Putevi u inostranstvu - video & foto

Stanje na putevima, registracija, osiguranje i druge informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Putevi u inostranstvu - video & foto

Post od Geza » 10 Sep 2015, 19:37

Ako se neko pitao kako Ljuba ostvaruje tako nisku potrošnju goriva. :)

https://www.youtube.com/watch?feature=p ... NLJw8-fGvE
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Putevi u inostranstvu - video & foto

Post od ljuba » 10 Sep 2015, 20:45

Jeste, prvi deo je kod mene u Amsterdamu. Tipa je malo zeznula navigacija, i isao je iz centra Amsterdama, najgora moguca kombinacija. Mene inace fascinira brzina kojom oni grade autoputeve. Posle prvih 15min dolazi se na A1 - tu prolazim svaki dan, oni su tu za 1 god 60% zavrsili prosirenje od jedno 6 traka - odnosno duplirali auto put. Samo jedno jutro (pre 2 nedelje) skrenes desno u novi tunel :) Pre 2 godine su napravili novu sekciju A5 puta iznad grada, 2 puta po 3 trake jedno 15tak km za 2 godine... sve mostovi... Inace putevi u NL si po kvalietu daleko bolji od npr Belgijskih (raspad) i Nemackih - mada oni imaju toliku masivnu autoputnu infrastruktutu, da se ne moze porediti na taj nacin... I jos jedna pozitivna stvar je da su zadnjih 7 godina na vlasti desnica (u koaliciji sa levicom :)) kojoj je parlola sve betoniramo i pravimo jedan veliki auto put, dok su socijalisti bili u fazonu ukinite autoputeve, prosirujemo sume i poboljsavamo vozove / javni prevoz :) oni su dosta dugo vladali NL. Jedini dobar predlog / paket mera od njih je bio da su propagirali rad od kuce (min par dana nedeljno) da se stedi na prevozu i putevima...

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Putevi u inostranstvu - video & foto

Post od methane.master » 10 Sep 2015, 21:23

Heh pa ovaj je gori od Ljube, vozi 50 u 6. brzini. :kezo:

Negde na pola snimka oko 07:00 - 07:15 vidim da opušteno voze zaustavnom. U čemu je fora? :zbunjen:

Edit:
Na 00:15 slikali mog Astmatičara. :kezo:


Sent using Tapatalk
Širim haos!

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21044
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Putevi u inostranstvu - video & foto

Post od nidza » 10 Sep 2015, 21:43

Trst - Milan, deo E75, je takođe perfektan. Ne mogu da se setim da sam se vozio na boljem putu. Asfalt je savršeno ravan i veoma sitne granulacije, tako da je automobil potpuno nečujan, bez obzira na brzinu. Nema onog huka tipičnog za vožnju na putevima u regionu. Trenutna potrošnja na BC je bila drastično niža sa 4 čoveka i punim gepekom nego kad sam sam na autoputu kod nas. Takođe mi je jasnije kako ljuba ima onakve potrošnje ako su tamo putevi sa ovako sitnom granulacijom zbog kojih je otpor kotrljanja očigledno smanjen.

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Putevi u inostranstvu - video & foto

Post od Floyd » 10 Sep 2015, 21:52

Italija ima jedne od boljih autoputeva u Evropi ali van autoputa je onako. Negde čak i veoma loše...

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Putevi u inostranstvu - video & foto

Post od Geza » 10 Sep 2015, 22:15

https://www.youtube.com/watch?v=lUIoruF ... r_embedded

https://www.youtube.com/watch?v=agP0CGa ... r_embedded
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21044
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Putevi u inostranstvu - video & foto

Post od nidza » 10 Sep 2015, 22:19

Floyd je napisao:Italija ima jedne od boljih autoputeva u Evropi ali van autoputa je onako. Negde čak i veoma loše...
Ne samo onako. Po Monzi su čak veoma loši. Milan onako, dobar uglavnom.

Tapatalk

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9034
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Putevi u inostranstvu - video & foto

Post od Darko » 10 Sep 2015, 22:31

Italija se verovatno smatra nizom ligom u EU, ali kad sam skoro vozio put trieste-venezia, po 4 trake u oba smera, dve trake za kamione zauzete non stop, vise kamiona nisam video u zivotu, dve trake idu automobili, guzva neverovatna, treba biti oprezan kad nekog pretices.. itd.. I onda se vratis u srb. E75 izmedju ns i bg kad nije leto, po koji kamion i auto.. nekad pomislim da nam i ne treba auto put, nista ne proizvodimo, nista ne prevozimo...

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Putevi u inostranstvu - video & foto

Post od Heinz » 11 Sep 2015, 18:42

Najgore je oko Rima, kamiona milion.
Kvalitet autoputa im je svuda odličan, mi smo se spustili do Salerna i još malo južnije, uživanje za vožnju.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21044
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Putevi u inostranstvu - video & foto

Post od nidza » 11 Sep 2015, 22:13

Darko je napisao:Italija se verovatno smatra nizom ligom u EU, ali kad sam skoro vozio put trieste-venezia, po 4 trake u oba smera, dve trake za kamione zauzete non stop, vise kamiona nisam video u zivotu, dve trake idu automobili, guzva neverovatna, treba biti oprezan kad nekog pretices.. itd.. I onda se vratis u srb. E75 izmedju ns i bg kad nije leto, po koji kamion i auto.. nekad pomislim da nam i ne treba auto put, nista ne proizvodimo, nista ne prevozimo...
Gužva je velika ali peglaju muški. U levoj traci bez problema cela kolona ide 150+.

Tapatalk

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Putevi u inostranstvu - video & foto

Post od grujicd » 12 Sep 2015, 01:13

Leva i kod nas cepa 150. Razlika je što kod nas u desnoj raspali kamion vozi 80, a kod njih i krajnja desna ide 110. Više je ujednačeno. Ja ne volim taj deo puta od Trsta do Verone. Krajolik je ružan, kad god sam vozio bila je gužva i onda si stalno napet jer gledaš i levu i desnu traku da li se neko prestrojava, sa svih strana si okružen, a pri tom se vozi relativno brzo i nema opuštanja. Meni je omiljeni autoput kroz Sloveniju, voziš se kroz brdašca, sve je sređeno cakum pakum, a nije tolika gužva.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Putevi u inostranstvu - video & foto

Post od Heinz » 12 Sep 2015, 09:22

Kroz SLO do Venecije npr. je bolje ići preko Gorice. Manje gužve, lepa priroda. Ko ide u Palmanovu može da preseče i izbegne par € putarine.

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Putevi u inostranstvu - video & foto

Post od Geza » 10 Jan 2016, 22:16

https://www.youtube.com/watch?feature=p ... mNzEEANXkk

https://www.youtube.com/watch?v=OHBBtAN ... r_embedded
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

goblin
Banned
Postovi: 3364
Pridružio se: 18 Nov 2014, 23:23
Lokacija: Novi Sad

Re: Putevi u inostranstvu - video & foto

Post od goblin » 11 Jan 2016, 01:27

Ja sam se odusevio kako se vozi kroz Rim.
Trebalo mi je malo vremena da se naviknem na neke stvari, ali kada se udje u stos, upravo tako zamisljam pravi gradski saobracaj kojeg nista ne koci bez potrebe.

Mnoogooo motora (i ja sam bio motorom) koji prolecu izmedju kolona sa svih strana, i to apsolutno nikome ne smeta i apsolutno je normalno, takodje na semaforima uvek u prvom redu stoji barem desetak motora pa tek onda auta, auta se uvek zaustavljaju malo ispred linije da bi motori imali mesta da nakon provlacenja stanu prvi posto je logicno da brze idu...
E a upravo za takvo ponasanje kod nas bi 90% vozaca pozelelo dozivotnu robiju za takve postupke bajkera, neshvatacuju pradnost brzeg odvijanja saobracaja i manjih guzvi upravo zbog toga.

Onda me strasno iznenadila kolicina prolazaka kroz crveno svetlo, prosto neverovatno.
U sred Rima, sami centar, policije koliko hoces, crveno svetlo i oni opusteno ako vide da nema kola iz bocnih ulica samo prolecu. Policija uopste ne reaguje a desavalo mi se cak da mi tako na semaforu dok imam crveno iza mene sviraju da prodjem zato sto nema nikoga.
Posle sam i sam proletao i to namerno bas pored policije da bi video ima li kakvih posledica, i nikom nista... :pardon:

Ali zato reakcija kada se pali zeleno na semaforu, to je fenomenalno. Apsolutno svi poklapaju gas i krecu sa jurnjavom, imam osecaj kada bi popustio gas da bi me neko naslozio od nazad. Kao da svi cekaju zeleno u sprint poziciji, kao da startuje trka, svi su naostreni i startuju momentalno i snazno...
Samo sam zamislio nase prosecne vozace u tom pozitivnom haosu, pa ne bi znali sta ih je snaslo.

Isto tako me iznenadila fleksibilnost policije. Posto sam isao motorom i sa njim sam obilazio sve znamenitosti. Naravno gledao sam da se uvek parkiram sto blize lokaciji koju zelim da obidjem (moram da napomenem da nema boljeg nacina da se upozna i obidje Rim od motora, sve ostalo je smesno). I onda je bilo situacija da se parkiram malo bahatije sto mozda ne bi ni kod nas uradio, npr cisto setacka uska ulica sa restoranskim terasama i u nju udjem motorom i parkiram ga. Mnogo puta sam tako i prosao bez problema (vidim da i oni to rade), i jedom me navatao policajac na motoru, samo me opomenuo da pomerim motor i nastavio svojim putem (cak i da ga nisam pomerio ne bi bilo problema).
Znaci nije bilo nikakvog cimanja, trazenja dokumenata, kazne... ma opusteno.

A tek kad se izadje na one njihove obilaznice i izlaze iz grada, pa tu prolecu trkalice na svakih par minuta ludackim brzinama, kao da je sve to prosto normalno i prihvatljivo...

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Putevi u inostranstvu - video & foto

Post od Geza » 01 Apr 2016, 21:26

[video][/video]

[video][/video]
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Odgovori