Stari novosadski put

Stanje na putevima, registracija, osiguranje i druge informacije
Odgovori
podvarak
Site Admin
Postovi: 608
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:00

Re: Stari novosadski put

Post od podvarak » 24 Avg 2012, 15:02

Sinoc prosao. Nova deonica je ko pista dok ono parce od par km zahteva ne vise od 20km/h i sva4 upaljena da te ne stignu mestani od pozadi. Sve u svemu, tesko da cu opet proci tuda s /45 gumama.

Korisnikov avatar
Jumbo
Postovi: 647
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:34
Garaža: Kia ceed 1,4; Renault Clio 1,2 TCe; Dacia Logan 1,4
Lokacija: Novi Beograd

Re: Stari novosadski put

Post od Jumbo » 24 Avg 2012, 21:37

Saša je napisao:Čekaj samo kada na postave pandure na ovaj pomenuti deo između Inđije i Gladnoša, ima da se nalupaju para samo tako. Tamo niko ne vozi ispod 110-120 km/h, a ograničenje 80 km/h... Bilo gde da stanu eto u čas posla one famozne kazne od "4 poena, 6-20 hiljada, sudija, dozvola na mesec dana" (ako ne i neka veća)... A plus ima i jedno mesto kao stvoreno za dodatne "sačekuše", ono isključenje za autoput, tamo je ograničenje samo 60 km/h na dužini nekih par stotina metara... Leleeeee... :kuku:
Bili danas kod Kontića (nekih 800 m pre skretanja za autoput ili 3 km posle Inđije) i slikali one iz pravca Inđije ka Novom Sadu.

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Stari novosadski put

Post od nuk » 24 Avg 2012, 21:49

podvarak je napisao:Sinoc prosao. Nova deonica je ko pista dok ono parce od par km zahteva ne vise od 20km/h i sva4 upaljena da te ne stignu mestani od pozadi. Sve u svemu, tesko da cu opet proci tuda s /45 gumama.
To i ja pisem, draze mi je da dajem 8000 mesecno za putarinu nego da mi ispadnu tockovi :)
Tuda cu da idem tek kad kompletno zavrse deonicu

TT post

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9055
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Stari novosadski put

Post od Darko » 26 Nov 2012, 20:57

Posto nekoliko puta nedeljno idem za zemun, smatram da je veoma komplikovano za stanovnika sremske strane novog sada da dodje do zemun varosi.

Ako idem starim putem, do zemuna mi treba preko sat i po vremena za 62 kilometara, jer idem u popodnevnima satima, i upadnem u spic u batajnici i zemunu. Stari put je ocajan za nas koji imamo niskoprofilne gume i tvrdje automobile. Ima taj novi deo od 12 km pre indjije koji je super, ali ima i pre novog dela parce od 5 km gde su betonske ploce koje su gradjene 1945 godine, na tom delu imam osecaj da ce mi stradati ceo trap. Posle indjije prema beogradu isto put nije za pohvalu, neravan sa mnogo krpeza.

Ako idem autoputem, kao sto je laki pricao, prvo treba doci sa sremske strane do autoputa a onda se desava jedna neverovatna stvar, nas nadaleko poznati auto put e75, nema iskljucenje za zemun (mesto sa preko 150.000 stanovnika) nego moras mnogo ranije da se iskljucis za nove banovce i onda ides na stari put, pa te ponovo uhvati mrcvarenje i spic kroz batajnicu i zemun, ili treca solucija da ides skroz do novog beograda pa da se iskljucis i vracas nazad u zemun.

A da ne govorimo tome da nikad necemo docekati dan da prodjemo taj E75 bez nekih barikada, radova, da li ce se ikada taj deo auto puta puta zavrsiti. ja cekam vec dvadesetak godina. mozda moja nerodjena deca docekaju.

E kako je slaba ova nasa Srbija, tuga..

Korisnikov avatar
BAJKER
Postovi: 6087
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:34
Garaža: Suzuki SX4 1.5 MTB Cannondale bike
Lokacija: Zemun,Beograd,SRBIJA.

Re: Stari novosadski put

Post od BAJKER » 26 Nov 2012, 21:00

To je namerno uradjeno da bi se vise goriva potrosilo te da bi se preko akciza punio budzet :mrgreen:
Slika

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45782
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Stari novosadski put

Post od Geza » 26 Nov 2012, 21:07

Izgleda da je lakše napraviti potpuno novi auto put, nego srediti nekoliko kilometara postojećeg puta. Taj završetak rekonstrukcije starog novosadskog puta je već nekoliko puta odlagan, a trebao je biti završen ove godine. Verovatno nisu mogli da izdvoje celih 3 miliona evra za ovaj kapitalni projekat :ccc:
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Stari novosadski put

Post od nuk » 26 Nov 2012, 21:38

Ja koji sam cesto na relaciji bg- ns i dalje izbegavam stari put jer i tih 10ak km koliko je ostalo nedovrseno ne prijaju meni i mom automobilu :)
Kada idem u Zemun, ne idem kroz Batajnicu skoro nikada, ocajan asfalt i stalno neki radovi su dovoljan razlog za izbegavanje

TapaTalk

Korisnikov avatar
Puzo81
Postovi: 3263
Pridružio se: 11 Mar 2012, 23:42
Garaža: Ford S-Max 2.0 Tdci Titanium
Lokacija: Novi Sad

Re: Stari novosadski put

Post od Puzo81 » 26 Nov 2012, 22:07

Tih 10km tumba u p.m :kuku: ,sa 50 profilom i spusten odvali sve :glavomuzid: .

Al zato taj novi deo fenomenalan :bravo:

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9055
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Stari novosadski put

Post od Darko » 26 Nov 2012, 23:28

Ne mogu drugacije da shvatim zasto su ostavili tih 5 km (ima mozda i vise, ali tih 5 je najvaznije) nezavrsenim, osim da je to namerno tako uradjeno. Sigurno im se ne isplati da se ljudi preusmere na taj put i ne placaju putarinu. sad vidim da taj put ne datira posle 2 svetsog rata nego cak od pre rata, i od tad nije diran, prosto za ginisa

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... M650wQiCt0#!

Slika

kako to izgleda u praksi :loool:

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... CkpookSMiM

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29982
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Stari novosadski put

Post od trojanac » 26 Nov 2012, 23:52

Mnogo toga je planirano do kraja godine da se uradi na potezu BG-NS, ali što je urađeno, urađeno je do izbora i posle se stalo. Da ne mešamo politiku sa tim, postoje planovi i sigurno će se sve to završiti, a kad, veliko je pitanje. Ko mora često da putuje na toj relaciji, stvarno je maltretiranje, a tek što čujem sa mnogih strana da ljudi nemaju pojma ni gde da se uključe ni gde da se isključe, pa pojedinci odvoze krug obilaznicom oko Beograda.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13026
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Одг: Stari novosadski put

Post od Saša » 27 Nov 2012, 07:32

U poređenju sa onim od ranije sada je super, tih par km nije ništa strašno, tim pre što su konačno mašinom ostrugali ona 2-3 preostala visoka "praga" između ploča preko kojih je auto bukvalno skakao. Naravno, govorim o prolasku automobilom sa "standardnim" pneumaticima. Vi sa niskoprofilnim gumicama i alu felnicama držite se i dalje autoputa ili usporite malo. :)

Tapatalk

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29982
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Stari novosadski put

Post od trojanac » 27 Nov 2012, 07:48

Ma i autoput je u jako losem stanju, pogotovo deonica od Batajnice do St. Pazove.

HTC WS powered by TT2
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13026
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Одг: Stari novosadski put

Post od Saša » 27 Nov 2012, 08:11

Utešno je što se ipak i dalje radi tamo, takođe i druga strana nadvožnjaka koja nedostaje. Sporo, ali se ipak radi i vidi se neki napredak.

Tapatalk

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9055
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Stari novosadski put

Post od Darko » 04 Dec 2012, 10:28

Kad smo kod ove teme. Da li ipak postoji neko ranije skretanje za zemun iz pravca novog sada a da to nije na autoputu iskljucenje za nove banovce pa na stari put..

koliko sam shvatio ovo je jedini nacin

Slika

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29982
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Stari novosadski put

Post od trojanac » 04 Dec 2012, 13:34

Sa autoputa, iz pravca NS, najbljiže isključenje za Zemun je upravo ovo koje si naveo. Ako produžiš onda se isključuješ kod Aerodroma, a to je već prilično okolo, da bi stigao u Zemun. Ako se isključiš ranije, onda ideš starim putem kroz sva mesta. Za sada nema bolje opcije, nego isključenje za Banovce, preko nadvožnjaka ideš u Batajnicu i onda izađeš na Batajnički drum ili opet na E-75 pored Metroa, do Galenike i Altine.
Jedina "prečica" je da kad uđeš u Batajnicu, kad dođeš do Idee, ima krivina u desno, tu skreneš levo i voziš samo pravo tim putem, koliko god te vodi dok ne dođeš do semafora, tu levo i na izlasku si iz Batajnice. Ne moraš kroz centar, da se mučiš sa semaforima. Ovuda nema semafora, ali ima par ležećih i ljudi/dece na ulici, pa ne može baš ni da se vozi brzo, ali bar ne stojiš u mestu.
Posetite www.garaza.rs !

Odgovori