Parking servis

Stanje na putevima, registracija, osiguranje i druge informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
Apex
Postovi: 291
Pridružio se: 15 Sep 2018, 09:32
Garaža: Smart For Two MK2

Re: Parking servis

Post od Apex » 30 Dec 2020, 21:12

Tačno tako, ofarbali mesto dok je auto bio parkiran i postavili tablu.

Ostavljeno i obaveštenje na šoferci da ima 24h fore da pomeri auto, dakle pretpostavka je da ti nakon što se parkiraš treba da instaliraš svoju privatnu kameru na banderi ili da svakih par sati prolaziš pored mesta gde si se parkirao da proveriš da u međuvremenu tu nije postalo zabranjeno parkiranje. Naravno veliko pitanje je i da li je uopšte prošlo i tih 24h. Svakako i da jeste i da nije ne menja činjenicu koliko je apsurdno to što rade.

Bukvalno savršeno osmišljena legalna iznuda, nikakav problem i da fotografišu da si nepropisno parkiran jer jesi postao nepropisno parkiran iako nisi ništa uradio.
A nemoguće je da naknadno napraviš bilo kakav dokaz da nije bilo tako pre nego što si se parkirao, ne postoji način.

Da ne pričam što je on to shvatio relativno brzo nakon što se desilo. Neko može da ode na odmor, ostavi regularno parkiran auto, i onda kad se vrati treba da plati sve + 15 dana ležarine jer je neko u međuvremenu odlučio da tu ne sme da se parkira odjednom.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14138
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Parking servis

Post od pedja » 31 Dec 2020, 07:08

Evo kada je dozvoljeno zaustavljanje u žutoj traci. Hitna situacija: poseta pekari.SlikaSlika

T-T


Korisnikov avatar
Apex
Postovi: 291
Pridružio se: 15 Sep 2018, 09:32
Garaža: Smart For Two MK2

Re: Parking servis

Post od Apex » 10 Feb 2021, 20:53

Apex je napisao:
30 Dec 2020, 19:08
Moram da podelim neverovatno iskustvo koje je prijatelj imao sa parking servisom pa možda neko ima i neki koristan savet šta raditi.

Čovek se regularno parkirao na zonirano parking mesto u zoni za koju ima i markicu.
Nakon što se parkirao, parking servis obeležava baš to parking mesto žutom bojom kao rezervisano i stavlja tablu.
Dakle potpuno regularno parkiran auto odjednom postaje neregularno parkiran na istom mestu što za rezultat ima i to da mu pauk odnosi auto.

Naravno nije mogao da zna da je odjednom neregularno parkiran jer nije prošao pored auta u međuvremenu.

I sad pošto parking servis funkcioniše po principu iznude morao je da plati sve kako bi preuzeo auto iako nije napravio bukvalno nikakav prekršaj.

Da li neko ima predlog kako uopšte postupiti u ovakvoj situaciji?
Da napišem nastavak ove sage, možda nekome bude interesantno ili se nađe u istoj situaciji.

Dobijena je potvrda od Beograd puta po kojoj se vidi da je znak postavljen 4 dana nakon što je auto parkiran na dato mesto a odnešen je jedan dan nakon postavljanja znaka.
Dan nakon što je auto odnesen mesto je obeleženo žutom bojom.

Nakon podnošenja žalbe prijatelj je išao i da da izjavu gde su mu naravno odmah rekli da on nema nikakav dokaz da se ranije parkirao što je i bilo očekivano.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Parking servis

Post od Grujic » 10 Feb 2021, 21:38

Teorijski, trag postoji u Parking servisu, to vozilo je trebalo da bude evidentirano zarad naplate parkinga...

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Parking servis

Post od nuk » 10 Feb 2021, 21:49

Što verovatno i jeste. Bez advokata je njegova protiv njihove

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk


Korisnikov avatar
Apex
Postovi: 291
Pridružio se: 15 Sep 2018, 09:32
Garaža: Smart For Two MK2

Re: Parking servis

Post od Apex » 10 Feb 2021, 22:49

Grujic je napisao:Teorijski, trag postoji u Parking servisu, to vozilo je trebalo da bude evidentirano zarad naplate parkinga...
Evidentirano je sigurno jer ima markicu za stanare, sigurno ga je kontrolor proveravao i više puta dnevno.

Ali sumnjam da bi hteli da daju to.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Parking servis

Post od Grujic » 10 Feb 2021, 22:55

Ovako ne bi, pogotovo ako bi time uterali sami sebi, ali zvanicnim putem advokat da zatrazi... ko zna

Послато са SM-G780F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Apex
Postovi: 291
Pridružio se: 15 Sep 2018, 09:32
Garaža: Smart For Two MK2

Re: Parking servis

Post od Apex » 10 Feb 2021, 22:59

Oni znaju da ti kao pojedinac znaš koje su ti u ovoj državi šanse protiv sistema. :D

Ko će još da se usudi da posle verovatno snosi i troškove suđenja.

Korisnikov avatar
Apex
Postovi: 291
Pridružio se: 15 Sep 2018, 09:32
Garaža: Smart For Two MK2

Re: Parking servis

Post od Apex » 25 Mar 2021, 07:40

Moram da napišem i epilog sage a to je da su na moje veliko iznenađenje nadležni odlučili da refundiraju kompletan iznos za pauka i za kaznu.
Izgleda da je ipak moguće i tako nešto.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14138
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Parking servis

Post od pedja » 30 Maj 2021, 10:19

Juče izjutra odem na pijacu, parkiram u zoni, ukucam tablicu i "kliknem" da pošalje.

Kupim šta treba, vratim se do auta, opet odem do pijace po još nešto...

Sinoć uzmem telefon, stoji poruka neposlata, dodao sam slovo, umesto slanja... To je telefon koji najčešće koristim za plaćanje parkinga, nije android, nije na dodir, kliknuo sam i kontao da sam poslao.

Obično sačekam da stigne poruka, ali eto sada nisam.


Epilog: proverih sinoć, nije evidentirana dnevna karta. Uštedeo sam SMS u zelenoj zoni :D


TapaT


digital
Postovi: 124
Pridružio se: 11 Nov 2020, 13:16

Re: Parking servis

Post od digital » 21 Jul 2022, 13:44

Izvinjavam se sto upadam kao padobranac.

Nije mi jasno gde ljudi koji zive u zgradama gde je zoniran parking ostavljaju svoj auto. Jel postoji neka mesecna pretplata za 1, 2 i 3 zonu i koja je cena za to? Nigde ne mogu da nadjem na sajtu parking servisa, a na telefon me setaju.

Korisnikov avatar
Momčilo
Postovi: 1343
Pridružio se: 21 Mar 2020, 22:44
Garaža: Peugeot 407 2.0 HDi

Re: Parking servis

Post od Momčilo » 21 Jul 2022, 14:13

Postoji takva karta. Ali moraš biti prijavljen na toj adresi i auto mora da se vodi na tebi (ne može službeni). E sad ne znam kakva je situacija sa lizing autima.
https://www.parkingns.rs/pretplatne-parking-karte

Korisnikov avatar
schonenk
Postovi: 1868
Pridružio se: 17 Jan 2014, 15:56
Garaža: honda civic ep3, honda civic ek3
Lokacija: beograd

Re: Parking servis

Post od schonenk » 21 Jul 2022, 14:35

Apex je napisao:
25 Mar 2021, 07:40
Moram da napišem i epilog sage a to je da su na moje veliko iznenađenje nadležni odlučili da refundiraju kompletan iznos za pauka i za kaznu.
Izgleda da je ipak moguće i tako nešto.
Moguce, ali tvoj drugar najbolje zna koliku je golgotu prosao i vremena izgubio da bi dokazao da nije kriv, jer je nekome bilo mrsko da promeni namenu parking mesta kada se parking mesto isprazni. Mogli su i da naloze parking servisu da pomeri auto jedno mesto i ostave obavestenje vlasniku.

digital
Postovi: 124
Pridružio se: 11 Nov 2020, 13:16

Re: Parking servis

Post od digital » 21 Jul 2022, 15:11

Hvala @Momcilo .

Na linku koji si mi dao pise sledece:
"Колико кошта?
130,00 динара месечно односно 1.560,00 динара на годишњем нивоу."
Nesto ja nisam lepo video. :glavomuzid:
Ovo je za Novi Sad?

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2107
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Parking servis

Post od Gazu » 21 Jul 2022, 15:24

@Apex Koje nasilništvo od strane parking servisa, mada posredno i od onoga ko je zakupio to mesto. Iako taj zakupac ni ne mora biti kriv. Kao da nisu mogli nekako da kontaktiraju čoveka koji je kod njih uzeo tu godišnju kartu za parking. Užasno bezobrazan pristup, i nadam se da se možda do sad nešto po tom pitanju promenilo.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk


Odgovori