Vadjenje dozvole po hitnom postupku, kako, sta, saveti

Stanje na putevima, registracija, osiguranje i druge informacije
Odgovori
ssijak
Postovi: 4
Pridružio se: 28 Mar 2016, 10:32
Lokacija: Beograd

Vadjenje dozvole po hitnom postupku, kako, sta, saveti

Post od ssijak » 29 Mar 2016, 10:15

Imam probnu vozacku dozvolu koja istice 31. jula. Kada sam je uzimao radnica mi je rekla u Ljermontovoj da mogu da podnesem zahtev za obicnu vozacku tek kad istekne ova, znaci prvog avgusta. Problem je sto 11. avgusta trebam da budem na nekom festivalu u Portugalu do kojeg treba da se dovezem svojim kolima :) Znaci dozvolu moram da izvucem najkasnije do 7-8. avgusta. Kako to da izvedem i da li je uopste moguce, da li je neko imao slicna iskustva ili je vadio dozvolu po hitnoj proceduri i sta je za to potrebno (nadam se da hitno znaci 1-3 dana a ne 15 dana umesto 40).

Druga solucija mi je da podesetim devojku kako se vozi (ima dozvolu, izvadio bih joj i medjunarodnu ali ne vozi 10 godina) pa da samo preveze kola preko hrvatske granice pa da dalje ja vozim sa potvrdom da sam podneo zahtev za novu vozacku. Ako me zaustave panduri u inostranstvu a da ja vozim sa tim papirom koje su posledice? Samo neka novcana kazna ili mogu bas da nagrabusim tipa uzmu vozilo, neko privodjenje ili sta vec. Da se vadim da je devojci lose pa sam preuzeo volan na kratko do hotela ili sta god. Ne znam. Najradije bih da izvucem po hitnom postupku nekako.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13023
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Vadjenje dozvole po hitnom postupku, kako, sta, saveti

Post od Saša » 29 Mar 2016, 13:29

Zahtev za izdavanje nove vozačke dozvole zbog isteka važnosti prethodne može da se podnese do 30 dana ranije (a u posebnim okolnostima i pre tog roka), imaš sve lepo na sajtu MUP-a:

http://www.mup.gov.rs/cms_cir/dokumenta ... -vozacke.h

ssijak
Postovi: 4
Pridružio se: 28 Mar 2016, 10:32
Lokacija: Beograd

Re: Vadjenje dozvole po hitnom postupku, kako, sta, saveti

Post od ssijak » 29 Mar 2016, 13:36

To je po osnovu zamene stare, a ja menjam probnu i drugacija su pravila http://www.mup.gov.rs/cms_cir/dokumenta ... -dozvole.h

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19248
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Vadjenje dozvole po hitnom postupku, kako, sta, saveti

Post od Heinz » 29 Mar 2016, 13:40

Pitaj u MUP. 1.8. je ponedeljak, tebi treba do 5.8, regularno verujem da bi do 8.8. bila gotova.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13023
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Vadjenje dozvole po hitnom postupku, kako, sta, saveti

Post od Saša » 29 Mar 2016, 13:42

Imaš i kod probne "izlaz":

"Ако се тражи издавање возачке дозволе по хитном поступку, уз захтев треба приложити доказе који упућују на хитност (лечење, болест или смрт члана породице, неодложно службено путовање или други оправдани разлози)."

Pa ti smisli i priloži nešto. Tvoje ako nije službeni put spada pod "drugi opravdani razlozi"... :)

ssijak
Postovi: 4
Pridružio se: 28 Mar 2016, 10:32
Lokacija: Beograd

Re: Vadjenje dozvole po hitnom postupku, kako, sta, saveti

Post od ssijak » 29 Mar 2016, 13:49

E pa to i bas pitam da li je neko sa tim "opravdanim razlozima" uspeo da uzme po hitnom postupku pa da mi kaze sa kojim razlozima i dokumentima je prilozio i uspeo pa da ih natovarim sa tim sve plus jos necim u MUPu :)

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19248
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Vadjenje dozvole po hitnom postupku, kako, sta, saveti

Post od Heinz » 29 Mar 2016, 13:51

Rezerviši nešto preko Bookinga?

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13023
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Vadjenje dozvole po hitnom postupku, kako, sta, saveti

Post od Saša » 29 Mar 2016, 13:53

Ma navedi bilo šta, eto taj put u Portugal je i više nego opravdan razlog. Priloži neki poziv, fotokopiju ulaznica, bilo šta što govori da ćeš tamo zaista biti u to vreme. Pa pasoše isto izdaju po hitnom postupku ako je recimo iznenada iskrslo putovanje i slično. Ne treba sad to da bude baš samo razlog tipa "život ili smrt". :D

TT

ssijak
Postovi: 4
Pridružio se: 28 Mar 2016, 10:32
Lokacija: Beograd

Re: Vadjenje dozvole po hitnom postupku, kako, sta, saveti

Post od ssijak » 29 Mar 2016, 14:51

Super, nadam se da je tako, jer ce mi to putovanje ujedno izgleda biti i medeni mesec :opustanje: :presrecan: :ovacije: tako da nadam se da ce emocije da prorade kod zenskog dela MUP saltera :D

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19248
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Vadjenje dozvole po hitnom postupku, kako, sta, saveti

Post od Heinz » 29 Mar 2016, 15:03

Ponesi neku g-đu Milku od 300 g, možda pomogne :)

Odgovori