Prenos vlasništva automobila

Stanje na putevima, registracija, osiguranje i druge informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
Гага
Postovi: 494
Pridružio se: 30 Dec 2012, 22:24
Lokacija: Бежанијска коса

Re: Prenos vlasništva automobila

Post od Гага » 17 Mar 2023, 14:47

Временски рок за пренос власништва возила је до истека регистрације тог возила. Наравно да је најбоље да се то уради одмах по закључењу купо-продајног уговора код јавног бележника.

Ја сам почетком јануара продао кола од мог сина, дечко који их је купио је тек пре неки дан платио пренос апсолутних права (14.800 динара), а платио је и оверу купо-продајног уговора (1.440 динара) код јавног бележника. До краја марта ће отићи и у МУП за нову саобраћајну дозволу. Иначе кола су регистрована до краја јула.

У међувремену, на сина јуче стигла казна од Паркинг сервиса (1.870 динара) за неплаћени паркинг у зонираној области. Јавио сам то одмах купцу кола, дошао је код мене, дао му обавештење и уплатницу и одмах је то платио уз 50% попуста за плаћање у року од 7 дана, (935 динара). Послао ми је слику плаћене признанице о уплати.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19261
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Prenos vlasništva automobila

Post od Heinz » 17 Mar 2023, 17:27

Dnevna karta, nije kazna

Sent from my SM-G770F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2114
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Prenos vlasništva automobila

Post od Gazu » 17 Mar 2023, 18:50

Ima neki rok za prenošenje u MUP-u od oko 2 nedelje nakon prodaje... Sad izvinjavam se, na brzinu sam preleteo dve poruke, nadam nadam se da je to ono što te zanima.

Svakako je taj rok mačku o'rep, u praksi će prevesti na sebe do registracije jer inače ne bi ni mogao da registruje.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk


kami
Postovi: 932
Pridružio se: 28 Avg 2012, 16:25
Lokacija: bg

Re: Prenos vlasništva automobila

Post od kami » 17 Mar 2023, 19:48

Ako mu das ovlascenje onda moze da ga prenese kada istekne registracija.
Ako odradite kupoprodajni ugovor, onda 2 nedelje. Ako ga ne prevede u te dve nedelje taj ugovor se ponustava.
Snajka je imala skoro problem, prodat njen auto, decko odradio prenos i nakon nekog vremena imao udes. Udari zenu na pesackom... Snajki stigne pismo od osiguravajuce kuce gde je neka žena tuži. Prvo zoves osiguravajucu kucu, jedva su nam dali bar podatke o kom vozilu je reč. Nakon roga zovi tog dečka, pa sanjim u osiguravajuću kuću da potvrdi da je on vozio, pokazuje saobraćajnu na njegovo ime, dokaze da je bila saobraćajna policija...

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk


lami
Postovi: 3272
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Prenos vlasništva automobila

Post od lami » 09 Dec 2023, 21:57

Ako nekom bude trebalo, moze da se kupi polovno vozilo, pa proda bez registracije, samo je potrebno da se u krajnjem ugovoru pozove na prvi ugovor.
Kako je prvi ugovor bio sa pravnim licem, platio sam porez na prenos apsolutnih prava. Prijavio sam se preko e-poreza, ali posto mi je vise ljudi reklo da mora licno, sutradan sam otisao u poresku da proverim. Ispalo je da je sve u redu sa prijavom, ali sam ostavio dalje agenciji da se bavi - resenje je odmah sutradan bilo na pisarnici.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7259
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Prenos vlasništva automobila

Post od dag81 » 10 Dec 2023, 09:47

Naravno da moze, ali mora se platiti porez sto si ti i uradio.

Послато са SM-G991B помоћу Тапатока


Odgovori