Parking servis

Stanje na putevima, registracija, osiguranje i druge informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Parking servis - lopuže

Post od NexT » 09 Feb 2012, 02:37

nixa je napisao:Slažem se da je rešenje generalno loše i da treba sređivati ceo sistem, ali ipak sve se to sada pegla niskom cenom...
Al ne kapiras da ne moze niska cena da ispegla to sto ti moras recimo 3h da ostanes na sastanku u centru, i posle da ides na neki drugi, a parkiras u drugoj zoni... Oces mozda da izlazis na sred sastanka da pomeris auto na pola sata :uf:

Nek je i dinar sat, meni treba i taj treci, a on ce da mi pise kaznu... Sto nisu uveli da je posle drugog, sat duplo skuplji recimo... Dobro njima, dobro nama...

nixa
Postovi: 2076
Pridružio se: 10 Jan 2012, 21:52
Lokacija: Beograd

Re: Parking servis - lopuže

Post od nixa » 09 Feb 2012, 02:40

Pa to i pričam da ponudu treba proširivati...

A sada je tako da je jeftino na kratko, na duže svojim autom košta 1870 dinara... Ili bus, taxi...

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23308
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Parking servis - lopuže

Post od Day Walker » 09 Feb 2012, 14:43

Hah.. Pa kolika plata treba da nam bude da bi npr svaki put kad moramo na sastanak u uzi cenatar isli taxijem?
To jeftino pomnozi sa br. sati koliko neko zaposlen provede u gradu pa ces videti koliko jeftino ispadne na mesecnom/godisnjem nivou...
Isto tako ne moze svako da ide GSPom na posao, jednostavno radna etika mu to nedozvoljava.. Nekome sam posao ne dozvoljava rad bez vozila.

Ima tu mnogo promenljivih koje utice i mozemo do sutra nabrajati sta bi bilo kad bi bilo...

Sve dok ispadaju glupi i daju predracune ne treba im ni platiti tih 1870rsd..
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

nixa
Postovi: 2076
Pridružio se: 10 Jan 2012, 21:52
Lokacija: Beograd

Re: Parking servis - lopuže

Post od nixa » 09 Feb 2012, 16:23

Kome radna etika ne dozvoljava da ide gsp-om ti najčešće imaju obezbeđen parking. Ostalima uglavnom radna etika dozvoljava korišćenje gsp-a, samo su često problem kompleksi...

Takođe, postoji mogućnost kupovine povlašćene mesečne karte kako za fizička tako i za pravna lica, pa ko je toliko vip i bitan - verujem da će dobiti jedno takvo mesto od firme.

Da me ne shvatite pogrešno, slažem se da treba uvesti neke izmene, ali ove teme ne bi bilo da si u startu uplatio 30 dinara više kad si video da ti je baterija na telefonu slaba ;)

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Parking servis - lopuže

Post od Grujic » 09 Feb 2012, 16:29

Ma daj bre, kad se citaju tvoji postovi u celin smatras da je sve dobro resenje... Parking je jako lose resen, i tacka. I ima niz situacija koje PS nije ni predvideo, niti izlazi u susret za resavanje istih.
Npr. imas sluzbena kola, a zivis u zoni - nema markice.
Da nemamo dvoriste moj cale ne bi mogao da resi parking.

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Parking servis - lopuže

Post od NexT » 09 Feb 2012, 16:36

Nixa, preterano kakis.

Ne vidim zasto branis PS kad su lopine najgore, a znas i sam da nisi u pravu... Pricam generalno o PS, a ne kontrolorima na terenu...

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23308
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Parking servis - lopuže

Post od Day Walker » 09 Feb 2012, 16:39

Najlakse je nekome reci.. znas tvoja je greska, oni su u pravu.. Mislis da ja to ne znam?!
I ja bih vise voleo da sam uplatio odmah 30rsd vise, ali nisam znao da cu se zadrzati duze... Jbga.. A 9min ako je nesto strasno onda jbga..

Tvoj stav je isti kao da si dosao nekome rekao: "znas da si malo sporije vozio, ne bi ti napisali kaznu"

Cisto nabijanje nekome na nos :thumbdown:

Isto tako, bivsa firma mog caleta je bila u Francuskoj ulici, na svu srecu tada zona nije dosla do kraja ulice kao sto je to sada... oni koji jos imaju firme u toj zgradi, nemaju sopstvena parking mesta, a nemaju mogucnosti da dobiju mesecnu/godisnju kartu za tu zonu..

E sad, da li direktor jedne ozbiljne firme treba da dolazi sa Bezanije u Francusku ulicu prevozom?!
I koliko bi u trebalo da dodje do svog posla?

Ne znam o kakvim kompleksima pricas, posto se nisam nikada susreo sa osobom koja mi je rekla: znas, ako taj i taj ide na fax/posao ili negde drugde kolima, onda mmogu i ja... To je kompleks.
A ne sledece: lakse mi je da odem kolima, nego autobusom.. Kao sto je kod vecine slucaj...
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

nixa
Postovi: 2076
Pridružio se: 10 Jan 2012, 21:52
Lokacija: Beograd

Re: Parking servis - lopuže

Post od nixa » 09 Feb 2012, 21:58

Grujic je napisao:Ma daj bre, kad se citaju tvoji postovi u celin smatras da je sve dobro resenje... Parking je jako lose resen, i tacka. I ima niz situacija koje PS nije ni predvideo, niti izlazi u susret za resavanje istih.
Npr. imas sluzbena kola, a zivis u zoni - nema markice.
Da nemamo dvoriste moj cale ne bi mogao da resi parking.
Ne znam na osnovu čega si došao do zaključka da u celini smatram da je dobro rešenje? U svim postovima piše da treba menjati neke stvari. A sluzbena kola jesu problem i slažem se da nisu predviđena.
NexT je napisao:Nixa, preterano kakis.

Ne vidim zasto branis PS kad su lopine najgore, a znas i sam da nisi u pravu... Pricam generalno o PS, a ne kontrolorima na terenu...
Po čemu branim PS? Po čemu su lopine? Meni nikad nisu odneli auto sa propisno parkiranog mesta, nikad mi nisu napisali čestitku bez potrebe.
Day Walker je napisao:Najlakse je nekome reci.. znas tvoja je greska, oni su u pravu.. Mislis da ja to ne znam?!
I ja bih vise voleo da sam uplatio odmah 30rsd vise, ali nisam znao da cu se zadrzati duze... Jbga.. A 9min ako je nesto strasno onda jbga..

Tvoj stav je isti kao da si dosao nekome rekao: "znas da si malo sporije vozio, ne bi ti napisali kaznu"

Cisto nabijanje nekome na nos :thumbdown:

Isto tako, bivsa firma mog caleta je bila u Francuskoj ulici, na svu srecu tada zona nije dosla do kraja ulice kao sto je to sada... oni koji jos imaju firme u toj zgradi, nemaju sopstvena parking mesta, a nemaju mogucnosti da dobiju mesecnu/godisnju kartu za tu zonu..

E sad, da li direktor jedne ozbiljne firme treba da dolazi sa Bezanije u Francusku ulicu prevozom?!
I koliko bi u trebalo da dodje do svog posla?

Ne znam o kakvim kompleksima pricas, posto se nisam nikada susreo sa osobom koja mi je rekla: znas, ako taj i taj ide na fax/posao ili negde drugde kolima, onda mmogu i ja... To je kompleks.
A ne sledece: lakse mi je da odem kolima, nego autobusom.. Kao sto je kod vecine slucaj...
Pravnom licu se mogu izdati najviše 3 (tri) PPK, od toga najviše jedna za vozilo u vlasništvu zaposlenog kod pravnog lica ili direktoru-vlasniku.
tako da direktor neka se otvori za mesečnu parking kartu i rešen problem.
A ako znaš onda već nema potrebe za postovima
Day Walker je napisao:Treba polomiti svakom kontroloru po ruku ili nogu, pa ce da zapamti kad je poslednji put kaznio nekoga ko redovno placa, a zakasni par minuta... :palica:
ako već i sam znaš da si pogrešio...

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Parking servis - lopuže

Post od Grujic » 09 Feb 2012, 22:36

Na osnovu celokuonog tona gde "kontras" nama koji imamo zamerke i za sve imas objasnjenje i resenje...

Korisnikov avatar
Aleksandar194
Postovi: 555
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: Koji bus prvi naiđe...

Re: Parking servis - lopuže

Post od Aleksandar194 » 10 Feb 2012, 01:12

NexT je napisao: Ne vidim zasto branis PS kad su lopine najgore, a znas i sam da nisi u pravu... Pricam generalno o PS, a ne kontrolorima na terenu...
nixa je napisao: Po čemu branim PS? Po čemu su lopine? Meni nikad nisu odneli auto sa propisno parkiranog mesta, nikad mi nisu napisali čestitku bez potrebe.

Šire svoja mesta po gradu kako im se ćefne... Naravno, pošto im se može. Kupe 10kg farbe i označe 1000 već postojećih parking mesta koja posle naplaćuju. Došli su do gradske bolnice na Zvezdari, eee zašto bi se tamo plaćao parking?

U Budimpešti je skuplji parking po satu, ali mi se čini da je vremensko ograničenje odmah do Vaci ulice (nešto kao Knez Mihailova kod nas) 3 sata (koliko se sećam), a kod nas je do Obilićevog venca 1 sat, i ispod i u produžetku Tanjuga 2 sata. A pri tom već na nekih kilometar, kilometar i po od Vaci ulice se parking ne naplaćuje.

Naravno, kao što su i pre rekli, to debilno ograničavanje na sat,dva ili tri. Ako ne možeš da pomeriš auto i kružiš k'o kreten pola sata, eto ti 'doplatne karte'.
Slika

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23308
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Parking servis - lopuže

Post od Day Walker » 10 Feb 2012, 01:26

@Nixa

1. probaj da trazis 3 PPK na adresu na kojoj je registrovano bar 10ak firmi i dobices odgovor... :mig:
EDIT: Uostalom da li ti mislis da bi se direktor koji vozi auto od 50ke stekao za jebenu mesecnu/godisnju kartu?

2. najbolje bi bilo nikad nista da ne pisemo jer o svakom zasto ima i zato.. Pa tako i o ovome..
Odakle tebi sad uloga policajca da ti kazes da li treba da polemisemo o necemu ili ne?!


DA, treba im polomiti i rebra ako treba... Zato sto im je prag tolerancije 0.. Jel to demokratski?

Da li si upucen u to da njih ocekuje reforma i preuredjivanje parkinga iz razloga sto veliki deo, ako ne i skoro sva parking mesta nisu poo EU normama?! 2 automobila D segmenta ako stanu 1 pored drugog u garazi, propisno parkirani, vozaci ne mogu da otvore vrata i normalno da izadju?! Nisu lopine?! Ali znaju da naplate jel tako?
Mogu da ti ostete auto u parkingu, ali oni nece odgovarati.. Mogu i da ga ukradu sa njihovog parkinga, ali naraavno oni ne snose odgovornost... Ma daj molim te... Kontriras jer volis da isteriujes nekome na nos to sto je uradio.. ;)
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30005
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Parking servis - lopuže

Post od trojanac » 10 Feb 2012, 05:04

Ne stajem ni na čiju stranu, svi ste u neku ruku u pravu. Samo ne vidim razloga za dizanje tenzije. Svako ima pravo na svoje mišljenje i može da ga iznese. Ako se ne slažete sa onim što je nixa izneo ne znači da treba sad njega linčovati, sve i da nije u pravu.

Parking servis kao i mnoga druga preduzeća u vlasništvu ili pod pokroviteljstvom države rade protivno zakonu, ali pošto nismo uređeno društvo i nemamo mehanizam za borbu protiv toga, moramo da se prilagodimo tome. Jbga, ne platiš parking, stigne kazna. To je za očekivati, nebitno da li si prekoračio minut ili 30 minuta. Kao što neko reče, dešavaju se greške i uz neki dokaz uvažavaju reklamaciju i storniraju kaznu, tako da prag tolerancije postoji. Ja sam imao slučaj da je kontrolor pogrešio, ukucao u uređaj II zonu, a šetao po III zoni i kad me tražio u sistemu, nije me našao pa okačio kaznu. Našao sam ga, pokazao mu da je greška u pitanju, ali nije hteo da stornira kaznu nego me uputio da idem u sedište PS-a gde se prijavljuju reklamacije. Mogao sam da ga nalupam i da odem i reklamiram. Međutim, na doplatnoj karti postoji broj telefona za reklamacije, pozvao sam odmah, objasnio problem, operater je tražio kontrolora i rekao mu da stornira na licu mesta, što je ovaj i učinio.
Iskustva su različita i nekad se mora i malo oštrije reagovati, naravno ako je korisnik u pravu. Ako nije u pravu, već iz nekog razloga parking nije plaćen, nije tu kriv ni kontrolor ni PS. Ko ne želi ne mora da plati, kažu da to ne stiže do suda, pa isto kao i sa pretplatom za RTS, ne morate da plaćate dok jednog dana ne nađu način da vas prisile na to, bilo po zakonu ili ne.

Inače sa apsolutno slažem da je PS loše organizovao mnogo toga i da je primarni cilj uzimanje para, a ne bolje funkcionisanje parkinga u gradu. Ako postoji način da mi utičemo na promenu toga, prvi ću stati u red. Ali znam da od njih 10 koji se žale na rad PS, kad bi se nešto organizovalo protiv PS-a, odazvalo bi se možda 2-3 nezadovoljna korisnika.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9218
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: Parking servis - lopuže

Post od dragan » 10 Feb 2012, 10:04

Day Walker je napisao:2 automobila D segmenta ako stanu 1 pored drugog u garazi, propisno parkirani, vozaci ne mogu da otvore vrata i normalno da izadju?
da ne ulazim u opstu raspravu, vec sam pisao o tome, ali ovo je dobro zapazanje, ja bas ne vozim velike automobile, ali i sa malim kliom sa 5 vrata ( cija su vrata poprilicno mala ) nekad imam problem da imam komotan pristup autu...
bilo bi mnogo bolje da su parking mesta sira bar desetak posto, da se moze lakse parkirati i izlaziti/ulaziti u auto...

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Parking servis - lopuže

Post od NexT » 10 Feb 2012, 10:33

Pa ne moze to tako, onda ce manje para uzimati...

Na aerodromu je otvoreni parking 90 din/sat :glavomuzid:

Prvo, na zemljistu aerodroma si, kakve veze PS ima sa njima?
Drugo, nevidjeno idiotski je organizovan.
Trece, placas za mesto pod vedrim nebom, trebalo im je 3 dana da ociste parking, i usput ne postoji mesto u celom kompleksu gde mozes da stanes na 10/15 min, ako si poranio, nego moras direkt da udjes na parking. Isto, ako dodjes da ispratis nekoga, bez obzira sto je on platio aerodromske takse i ostala sra*a, moras da placas parking, da bi usao u zgradu na 10 minuta... :glavomuzid: Neka pocnu jos da cepaju ulaznice onima koji dodju da sacekaju i super...

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9218
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: Parking servis - lopuže

Post od dragan » 10 Feb 2012, 10:45

ja nemam tih problema :mangup:
a sta se dogadja sa onom garazom na sprat, nikad nisam tamo parkirao ( kad pada snezina i slicno...) ?

Odgovori