, 19:44

Zahvaljujem!

Cherokee
Postovi: 1536
Pridružio se: 17 Jan 2012, 21:35
Garaža: Audi A4 B9 Avant 2.0TDI
Lokacija: München

Re: Stari novosadski put

Post od Cherokee » 22 Jan 2012, 20:00

Kakav je kvalitet puta posle Sremskih Karlovaca? Znam da su tamo od raskrsnice do Indjije sredili...

Prosao sam jednom pre 3-4 godine tuda, pomislio sam da cu se morati vracati i traziti torziju pokraj puta. :mrgreen:

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Stari novosadski put

Post od nuk » 22 Jan 2012, 20:14

put je odlican osim stotinak metara betonskih ploca posle Karlovaca i isto toliko pre Stare Pazove

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: Stari novosadski put

Post od Laki021 » 22 Jan 2012, 22:25

Ja kad god idem iz ns u bg imam dilemu dal ici starim putem ili autoputem. Stari ima daleko bolju poziciju i ulaze u oba grada, logicniju trasu i sve, medjutim do pazove je sve super ali onda se smorim jer odatle je konstantno naselje i 50 ogranicenje.

Sa druge strane stalno se pitam koji su genijalci postavili autoput tamo gde jeste. Em mi iz centra NS treba 15 min da se ukljucim na put em kad se sidje treba jos 20min dok se udje u bg. Dakle trasa i prilazi su katastrofa, celo putovanje bi trebalo da traje koliko samo ukljucenje i iskljucenje. Put je 75km, dakle oko 40min a na ulaz i silazak se potrosi 40min, strasno.

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10563
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Stari novosadski put

Post od Sloba » 22 Jan 2012, 23:23

Kojim busom ideš od centra do auto puta kada ti treba 15 minuta? :D Auto-put je tačno tamo gde treba, nego su Novi Sad napravili na pogrešnom mestu. :mrgreen: Mislim da je auto-put dobro pozicioniran i isto tako da nema šta da traži u gradu, ali bi valjalo napraviti još isključenja i prilaza gradu, napraviti nove mostove preko DTD, a postojeće proširiti.

Ajd, nemoj da zezaš, Laki. NS je zlato što se saobraćaja tiče. Preko, pa i u Beogradu već neko vreme, kada je posao na sat vremena od kuće, ljudovi budu srećni, a u NS kada je na više od 15 minuta, ili menjaju posao ili menjaju kuću. :D

Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: Stari novosadski put

Post od superboss » 22 Jan 2012, 23:34

Ja sam uglavnom isao starim putem, sad kad je sredjen (a sredjen je ok) ne vidim razlog zasto bih isao autoputem.

Inace, samtram da je putarina za tu deonicu prevelika. Narocito zato sto je uglavnom pun nekih suzenja i radova
What i do for the livin'? I live for the livin'.

Cherokee
Postovi: 1536
Pridružio se: 17 Jan 2012, 21:35
Garaža: Audi A4 B9 Avant 2.0TDI
Lokacija: München

Re: Stari novosadski put

Post od Cherokee » 22 Jan 2012, 23:36

Sjajno. Autoput me dakle vise nece videti (osim ako bas zagusti). :kafa:

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29864
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Stari novosadski put

Post od trojanac » 23 Jan 2012, 00:27

Ova deonica koja je završena je odlična. Inače, ograničenje je 60, jer su radovi još uvek zvanično u toku, a radiće se na proleće ovo što je ostalo. Lako se brzinomer popne na 100 i više, da i ne osetite, pa pripazite da ne naletite na neku patrolu. Nisam ih ni video ni čuo da ih ima, ali nikad se ne zna. Za tako debelo prekoračenje ode dozvola.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: Stari novosadski put

Post od superboss » 23 Jan 2012, 08:24

Zaista? Nesto ne videh znak. Mora da sam se kretao dikutabilnom brzinom :mrgreen:

Bilo bi dobro da malo ogranice dozvoljeno opterecenje-ubuduce.
What i do for the livin'? I live for the livin'.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Stari novosadski put

Post od Saša » 23 Jan 2012, 09:20

nuk je napisao:put je odlican osim stotinak metara betonskih ploca posle Karlovaca i isto toliko pre Stare Pazove
Par stotina metara je na ulazu/izlazu iz Inđije, no od Karlovaca do novog dela puta ima 3-4 km, ako ne i više. No, nije strašno... ;)

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: Stari novosadski put

Post od Laki021 » 23 Jan 2012, 12:06

Sloba je napisao:Kojim busom ideš od centra do auto puta kada ti treba 15 minuta? :D Auto-put je tačno tamo gde treba, nego su Novi Sad napravili na pogrešnom mestu. :mrgreen: Mislim da je auto-put dobro pozicioniran i isto tako da nema šta da traži u gradu, ali bi valjalo napraviti još isključenja i prilaza gradu, napraviti nove mostove preko DTD, a postojeće proširiti.

Ajd, nemoj da zezaš, Laki. NS je zlato što se saobraćaja tiče. Preko, pa i u Beogradu već neko vreme, kada je posao na sat vremena od kuće, ljudovi budu srećni, a u NS kada je na više od 15 minuta, ili menjaju posao ili menjaju kuću. :D

Aj ovako da iznesem svoje misljenje gde bih ja napravio autoput i sta mislim da bi bilo najbolje. Mislim da je ovo sada najgore resenje. Sad sam malo gledao na gmapsu i jos sam ubedjeniji u svoju ideju :)

Inace po gmapsu od centra NS (uzeo sam zgradu poste kao centar) do izlaska na autoput kad se ide pored rafinerije treba 10min, dakle u realnosti treba vise, ako je guzva moze bas da se otegne. Zamisli tek da ides iz Petrovaradina ili kamenice koji su takodje delovi grada. Takodje problem je sto to nisu "konstruktivno" iskorisceni kilometri jer svo to vreme uopste ne idemo ka smeru beograda. Ako idemo na ulaz kod rodica onda je situacija jos gora, treba vise vremena i jos vise se odaljavamo od BG-a. U principu dok se popnem na autoput vec sam za to vreme mogao proci karlovce. Kad vec pomenuh Sr Karlovce, trenutno mi je jako smesno sto na autoputu kada se ide iz BG za NS par kilometara pre beske postoji izlaz Sr Karlovci, onda tu lepo sidjes pa imas jos mislim vise od 30km do Karlovaca starim putem :)

E sad kako bi ja to uradio, autoput bi isao od subotice do NS ovako kako sad ide, a zatim bi posle NS savio ka Rumi i kod Rume se spojio sa BG-Zagreb. Zapravo, od NS do posle Karlovaca bi isao kao sto sada ide stari put i pruga (nisu bezveze tu sagradili prugu, put pruge potpuno ima smisla, ide direktno i ne vrti nista okolo naokolo), pa negde pre Cortanovaca bi napravio zaokret na Rumu (ovo je delom da bi se izbegla fruska gora inace bi moglo direktnije). Iako bi ukupna kilometraza od NS do BG bila mislim nesto malo veca, brzim ukljucenjem na autoput (iz svakog dela grada do 5 minuta) i dobrom povezanoscu bi se sve kompenzovalo i brze bi se stizalo. Medjutim tu su i mnoge druge prednosti jer bi iz NS konacno moglo da se normalnim putem stigne direktno na Aerodrom (ovo sada je strasno, ili morate da idete preko venca, Iriga, pa na Rumu ili da idete skroz okolo naokolo autoputem, ne znam sta je gore) em kada se stize u zemlju iz pravca zagreba (ili odlazi) opet biste lepo mogli da stignete u NS direktno autoputem, konacno bi NS bio pristojno povezan. Takodje resenje bi bilo i jeftinije jer bi bilo poterbno graditi manje autoputa.

Takodje ni prilaz BG-u nije nista bolji. Taman mislis stigao si, a onda kad sidjes sa pravog autputa krenu neka ogranicenja 50-60-80 pa se to jos poprilicno otegne.


Recimo npr Lozana-Zeneva su manje vise isto udaljeni kao i BG-NS, medjutim iz Lozane (bilo koje tacke) se u Zenevu stize daleko daleko brze nego iz NS u BG. Put je manje vise isti, samo su prilazi autoputu neuporedivi. Lozana kao i mnogi drugi gradovi ima kao prsten autoputa oko sebe, ima mislim 5-6 ulaza i iz svakog dela grada se jako brzo stize na autoput, pa onda posle petaljas po autoputu na koji ces smer, pravac... Bukvalno cesto kada se ide iz jednog dela grada u drugi popnes se na autoput i izadjes na sledecem ili par izlaza kasnije, ovo je potpuno nezamislivo u NS, zato sto autoput postpuno masi grad (naravno ne treba ni da prolazi kroz centar, vec da ide recimo kruzno oko grada). Takodje, u u bilo kom delu Lozane da se nadjete uvek imate putokaze koji vam pokazuju najblizi izlaz na autoput, ne mozete ga promasiti, u NS vala, da ne znam gde je autput mislim da ga nikad ne bih nasao. I sve ovo nema nikakve veze sa svajcarska/srbija, mogucnostima, parama i sl, cito planiranje nista drugo.

Zamislite kako bi bilo super da iz NS do BG stizete za 35-40 min ili iz NS do aerodroma za 30min direktno autoputem, mislite o tome :)

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Stari novosadski put

Post od Floyd » 23 Jan 2012, 13:47

Laki021 je napisao:E sad kako bi ja to uradio, autoput bi isao od subotice do NS ovako kako sad ide, a zatim bi posle NS savio ka Rumi i kod Rume se spojio sa BG-Zagreb. Zapravo, od NS do posle Karlovaca bi isao kao sto sada ide stari put i pruga (nisu bezveze tu sagradili prugu, put pruge potpuno ima smisla, ide direktno i ne vrti nista okolo naokolo), pa negde pre Cortanovaca bi napravio zaokret na Rumu (ovo je delom da bi se izbegla fruska gora inace bi moglo direktnije). Iako bi ukupna kilometraza od NS do BG bila mislim nesto malo veca, brzim ukljucenjem na autoput (iz svakog dela grada do 5 minuta) i dobrom povezanoscu bi se sve kompenzovalo i brze bi se stizalo. Medjutim tu su i mnoge druge prednosti jer bi iz NS konacno moglo da se normalnim putem stigne direktno na Aerodrom (ovo sada je strasno, ili morate da idete preko venca, Iriga, pa na Rumu ili da idete skroz okolo naokolo autoputem, ne znam sta je gore) em kada se stize u zemlju iz pravca zagreba (ili odlazi) opet biste lepo mogli da stignete u NS direktno autoputem, konacno bi NS bio pristojno povezan. Takodje resenje bi bilo i jeftinije jer bi bilo poterbno graditi manje autoputa.
Ideja ti je dobra ali kao alternativa sadasnjem putu.
Spajanje sa autoputem BG-ZG bez postojanja BG-NS bi bila jako lose resnje jer bi povecala frekvenciju saobracaja na deonici od Rume do BG-a. Zapravo, mislim da bi leti tu bio konstantan zastoj.
Beograd trenutno ima tri prilaza autoputem a tvojom idejom bi imao samo dva (jedan sa severa i drugi sa juga). Zagreb, koji je manji grad ima 5 prilaza a gradi se i sesti.
Prsten je takodje veliki nedostatak pre svega Beograda a onda i Novog Sada i Nisa. Sramota je sto niko od politicara ne iznosi ideju da bi tako nesto moglo biti napravljeno.
Ma sta se i ja cudim, kad te poslove vode zasluzni partijski sluzbenici a ne strunjaci...

NS jeste lose povezan sa aerodromom ali sa istim je lose povezan i cantar BG-a. Kad je zastoj na autoputu alternativa ne postoji tj. postoji ali samo ko zivi u BG zna za istu.
Oduvek sam se pitao, sta je toliko komplikovano da se unapredi Beovoz (koji je u osnovi dobro zamisljen) pa se napravi jedna linija do aerodroma.
Bilo bi ineresantno i koristno da se u spicu od Vuka do Aerodroma stigne za 10ak minuta :)
Umesto toga, politicari nam prodaju fore o nekom metrou i sl. glupostima.

Znaci, da bi se beograd oslobodio konstantnih guzvi, potreban je prsten, jos min jedan most preko dunava, upgrade Beovoza, metro pa onda vinjete za ulazak u stari grad autom ;)

NS ne poznajem puno pa ne znam kakva je situacija tamo...

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Stari novosadski put

Post od nuk » 23 Jan 2012, 17:37

Saša je napisao:
nuk je napisao:put je odlican osim stotinak metara betonskih ploca posle Karlovaca i isto toliko pre Stare Pazove
Par stotina metara je na ulazu/izlazu iz Inđije, no od Karlovaca do novog dela puta ima 3-4 km, ako ne i više. No, nije strašno... ;)
ja racunam na delove gde pocinju betonske ploce a upravu si da je trebalo preciznije da se napise da bi razumeli i oni koji nisu isli tuda :kuku:

Odgovori