Putevi u Srbiji

Stanje na putevima, registracija, osiguranje i druge informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9065
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Putevi u Srbiji

Post od Darko » 30 Avg 2022, 08:29

ChobbyNS je napisao:
29 Avg 2022, 14:05
A deo od Petrovca do Silbasa je vrh?

Nemojte zezati taj kompletan pravac je tragedija bukvalno, ima mozda 20% puta da valja, ovo ostalo razbija trap na kamionu a ne na putnickom autu.
Zanimalo me koja je najbolja opcija od NS do osijeka?
Onda bolje preko iloka?

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13039
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Putevi u Srbiji

Post od Saša » 30 Avg 2022, 09:18

Brže ćeš i opuštenije kroz Srbiju. Kroz sela sa hrvatske strane imaš brdo kamera i mala su ograničenja. Sa naše strane imaš kameru na samom ulasku u Bački Petrovac - čim pređeš kanal - još dok si na mostu - spusti na 50 km/h dok ne prođeš i više nemaš kamera do Bogojeva. Policija stoji ponekad na ulazu i izlasku iz Bačkog Petrovca i na ulasku u Ratkovo iz pravca NS-a. Ponekad budu i između Ratkova i Odžaka na jednom dužem pravcu jer tu svi nagaze, a nekad budu i u Odžacima kod pruge/silosa ili na izlasku kod Mol pumpe. Plus je to sve ravno a kroz HR je vijugavo i gore dole.

Ako se ipak odlučiš da ideš na Ilok - obrati pažnju na kamere po selima, u kućištima su crno-bele boje (bela kućišta sa crnom prednjom i zadnjom stranom) a koja izgledaju bukvalno kao kućišta računara (te su otprilike veličine i zaobljenog oblika kao kod ranijih Apple desktop računara). Ja sam skoro išao do Vukovara i verovatno sam ih nekoliko "pokupio" dok nisam ukapirao da su to kamere. Posle toga sam vozio po propisima i baš je smorna vožnja. :D

Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
ChobbyNS
Postovi: 1036
Pridružio se: 30 Avg 2017, 15:25
Garaža: Alfa Romeo GT

Re: Putevi u Srbiji

Post od ChobbyNS » 30 Avg 2022, 12:19

Darko je napisao:
30 Avg 2022, 08:29
ChobbyNS je napisao:
29 Avg 2022, 14:05
A deo od Petrovca do Silbasa je vrh?

Nemojte zezati taj kompletan pravac je tragedija bukvalno, ima mozda 20% puta da valja, ovo ostalo razbija trap na kamionu a ne na putnickom autu.
Zanimalo me koja je najbolja opcija od NS do osijeka?
Onda bolje preko iloka?
Bolje.
Kamere imas na ulasku u sarengrad i opatovac i posle u vukovaru. Put je odlican, ja sam tuda vozio 120 komotno sto je izmedju nasih sela misaona imenica.
Samo u ta 3 mesta na ulasku pripazi a ovo ostalo pun gas, policiju nisam video gotovo nikad na tom pravcu.
Kod nas postoji opcija da radarisu na jedno 3-4 mesta plus je put ocaj zivi, ne vidim razlog da se lomi auto tuda.

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9065
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Putevi u Srbiji

Post od Darko » 30 Avg 2022, 12:23

Hvala na predlogu.
Onda cu ipak preko iloka. Do backe palanke je ok put?
Vidim i po viamishelin da je kilometraza slicna kao preko odzaka i u vremenski je desetak min razlike.

Imam i opciju da idem sremskom stranom preko neštin - ilok?

Pretpostavljam da u praksi tih +/- 120km mogu preci za 2 sata ako nema cekanja na granici.

Korisnikov avatar
ChobbyNS
Postovi: 1036
Pridružio se: 30 Avg 2017, 15:25
Garaža: Alfa Romeo GT

Re: Putevi u Srbiji

Post od ChobbyNS » 30 Avg 2022, 12:36

Pa možda ti je i bolje na neštin ići jer se još uvek radi put NS-Palanka pa da izbegneš te radove.
Da, trebalo bi za 2h da stigneš bez većih problema.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13039
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Putevi u Srbiji

Post od Saša » 30 Avg 2022, 21:30

Mene je hrvatska policija prošli put zaustavila negde blizu Vukovara na nekom pravcu - tj. zaustavili i odmah pustili kada su videli da sam sam, nisu ni dokumenta tražili. Moguće da love ove što prevoze migrante. Danas sam išao do Vinkovaca preko Palanke,Iloka i Vukovara, trebala su mi dva sata okruglo, a vratio sam se preko Bogojeva i Odžaka (svratio malo i do Osijeka). Na granicama nikog, prolazi se brzo. Ako već ideš tim pravcem svakako izbegni put NS-Bačka Palanka, rade ga na više mesta i puštaju naizmenično.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9065
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Putevi u Srbiji

Post od Darko » 04 Sep 2022, 00:42

Bio danas u osijeku.
Isao preko neština.
U hr su manje vise solidni putevi ali beočin - neštin. Blago je reći "katastrofa".
I put i sama sremska mesta. Bog rekao "laku noc".

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9065
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Putevi u Srbiji

Post od Darko » 04 Sep 2022, 12:58

I granicni prelaz izgleda "kongo" style. :)


Slika

Korisnikov avatar
member
Postovi: 3673
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Putevi u Srbiji

Post od member » 04 Sep 2022, 14:57

Jesi pitao na granici gde ima da se kupi vino? :)
Nekad je bilo da se uzme po 200dindži, tu na 5 minuta od te rampe.

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8814
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Putevi u Srbiji

Post od Gaginh0 » 04 Sep 2022, 15:28

Svaki put kad dođem u Srbiju kum i ja idemo da kupujemo vino baš na tom potezu Beočin - Neštin. Put je solidan za neku Kilemamdžaro ekspediciju :kezo:

Tu ima vinarija k'o sitnih svetaca, ali nisu nužno sve dobre iako su domaće.
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2114
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Putevi u Srbiji

Post od Gazu » 04 Sep 2022, 17:01

Jel bi mogao neko da preporuči neku dobru vinariju iz tog kraja?🙂 Ne mora biti vrhunska, ali barem da je solidna, da ne bude neko loše vino. Baš sam mislio tokom septembra da se provozam malo po tom kraju, da napravim neki krug. U ovom slučaju je i više preporuka dobra stvar, sve staje u gepek.😁
Darko je napisao:
04 Sep 2022, 00:42
Bio danas u osijeku.
Isao preko neština.
U hr su manje vise solidni putevi ali beočin - neštin. Blago je reći "katastrofa".
I put i sama sremska mesta. Bog rekao "laku noc".
Sad je tek u planu da se pravi most kod Bačke Palanke. Nadam se da bi to uticalo da se i tamo malo živne, ovako je taj predeo baš izolovan od ostatka. Bukvalno ćorsokak - da u tom pravcu gledano iz Novog Sada nema ničega sem HR granice.

Korisnikov avatar
Momčilo
Postovi: 1363
Pridružio se: 21 Mar 2020, 22:44
Garaža: Peugeot 407 2.0 HDi

Re: Putevi u Srbiji

Post od Momčilo » 04 Sep 2022, 21:10

U Banoštoru imaju dve odlicne vinarije - Ačanski i Šijački. Ja po navici uzimam kod Ačanskog. Jedna ćerka mu stanuje u NSu preko puta mene, često u stanu ima par boca za prodaju.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8814
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Putevi u Srbiji

Post od Gaginh0 » 04 Sep 2022, 21:35

Eto na primer i ja glasam za Ačanskog. Od Šijačkog me bolela glava, ali to je individualno. Oni su ti obojica na glavnon putu.
Ali ne mogu da se setim kako se zove jedna još manja vinarija iz Banoštora, skrene se sa glavnog puta bar 500m, to mi je bilo najbolje. Pričam o belom, vinu. :mrgreen:

Edit: našao sam, Vinarija Urošević, Nikole Pašića 4, Banoštor
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2114
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Putevi u Srbiji

Post od Gazu » 04 Sep 2022, 22:44

To, Šijački sam jednom i kupio u Karlovcima na trgu kad su prodavali. BILO je dobro (dok se pilo).😁

Dakle, može i Ačanski, i Urošević, i Šijački!😁 Hvala društvo!

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12315
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Putevi u Srbiji

Post od shandu90 » 04 Sep 2022, 23:45

Imas kod Sisatovca Chichateau vinariju Drugar probao njihovo vino u nekom lokalu i svidelo mu se.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odgovori