Parking servis

Stanje na putevima, registracija, osiguranje i druge informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2107
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Parking servis

Post od Gazu » 13 Avg 2022, 21:52

Jeste nauk.

Pitao sam to, ali kaže da bi za to morao da imam saobraćajnu kod sebe, i valjda i tablice.

A kako bi išao taj sistem sa rokom od dve nedelje? Ja proverim posle dve nedelje da on to nije uradio, i šta ja onda - odjavim tablice (i možda i saobraćajnu) kao što si rekao kao izgubljene/ukradene, pa bi tad morao da završi prevod da bi dobio nove tablice?

Inače, njegov broj (od kupca) bi verovatno mogao da iskopam, al se nisam ni zamajavao s tim još zbog pretpostavke da će on svejedno gledati da to ne plati. Deluje mi kao neko ko ne bi platio ni da je kazna na njegovo ime, ali ću videti u ponedeljak još s parking servisom. Pa u zavisnosti od toga šta oni kažu da kopam ili ne kopam njegov broj.

lami
Postovi: 3257
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Parking servis

Post od lami » 13 Avg 2022, 22:05

Meni su do tada uvek poslali tablice, a ja odjavio. Ako ti je delovao tako nepouzdano u startu, onda ne znam sta da ti kazem, da je napravio neki udes pijan, ti si mogao teoretski da budes odgovoran, jer si mu omogucio da vozi. Idi u ponedeljak odmah u policiju, prijavi da su ti izgubljene/ukradene tablica i saobracajna. Imaces trosak tu, ali imaces iovako ako covek vozi sa isteklom registracijom po Beogradu.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Parking servis

Post od Grujic » 13 Avg 2022, 22:10

Spominjalo se da možeš da obavestiš MUP da nisi više vlasnik, ali ne znam ništa o tome.

Rešavaj to kako god znaš, imaćeš većih problema, ako ga on vozi po Bg neregistrovanog samo čekaj kazne da krenu...

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2107
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Parking servis

Post od Gazu » 13 Avg 2022, 22:52

Da, al sam kapirao "sebi je nepouzdan, nije meni, ja imam ugovor". I sam MUP oko toga ne bi pravio problem meni - po onome kako su mi u MUP-u danas objasnili, ali je izgleda parking servis zavrnut. Kako bilo, moraću da rešim.

U neku ruku, možda i jeste to tako "sebi je nepouzdan, nije meni, ja imam ugovor", ali da nije po automatizmu, već da treba malo zavrnuti rukave.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Parking servis

Post od Heinz » 14 Avg 2022, 01:58

lami je napisao:
13 Avg 2022, 22:05
Idi u ponedeljak odmah u policiju, prijavi da su ti izgubljene/ukradene tablica i saobracajna. Imaces trosak tu, ali imaces iovako ako covek vozi sa isteklom registracijom po Beogradu.
Pa će i za to da bude odgovoran, lažna prijava i sl.?

lami
Postovi: 3257
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Parking servis

Post od lami » 14 Avg 2022, 10:07

Ako je covek trebao da vrati, a nije, to je onda u neku ruku izgubljena/ukradena. Ugovorom o prodaji mu ti ne prodajes tablice i saobracajnu. U svakom slucaju bih u policiji detaljno objasnio sta se desilo i sta hocu da uradim, pa da mi oni kazu kako dalje.

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2107
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Parking servis

Post od Gazu » 14 Avg 2022, 11:10

Da, videću to u policiji, s tim da mi deluje da bi policija bez problema preusmerila saobraćajnu kaznu na njega kad im pokažem kupoprodajni ugovor. Tako su mi i rekli.

A parking servis je priča za sebe, gomila ser*nja. S tim da bi i ja drugačije gledao na situaciju da je po zakonu i dalje prenos vozila moja odgovornost. Ovako, ja sa parking servisom pravno ništa ni nisam zeznuo, ali oni hoće nekog da za*ebavaju.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk


lami
Postovi: 3257
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Parking servis

Post od lami » 14 Avg 2022, 11:32

Deluje da bi preusmerila, sta bi bilo u stvarnosti, pitanje je, plus bi morao svaki put da se cimas da im objasnjavas. Ovako, ako uspes da se proglase izgubljenim/ukradenim, bilo koji parking servis ako proba da dobije informacije za konkretne tablice, nece vise dobijati tvoje podatke.
P.S.
Stavi se u poziciju parking servisa, zasto bi se oni sad zezali da jure nekog treceg, kad u MUP-u crno na belo, stoji tvoje ime za te tablice. Mislio si da si sve zavrsio sa prodajom, nazalost nisi.
Pricao je meni taksista u Beogradu takav slucaj i nista nije mogao da uradi.
P.P.S.
Prenos nije tvoja odgovornost, ali si saobracajnu i tablice dobio ti, ne kupac, oni su tvoja odgovornost.

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока





Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Parking servis

Post od Heinz » 14 Avg 2022, 12:07

Zar nije i dalje njegova odgovornost? Nisam shvatio šta su još promenili osim načina obračuna poreza.

Ako mu stigne neka kazna, on će morati da overi izjavu kod notara ko je upravljao vozilom. I advokat vrv

Sent from my SM-G770F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Parking servis

Post od Grujic » 14 Avg 2022, 12:08

To ni meni nije sada skroz jasno šta su uradili sa tim prenosom, i dalje nmg se povatam :)

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10563
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Parking servis

Post od Sloba » 14 Avg 2022, 12:16

Sve ok, šta je bilo, bilo je, ali zašto neznancu kola bez prevoda... Parking kaznu shvati kao nagradu naspram svega što je zivot na brzinu mogao smisliti.

Sent from my MI 9 using Tapatalk




Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2107
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Parking servis

Post od Gazu » 14 Avg 2022, 12:28

Slažem se.

I ima smisla to što kažete.
lami je napisao: Prenos nije tvoja odgovornost, ali si saobracajnu i tablice dobio ti, ne kupac, oni su tvoja odgovornost.
I to ima smisla...

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk



Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Parking servis

Post od Heinz » 14 Avg 2022, 12:42

Proverio sam, prešla je obaveza na kupca:
https://www.pravno-informacioni-sistem. ... octype=reg
У случају из члана 23. став 1. тачка 4а) и члана 24. овог закона, обвезник пореза на пренос апсолутног права је купац, односно стицалац апсолутног права

Korisnikov avatar
meidling
Postovi: 1051
Pridružio se: 02 Feb 2017, 19:16
Garaža: Volvo XC90 II D4
Lokacija: Wien_Leskovac

Re: Parking servis

Post od meidling » 14 Avg 2022, 13:16

Imao sam ja sličan slučaj pre 20 godina.Dogovor je bio da se u roku od mesec dana uradi papirologija jer toliko jos vazi registracija.Nekih 2 godine posle toga dobijem pismo od osiguranja da im dugujem neku povecu sumu ili ce me dati na sud.U pitanju je bila neka saobraćajka u pijanom stanju i napustanje mesta udesa.Tip je sam registrovao auto na moje ime,radio tehnički i ostalo.
Čak je bila i neka potera za njim.Sreca u nesreći je jer sam tada kupio Floridu od policajca a bile su izlepljene trake po njoj sa strane tako da je bila prepoznatljiva.Ovi iz potere prepoznaju auto i odu do svog kolege i koji ih onda uputi dalje jer je taj novi vlasnik njegov komšija.Zamršena situacija jer nisam bio u zemlji i čekao sam na produženje vize.
Sećam se da su mi tada rekli da se preko Mupa moze osporiti registracija vozila.
Ove iz osiguranja sam skinuo kad sam im poslao kupoprodajni ugovor i rekao da im je bolje da provere na koji način je auto 2 godine registrovan bez lične karte i bez prisustva vlasnika

Kia Sportage 3 Österreich Edition 1.7 crdi


Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Parking servis

Post od Grujic » 14 Avg 2022, 13:25

Sudeći po ovim izmenama, pre 20 godina je bila druga priča, tada si ti morao da radiš prevod i to je tvoja odgovornost bila.
Heinz je napisao:
14 Avg 2022, 12:42
Proverio sam, prešla je obaveza na kupca:
https://www.pravno-informacioni-sistem. ... octype=reg
У случају из члана 23. став 1. тачка 4а) и члана 24. овог закона, обвезник пореза на пренос апсолутног права је купац, односно стицалац апсолутног права
Ovo sada je onda dobro, KP ugovor oslobađa prodavca onda

Odgovori