Stari novosadski put

Stanje na putevima, registracija, osiguranje i druge informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9055
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Stari novosadski put

Post od Darko » 04 Dec 2012, 22:41

Nasao sam i jedno skretanje pre onog sto je na slici blizu geneksa.. Odmah se ukljucim na put prema galenici. Pre skretanja ima putokaz za ''darex''. To mi je za sad najbolja opcija..

Za to kod aerodroma, nisam primetio?

Preko skretanja za nove banovce svesno izbegavam jer je put katastofalan.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29982
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Stari novosadski put

Post od trojanac » 04 Dec 2012, 23:13

Ja tebe baš nisam najbolje razumeo, a ni sad baš ne razumem. :pardon:
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9055
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Stari novosadski put

Post od Darko » 04 Dec 2012, 23:30

nismo se razumeli :)

hteo sam reci da sam danas provalio ovu raskrsnicu sa slike, nisam znao da tuda mogu prema zemunu jer ne postoji znak, ja sam ranije isao dublje prema bg, skoro do geneks zgrade jer tu ima znak za zemun i mnogo je komplikovanije. Postoji i varijanta sto si i sam rekao da se sa autoputa skrene za nove banovce pa za batajnicu ali tuda je put jako los.


Slika

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29982
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Stari novosadski put

Post od trojanac » 04 Dec 2012, 23:45

Znači, ti ideš skroz do "zagrebačkog" autoputa, tu se isključiš i ideš ka gradu pa se za Zemun isključuješ kod Studentskog grada (pre Genexa), a sad si shvatio da možeš i pre toga da se isključiš, ako ideš u Zemun.

Taj deo o kom ti pričaš je ustvari uključenje na E-75 tj. novosadski autoput samo što su to po novom nazvali Beogradska obilaznica iako nije ona prava obilaznica oko grada. To je novosadski autoput, samo što taj deo prolazi kroz grad, naselje Altina i Zemun - Gornji grad, a kasnije Zemun Polje i Batajnica, a posle se tek uključuješ na pravi autoput. Ako ideš u NS, to je najbliži i najbolji put iz Beograda.

Zavisno u koji deo Zemuna ideš, možeš se isključiti na tom prvom odvajanju, zatim imaš odvajanje za Bežanijsku kosu, tuda isto možeš, pa iza toga ide Studentski grad - Tošin bunar i posle toga Genex i Arena. U koji deo Zemuna ideš uglavnom?
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19251
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Stari novosadski put

Post od Heinz » 05 Dec 2012, 00:10

Ne bih ja iz BG išao za NS preko Altine, Galenika, pored Metroa... žešće smaranje. A možda sam i samo mator za te zajebancije, trista semafora...

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29982
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Stari novosadski put

Post od trojanac » 05 Dec 2012, 00:28

Da, zaboravio sam da su sad tu radovi, pa ima i suženje, jedno kilometar. Jeste malo smaranje, mada ide se brzo dosta. Brže sigurno nego da se ide okolo, pored aerodroma.
Posetite www.garaza.rs !

ftj
Postovi: 13028
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Stari novosadski put

Post od ftj » 05 Dec 2012, 00:32

Pa trenutno jedino isplativo idenje obilaznicom je baš to parče koje je skoro pa pun profil. Stići ćeš brže za koji minut(zavisnosti kojom brzinom voziš na autoputu) i nećeš imati usporavanja zbog semafora i raskrsnica.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13026
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Одг: Stari novosadski put

Post od Saša » 05 Dec 2012, 06:38

trojanac je napisao:Brže sigurno nego da se ide okolo, pored aerodroma.
Brže je okolo, veruj mi, idem svaki dan tim putem. Stigne se bar desetak minuta ranije (ako ne i svih petnaest), iako je desetak km dalje, a pogotovo u špicevima gužve. Jednostavno, mnogo se brže vozi, nema semafora... No, kad naprave ostatak vijadukta u Batajnici tek onda će biti prva liga... :)

Tapatalk

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10569
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Одг: Stari novosadski put

Post od Sloba » 05 Dec 2012, 08:20

Nisam stekao utisak da se brze stigne preko obilaznice i pored brže vožnje u odnosu na put pored Galenike. Išao sam nedelju dana svaki dan za BG i isprobao obe varijante u oba pravca i u različita doba dana i noći.

Sent from my HTC One V using Tapatalk 2

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13026
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Одг: Stari novosadski put

Post od Saša » 05 Dec 2012, 08:25

Brže je, veruj mi. Od marta svaki dan idem za BG i razlika je ponekad i do 15 minuta u korist obilaznice u odnosu na ranije prolazno vreme. Oni semafori na starom pravcu naprosto ubijaju a i često stoje panduri pa moraš i sporije. Doduše, malo brže "peglamo" nego većina ostalih koji idu tim novim pravcem, no svejedno je brže... Možda je sada nešto brže tim starim pravcem nego ranije (pošto je sada popustila gužva), ali moj glas ipak ide obilaznici. Znaš onu "preko preče, a okolo brže"... :)

Tapatalk

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10569
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Одг: Stari novosadski put

Post od Sloba » 05 Dec 2012, 08:35

Verujem, ali treba napomenuti da ta razlika zavisi najviše od toga kako prođeš kod Galenike, tj. pre i posle nje. Recimo, kada se vraćam za NS, od autoputa do lakat krivine tj. do skretanja za Zemun uvek vozim desnom trakom jer je duplo brža od traka sa leve strane, a onu smor deonicu od lakat krivine do batajnickog nadvožnjaka vozim 60-70 km/h vodeći računa o zelenom talasu i o pandurima, mada su oni uglavnom negde kod Crnomarkovića. I kada je gužva, vozeći tako može se brzo i glatko proći taj deo puta.

Sent from my HTC One V using Tapatalk 2

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9055
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Stari novosadski put

Post od Darko » 05 Dec 2012, 08:47

trojanac je napisao:Znači, ti ideš skroz do "zagrebačkog" autoputa, tu se isključiš i ideš ka gradu pa se za Zemun isključuješ kod Studentskog grada (pre Genexa), a sad si shvatio da možeš i pre toga da se isključiš, ako ideš u Zemun.

Taj deo o kom ti pričaš je ustvari uključenje na E-75 tj. novosadski autoput samo što su to po novom nazvali Beogradska obilaznica iako nije ona prava obilaznica oko grada. To je novosadski autoput, samo što taj deo prolazi kroz grad, naselje Altina i Zemun - Gornji grad, a kasnije Zemun Polje i Batajnica, a posle se tek uključuješ na pravi autoput. Ako ideš u NS, to je najbliži i najbolji put iz Beograda.

Zavisno u koji deo Zemuna ideš, možeš se isključiti na tom prvom odvajanju, zatim imaš odvajanje za Bežanijsku kosu, tuda isto možeš, pa iza toga ide Studentski grad - Tošin bunar i posle toga Genex i Arena. U koji deo Zemuna ideš uglavnom?
upravo to, skrenem na taj "novosadski autoput" prema lakat krivini i pre krivine skrenem prema zemunu.

idem u ulicu cara dusana, to je ona najveca ulica u zemunu sa 4 trake

e sad nek meni neko kaze jedan normalan razlog zasto u povratku u novi sad mogu da nastavim tim novosadskim autoputem i udjem na E75 kod batajnice gde su one barikade.. a to ne mogu da uradim kad dolazim u bg vec moram na obilaznicu, pa zagrebacki pa novosadski put? vidim da ljudi bukvalno idu kroz njive i blato jer im je batajnica na 100 metara a ne moze da se udje u nju :besan:

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19251
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Stari novosadski put

Post od Heinz » 05 Dec 2012, 08:48

Sve može. Može i da se popije kazna za crveno svetlo :)

ftj
Postovi: 13028
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Stari novosadski put

Post od ftj » 05 Dec 2012, 08:52

@Darko

Petlja je trenutno u izgradnji ali biće.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29982
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Stari novosadski put

Post od trojanac » 05 Dec 2012, 09:18

Normalan razlog ne postoji. Radi se na vise strana, ali radovi vise stoje nego sto se radi. Do sad je to vec trebalo biti gotovo, ali se stalo pred izbore i sad je pitanje kad ce zavrsiti.

WS & TT2
Posetite www.garaza.rs !

Odgovori