Putevi u Srbiji

Stanje na putevima, registracija, osiguranje i druge informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14175
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Putevi u Srbiji

Post od pedja » 29 Jan 2012, 12:44

Prosao sam putem preko Topole i Rudnika xx puta. Volim da idem tuda jer je znatno manji intenzitet saobracaja, plus je zanimljivije za voznju. Ukoliko se posmatra od Mostarske petlje, mislim da je krace nekih desetak km (do prevoja na Rudniku). Naravno, obe varijnate imaju prednosti i mana, sto se brzine putovanja tice. Ibarskom se prolazi kroz naseljena mesta, dok sa druge strane imamo autoput i sasvim solidan put do Mladenovca, pa i do Topole, ali i losiji put od Topole do Rudnika. Svejedno, vec duze vreme se nisam vracao Ibarskom u BG, jer se uvek vracam u neko vreme guzvi i uvek ostanem u koloni negde u Setpojevcu, ili neko napravi s*anje (saobracajku) i onda je bolej peske da se ide... Ovako lepo na autoput i nema da nema...

Sa obzirom da sam cesto prolazio tuda, najveci problem su klizista/neravan put, zbog kojih treba biti oprezan. Ustvari, najveci problem su oni koji voze kao da su na brdskim trkama, i ne postuju sredisnju liniju (bar virtuelno, jer je nema uvek :lol: ), posebno kada pocne uspon na Rudnik. E sad, kada je lepo vreme, napamet znam gde su klizista i suzenja, pa se lagano prolazi. Priroda/krajolici su lepsi, a mozete kupiti kvalitetnog voca/povrca usput, kada je sezona :D U Topoli obavezno svracam u pekaru nekog gadnog imena (mislim Partizan :kezo: ), ali jeftine i dobre hrane. Jednom sam samo isao po snegu, i to zestokom, i moglo je da se prodje, uz malo oprezniju voznju (a i A6 quattro je doprineo utisku :bibip: ). Na par mesta postoje pravci na cistini, preko kojih stalno navejava sneg (vetar), i treba malo pripaziti. Kakva je sada situacija, to ne znam. Da li putari rade svoje, tj sta je sa Nibensom i drugim cudesima. Mora da se cisti, samo je pitanje intenziteta. Mada, citam po novinama kako je zavejano oko Rudnika, sela bez struje i tako to...verovatno je vrlo zanimljivo...

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Putevi u Srbiji

Post od Ogi » 04 Feb 2012, 21:38

Da li neko prolazio putem prema Zlatiboru ovih dana? Treba mi info kakav je put. Plasim se da pomislim na sta lici sada posle novih vejavica i niskih temperatura, ne samo tamo nego i u Beogradu.

@Pedja U kom smislu je los put od Topole do Rudnika, da li je los asfalt ili to sto kazes suzenja/klizista? Sta znaci kliziste, kako se to manifestuje na put!??

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Putevi u Srbiji

Post od Paja » 04 Feb 2012, 21:48

Topola Rudnik nije celom dužinom bio loš letos kada sam prošao
Loši su pojedini segmenti, ali ni blizu kao slike sa prethodne strane. Najgori je početak uspona na sam Rudni. Tu je to klizište i traka ka Rudniku je "spala". Uglavnom nema nikog iz kontre i lako se obilazi.

Ako planiraš ovih dana da ideš obavezno proveri da li je prohodan od snega. Vrh uspona na Rudnik je dosta strm i ako je klizav nema šanse da se izađe.

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13408
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Putevi u Srbiji

Post od McGruja » 04 Feb 2012, 22:18

Imam info iz prve ruke Užice-Bg danas

Najgore je u Bg, ima delova kod Užica koji su prekriveni snegom, ali se odlično vozi
Sve u svemu, nije loše, kako kaže vozač

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14175
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Putevi u Srbiji

Post od pedja » 04 Feb 2012, 22:45

Da, tokom leta nije strasno. Ja ga provezem zatvorenih ociju, jer znam gde su klizista.
Da je los, ne bih tuda ni isao xx puta.

Kliziste se manifestuje tako sto je na pojedinim delovima slegnuta spoljna traka, tj skliznula je ka spolja. Tu je ulegnuce. Da bi se zaobislo, ide se u suprotnu traku, sto nije tesko jer nema previse saobracaja. U kakvom je stanju sada i da li se vidi, to ne znam.
Na par mesta su malo veca ostecenja, tako da ne bi bilo nimalo prijatno upasti direkt u "rupu". dakle, mora se obratit paznja.

Pred Rudnik je veliko kliziste, to je Paja naveo, i tu je dobar deo trake "odlomljen" , i to se sanira vec duze vreme.

Na par mesta su usku mostici, pa se mora postovati prednost.

Uglavnom, kada je lepo vreme, opustencija za voziti. Da sutra moram krenuti tim putem, nazvao bih AMSS i krenuo iskljucivo dobrim/pouzdanim automobilom. A mozda bih ipak otisao Ibarskom ili autobusom :lol:

Po poslepodnevnom izvestaju zimske sluzbe, saobracaj je otezan na putu R126, deonica Topola Rudnik - i to je put III prioriteta.

Beograd - Ljig vlazan kolovoz, do 5cm snega
Ljig - Cacak Vlazan kolovoz, bez snega

Na putevima oko Pozege, kao i UE-Zlatibor, saobracaj je otezan
Doduse, to su putevi I reda, za razliku od R126
UPOZORENJE ZA PODRUCJE SRBIJE (do 12.02.2012.god.) Veoma hladno, ledeni dani. U ponedeljak i utorak očekuje se od 10 cm do 30 cm novog snega, lokalno i do 50cm. Na planinama usled pojačanog vetra, snežni nanosi. UPOZORENJE ZA PODRUCJE BEOGRADA (do 12.02.2012.god.) Veoma hladno, ledeni dani. U ponedeljak i utorak očekuje se oko 20 cm novog snega.

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Putevi u Srbiji

Post od Ogi » 05 Feb 2012, 10:10

McGruja je napisao:Najgore je u Bg, ima delova kod Užica koji su prekriveni snegom, ali se odlično vozi
Sve u svemu, nije loše, kako kaže vozač
More pitaj ti njega za rupcage. :lol:

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13408
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Putevi u Srbiji

Post od McGruja » 05 Feb 2012, 15:13

Nije takav čovek da vodi računa o tome :lol:

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Putevi u Srbiji

Post od NexT » 05 Feb 2012, 15:15

Ogi, put ka Zlatiboru je odlican ;)

Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Re: Putevi u Srbiji

Post od Stjepa » 05 Feb 2012, 16:01

Ogi, sve ti serviraju neke polovicne informacije.
Procenat rupa na Ibarskoj je se drasticno povecao. Ovi iz osiguravajucih drustava poceli da ih pune snegom. Bankrotirace ako vozaci nastave ovim tempom da prijavljuju stetu na vozilima (naravno prednjace kasko osiguranici, ali i "smrtnici" su poceli debelo da placaju advokate koji im nadju rupu da naplate stetu - okrive drzavu i osiguranje dresi kesu).
Pred Ljigom se prevrnula cisterna sa vodom (voda namenjena ugrozenim seoskim podrucjima), i sada je tu na kolovozu led debljine ~15cm.
Putari na punktu "Rudnik" strajkuju jer im je prekinuta isporuka prirpdnog gasa (neizmireni racuni od prosle godine), tako da prevoj nije ciscen u opste. Drzava je zato mobilisala vojsku da pomogne vozacima. Internetom vec kruze fotografije jednog tenka kako izvlaci Lastin autobus na vrh Rudnika.
Kako OS i SS imaju pauzu u nastavi, deci je dosadno. Malisani iz Gornjeg Milanovca vreme provode gadjajuci grudvama iz prikrajka automobile koji prolaze. U pocetku ti izgleda zanimljivo, ali ima bezobrazne dece sto u grudvu stavljaju ledenice. E to vec moze da osteti vozilo...
Pred Cackom, tacnije u Preljini, seljacima dosadno kuci. Traktorima navlace ogromne kolicine snega na put. Ko se zaglavi, ili ne daj Boze sleti sa puta, doslovno mu uzimaju do zadnjeg dinara iz novcanika da ga izvuku tim istim traktorima. Napomena: ne primaju plastiku, samo ziv novac!
Kako je sam uspon k' Zlatiboru izuzetno otezan, potrebno je hvatati sto veci zalet vec od Pozege. Kako se pojavio problem nestasice putarske soli, trenutno posipaju natrijum-hidroksid. Sto u opste nije losa alternativa zbog njegovih fizickih i hemijskih svojstava (brzo apsorbuje vlagu i ugljen-dioksid iz vazduha). Kako apsorbuje vlagu, put pred Pozegom je zadivljujuce suv (kao da je avgust i 31 celzijus). A ako vezuje ugljen-dioksid, vazduh je cistiji, zdraviji za udisanje, a i prija motoru jer ima veci procenat kiseonika pa lepse "peva".
Policajska uprava u Cajetini je svojim zaposlenim podelila nonijuse, tako da se svakom vozilu meri visina sare na pneumatiku. Korisnici Tigar guma, vodjeni parolom "kupujmo domace", postedjeni su ovog vida torture. Dovoljno je samo da se zaustave na trenutak dok se ne ocita marka pneumatika. Tada mogu nastaviti put. Svi ostali vozaci koji ne "nose" Tigar moraju imati fiskalni racun da opravdaju da je porez na uvoznu gumu uredno placen. Ako pak nemaju na svenu stupa "zvacu decu... busiiii..."
Suma sumarum, najbolje da nikud ne mrdas iz stana. :smesko:

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Putevi u Srbiji

Post od Paja » 05 Feb 2012, 16:20

:kezo: :kezo: :kezo:

Kako te nije mrzelo?

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Putevi u Srbiji

Post od NexT » 05 Feb 2012, 16:36

student :uf: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Putevi u Srbiji

Post od methane.master » 05 Feb 2012, 17:50

paja je napisao::kezo: :kezo: :kezo:

Kako te nije mrzelo?
I ja se pitam. :mig:
Širim haos!

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Putevi u Srbiji

Post od Paja » 05 Feb 2012, 18:01

NexT je napisao:student :uf: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Pa zar nije sada rok? Bio u moje vreme.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14175
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Putevi u Srbiji

Post od pedja » 05 Feb 2012, 20:06

Vanredna situacija, i rok ce da se pomeri, pa ovi zaje*anti ne znaju sta ce od sebe :lol:

Stjepo kralju :kezo:

Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Re: Putevi u Srbiji

Post od Stjepa » 05 Feb 2012, 21:48

Kadar stici i uteci. :smesko:
A kad je Ogi u pitanju, moralo je da se ispostuje. :mrgreen: :buket:

Odgovori