Parking servis

Stanje na putevima, registracija, osiguranje i druge informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Parking servis - lopuže

Post od NexT » 01 Feb 2012, 23:48

sad cu da ti fotkam, pa je ti studiraj.

edit: Jbg, glupa kamera na fonu.

Ugl, ispao sam glup. Izdata je u 11.36

pise dole : Vazi od/do 17.01. 11.36h
Poslednja izmena od NexT u 01 Feb 2012, 23:57, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23308
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Parking servis - lopuže

Post od Day Walker » 01 Feb 2012, 23:50

pise 11:43 nesto, sto znaci da me je tad proverio i da sam imao uplaceno.. A onda je kurva pogledao u 12:04 i napisao kaznu..
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: Parking servis - lopuže

Post od superboss » 01 Feb 2012, 23:52

Ne znam kako to tacno funkcionise, al cuh na radiu da su u NS pocili da naplacuju parking postpaid metodom. Nisam siguran da li je potrebna posebna registracija za takav vid placanja(predpostavljam da jeste) ali fora je u tome da se parking ne placa odmah, nego zbirno na kraju meseca....
What i do for the livin'? I live for the livin'.

Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: Parking servis - lopuže

Post od Scuderia » 01 Feb 2012, 23:53

Tjah meni je to svakako posto imam post paid karticu.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30005
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Parking servis - lopuže

Post od trojanac » 01 Feb 2012, 23:57

Ja se divim ljudima koji su svaki dan u gradu nekim poslom i kreću se po različitim zonama, a posao zahteva da se ostane duže od vremena predviđenog za zonu gde se nalaze. Da, rešenje je javna garaža, ali nema ih baš u svugde, a treba šetati po ovoj zimi, pogotovo ako nosiš neku opremu, alat i slično.
Meni se sto puta desilo da prekoračim jer sam potrošio dozvoljeno vreme, a pri kraju sam sa poslom i svaki čas završavam, ali dok odem do auta prođe 10-15 min, nekad i više. No uglavnom prolazim bez kazne za ta prekoračenja, mada su mi pisali par puta, od toga 2 puta opravdano i to sam platio, a dva puta je bila greška i to su stornirali.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
profesorPROST
Postovi: 3282
Pridružio se: 13 Jan 2012, 14:50
Lokacija: Beograd

Re: Parking servis - lopuze

Post od profesorPROST » 02 Feb 2012, 00:03

NexT je napisao: Onda sam ga jurio okolo da mu se nacestitam mile majke, al ga nisam navatao.
Ne razume ovu potrebu za nasiljem. Nije tu kontrolor ništa kriv, on samo radi svoj posao. Ti si kriv jer si prekoračio vreme dozvoljenog parkiranja u toj zoni.
Never Say Never Again

Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Re: Parking servis - lopuže

Post od Stjepa » 02 Feb 2012, 00:09

NexT je napisao:Meni je kazna pisana u 11.17h,
NexT je napisao: Izdata je u 11.36

pise dole : Vazi od/do 17.01. 11.36h
To je ono na sta sam mislio. Opazanje, pa kazna.

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Parking servis - lopuže

Post od NexT » 02 Feb 2012, 00:17

profesorPROST je napisao:
NexT je napisao: Onda sam ga jurio okolo da mu se nacestitam mile majke, al ga nisam navatao.
Ne razume ovu potrebu za nasiljem. Nije tu kontrolor ništa kriv, on samo radi svoj posao. Ti si kriv jer si prekoračio vreme dozvoljenog parkiranja u toj zoni.
ko pominje nasilje? O.o

Moj fax je malo zavucen, i ako mi (studenti) ne parkiramo na ta obelezena mesta - niko nece. Usput, svi kontrolori koji su tu radili nisu pisali kazne ako napisemo da je auto fakulteta i ako uplatimo prva dva sata. Cak iako ne uplatis, a pise - nikom nista. (dobio sam jednu za 2 i po godine)
Ovaj konj je dosao i napisao svima kazne. (mnoga kola su tu bila od 9, a ja dosao u 11 i nesto)
Do pola 12 je na svakom autu bila kazna.

Ne znam samo kako planiraju da bilo ko parkira auto kada je 15 okolnih ulica zonirano, a da placam garazu (koja je na 800metara) 90 din po satu, ne pada mi na pamet.

Korisnikov avatar
profesorPROST
Postovi: 3282
Pridružio se: 13 Jan 2012, 14:50
Lokacija: Beograd

Re: Parking servis - lopuže

Post od profesorPROST » 02 Feb 2012, 00:22

Verbalno nasilje :mig:
Never Say Never Again

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14187
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Parking servis - lopuže

Post od pedja » 02 Feb 2012, 09:39

Profesor je u pravu.
Nikome se ne daju pare za parking, ali je tako kako je.
Placa se, na sat, ima koliko je dozvoljeno, sve preko toga nije po propisu (valjao propis ili ne)...

Da li je u redu ili ne, to je druga prica. Covek radi svoj posao, zimi i leti, na plusu i minusu i po kisi, da bi zaradio neke pare. Ako ti ne pise kaznu, moze ostati bez posla, ako ti odgovori na uvrede ili te nabode kada ga opsujes, opet moze ostati bez posla. Idi u direkciju Parking Servisa pa im reci sta mislis na tu temu.

Ako nemas za garazu, idi busom.
Dosta puta sam poslom po gradu, pa krenem busom iz kancelarije, jer je dosta brze pozavrsavati sve, nego traziti mesto za parking, placati isti, gledati da li ce neko pisati kaznu za nepropisno parkiranje kada se negde stane na minut ili dva... Realno, firma placa parking, ali opet...

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9218
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: Parking servis - lopuže

Post od dragan » 02 Feb 2012, 09:54

ej ljudi, drugari ste mi, ali niste ni blizu u pravu, vi sto se ljutite sto morate platiti...
to parkiranje je isto kao recimo i karta za gradski, mozes da ne platis, probas da se prosvercujes, naidju i uhvate te, ti si kriv...

ja sam jednom platio tu doplatnu kartu ( uh, lazem, dva puta, oba u ns-u ), drugi put nisam video znak da se placa i dobio cestitku, ali prvi put je razlog mojeg velikog revolta zato sto su im neka pravila uzasno glupa -
novosadjani znaju - kad ides bulevarom od mosta prema stanici i posle zgrade daltonke skrenes desno ( pre same futoske raskrsnice ) i opet desno na racvanju ides prema spensu, lepo je dvosmerna ulica a parking ti dodje sa leve strane. iako mozes da se parkiras iz bilo kog smera da si usao u ulicu, znak stoji samo na pocetku parkinga iz onog drugog smera, ako udjes iz bulevara nema nikakvog znaka...ja lepo stanem i posle nadjem cestitku...stvarno nisam znao da se placa...tad su tek pocinjali sa naplatom tog kraja...
nasao sam i lika koji je napisao i on mi je rekao ( posto imam stan na moje ime tu ) da mogu da izvadim godisnju, medjutim to mi u parking servisu nisu dali...ni posle dve duze svadje, nisam uspeo da isteram svoje...
totalna glupost, ako imas stan u jednom gradu a prijavljen si u drugom, za taj ciji si vlasnik ne mozes ostvariti nikakva prava...i tako lepo mozes kupiti ceo centar ns-a, a ziveti u bg-u, kg-u ili gde god vec, i ne mozes da ostvaris pravo na tu godisnju kartu ( sto je jako glupo, jer ionako ne bi koristio to mesto stalno, vec samo povermeno, a platio bi isto kao da svaki dan tu parkiras... ).

sto se tice bg-a, ja lepo parkiram u nekoj javnoj garazi, za nas standard jeste skupo, ali je na zapadu uglavnom skuplje, poslednje kad sam u becu placao usi su mi bridele, ali tamo nema krivudanja, a ovde kod nas se hvataju krivine kad god mozes, i jos to krivudanje shvatas kao svoje puno pravo...
ali pre svega izbegavam da se zavlacim u centru jer su guzve i ostala s.anja...

Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Parking servis - lopuže

Post od steva_anya » 02 Feb 2012, 10:49

Uvek placam parking, i,za sada nista lopovsko iz parking servisa nisam osetio na svojoj kozi. Cinjenica je da kaznu-doplatnu kartu ostavljaju u sekund po isteku roka za produzenje ili uplatu parkinga, ili pomeranja sa tog mesta. Ako je istina da radnici dobijaju neki % od svake izdate "cestitke" onda i razumem njihovu "azurnost".

Ako si stao na parking mesto koje se placa - plati ga. Ako ga ne platis ne vidim razlog da se za to krivi radnik parking servisa. Nije on duzan da zna ko koliko ostaje, ni da li je placao ranije ili ne. Covek radi svoj posao.

Inace, cena parkinga po zonama je po mom misljenju pristupacna da ne kazem mala. Tri sata u trecoj zoni su 100 din. Ako je puno javni porking gde je sat vremena 50-100din, u zoni nije.

Meni je veci problem ukupno vreme koliko mogu ostati na jednom parking mestu, i to sto nema u svim delovima opcija kupovine dnevne karte. To je jedino sto zameram parking servisu.

Ako me secanje sluzi, u Austriji smo placali 1e/sat parkinga, znam da smo komentarisali kako je oko 70e otislo za tri dana.
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Parking servis - lopuže

Post od nuk » 02 Feb 2012, 11:50

+1

pogotovo nije na mestu omalovazavanje terenskih radnika koji rade posao koji bi retko ko od nas prihvatio.
meni zbog prirode posla savrseno odgovara zoniranje grada pre svega zbog cinjenice da se lakse nalazi parking mesto u centru, ranije sam mnogo vremena gubio trazeci mesto i kada naletim na neko udaljeno 500m od adrese pa trebam da nosim alat, m*da mi se otegle.
skoro sam imao situaciju da platim parking i onako u zurbi ne videh da nije stigla potvrda i nakace mi cestitku.
napisao sam mail sluzbi za reklamacije i stornirali su mi kaznu.
jedino im zameram sto im je u vecini garaza visina manja od standardnih 2.2m pa ne mogu da udjem u garazu zbog krovnog kofera

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9218
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: Parking servis - lopuže

Post od dragan » 02 Feb 2012, 12:30

koliko znam ( bar je pre bilo tako ) u sapcu recimo imas opciju da kupis dnevnu kartu...
to je po meni odlicna stvar, pogotovo sto je negde ograniceno vreme zadrzavanja u nekoj zoni, kako je vec receno, sto te moze dovesti u stvarno bezveze polozaj...

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Parking servis - lopuže

Post od Grujic » 02 Feb 2012, 12:57

Meni nikako nije jasno sto je vreme ogrniceno? Noralno da s ljudi u problemu zbog toga... Svi ovde kao pisete sta je poblem 40din bla bla... Pa nekad nije u tome nego sto te teraju da se pomeras..
A s druge strane i 10din je problem ako se ne naplacuje legalno!

Ja sam imao par tih doplatnih koje sam kulirao, jedno vreme sam skidao tablice, tada su mogli kontrolori da mi se sagnu :djavo:

Odgovori