Auto Kasko osiguranje

Stanje na putevima, registracija, osiguranje i druge informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3151
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Auto Kasko osiguranje

Post od Dare4x4 » 09 Sep 2020, 00:09

A kakva si oštećenja imao i da li si ti bio kriv?

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Auto Kasko osiguranje

Post od Delija » 09 Sep 2020, 02:59

Pa ako mu je kasko isplatio stetu, naravno da je bio "kriv". Nebitno da li je sam ostetio svoj auto ili mu je neko napravio stetu koju je kasko pokrio - isto se vodi.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
Spa-Francorchamps
Pobednik Garaža - Classic lige
Postovi: 577
Pridružio se: 03 Feb 2018, 12:02
Garaža: Hyundai i20 1.2 GL Premium

Re: Auto Kasko osiguranje

Post od Spa-Francorchamps » 09 Sep 2020, 09:38

Ne mora da bude "kriv". Može da naplati štetu od svog osiguranja, a da osiguranje "krivca" nadoknadi njegovom osiguranju i njemu se to ne računa kao prijava štete, tačnije ne dobija malus.

Korisnikov avatar
stefankmn
Pobednik Garaža - Kup takmičenja
Postovi: 1335
Pridružio se: 03 Feb 2015, 12:09
Garaža: VW PASSAT B8 1.6 TDI

Re: Auto Kasko osiguranje

Post od stefankmn » 09 Sep 2020, 09:42


bookmaker je napisao:
Nadam ae da niko neće doživeti da aktivira kasko u prvih deset dana kupovina auta. :D
Meni se desilo da sam kasko polisu napravio npr 10 septembra, 11 septembra imao sudar i tad aktivirao kasko da sredim svoj auto :D

Sent from my SM-N960F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Auto Kasko osiguranje

Post od Delija » 09 Sep 2020, 10:59

Spa-Francorchamps je napisao:
09 Sep 2020, 09:38
Ne mora da bude "kriv". Može da naplati štetu od svog osiguranja, a da osiguranje "krivca" nadoknadi njegovom osiguranju i njemu se to ne računa kao prijava štete, tačnije ne dobija malus.
Da je tako - ne bi napisao da je naplatio stetu od kasko osiguranja.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
bookmaker
Pobednik Garaža - Classic lige
Postovi: 152
Pridružio se: 09 Maj 2019, 02:34
Garaža: Ford Fiesta 1.1 70ks 2019.

Re: Auto Kasko osiguranje

Post od bookmaker » 09 Sep 2020, 11:50

Prva je bila neutralna, tj. nema krivca, žena udarila u kapiju (nije procenila vreme zatvaranja kapije, a nije postojao donji senzor da detektuje auto) prilikom izlaska na ulicu. Nakon toga su ugradili i senzor. Šteta: desni blatobran, prednji branik, prednja maska, ogreban far (milimetarska ogrebotina), unutra neka plastika oko motora, ... zamenjeno, sve novo. Milicija nije ni izlazila jer se to nije dogodilo na kolovozu već na privatnom posedu. Auto bio u voznom stanju, pozvao osiguranje oni rekli da ga doteraam ako je u voznom stanju i nakon zapisnika odmah sam ga odvezao u servis.

Druga je bila moja krivica, mada sam mogao da izvodim veštaka jer je drugi učesnik bio u alkoholisanom stanju ali je imao pravo prvenstva. Jednostavno ga nisam video i tu je moja krivica očigledna, a to što je on išao ko zna kojim brzinom, kočio preko 20 metara (ima trag kočenja), izmereno mu 0,4 promila (dovoljno da mu naplate kaznu, što su i uradili) ali krivica je bila moja i ja to nisam ni želeo da osporavam. Išao sam uzbrdo, veoma polako 30-ak km/h i kako ga nisam primetio jer se ne vidi on je naišao as desne strane i uz to kočenj udario me je u zadnja desna vrata. Nađena su oštećenja i na prenjim vratima, tako da su zamenjana oba. I na to se čekao 15-ak dana da stigne iz fabrike. U servisu su mi rekli da ima malo ulubljenje na pragu kod zadnjih desnih vrata i da na to imam pravo da mi zamene ali da moraju da mi seku lim kako bi ceo taj deo zamenili. Pitao sam da li to može da se "pegla" jer je udubljenje bilo oko 5 cm širine, rekli da može i to nisam menjao već popravio.

Imam i slike za obe štete ali ne bih da ih kačim. :)

Meni je zanimljivo to da je moje obavezno auto osiguranje isplatilo štetu drugom učesniku u udesu (oko 80k din) iako je bio u alkoholisanom stanju. Naravno, samo sam informativno pitao "kako je to moguće", oni su reki da je krivica moja (nepoštovanje prava prvenstva) i nisam ni hteo da se nešto raspravljam i ubeđujem, pogotovo jer je drugi učesnik u saobraćajnoj nezgodi bio veoma korektan i fin, nisam ni želo da on ima neke dodatne troškove, mada mislim da se dobro ugradio s obzirom da je vozio neki raspadnuti "krš" star preko 20 godina. Zbog toga su mi naplatili malus i prebacili me na 7 stepen vezano za osnovno auto osiguranje. Meni je nebitno, sve je to lim, važno je da je niko nije imao ni ogrebotinu.

Tu je sad jedna zanimljivost vezano za to osnovno auto osiguranje. Mislim da oko 20 godina nisam imao nijedan udes i naravno bio sam na 1. stepenu. Kada sam kupio nov auto, pošto sam stari prodao (poništio saobraćanu dozvolu, odmaj uradio prenos vlasništva, tj. auto zvanično nije više bio moj), onako u euforiji oko kupovine ne obratim pažnju kada sam potpisivao novu polisu (za nov auto) i ne vidim da su mi tu stavili da sam na premijskom stepenu 4. Nakon gore pomenutog udesa ja skapiram i vidim da će da me prebace na premiski stepen 7, što mi naravno poskupljava samu polisu. Ponovo ih zovem (nije DDOR, pa neću da blatim nikoga) i neki službenik mi objašnjava da to tako mora i da se premiski stepen prenosi samo ako je polisa na isteku (kao šatro ako prodam auto u zadnjem mesecu važenja polise) i ja "progutam" tu priču.

E sad, kada sam ponovo obnavljao polisu, odem u drugu osiguravajuću kuću jer ovi nisu izdavali nalepnice već si morao da ideš u MUP, i tamo platim polisu (tehnički ne radim jer je auto nov, druga godina), i ne dade mi nešto mira pa upitam ove za taj slučaj oko tog premiskog stepena. Ukratko, oni mi kažu da su me oni "prevarili" i da sa mogao da i na novoj polisi imam premijski stepen 1, samo je papirologija malo veća. Ja im kažem da sam imao sve papire, kupoprodajni ugovor overen kod notara, odjava u MUP-u, ..., i oni mi kažu da su me ovi prethodni klasično "zajebali".

Eto, možda nekome bude od koristi ovo, pa nek obrati pažnju kad kupuje nov auto. Sad umesto da sam nakon udesa na premijskom stepenu 4, ja sam na premijskom stepenu 7.

Izvinjavam se na podužem postu. :)

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14178
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Auto Kasko osiguranje

Post od pedja » 09 Sep 2020, 12:00

Ja sam zvao udruženje osiguravača oko tog stepena i prenosa. Ljubazni su i sve hoće da pojasne, a mogu i da provere stanje. Tako da, ko ima nedoumica, neka ih pozove.

T-T




Korisnikov avatar
stefankmn
Pobednik Garaža - Kup takmičenja
Postovi: 1335
Pridružio se: 03 Feb 2015, 12:09
Garaža: VW PASSAT B8 1.6 TDI

Re: Auto Kasko osiguranje

Post od stefankmn » 26 Sep 2020, 11:57

Jel se moze uzeti osiguranje stakala nakon registracije?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Puzo81
Postovi: 3263
Pridružio se: 11 Mar 2012, 23:42
Garaža: Ford S-Max 2.0 Tdci Titanium
Lokacija: Novi Sad

Re: Auto Kasko osiguranje

Post od Puzo81 » 26 Sep 2020, 12:08

Kod Dunava, DDOR, Triglava može samo pri redovnom produženju registracije. (uglavnom premija 2900RSD pokriva do 35000)

lami
Postovi: 3264
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Auto Kasko osiguranje

Post od lami » 26 Sep 2020, 12:08

Ja sam mislio da moze bilo koje osiguranje da se uzme, bilo kada, samo je ovako lakse, sve odjednom i mozda dobijes neki popust.
Ako mozes kasko da uzmes bilo kada, zasto ne i ovo. Valjda im je u interesu da uzmu pare.
Pozovi najbolje, trebalo bi da je jedini uslov da neko pregleda stakla.
Послато са SM-G973F помоћу Тапатока





milanns
Postovi: 379
Pridružio se: 12 Okt 2012, 18:25

Re: Auto Kasko osiguranje

Post od milanns » 12 Okt 2020, 12:55

Vidim ddor se iskristalisao kao najbolji. Ali dobih od ddora ponudu sa 5% ili 100 evra (uvek sam imao 50 evra). Šta znam, a nije nesto ni jeftino. Da li vredi razmatrati još nekog? Generali skontao nije dobro, wiener dere, uniqu sam aktivirao na sadašnjem autu pre 2 meseca, kontam da će mi preneti malus na novi (procena im je bila prejadna ali generalno polisa je bila jeftina).

Sent from my HRY-LX1 using Tapatalk


lami
Postovi: 3264
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Auto Kasko osiguranje

Post od lami » 12 Okt 2020, 13:07

Uvek trazi vise ponuda. Ako ih previse hvalimo, mogu da se iskvare.
Ti od ddor a mozes da ti daju ponudu sa 50 evra ucesca. Bice malo skuplja premija, nego u prvom slucaju
Ako si ranije imao 50 evra, da nisi imao neke stete kod DDOR, pa procenili da si im rizican.

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока



milanns
Postovi: 379
Pridružio se: 12 Okt 2012, 18:25

Re: Auto Kasko osiguranje

Post od milanns » 12 Okt 2020, 13:14

Da, šaljem upravo AMS i gledacu još nekom. Nisam bio kod njih nikada.

Sent from my HRY-LX1 using Tapatalk


milanns
Postovi: 379
Pridružio se: 12 Okt 2012, 18:25

Re: Auto Kasko osiguranje

Post od milanns » 12 Okt 2020, 13:43

Za auto od 16500 premija od 57500 sa 50 evra učešćem, meni to zvuči mnogo. Ddor. Za plaćanje u ratama. Za kes 2k manje.

Sent from my HRY-LX1 using Tapatalk



Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19248
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Auto Kasko osiguranje

Post od Heinz » 12 Okt 2020, 14:01

Moraš doći do nekih popusta. Navak obuka, prethodni kasko...

Sent from my SM-G770F using Tapatalk


Odgovori