Prenos vlasništva automobila

Stanje na putevima, registracija, osiguranje i druge informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18943
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Prenos vlasništva automobila

Post od Delija » 23 Avg 2020, 22:13

ftj je napisao:
23 Avg 2020, 21:26
Mozda mora u svajcarskoj :)
Ako zelis bele pare na racunu, a da ih ne uplacujes po malo sledecih par godina - mora i kod nas.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19191
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Prenos vlasništva automobila

Post od Heinz » 23 Avg 2020, 22:30

samodapitam je napisao:
23 Avg 2020, 21:43
Kako je najsmislenije preneti vlasništvo auta rođaku? Dakle, poklon je u pitanju i kako je najsmislenije uraditi a da se promeni vlasnik i da se što manje taksi plati?
Kapiram da saobraćajna mora da se menja, a tablice?
Ako ostaje u istom reg. području ostaju iste tablice.
Ugovor o poklonu, poklonoprimac plaća porez.

Korisnikov avatar
samodapitam
Postovi: 50
Pridružio se: 16 Avg 2019, 12:15

Re: Prenos vlasništva automobila

Post od samodapitam » 24 Avg 2020, 07:37

Hvala.

Korisnikov avatar
friend
Postovi: 103
Pridružio se: 28 Feb 2016, 17:49

Re: Prenos vlasništva automobila

Post od friend » 25 Avg 2020, 11:50

Kako biti najsigurniji sto se tice prodaje auta i prepisa na novog vlasnika:
Da li je to odmah odjava tablica ili mozda prepis "na ime"?
I kako se obavlja prepis "na ime" u odnosu na klasican prenos KP ugovorom?

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Prenos vlasništva automobila

Post od ikac2000 » 25 Avg 2020, 11:52

Odjava tablica pre predaje auta obavezno, ja sam uvek tako.

Nikada ne znas da li ce da ga snimi kamera, oko sokolovo ili neka kazna za parkiranje, pa ces ti morati da se zezas sa time posle.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7977
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Prenos vlasništva automobila

Post od OMP » 25 Avg 2020, 13:12

napravi kp ugovor, daj coveku auto a tablice odjavis kad on bude vrsio prenos (mora u roku od 15 dana) i svakako se mora sa tobom opet videti jer moras sa njim da platis porez, sem ako ne pravite ugovor o poklonu. Kako da odjavis tablice odmah pri primopredaji vozila i kako kupac da otera auto bez tablica kuci? malo je glupo a i sumanjam da ce neki kupac pristati na to da placa slep ili kako god da se cima. Kad napravis ugovor ti si sebe zastitio od prekrsaja, nebitno dal je kp ugovor ili poklon, ako umedjuvremenu i stigne neka kazna, odneses ugovor u MUP gde ce videti kad je i kome prodat auto i tebe osloboditi kazne a njega ce juriti.

lami
Postovi: 3257
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Prenos vlasništva automobila

Post od lami » 25 Avg 2020, 13:40

Ja sam cuo da su u praksi ljudi imali problem, bez obzira sto su imali ugovor. U policiji kazu vodi se na tebe, sta nas se tice.
Naleteo na netu skoro da mozes da odes do saobracajne policije i da im prilozis ugovor kako bi oni evidentirali promenu, ali pre nego sto krenu kazne da stizu.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока


ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Prenos vlasništva automobila

Post od ikac2000 » 25 Avg 2020, 13:46

Da, ali opet ti moras u MUP sa ugovorom, moras u Parking Servis i sl.

U mom slucaju nisam imao vremena ni za kakve akrobacije nakon prodaje.

Ako je iz drugog grada, probne tablice, tehnicki ce da mu vazi za registraciju, ako nece ne mora i to je to.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7977
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Prenos vlasništva automobila

Post od OMP » 25 Avg 2020, 15:03

moj otac je imao par puta tako probleme sa nekim kaznama za parkiranje kad je prodao kola i nikad nije bilo problema sa policijom, uvek je nosio ugovor u MUP i na osnovu toga ga oslobadjali kazni , dal su i kako jurili novog vlasnika ne znam ali moj matori nije placao te kazne. Jedino sto se cimas da ides u MP i dokazujes ali opet kazem po novom u nekim gradovima je rok za prenos i 7 dana ali uglavnom 15, taj bas ako je toliki debil da za to vreme napravi neke kazne da ga jebes onda, ti u svakom slucaju moras da se vidis sa njim opet za tih 15 dana da izvrsite prenos (u slucaju kp ugovora) ili da odjavis tablice (u slucaju poklona) ako je i napravio neku kaznu, sto mozes da proveris odlaskom u MUP neposredno pre odjave ili prenosa, onda ne radis dalje nista dok on ne izmiri to ako ovi iz MUP-a ne prihvate taj ugovor koji im pokazes ali nema razloga da ne prihvate. Na kraju krajeva cim napravis ugovor i prodas auto mozes da odes u MUP i prijavis promenu vlasnika da evidentiraju i onda si 100% bezbedan.
Poslednja izmena od OMP u 25 Avg 2020, 15:04, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
friend
Postovi: 103
Pridružio se: 28 Feb 2016, 17:49

Re: Prenos vlasništva automobila

Post od friend » 25 Avg 2020, 15:03

Sta ako je kupac iz istog podrucja i ne menja tablice? Kako ga onda primorati da uradi prenos? Porez mora kroz 15 dana da se prijavi?

(nije bio omp-ov post u trenutku pisanja mog)

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7977
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Prenos vlasništva automobila

Post od OMP » 25 Avg 2020, 15:05

u tom slucaju ga primoras da odmah istog dana obavite prenos

Korisnikov avatar
friend
Postovi: 103
Pridružio se: 28 Feb 2016, 17:49

Re: Prenos vlasništva automobila

Post od friend » 25 Avg 2020, 15:17

Prosle sedmice sam bio kupac u Beogradu, znaci ostaju tablice i... Nema sanse da se uradi prenos istog dana.

Prvo u poresko kao kupac da odem 3 puta: prijava, po resenje i po potvrdu o placenom porezu.
I tek onda u MUP.

U Zemunu preko agencije koja ima seme za porez, evo preuzecu potvrdu za 10 dana.

lami
Postovi: 3257
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Prenos vlasništva automobila

Post od lami » 25 Avg 2020, 15:23

Jbg, procenis da li je ovaj kome prodajes majmun pa rizikujes. Ovo sto ikac kaze jeste dobro, ali tako smanjujes sebi trziste.
Ako se desi da ovaj kome prodajes nece da odradi prenos u predvidjenom roku, nakon 2 nedelje odes do svog supa, prijavis da si izgubio tablice i saobracajnu i da hoces da ih odjavis.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7977
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Prenos vlasništva automobila

Post od OMP » 25 Avg 2020, 15:31

bitno je da udjes u proceduru za prenos ja sam pre nekih 15ak dana radio za jedan auto, samo sto je u mom slucaju sve islo elektronskim putem, poslao sve papire na mail, istog dana dobio odgovor da su stigli i uslu u proceduru, sutra dan su me pozvali telefonom da mi kazu da dodjem za 4 dana po resenje, mada znam sve to zavisi od grada do grada negde se duze ceka ali jbg tako je kako je, imas par opcija pa sam proceni sta ti je najsigurnije ali generalno u 95% slucajeva ne bi trebao imati problem za tih par dana dok se ne izvrsi prenos, onih 5% uvek predstavljaju rizik da te neko zezne ali jbg mnoge stvari u zivotu su i veci rizik pa ih radimo :)

Korisnikov avatar
friend
Postovi: 103
Pridružio se: 28 Feb 2016, 17:49

Re: Prenos vlasništva automobila

Post od friend » 10 Sep 2020, 15:36

Imam nekoliko ponuda za auto i vecina su auto placevi koji naravno ne nude kp ugovor nego ovlascenje da oni mogu dalje da ga prenesu.

Koliko je to rizicno? Mogu li tako da se izlozim nekim buducim problemima?

Odgovori