Parking servis

Stanje na putevima, registracija, osiguranje i druge informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Parking servis - lopuže

Post od steva_anya » 02 Feb 2012, 13:08

@ dragan: Placanje dnevne karte na Dorcolu gde je moja ordinacija nema, vec samo II i III zona. Kod Vukovog spomenika sam dnevnu kartu platio. Ima jos neki deo u Beogradu gde postoji opcija kupovine dnevne karte. Ako se ne varam cena je bila 150-200din. Meni je poprilicno nezgodno to sto nemam mogucnost kupovine dnevne karte, a voljan sam :).
Imam opciju da parkiram 3 sata u III zoni, pa da preparkiravam u II zonu, i onda ponovo mogu u III zonu. To mi stvara velike probleme, narocito kad sam u sred intervencije. Ali se nekako snalazim, kalkulisem, ili odem u javnu garazu, ili pak odem busom.

@ Grujic: sto si skidao tablice? To si radio u gradu ili kod kuce/stana?
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd
Birthday

Re: Parking servis - lopuže

Post od Grujic » 02 Feb 2012, 13:11

Na Dorcolu kada su uveli zonu, ostajao sam duze, prazna ulica puna mesta, a ja nakon 3h moram da napustim na pola sata i da beljim. Nije mi padalo na pamet to da radim pa sam skidao tablice, to je bilo sa starim...
Takvih slucajeva ima vise, pocetna ideja je bila da zoniraju centar, sada su zonirali skoro ceo grad, i limitirali su parking tamo gde ima uvek mesta, tako da pocetna ideja cak ni na papiru ne pije vodu.

Korisnikov avatar
kvcali
Postovi: 3008
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:02
Garaža: Omega B2 2.0
Lokacija: Kraljevo
Kontakt:

Re: Parking servis - lopuže

Post od kvcali » 02 Feb 2012, 13:41

Odakle njima pravo da imaju uvid u bazu podataka MUP-a to nije nikako po zakonu, jedino tako mogu da steknu uvid u vlasnika kola preko tablica, to je krsenje privatnosti podataka, nego niko kod nas to pitanje ne poteze pravno a i nema prava kod nas
Slika

GS, GS/E, GSE, GTE, GSI, OPC # Irmscher, Mantzel, Steinmetz, Zender, Lexmaul, Mattig, Rieger, Kissling

http://www.opelteamserbia.com/forum

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Parking servis - lopuže

Post od NexT » 02 Feb 2012, 14:19

Ne kontate vi nista, jel da?

Nije meni problem da platim 38 din ili koliko je sat parkiranja, problem je sto su zonirali ulicu koja je apsolutno nebitna. NIKADA, ali nikada nema guzve, i jurenja parking mesta.
S druge strane, ok, zonirali su, ali moram da pomerim auto posle 2h, a predavanja mi traju 6h? I sta da radim onda? Da necu da izlazim sa predavanja, pomeram auto (a inace 3 ulice okolo su takodje druga zona).

Znaci ako kaze 50 din je sat, onda hocu da platim 300 din, i ne razmisljam o autu dok sam na predavanju. (Ne, zbog posla ne mogu da idem autobusom na fax)

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd
Birthday

Re: Parking servis - lopuže

Post od Grujic » 02 Feb 2012, 14:20

Ma nije ni samo da pomeris, nego ne smes u zoni da bude parkiran narednih 30min

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23308
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Parking servis - lopuže

Post od Day Walker » 02 Feb 2012, 14:45

kvcali je napisao:Odakle njima pravo da imaju uvid u bazu podataka MUP-a to nije nikako po zakonu, jedino tako mogu da steknu uvid u vlasnika kola preko tablica, to je krsenje privatnosti podataka, nego niko kod nas to pitanje ne poteze pravno a i nema prava kod nas
Oni su Javno preduzece, drzava ima svog kapitala u njemu i otuda pravo na uvid licnih podataka... -.-
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Parking servis - lopuže

Post od steva_anya » 02 Feb 2012, 14:50

Jasno je da uredjenje po zonama nije najbolje reseno, i da bi bilo dobro kad bi se po nekoj ceni sata parkinga moglo parkirati neograniceno.
NexT je napisao: Pre neki dan, ubacili drugog mamlaza, i on mi naravno napise. Onda sam ga jurio okolo da mu se nacestitam mile majke, al ga nisam navatao. Ugl, necu ni ovo da platim, nek se teraju... Smradovi...
Posto je ocigledno problem u parking servisu, sto [ti] je onda kriv radnik i sto je on mamlaz??
On samo radi svoj posao.

Ne znam gde ti je fax, mozda u tom delu mozes da kupis dnevnu kartu kao sto recimo ima kod doma Lola?
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Parking servis - lopuže

Post od NexT » 02 Feb 2012, 14:55

Ne moze, probao sam...

Zato sto je ispao debil. Nije on jedini novi koji se tu pojavio... Svi pre toga su kulirali kad vide natpis fakulteta. Naravno, to je njihova dobra volja, a posto je on nema, on je mamlaz :sreckovic:

Malo pre u zemunu ostavim auto u plavoj zoni, i prilazim kontroloru, nisam znao na koji br se uplacuje. On mi kaze broj i kao, ako ces kratko, ne moras da platis, al vidis ovaj, *pauza* EVO SAD mu je istekao parking, i ide kazna. Aloooo, jbt :bokser: :uf:

Korisnikov avatar
Sh@rance
Postovi: 1600
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:48
Garaža: Fiat Punto Classic 1.3 MultiJet & Cannondale Trail 7 er29
Lokacija: Obrenovac

Re: Parking servis - lopuže

Post od Sh@rance » 08 Feb 2012, 21:04

Ja pre neki dan vozio decu kod lekara, parkirao se i poslao poruku cim sam ugasio auto, stigao mi izvestaj da je poruka poslata ubacim mobilni u deciji ranac i odem u dom zdravlja. Zadrzao sam se nekih 50 minuta kad sam izasao vidim cestitku zakacenu za brisac. Izvadim mobilni i vidim da mi uopste nije stigla poruka da sam kupio kartu, neka greska u sistemu. Odem sa sve decom u parking servis i objasnio o cemu se radi pokazem mu poruku da sam poslao i vreme kad je poslata poruka, pisao sam reklamaciju sad treba da idem da vidim dali ce mi priznati.

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Parking servis - lopuže

Post od nuk » 08 Feb 2012, 21:19

Meni su priznali za isti slucaj, cak nisam ni licno isao nego sam napisao mail

Korisnikov avatar
Misha
Postovi: 3689
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:55
Garaža: RAV4 2.2 D4D 4WD Executive
Lokacija: Novi Sad

Re: Parking servis - lopuže

Post od Misha » 08 Feb 2012, 23:07

Imao sam slicnu situaciju,krenuo sam na sastanak pustio poruku za placanje parkinga i utisao tel. Posle sat vremena silazim i vidim kaznu. Pogledam mob. i vidim da nisam dobio odgovor,tj da poruka nije poslata. :besan: Odlazim u PS i pocinje rasprava,posle 10 min.rekose mi da nije do njih nego do moje mreze-Telenora. Ok,odoh do njih. Posle 2 min.ljubazno osoblje proverava i dolazi do PREDIVNIH VESTI,PS je iskljucio (ili je doslo do kvara,kako da ne ! :mig: ) svoju....i nije bilo moguce poslati poruke za parking 25 min. Upitah devojku da li mi moze poslati na moj mail te podatke i dobih potvrdan odgovor,jos me je pitala da li da i njima posalje ! Odneo sam odstampan mail i kaznu i LEPO IH ZAMOLIO da je poniste ! Naravno da se zavrsilo u moju korist. :presrecan:
Live TODAY as each breath is precious and will never come again.

nixa
Postovi: 2076
Pridružio se: 10 Jan 2012, 21:52
Lokacija: Beograd

Re: Parking servis - lopuže

Post od nixa » 09 Feb 2012, 01:29

Koliko vidim uglavnom svima priznaju reklamacije ko ima opravdan razlog.
Takođe, istina je da parking nije srećno rešen, ali je i dalje vrlo jasan. Za potrebe da se ostaje duže u zoni - koristiti gradski prevoz. Jednostavno, a da se ne lažemo nije ni skupo. Ne kapiram poentu "mamlaza, lopuža, lomljenja ruku"...

@NexT - posao i fax su dva posla i jedan mora da trpi zbog drugog...

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Parking servis - lopuže

Post od NexT » 09 Feb 2012, 01:57

Parking servis je najobicniji parazit :D

Iscrtavaju ona mesta kako im dune, nema dovoljno parkinga u centru, a mentoli su poceli da zoniraju novi Beograd. Na kraju ce i Borca da bude zonirana, samo da oni uzimaju pare. Nek kazu lepo - parking ceo dan 500 din i cao. Ovo sa ogranicenim vremenom je idiotski.

Zato je garaza Usca iz raja izasla...

nixa
Postovi: 2076
Pridružio se: 10 Jan 2012, 21:52
Lokacija: Beograd

Re: Parking servis - lopuže

Post od nixa » 09 Feb 2012, 02:22

Slažem se da je rešenje generalno loše i da treba sređivati ceo sistem, ali ipak sve se to sada pegla niskom cenom...

Znam da u centru nema dovoljno mesta, zato je uveden sistem dodji - uradi posao i beži... Sigurno je i da bi sam PS voleo da da ima više mesta - imali bi više love...

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd
Birthday

Re: Parking servis - lopuže

Post od Grujic » 09 Feb 2012, 02:24

Pa zato taj sistem ne treba da vazi tamo gde ima mesta, jedan od vecih problema je limitiranje satnice tamo gde ima dosta mesta. Ideja je prvobitno bila osmisljena za uzi centar, a oni su do isto prosirli svuda...

Odgovori