Razmak između vozila - pravilo 3 sekunde

Stanje na putevima, registracija, osiguranje i druge informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
jocas
Postovi: 2284
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:09
Garaža: Mazda 3 G120 Challenge 2015
Lokacija: Niš

Razmak između vozila - pravilo 3 sekunde

Post od jocas » 28 Mar 2014, 16:48

Spremam se na put u Sloveniju.
Mislim da sam i na ovom forumu čitao, ali ne nalazim pretragom, da su počeli na auto putu da mere razmak između vozila, i da su kazne 200 eur.
Kako to funkcioniše, mislim da je bilo neko pravilo 3 sekunde. Ima tolerancije, kako se tretira preticanje ?

Nešto sam našao na netu http://regionalexpress.hr/site/more/paz ... sloveniji/ ili http://autoklub.jutarnji.hr/slovenija-- ... a/1150581/
, ali možda neko konretnije iskustvo ...

Korisnikov avatar
codemaker
Postovi: 720
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Audi A6 C6 2.0 TDI (2008)
Lokacija: Beograd

Re: Razmak između vozila - pravilo 3 sekunde

Post od codemaker » 28 Mar 2014, 17:11

Voleo bih da vidim kako misle to da naprave kad naiđe recimo kolona od 8 automobila koja su na manje od 3 sekunde svaki...
Inače već duže vreme u Sloveniji imaš table gde se pomoću njih može meriti odstojanje ali sam to viđao samo na sporednim putevima. Nisam zapamtio koliko ali se nešto meri pa onda znaš da li si preblizu ili ne. Ali nisam primetio da je zaprećeno nekim kaznama. Na autoputu još nisam video ta merenja.
Uvek su bili veći pape od pape. Nigde u Evropi nisam video te table, sem u Sloveniji.
Plašim se da će na kraju morati i da izmeriš dužinu penisa i ako si prekratak - name ulaska. Dobro, ne mopram baš u Sloveniju da idem...
Naravno da pričam sam sa sobom... I meni je ponekad potreban savet stručnjaka.
( Crtice iz života jednog srpskog programera )

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10350
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Razmak između vozila - pravilo 3 sekunde

Post od sebekkg » 28 Mar 2014, 17:21

Sto se mene tice nemoj da cinis nesto sto bi i tebi ugrozilo zivot i neces imati problema. Meni ne ide u glavu kada neko na putu ide 140-150 za nekim na 2-3 duzine vozila. Tu te i najmanja nepaznja moze dosta kostati.
Slika

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Razmak između vozila - pravilo 3 sekunde

Post od ftj » 28 Mar 2014, 17:23

Pravilo 2 sekunde :)

S obzirom da se automobili ne krecu uvek istim brzinama, nije bilo moguce reci 'drzite odstojanje xxx metara' vec drzite odstojanje na 2 sekunde jer je obicno to vise nego dovoljno prostora da se reaguje.

Na samom autoputu imas informativnu kontrolnu tacku gde kad prodje automobil treba da izbrojis dve sekunde i vidis da li drzis dovoljno odstojanje.

Sto se tice policije i njihovog proveravanja nisam imao iskustva al ovo mi zvuci vise kao apel.

Odgovori