Auto Kasko osiguranje

Stanje na putevima, registracija, osiguranje i druge informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Kasko osiguranje

Post od Paja » 01 Maj 2012, 20:27

Tex druže, ne bih se ja igrao sa učešćima od 20-30 % baš zbog slučaja krađe. Prevelik je to novac, koliko ja računam reda veličine 10 k eura.
Uradi kalkulaciju u Dunavu. Umeju da budu dosta drugačiji od stranih osiguranja, a nisam čuo da je iko imao preoblema s njima.

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Kasko osiguranje

Post od Texonja » 01 Maj 2012, 20:34

Ma nisam ja tip coveka koji spada u rizicnu grupu po pitanju kradje. Uglavnom se krecem danju, auto ostavljam retko na parkinzima (3x godisnje u BG i jednom mesecno u NS), ovde u ZR-u ga ostavim iskljucivo u centru na velikom parkingu koji je sa rampama i sa kojeg ga ne moze tek tako odneti kamion. A sto se tice zastita, moj bas dobar drugar je i keva i cale za alarme, kamere, izmestanje OBD-a i ostalih dzidza bidza, povezivanje preko GPRS-a sa dojavom, satelitska pracenja i sve ostalo sto jedan paranoik moze staviti od zastite na auto. :)
Oterati ga ne mogu, odneti je jako mala sansa, tako da ako se bas desi tako nesto, zadovoljio bih se i sa 70%
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Kasko osiguranje

Post od NexT » 01 Maj 2012, 20:35

Texonja je napisao:
NexT je napisao: Recimo, za E klasu 2005. godiste, Elegance oprema, na taxiju je prosle godine u septembru placena premija od 160.000 dinara.
Na taxiju! Taj za mesec dana predje kao ja za godinu dana.
Nije bitno koliko ko predje. Razlika je samo sto njih racunaju u povecan rizik, i placa se 50% veca premija. Htedoh reci da cifra nije toliko velika koliko sam ocekivao. Mada, s druge strane, je*eno veliko ucesce.... Verujem da bi bilo bar 300k ako bi trazio ucesce od 5%..

Taj deo je izuzetno glupo uredjen, ali jbg, ne moramo o tome. (razlika limo servis koji napravi istu ili vecu km nego TX placa kasko kao bilo ko od fizickih lica, a TX je 50% skuplji :kuku: )

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Kasko osiguranje

Post od nuk » 01 Maj 2012, 20:38

Texonja je napisao:Ma nisam ja tip coveka koji spada u rizicnu grupu po pitanju kradje. Uglavnom se krecem danju, auto ostavljam retko na parkinzima (3x godisnje u BG i jednom mesecno u NS), ovde u ZR-u ga ostavim iskljucivo u centru na velikom parkingu koji je sa rampama i sa kojeg ga ne moze tek tako odneti kamion. A sto se tice zastita, moj bas dobar drugar je i keva i cale za alarme, kamere, izmestanje OBD-a i ostalih dzidza bidza, povezivanje preko GPRS-a sa dojavom, satelitska pracenja i sve ostalo sto jedan paranoik moze staviti od zastite na auto. :)
Oterati ga ne mogu, odneti je jako mala sansa, tako da ako se bas desi tako nesto, zadovoljio bih se i sa 70%
realno,
tih 20- 30% ucesca i u slucaju neke stete pa makar i minorne je mnogo

Korisnikov avatar
Misha
Postovi: 3689
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:55
Garaža: RAV4 2.2 D4D 4WD Executive
Lokacija: Novi Sad

Re: Kasko osiguranje

Post od Misha » 01 Maj 2012, 20:55

Uplatio sam full kasko bez ucesca u iznosu od 41.900 din za SX4. :)
Live TODAY as each breath is precious and will never come again.

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Kasko osiguranje

Post od NexT » 01 Maj 2012, 20:59

:trljamoci:

aj mi sad objasni kako su meni za 406 star 10 godina trazili 29.000?

Korisnikov avatar
Misha
Postovi: 3689
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:55
Garaža: RAV4 2.2 D4D 4WD Executive
Lokacija: Novi Sad

Re: Kasko osiguranje

Post od Misha » 01 Maj 2012, 21:00

Dobio sam maksimalni bonus. :D
Live TODAY as each breath is precious and will never come again.

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Kasko osiguranje

Post od NexT » 01 Maj 2012, 21:01

i ja sam dobio popuste, posto se vodi na caleta (pa na staz), nema prethodnih steta, vec osiguran jedan auto kod njih... Inace je prvobitna procena bila 40.000

Korisnikov avatar
Misha
Postovi: 3689
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:55
Garaža: RAV4 2.2 D4D 4WD Executive
Lokacija: Novi Sad

Re: Kasko osiguranje

Post od Misha » 01 Maj 2012, 21:06

Dobio sam maks bonus jer nisam imao naplatu stete zadnjih 8 god.+ vozacki staz. Imamo 3 automobila kasko osigurana.
Live TODAY as each breath is precious and will never come again.

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Kasko osiguranje

Post od NexT » 01 Maj 2012, 21:08

:doubleup:

koliko je trebalo da bude inace? Pretpostavljam barem duplo?

Korisnikov avatar
Misha
Postovi: 3689
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:55
Garaža: RAV4 2.2 D4D 4WD Executive
Lokacija: Novi Sad

Re: Kasko osiguranje

Post od Misha » 01 Maj 2012, 21:11

Duplo. :D Pre par dana je sestra radila za Cordobu platila je 32.000 din.(takodje full) jer joj je prvi kasko.
Live TODAY as each breath is precious and will never come again.

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Kasko osiguranje

Post od Texonja » 01 Maj 2012, 21:17

nuk je napisao: realno,
tih 20- 30% ucesca i u slucaju neke stete pa makar i minorne je mnogo
Pa onda das 500.000 din i imas 100% kasko. Ali to se ne isplati. Sve je odnos verovatnoce da se nesto dogodi i cene toga. Verovatnoca da meni ukradu auto je 1% svake godine, ako ne i manja. Verovatnoca koju ja placam osiguranju je oko 5% vrednosti auta. Totalni "value" gledano sa finansijske strane je na njihovoj strani i gledano na duze staze oni su uvek u plusu. Opet, tih 20-30% koje ja preuzimam je njima garant da necu namerno skucati auto i da cu paziti vise nego da nema mog ucesca, pa mogu dobro da spuste cenu...
Ja bih isao i 60-40% bez ikakvih problema da mi daju po recimo 100.000 din godisnje takvu opciju. Ne bih da se ureknem, ali za 17 god vozackog staza imao sam jednu stetu negde 2005. od 100 eur u vidu ulubljenja na zadnjem krilu (tada na Fiat Bravu) i to je sve. Da sam svih 17 godina uplacivao kasko, naplatio bih tih 100 eur stete a kostalo bi me 50x vise kada bih sabrao premije da sam placao za sve te godine.

Ne izlazim uvece u grad da bih ostavljao auto na sumnjivim mestima, tokom voznje ne ulazim u rizicne situacije, pazim na tudje greske dok vozim kako me ne bi neko zveknuo, parkiram kadgod mogu na javnim parkinzima, ostavljam auto dalje od ostalih (ne volim da imam nekog levo ili desno pored sebe da me ne izudaraju vratima), retko vozim u saobracajnom spicu po BG, generalno sam veliki filozof oko pazenja auta :pijemcaj: i kao takav jako isplativ osiguravajucoj kuci jer pazim kao da nije osiguran auto.

Kasko uzimam samo zbog mogucnosti kradje, iako i nju gotovo potpuno iskljucujem, pa eto ako ga BAS ukradu da ne ostanem go kao pistolj, nego da dobijem neku kintu. Zato sam osigurao i Boxstera kojeg sam vozio skoro pa nista, zato sam osigurao i sadasnji BMW, zato cu i buduci.
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Kasko osiguranje

Post od nuk » 01 Maj 2012, 22:23

logicno razmisljanje sa tvoje strane, vise mi je nelogicna sama ponuda osiguravajuce kuce.
meni je kasko sinonim za sigurnost (ili spokojnost) a to mi nekako ne ide sa tolikim ucescem u steti, pogotovo kad pricamo o svezem automobilu za koji nemas alternativu u smislu odrzavanja i rezervnih delova (karoserijskih pre svega).
opet, ja to ne mogu objektivno da sagledam posto nemam garazu ni u Bg-u ni u Ns-u iposao mi je takav da sam se krecem svuda, parkiram svuda i da mi je automobil cesto prepusten na milost i nemilost

prolupator
Postovi: 72
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:10
Lokacija: MoonZe

Re: Kasko osiguranje

Post od prolupator » 02 Maj 2012, 08:50

I ja sam boodala što se tiče održavanja i parkinga, ali zbog velike kilometraže (cca 40-45K km godišnje) i zbog obaveze prema pushing kući imam kasko. Košta me 30eur mesečno, 5% ili 20eur učešće, neograničen broj šteta.

Recimo, zamena šoferke je koštala ~320eur i već se vidi da je kasko isplativ :)

Jednom sam uradio ono što je Ogi pričao: Došao do osiguranja i prijavio nekih 4-5 ogrebotina po branicima koje su nastale tuđom nespretnošću na parkingu.

gsm
Postovi: 4
Pridružio se: 23 Maj 2012, 11:40
Lokacija: Beograd

Re: Kasko osiguranje

Post od gsm » 23 Maj 2012, 11:52

Evo i ja da pitam posto teba do kraja nedelje da obnovim kasko. U pitanju je Hyundai i30 godinu dana star tj. ovo mi je druga godina kasko osiguranja. Trenutno imam u DDOR-u ono sa 0% ucesca i zvali su me juce da mi ponude produzenje po ceni od 41.000 din. Jel` to ok ili mozda ima nesto povoljnije? Nisam imao iskustva sa naplatom stete (da kucnem u drvo :D ) pa ni ne znam kakvi su vezano za to. A jedna interesantna stvar je da da su isto iz DDOR-a zeninoj sveci za takodje godinu dana star Kia Ceed (skuplji od ovog mog i30) ponudili bolju tj. manju cifru za par `iljada din...U cemu je fora? Jel treba da se cenkamo ili sta vec :)))

Odgovori