Putevi u Srbiji

Stanje na putevima, registracija, osiguranje i druge informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2119
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Putevi u Srbiji

Post od Gazu » 02 Jan 2024, 19:53

Hvala za ovo što si podelio. To deluje da može lepa ideja da bude ostaviti auto gore kod raskrsnice, pa prošetati kroz šumu do Andrevlja, posedeti, i nazad. Po lepom vremenu.😊 Čuvam ove tvoje mape u štek!😁

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13051
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Putevi u Srbiji

Post od Saša » 02 Jan 2024, 21:02

Provozali smo se danas kompletnim grebenskim ili partizanskim putem po Fruškoj Gori, ušli smo sa Banstola i onda baš laganom vožnjicom prošli sve, svratili prvo malo do manastira Velika Remeta, stali zatim kod spomenika NOB-u, pa onda malo na Zmajevcu, zastali na Brankovcu da uživamo u pogledu na Novi Sad i okolinu, pojeli par sendviča na “Kraljevom izvoru”, prošli Letenku i tako sve do kraja dok bukvalno nismo udarili u granicu sa Hrvatskom, zatim se spustili dole desno u Neštin (tu malo zastali kod spomenika i uživali u pogledu na ogroman Dunav koji se baš izlio do samih kuća te na Bačku Palanku koja je bukvalno prekoputa) a zatim krenuli nazad putem uz Dunav. U Čereviću smo malo odstupili od rute i obišli neke komšije koji sada žive u vikend naselju Testera iznad Čerevića… Na kraju smo otišli i malo na Popovicu da obiđemo kuću i posle toga se vratili u NS.
Put je perfektan od Banstola do par km iza Brankovca (sve je potpuno novo) a i dalje je skroz ok, a ima i još jedno potpuno novo parče posle manastira Đipša. Baš baš loše je samo parče u dužini 2-3 km posle raskrsnice za Ležimir i Sviloš, tu je čak i klizište na jednom mestu odnelo 50-tak metara ceste i posle toga ima i udarnih rupa. No srećom pa je baš kratko parče. Bio je lep, sunčan ali i prohladan dan, no uživali smo u svežem vazduhu.
Ovu rutu je definitivno bolje proći na biciklima jer je auto prebrz (koliko god sam se trudio da max sporo vozim). Prešli smo ukupno 140 km.

Slika

Slika

Slika


Slika
Slika
Slika

Slika

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23812
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Putevi u Srbiji

Post od dragvorl » 02 Jan 2024, 21:19

Jel ostalo sta drva ili je sve poseceno?
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45833
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Putevi u Srbiji

Post od Geza » 02 Jan 2024, 21:25

Gomile isečenih stabala... :thumbdown:
Sremska strana je gadno stradala u julskom nevremenu, moći će uprava NP da živi od tih stabala godinama.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13051
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Putevi u Srbiji

Post od Saša » 02 Jan 2024, 21:26

Samo na par mesta smo videli ovako trupce pored puta i iskreno iznenađen sam dužinom puta odnosno veličinom celog područja (količinom šume). Samo na jednom mestu smo videli potpuno iskrčenu ali i pošumljenu površinu. Tu gde se vide trupci (“Kraljev izvor”) sam ih baš detaljno pregledao, svi imaju one šumarske pečate a poneki i ovakvu oznaku iz koje se vidi čija je to izgleda sada šuma:

Slika

Iskreno se nadam da to seku pod nečijim nadzorom (a deluje mi da je tako) i da ostavljaju dovoljno nekvalitetnihih i mlađih stabala da se šuma može sama obnoviti, odnosno da je ne iskrčuju u potpunosti.

Korisnikov avatar
Martin
Postovi: 2867
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:38
Garaža: 2021 Dacia Logan Comfort Eco-G
Lokacija: Sremska Mitrovica

Re: Putevi u Srbiji

Post od Martin » 02 Jan 2024, 21:33

Partizanski put, okolina manastira Đipša
Slika
Slika

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9072
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Putevi u Srbiji

Post od Darko » 03 Feb 2024, 10:03

Od B. Petrovca prema Rumenci.



Korisnikov avatar
Momčilo
Postovi: 1366
Pridružio se: 21 Mar 2020, 22:44
Garaža: Peugeot 407 2.0 HDi

Re: Putevi u Srbiji

Post od Momčilo » 03 Feb 2024, 10:10

Isao sam ove nedelje od Negotina do NS preko Golupca. Skroz su presvukli deonicu od NG-Donjeg Milanovca, a od Milanovca dalje ka Golupcu je od ranije dobar asfalt.
Nova brza saobraćajnica od auto-puta do Golupca ce bas skratiti taj put tu, jedva cekam.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk


Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4177
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Putevi u Srbiji

Post od carov2 » 03 Feb 2024, 10:47

Hvala manastiru Tumane ili?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Momčilo
Postovi: 1366
Pridružio se: 21 Mar 2020, 22:44
Garaža: Peugeot 407 2.0 HDi

Re: Putevi u Srbiji

Post od Momčilo » 03 Feb 2024, 14:59

Ne kontam Ali kako cesto idem za Negotin, put preko Zajecara mi je bas monoton i dosadan. U letnjim mesecima mi se mnogo vise vozi uz Dunav, i nekako lakse podnesem taj put. Sad stizem za 4h sa pauzom na pumpi za tocenje goriva. Ako mi ta saobracajnica skrati bar jos pola h, prijace mi.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk


Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23812
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Putevi u Srbiji

Post od dragvorl » 11 Mar 2024, 08:53

Juce stajem na pumpi smer NS-SU i vidim kera lutalicu, dakle prosao je ogradu. Odmah sam se setio brata koji je imao prilicno zestok udes i fino razlupao auto bas jer je udario kera na istoj deonici. Da ne pricam koliko je morao da ceka na uvidjaj i da nadju kera po mraku u njivama. Ne znam kome se to moze prijaviti i da li bi uopste imalo ikakvog efekta? To bi sluzba obilaska trebalo da radi.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9072
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Putevi u Srbiji

Post od Darko » 11 Mar 2024, 09:14

Darko je napisao:
03 Feb 2024, 10:03
Od B. Petrovca prema Rumenci.


Radi se ovaj put. Radovi traju do 1 juna navodno.

Korisnikov avatar
TheWickerMan
Postovi: 10471
Pridružio se: 13 Jan 2012, 12:46
Garaža: AR Giluietta TCT
Lokacija: Stuttgart,DE

Re: Putevi u Srbiji

Post od TheWickerMan » 11 Mar 2024, 12:21

dragvorl je napisao:
11 Mar 2024, 08:53
Juce stajem na pumpi smer NS-SU i vidim kera lutalicu, dakle prosao je ogradu. Odmah sam se setio brata koji je imao prilicno zestok udes i fino razlupao auto bas jer je udario kera na istoj deonici. Da ne pricam koliko je morao da ceka na uvidjaj i da nadju kera po mraku u njivama. Ne znam kome se to moze prijaviti i da li bi uopste imalo ikakvog efekta? To bi sluzba obilaska trebalo da radi.
Ja sam pre par godina na Milošu Velikom smer ka BGu posle GMa u levoj traci naleteo na srnu koja je sam stajala i blenula u mene. Usporio na 60, skroz desno je obišao, srećom je bilo jutro pa sam je video. Odmah mi je kroz glavu prošlo šta sve je moglo da se desi a još sam bio tuđim autom.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14196
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Putevi u Srbiji

Post od pedja » 25 Mar 2024, 20:24

Narode GMa, zna li se kada se planira završetak obilaznice do Takova?

TapaT



Korisnikov avatar
Skipper
Postovi: 2317
Pridružio se: 26 Jul 2016, 21:02
Garaža: Toyota Avensis MK3
Lokacija: Beograd

Re: Putevi u Srbiji

Post od Skipper » 25 Mar 2024, 20:36

Oktobar-novembar mada je i sada prohodno, prolazim tim putem na svakih 15-20 dana.

Sent from my motorola edge 30 ultra using Tapatalk


Odgovori