Putevi u Srbiji

Stanje na putevima, registracija, osiguranje i druge informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Putevi u Srbiji

Post od Geza » 05 Feb 2012, 22:15

Koridor 11: Čačak-Ljig za pola sata
http://www.novosti.rs/vesti/srbija.73.h ... -pola-sata

Za mesec dana počinje izgradnja dela Koridora 11, u dužini od 41 kilometar. Rok tri godine. Azerbejdžanci traže 300 radnika. Zemljište 750 miliona dolara

OPASNA i prometna Ibarska magistrala postaće prošlost, a od Čačka do Ljiga automobilom će se umesto sadašnjih sat i po, stizati za manje od pola sata. Ova zamisao će postati stvarnost kroz tri godine, kada bi trebalo da budu okončani radovi na izgradnji deonice Koridora 11, od čačankog naselja Preljina do Ljiga u dužini od oko 41 kilometar.

Korak bliže ostvarenju ovog sna cele zapadne i centralne Srbije, pa i Crne Gore, dogodio se pre nekoliko dana kada je ministar spoljnih poslova Vuk Jeremić sa azerbejdžanskom vladom potpisao sporazum o zajmu od 300 miliona evra, namenjenom izgradnji ovog auto-puta. Radove će izvoditi domaće, ali i azerbejdžanske firme, koje su poslednjih dana česti gosti Čačka i Gornjeg Milanovca, u potrazi za strateškim partnerima, halama, radnicima...

TRI DEONICE
U PREDUZEĆU "Koridori Srbije" kažu da se na auto-putu E 763 Beograd - Južni Jadran, osim radova između Uba i Lajkovca u dužini od 12,5 kilometara - ubrzano izrađuje i projektna dokumentacija za sve preostale deonice. Prva, Ljig-Boljkovci, dugačka je 10,72 kilometara, druga, Boljkovci-Takovo je u dužina 12,57 kilomatara i treća, Takovo-Preljina je 17,07 kilometara.


- Predstavnici kompanije "AZ virt" bili su nedavno kod mene. Tražili su prostor u kom bi mogli da budu stacionirani kada krenu radovi na izgradnji auto-puta - rekao nam je Milovan Ostojić, vlasnik firme "Milos-trans" i odbornik u Skupštini grada. - Ponudio sam poslovni prostor od 150 kvadrata i halu za održavanje mehanizacije i to za prvih šest meseci besplatno u znak zahvalnosti što su nam omogućili da konačno počnu radovi na izgradnji auto-puta.

Azerbejdžanci su, kako saznajemo, najavili raspisivanje konkursa i to u Čačku i najverovatnije u Gornjem Milanovcu, za prijem 300 radnika građevinske struke, od inženjera do armirača, putara i drugih zanimanja. Sličan konkurs nedavno su raspisali u Beogradu, ali kako su ispričali prilikom posete Čačku, nije bilo zainteresovanih. Pošto se bliži početak marta, kada radovi zvanično počinju, azerbejdžanskim firmama se žuri da što pre okupe radnu snagu.

Na deonici između Ljiga i Preljine, radovi će, kako je planirano, biti izvođeni uporedo na svim poddeonicama Ljig-Boljkovci, Boljkovci-Takovo i Takovo-Preljina. Prema projektu, predviđeno je da na ovoj trasi bude izgrađeno čak 60 mostova i pet tunela.

Do marta bi trebalo da budu završeni svi pripremni radovi, koji podrazumevaju i izradu projektne dokumentacije, kao i eksproprijaciju zemljišta na trasi.

- Projektna dokumentacija za deonicu od Ljiga do Preljine je završena, u toku je postupak formiranja parcela i sprovođenja pripremnih radnji za eksproprijaciju - rekli su nam u preduzeću "Koridori Srbije". - Eksproprijacija je započeta na delu trase od Takova do Preljine. Zato što nije okončan postupak formiranja parcela na celoj trasi, još se ne zna koliko će ukupno sredstava biti neophodno za rešavanje imovinsko-pravnih odnosa. Zasad su za rešavanje imovinsko-pravnih poslova na čitavoj deonici od Ljiga do Preljine predviđena sredstva u iznosu od preko 750 miliona dinara.

Slika
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Putevi u Srbiji

Post od trojanac » 08 Feb 2012, 00:48

Predsednik gornjomilanovačke opštine Milisav Mirković je upozorio na mogućnost privremenog prekida saobraćaja na Ibarskoj magistrali preko Rudnika, zbog utabanog starog i novog visokog snežnog pokrivača.

http://www.tanjug.rs/novosti/32421/otez ... rekama.htm
Posetite www.garaza.rs !

nixa
Postovi: 2076
Pridružio se: 10 Jan 2012, 21:52
Lokacija: Beograd

Re: Putevi u Srbiji

Post od nixa » 08 Feb 2012, 01:45

Upravo sam došao iz Stepojevca. Stanje je manje - više ok... Mestimično ima snega na kolovozu, uglavnom na usponima, ali nije strašno.

Na jednom mestu posle Barajeva mi se dogodilo da je u trenutku dunuo toliko jak vetar da je bacio toliko snega na kolovoz da je nekih 10ak metara bukvalno izgledalo kao da prolazim kroz zid...

Sve u svemu ako je potrebno putovati - prilagoditi brzinu, zimske gume, rastojanje i koncentracija na visokom nivou!

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Putevi u Srbiji

Post od ftj » 08 Feb 2012, 01:53

Ko bre putuje od Cacka do Ljiga sat i po vremena?? Mozda peske.

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Putevi u Srbiji

Post od nikaragva » 08 Feb 2012, 08:52

Geza je napisao:Koridor 11: Čačak-Ljig za pola sata
http://www.novosti.rs/vesti/srbija.73.h ... -pola-sata

Gore, dogodio se pre nekoliko dana kada je ministar spoljnih poslova Vuk Jeremić sa azerbejdžanskom vladom potpisao sporazum o zajmu od 300 miliona evra, namenjenom izgradnji ovog auto-puta. Rad
O jbt poceli smo i od azerbejdzana da pozajmljujemo, a sprdali smo se sa takvim drzavama, tadzikistan, turkmenistan, i ostale ... :D

Korisnikov avatar
Aleksandar194
Postovi: 555
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: Koji bus prvi naiđe...

Re: Putevi u Srbiji

Post od Aleksandar194 » 08 Feb 2012, 13:31

ftj je napisao:Ko bre putuje od Cacka do Ljiga sat i po vremena?? Mozda peske.
Autobusu treba skoro sat i po na toj deonici.
Slika

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Putevi u Srbiji

Post od Ogi » 16 Feb 2012, 22:13

Da li je prohodno ka Zlatiboru? Trebalo bi da idem u nedelju.
Cuo sam danas da je bila jaka vejavica i vetar na Rudniku.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14140
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Putevi u Srbiji

Post od pedja » 16 Feb 2012, 22:55

Po izvestaju Puteva Srbije, od 17:40h
M-22, Beograd - Lazarevac - Ljig, kolovoz je vlažan, snega nema
M-22, Ljig - G. Milanovac - Čačak, kolovoz je vlažan, snega nema
M-21 Užice - Zlatibor - Borova glava- Kokin brod- Nova Varoš - Prijepolje - barski most (granica CG), kolovoz je vlažan, snega ima do 5cm
Ja ujutro odoh na Zlatibor, pa cemo videti (idem Lastom :mrgreen: )

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Putevi u Srbiji

Post od Ogi » 16 Feb 2012, 23:00

Hajde napisi ako si u prilici kako si stigao. Hvala.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14140
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Putevi u Srbiji

Post od pedja » 17 Feb 2012, 09:58

Evo me u Gornjem Milanovcu. Put je cist, svuda. Malo suzen zbog snega, ali nista strasno. Kod Stavice je uzasan na par mesta, zbog rupa. Bus je par puta skoro stao da zaobidje, a onda je drajver poceo da psuje, kako mu i dolikuje :D

Sent from Lasta, using prs' &touch

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Putevi u Srbiji

Post od Ogi » 17 Feb 2012, 10:01

pedja je napisao:Kod Stavice je uzasan na par mesta, zbog rupa
Hvala matori, to je ono o cemu sam pricao pre 2-3 nedelje... znaci nisu sanirali... ok, da znam da vozim 30km/h... hvala jos jednom...

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11044
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Putevi u Srbiji

Post od Bax » 17 Feb 2012, 13:46

Picim ja sutra ujutro na Zl, da skijam malo ,bice dva suncana dana...
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Putevi u Srbiji

Post od Ogi » 17 Feb 2012, 13:51

Pa do kada si tacno tamo, aj' se vidimo !!!

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11044
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Putevi u Srbiji

Post od Bax » 17 Feb 2012, 14:02

Do nedelje posle skijanja.
Znaci bicu na Partizanskim vodama sutra uvece prakticno.
Kad ti dolazis?
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Putevi u Srbiji

Post od Ogi » 17 Feb 2012, 14:03

Ja dolazim u nedelju do 14h.

Odgovori