Putevi u Srbiji

Stanje na putevima, registracija, osiguranje i druge informacije
Odgovori
Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Putevi u Srbiji

Post od Ogi » 14 Dec 2020, 08:56

grujicd je napisao:
13 Dec 2020, 23:38
@markoue kad si se prijavljivao na forum kliktao si ono next next next bez čitanje, ali tu si se zeznuo. Pisalo je u sitnim slovima "ne raspravljaj se sa Ogijem o mikroneravninama i ostalim anomalijama asfalta"
:D :loool:

Probajte da vidite ovo


Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19248
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Putevi u Srbiji

Post od Heinz » 14 Dec 2020, 09:41

https://www.rts.rs/page/stories/sr/stor ... toja-.html
Kraj radova koji su mnogi vozači čekali – konačno od Čačka do Zlatibora bez zastoja

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Putevi u Srbiji

Post od Ogi » 14 Dec 2020, 11:23

To je sad Svajcarska, nisam mogao da verujem kada sam prosao letos.

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45779
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Putevi u Srbiji

Post od Geza » 23 Dec 2020, 11:24

Dobro jutro Kolumbo.

"Moraće značajno da se obnovljaju lokalni i regionalni putevi u Vojvodini"
https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.ph ... id=1785069

Predsednik Aleksandar Vučić poručio je da će morati značajno da se obnovljaju lokalni i regionalni putevi u Vojvodini.

"Između sela su velike rupe na putu kao da ništa nije ulagano poslednjih 50 ili 60 godina", ocenio je on.

Predsednik je danas posetio poljoprivredno gazdinstvo Save Matića, proizvođača duvana iz Golubinaca u Sremu, a potom je bio zakazan razgovor sa rukovodstvom kompanije Japan Tobako International (JTI) i proizvođačima duvana koji imaju ugovor sa tom kompanijom povodom uspešno završene sezone berbe duvana u 2020. godini i ostvarenih rekordnih prinosa na zasadima ove kulture.

Vučić je primetio da su jako loši putevi u Vojvodini i da će u tom smislu biti dodati neki projekti u plan Srbija 2025 i da će se pored gradnje autoputa Novi Sad - Ruma praviti i autoput Beograd - Zrenjanin, ali i da će biti urađeno mnogo regionalnih i lokalnih autoputeva u Vojvodini.

"Pored autoputa Beograd - Subotica, obilaznice prema Pančevu, mora da se radi i autoput Beograd - Zrenjanin. Ali osim autoputeva moraćemo značajno da obnavljamo lokalne i regionalne puteve. Od poteza Bačka Planka - Novi Sad, do mnogih drugih u Zapadnobačkom, Srednjebanatskom okrugu... Ogroman novać ćemo da uložimo", najavio je Vučić tom prilikom.

On je naglasio i da će ulaganje u infrastrukturu značiti mnogo i za investitore.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
ChobbyNS
Postovi: 1036
Pridružio se: 30 Avg 2017, 15:25
Garaža: Alfa Romeo GT

Re: Putevi u Srbiji

Post od ChobbyNS » 23 Dec 2020, 13:41

grujicd je napisao:@markoue kad si se prijavljivao na forum kliktao si ono next next next bez čitanje, ali tu si se zeznuo. Pisalo je u sitnim slovima "ne raspravljaj se sa Ogijem o mikroneravninama i ostalim anomalijama asfalta"
Možemo se šaliti na račun ogija ali što se ove deonice tiče u pravu je. Ja imam osećaj da će kamion da se raspadne na par mesta, naročito penjanje od Čajetine ka zlatiboru kod one fejk OMV pumpe, a kamion ima debele gume i dosta bolje podnosi rupe od auta.

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Putevi u Srbiji

Post od Ogi » 27 Dec 2020, 13:47

Posle ove SAT emisije, plasim se da izadjem iz garaze.

Moma
Banned
Postovi: 141
Pridružio se: 30 Apr 2020, 21:32

Re: Putevi u Srbiji

Post od Moma » 27 Dec 2020, 14:32

Ne boj se Ogi. SAT je poznata reketaška firma i kod njih sve ima pozadinu. Sad se promenio ministar pa probaju da izvuku ćar jer im je malo što su im napravili stazu u Sremu i što im daju apanažu. Gledao sam emisiju (odloženo), i zaista je sramota kakve nepismene i netačne izraze koriste "glumci" u emisiji.
Treba prilagotiti vožnju uslovima puta i to je to. Putevi su nam takvi kakvi su- sigurno bolji od onoga što se u njih ulaže. Postoje još državni putevi koji su makadamski, koji nikada nisu asfaltirani a to ove dileje nisu ni shvatile.
Ja sam slao par puta primedbu na stanje puteva u JP Puteve Srbije i uvek su odradili ono što se može, posebno popravke oštećenja - rupa, popravka makadama, zimi kad treba oćistiti smetove itd. Jer živimo malo dalje od tramvajskih šina i "savremenih" autoputeva koje nam predsednik gradi.

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Putevi u Srbiji

Post od Ogi » 27 Dec 2020, 15:22

Ja ne znam druze da li smo mi gledali istu emisiju, ova je bila danas i u njoj sam video puteve na nivou onih iz filmova o kaubojcima i indijancima. Kakvo crno prilagodjavanje uslovima puta, cuj. Ako ih ne volis a ni ja ih preterano ne volim zbog dupeuvlakackog stava prema vlasti, kamera ne laze i ponekada umeju bez ustezanja da pokazu ono sto nikada necete videti u vestima. Jos na RTS se prikazuje, to mi je interesantno.

Sve danas prikazano je za verovali ili ne i na nivou je verovatno nekih africkih puteva, najsiromasnijih drzava.

Ja u Beogradu ne mogu da prilagodim uslove voznje raspalim ulicama a kamoli u onakvom uzasu.

Bukvalno tuzno.

Moma
Banned
Postovi: 141
Pridružio se: 30 Apr 2020, 21:32

Re: Putevi u Srbiji

Post od Moma » 27 Dec 2020, 15:34

Misliš da u drugim državama nema ovakvih puteva? Tebi je lako, kad sad prvi put vidiš kakvih puteva ima. A eto meni je to suđeno svaki dan pa se ne ljutim. Ponekad kad odem dalje, kad izađem na "Beogradski" put ja se obradujem. I čemu se čudiš trenutno? Meni su čudniji oni redovi pred Covid ambulantama, ili škole u kojima deca za vreme korone nemaju gde da operu ruke, itd.
Sad valjda shvataš da kod odluke oko kupovine automobila treba uzeti u obzir i ovakve detalje.
Inače isto ima po Mađarskoj, Češkoj a po Italiji sam video i vozio i lošijim putevima. Imao si prilike da vidiš slučaj "Đenova". Komšijske države ne bi da pominjem.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23799
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Putevi u Srbiji

Post od dragvorl » 27 Dec 2020, 17:10

Madjarska je puna raspalih puteva, mislim da sam i ovde slao, ali ruku na srce njihova mreza AP i regionalnih puteva se stalno obnavlja i prosiruje. Sad su obnovili M1 prema Austriji. Imaju i dosta puteva sa dve trake u svakom pravcu. Tacno je i da u Italiji ima bas losih puteva. U Ceskoj je do skora i AP gde sam isao par puta prilicno los bio.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

markoue
Postovi: 907
Pridružio se: 21 Nov 2016, 15:56
Garaža: Passat B7 2.0 TDI, PUG 307 1.6 16V

Re: Putevi u Srbiji

Post od markoue » 27 Dec 2020, 19:10

Ogi je delimicno u pravu za ulice po Beogradu, ali po obicaju preteruje. Da je sve tako kao sto on pise za ulice, pa trap bi radili na mesecnom nivou.
Ja godisnje prelazim 20-ak hiljada, ako ne i vise. Nekad i nekad zamenim kraj spone, stabilizator. A preko 60-70% moje voznje je po Beogradu, da ne ispadne da sam stalno na otvorenom.
Uglavnom, u pravu je covek za neke stvari, ali zestoko preteruje i preuvelicava. Da vozi patosiran auto, ili neke punoletne felne pa i da razumem toliku ogorcenost. :)
Сад му није ништа...

BigMazzy
Postovi: 1638
Pridružio se: 03 Feb 2019, 10:10

Re: Putevi u Srbiji

Post od BigMazzy » 27 Dec 2020, 23:58

Alvirović mlađi je klasična prodana duša sa javnog servisa. Danas mi se bukvalno zgadio sa zaključkom nakon reportaže o putevima.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока


Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Putevi u Srbiji

Post od Ogi » 28 Dec 2020, 07:41

:plusone:

Nakon svega, on kaze pa i nije tako strasno. :rofl:

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Putevi u Srbiji

Post od Ogi » 02 Jan 2021, 17:22

Evo kako se u BG "krpe" krateri.

Slika

Moma
Banned
Postovi: 141
Pridružio se: 30 Apr 2020, 21:32

Re: Putevi u Srbiji

Post od Moma » 03 Jan 2021, 12:22

Da li je bolje tako "okrpiti" ili da "krater" čeka proleće?

Odgovori