Iznajmljenim autom u inostranstvo

Stanje na putevima, registracija, osiguranje i druge informacije
Odgovori
max25
Postovi: 1
Pridružio se: 29 Feb 2016, 12:03
Lokacija: BGD

Iznajmljenim autom u inostranstvo

Post od max25 » 29 Feb 2016, 12:26

Pozdrav svima,

Da li neko ima iskustva u voznji rent-a-car-om do inostranstva (EU)? Da li vise agencija to ne dozvoljava nego sto dozvoljava? Da li su doplate velike? Ima li nekih nepredvidjenih komplikacija? Imaju li agencije neka nepredvidiva ogranicenja po vozaca, npr ako nemam vise od x godina itd?

Moj konkretni plan bi bio voznja do Italije i po Italiji. Pa gledam da li mi je bolje da iznajmimo auto u Beogradu ili da idemo npr autobusom do Trsta, pa tamo iznajmimo auto i vozimo dalje. Za sad po cenama mi deluje da je bolje ici iz Beograda.

Ne snalazim se bas ovde sa pretragom na forumu, pa ako je ovakva tema vec postojala, nemojte se ljutiti, samo mi dajte link :)

Svi vasi saveti i preporuke su dobrodosli!!!

Korisnikov avatar
veljabandit
Banned
Postovi: 704
Pridružio se: 13 Okt 2015, 22:23
Garaža: Cupra SC 280 dsg ........... CBR 1000 RR HRC
Lokacija: Beograd

Re: Iznajmljenim autom u inostranstvo

Post od veljabandit » 29 Feb 2016, 13:17

Išao sam ja više puta ... sve je bilo isto kao da ces voziti u zemlji sto se tice nekih uslova, jedino sto dobijes ovlascenje za upravljanje u inostranstvu...
------------------------------
...duga svetla i pun gas... https://www.youtube.com/watch?v=AhasvhqxLME" onclick="window.open(this.href);return false;

Korisnikov avatar
Гага
Postovi: 492
Pridružio se: 30 Dec 2012, 22:24
Lokacija: Бежанијска коса

Re: Iznajmljenim autom u inostranstvo

Post od Гага » 02 Mar 2016, 22:00

Нема никаквих ограничења.

У децембру прошле године сам са пословним партнерима ишао изнајмљеним колима у Немачку. Они су изнајмили аутомобил (Фијат 500 Л), који наравно мора бити каско осигуран, овлашћење за управљање у иностранству добијаш на твоје име и презиме, није им требала ни међународна дозвола. Прешли смо за три дана 3200 километара.

Чак шта више у повратку за Србију смо на аутопуту А14 имали чешање са камионом у покрету. Грешка пословног партнера који је возио у том тренутку, али ништа страшно. Возач шлепера није ни осетио бочно чешање тако да се није ни зауставио. Ако се и деси овако нешто обавезно звати полицију земље где се десио удес (у Немачкој се зове на број 110 - хитан позив-Notruf, то је бесплатан позив), ради записника и сликања возила, јер се то све мора после дати рента кару код које је возило изнајмљено, а они осигуравајућој кући код које је њихово возило осигурано.

Odgovori